Derry nie je obyčajným americkým malomestom. Pod jeho povrchom spí prastaré zlo. Vždy keď sa prebudí, na niekoľko rokov rozpúta v Derry a okolí smršť neopísateľných hrôz. Strašná sila, ktorú možno nazvať len TO, ovláda obyvateľov, vraždí nevinné deti a zdá sa, že ju neuspokojí nič okrem najvyššej obete. Kto ju prinesie tentoraz? Keď v meste začnú miznúť deti, skupinka siedmich priateľov sa rozhodne pátrať na vlastnú päsť a čeliť strachu a zlu stelesnenom záhadným klaunom... (Continental film)

see_sawandrew

Od úvodní scény s klaunem film přiznává barvu a ukazuje, že bude mnohem brutálnější než současná hororová konkurence. Konečně tu máme adaptaci, jejíž ztvárnění skutečně odpovídá trendu, v němž vznikla samotná předloha. Nejnovější To perfektně zavání osmdesátkami, které se nejen v hororu nikdy ničím nepáraly. Je tu graphic violence, je tu krev a je tu pořádná porce hnusu. Tvůrci naštěstí pochopili, že Kingovo strašení je specifické a nezapadá do dnešního standardu očekávání a kratičkých lekaček. Díkybohu se povedl i scénář a casting, a tak má nejnovější kingovka i příjemnou porci humoru i emocí. Konečně. Ale už taky bylo na čase. Dyť jsme od posledního klauna čekali celých (ale uznávám, že fakt symbolických) 27 let. :-) 90% ()

666Carnage

Tak jsem si včera zašel na nové TO a no to bylo naprosto super. Film má spousty ostřejších scén ale žádné lekačky nečekejte. Ale má to svojí atmosféru a ta je naprosto super a muzika, která běží v podtextu tomu dodává ještě větší důraz. Podle traileru jsem se bál, že to Andy Muschietti pokazí a opak je pravdou. Vybral naprosto skvělý mladý herce, kteří do toho dávají všechno a vypadá to jako by to opravdu prožili. Každé dítě má svojí roli v partě a jde jim to na jedničku. Tim Curry je Tim Curry ale Bill Skarsgård je úctyhodná náhrada. 135 minutová stopáž tu utíká jak voda. Za rok 2017 je tohle asi nejlepší horor a já se nemůžu dočkat pokračování. 90% ()

Benedygtus

V kine na hororu jsem nebyl snad nikdy. Vzhledem k tomu, ze nejsem vyznavacem tohoto zanru, tak to bylo dost mozna i na dlouhou dobu naposled. Ale film to je hodne povedeny a podle meho doprovodu, ktery cetl predlohu, je to solidne odvedena prace s dobrym zachycenim toho, co King napsal, ale s trochu "osekanym" koncem. Nevedel jsem, kde vsude muzu mit tzv. "husi kuzi" az do teto navstevy kina, ale jednim dechem musim dodat, ze jsem mekkej a dalo se to pomerne v klidu vydrzet (jako celek). ()

Rudinsky

Širokomäsá, hollywoodsky bezpečná hororová rozprávka. Páčilo sa mi to, najmä ako človeku, ktorý sa psychologickým extrémom (Wan a spol.) vyhýba, a predsa ocení zdravú mieru napätia či nejakú tú ručičku mimo tela. Hororový fanúšik asi bude sklamaný mierou solidarity, ktorú film napriek avizovanej strašidelnosti ponúka, tržby ale budú určite hovoriť jasnou rečou. Filmu ich ale prajem, pretože ctí predlohu, nehanbí sa R-ka (ktoré slúži výhradne pre lepšie vyznenie pár konkrétnych scén a fuckov) a navyše ostáva najmä pri príbehu. Muschietti má našliapnuté do prvej ligy a ak si udrží zdravý rozum, už teraz sa teším na druhý diel. Škoda len trestuhodne nevyužitého Skarskarda, ktorý je paradoxne najstrašidelnejší v komorne pedofilnej rovine, než v jej zubatých digiboostoch. ()

Loki_Six

"When you're a kid, you think that you'll always be... protected, and cared for. Then, one day, you realize that's not true. If you open your eyes, you will see what we're going through. 'Cause when you're alone as a kid, the monsters see you as weaker. You don't even know they're getting closer. Until it's too late." ()

Wally

Byl jsem trošku skeptický jít na horror, kde hlavní hrdinové jsou malé děti a klaun..ale víc jsem se splést nemohl..byla to strašidelná jízda a vyobrazení klauna bylo fantastické a to až tak, že až někde uvidím červený balónek, vezmu nohy na ramena a už mne tam nikdo neuvidí..:-) ()

NifKor

Musím říct, že herci v tomhle filmu jsou překvapivě úžasní a proto je musím značně pochválit. Nejvíce se mi ve filmu líbil hereckým výkonem Bill Skarsgård, který To jako klauna zahrál úchvatně. Celý film jsem si užil až do konce. Jedna věc mi přesto na tohle horroru vadí a to i na každým jiným. Vadilo mi hlavně jako u ostatních filmů o horrorech, že prostě cokoliv divného uvidí tak jdou za tím. Scéna v knihovně mě přišla asi nejvíc taková jak to jen říct prostě na nic, neboť u této scény jsem přesně věděl co se stane a to mě mrzelo no co každý horror tohle má. I přes tohle všechno je To úžasný film, který si bez pochyb zaslouží 5 hvězd. 8/10 ()

Kratas558

Pecka! Já vím, že se mi vždycky líbí filmy, na které jsem byla zrovna v kině, ale možná jsem byla nadšená i z toho důvodu, že jsem prostě nic moc nečekala. Nakonec ale nechápu ty hejty na To celkově. Přece jen tisícistránková kniha dá zabrat a všechno vcucnout do dvou filmů není úplně hračka. Četla jsem To cca 5 let zpátky a podle mého názoru to nešlo zfilmovat lépe. Možná ten závěr dokonce knihu předčil, protože z Kingova rozuzlení jsem byla lehce vykolejená, co si budem povídat. Klaun byl výborný nejen vizuálně, ale také svým hereckým výkonem, atmosféra přesně taková, jaká měla být, efekty top, ale o to mi zase tak nešlo. Charaktery a celkově zpracování na jedničku. Co dál musím pochválit je soundtrack a Richie, ten charakter tam prostě seděl úplně neskutečně a navíc celou tíživost krásně odlehčoval. Stejně tak celkové napětí, které bylo rovnoměrně proložené celým filmem a nešlo jen o druhou půlku filmu nebo úplný konec, jak tomu často bývá u béčkových nebo klasicky hollywodských hororů poslední doby. Sedět, koukat, nedejchat, poslouchat slizkýho otce Beverly, nechat se unášet s Georgiem nebo dát do držky tomu zmrdovi s náušnicí dřív, než to udělá on vám. Třeba v šutrákový bitvě! Ou yeah ♥ ()

bari68

Pred samotným zhliadnutím som si ani trochu nemyslel (navyše ako neznalec prvotného, originálneho filmu, či knižnej predlohy), že film o zlom klaunovi ma dokáže zabaviť. Ba, čo viacej, som nadmieru spokojný. Snímok diváka od začiatku až do konca drží v šachu napätí a vzhľadom na dlhšiu stopáž nenudí ani na chvíľu. Kingova adaptácia naviac v sebe dobre kombinuje akoby Foglarovské Rychlé šípy, veľmi vydarené Stoj pri mne (vo veľa bodoch podobné) od prítomného autora a tak trochu rozprávkovú hororovú auru á la del Torro. ... A už teraz sa teším na druhú kapitolu. ()

purekritik

Pár poznámek z mojí reflexe, kterou sem psal do školy. - Z širší perspektivy film To nepůsobí příliš hororově, spíše dobrodružně, jakoby cílil na mladší pubescenty (tedy kromě přehnaně explicitní scény, ve které klaun ukousne ruku mladšímu bráškovi koktajícího člena party). Děj je nekonzistentní, hororové scény jsou předvídatelné a nestrašidelné. - Co se týče vizualizace klauna, tak ten (zřejmě nejslavnější hororový klaun vůbec) vypadá opravdu skvěle. Šibalský pohled, pronikavý hlas, povedený retro oděv, ovšem veškeré kouzlo ztrácí na efektu, jakmile přijdou na scénu GCI efekty. Tyto přidané prvky k jinak klasickému hororovému klaunovi vůbec nesedí. Ústa, která se mění v „predátorskou“ vysunovací čelist působí spíše komicky. Nabízí se zde srovnání s původní verzí filmu, kde zažloutlé a křivé zuby klauna působily více strašidelně. - GCI efekty kazí celkový dojem a retro atmosféra nepůsobí vždy věrohodně. Strašidelně působí snad jen scény z "reálného" světa, ve kterém dětští herci bojují s různými druhy strachů. Celkově film To nepřináší nic inovativního a pokračuje v současném trendu hollywoodské produkce, jež upřednostňuje vizuální stránku a efekty před tou příběhovou. ()

iXtr3m3

Krásne prepracovanie niekdajšej televíznej srdcovečky. Sympatické herecké obsadenie, totálne ale totálne dokonalé technické spracovanie, super dobová atmosféra, jednoducho skvelé. Plný počet nedám len preto, lebo čakám na dvojku... :) ()

Michelle75

Asi jsem se vžila do doby, kdy jsem byla dítě a různých strašidelných vjemů kolem nebylo tolik. Člověk se pak hororů více bál, např takový Duch lesa, to byl tehdá nářez a dnes, pro nepolíbené, pro smích. Líbily se mi sympatické dětské postavy, vyobrazení a poznání z čeho mají strach, krásné vizuálno-hlavně na konci, kdy bojují se strachem. Nelíbilo se mi, že když se bojíš, nemáš šanci a občas toho bylo až příliš. To zase bezu z pohledu rodiče. 70%. ()

Han22

Původní To je jedním z mých nejobíbenějších hororů a důvody jsem naplno vysvětlil ve svém hodnocení. Nové To mohlo spadnout do škatulky zbytečných remaků, kde tvůrci nenechají kámen na kameni, nebo film zmodernizují, nebo přepálí. Ale naštěstí to dopadlo na 100%. Režisér natočil film s obrovskou úctou ke knize i originálu. Hlavní dětské postavy jsou stejně úžasné jako v originálu a opět na mě zafungovala ta síla obyčejného dětského přátelství, stejně tak se povedla parta šikanistů v čele s psychopatickým Bowersem, nejrůznější vedleší postavy (Eddieho matka či ultraslizký Beverlin otec) a Pennywise straší jako v originále. Co se týče hororové stránky nemám taky výhrad. Režisér využívá oldschoolové lekačky, které na mě fungují, umí budovat atmosféru (rozpadlý barák, kanalizace) a hlavně na určitých místech nečekaně přitvrdit. A tak mě příjemně překvapil občasnou brutální vraždou plnou krve (konečně!) a závěrečný souboj s klaunem má oproti originálu opravdu pořádné grády. A i přes lepší efekty to stále vypadá jako z roku 1988 a ne jako moderní film. Za mě 100% spokojenost a horor roku 2017. ()

Torako.chan

Vypadalo to dost dobře, všude kriv a funkční lekačky, ale pak přišel dojemný konec a všechna ta sranda byla tatam. Byla bych tomu dala i 4* (na 5* to za mě prostě nebylo) ovšem konec mě velmi velmi zklamal. Starý To jsem neviděla a ani knihu jsem nečetla, takže to pro mě bylo překvápko. Klaun byl sice hnusné jak má být, jenže... ten konec. ()

borec999

Muschiettiho potenciál som po videní Mamy cítil, ale že natočí najzárobkovejší horor všetkých čias by som nepovedal. IT síce nie je ani zďaleka najdesivejší, aj tak mi ale jeho masívny úspech nijako neprekáža, pretože je podľa mňa kvalitný film. Chválim inak hollywoodských producentov: pôvodný IT si ako jeden z mála starších hororov remake vyslovene pýtal, pretože nezostarol najlepšie. Nový It sa zviezol na vtedy populárnej vlne adaptovania Kingových predlôh, Stranger Things a tomu, čo hovorím roky: že klauni sú proste desiví. Bill Skarsgard je ako Pennywise výborný (aj keď Tim Curry mi prišiel v tejto úlohe lepší pretože dokázal vyvolať strach aj s absolútne nestrašidelným kostýmom), detskí herci sú snáď ešte lepší, dej je vďaka rešpektovaniu Kingovej predlohy zaujímavý, úvodná scéna s Georgeim v budúcnosti bude určite kultová a strašenie všeobecne funguje, aj keď je preplnené jumpscaremi a tie nie vždy zafungovali. Pár logických dier by sa našlo, záver v studni sa aj vďaka nadmernému CGI nepodaril, ale celkovo to bol solídny horor. Škoda, že obrovský potenciál po jednotke tvorcovia nevyužili a natočili len zdĺhavú kópiu jednotky. 80% ()

jakeer

Nemám čo vytknúť. Ba čo viac, ja som si naozaj pochutil. Na adaptáciu Kinga som sa naozaj tešil a celý čas som si v duchu pokyvkával hlavou, že dnes sa už také horory netočia. Už dávno som nevidel súčasný film, ktorý by osemdesiate roky vyobrazil tak autenticky (obraz, strih, hudba...). Detskí herci výborní, vtipné scénky fungovali. S kľudným svedomím dávam päť hviezdičiek, ()

Sancty

Výživná adaptácia. Pravdepodobne si ju ale viac užijú tí, čo čítali jej masívnu predlohu, pretože mnoho vecí je tu len načrtnutých. Niečo málo cez 120 hraných minút je totižto pre tak rozsiahli príbeh stále primálo a to aj napriek tomu, že je rozdelený na dva party. Následkom toho sa stále niečo deje. V inom žánri by to možno nebolo na škodu ale v horore určite je. Postavy nemajú čas na oddych, prechádzajú jednotlivými desivými scénami bez toho aby svoje konania zvážili a divák sa len vezie s nimi a nestíha poriadne vstrebať všetko čo sa okolo nich deje. Chápem, že tvorcovia sa snažili použiť čo najviac materiálu z predlohy ale takto pripravili film o schopnosť poriadne vydesiť. Atmosféra je hustá, o tom žiadna, ale absencia poriadnej gradácie v deji je citeľná. Kvitujem rozhodnutie tvorcov rozdeliť detskú časť od tej s dospelými, film tým pádom funguje ako samostatný celok a je uzavretý. Detský herci sú do jedného fantastický. To isté platí aj o predstaviteľovi klauna Pennywisea. Skarsgård je maniak, jeho vstupy na scénu sú šialené a neraz ikonické. Naposledy sa takto predviedol nezabudnuteľný Ledger s Jokerom. Hudba ide ruka v ruke s obrazom, neruší a dokonca z nej človeku nejebne ani pri nejakej tej ľakačke. Veľa scén je pozmenených (vlkolak je nahradený klaunom, Derry je malomesto), pár nových (naháňačka v knižnici) a vynechaných (bunker v zemi, priehrada). Logickým riešením je vypustenie rituálu Chüd. To čo funguje na papieri by na plátne pôsobilo skôr smiešne. Ten ak vizuálne spracovať, tak určite v mange alebo anime, kde by vynikla jeho bizarnosť. Neposledným ale pre mňa dôležitým faktom je zasadenie deja do môjho najobľúbenejšieho obdobia pre rozprávanie príbehov, 80. rokov. A viac mi už netreba dodávať. Vydarená sfilmovaná Kingovka. ()

Muschietti míří od Flashe k Batmanovi

Muschietti míří od Flashe k Batmanovi

17.06.2023

Nadějně rozjetý Andy Muschietti, režisér původem z Argentiny, si v Hollywoodu udělal jméno efektivními horory Mama, To a To kapitola 2. Právě tento čtvrtek do našich kin vstoupil i jeho nejnovější… (viac)

Horor To se dočká seriálového prequelu

Horor To se dočká seriálového prequelu

30.03.2022

Streamovací služba HBO Max oznámila, že chystá seriálový prequel kultovního hororu Stephena Kinga To. Projekt se momentální jmenuje Welcome to Derry a odkazuje tak na ikonické městečko, ve kterém… (viac)

Dvojka To v kinech zabodovala

Dvojka To v kinech zabodovala

08.09.2019

Filmové pokračování kultovního hororu Stephena Kinga To Kapitola 2 má za sebou relativně úspěšný debut v kinech. Relativní je z toho důvodu, že zatímco první film vydělal v amerických kinech za první… (viac)