Snímka získala prestížne ocenenia Oscar a Zlatý glóbus za najlepší herecký výkon vo vedľajšej úlohe pre Octaviu Spencerovú.
Mississippi, 60-te roky minulého storočia. Mladá Skeeter Phelanová práve skončila školu a túži sa stať spisovateľkou. Na rozdiel od svojich rovesníčok, s ktorými vyrastala v mestečku Jackson v Mississippi, a na zdesenie svojej matky a okolia, má ambíciu venovať sa kariére a nemá chuť ihneď sa vydať a založiť rodinu. Jej snom je napísať knihu. V miestnych novinách však dostane na starosť len stĺpček o upratovaní. O pomoc a radu v tematike požiada čiernu Aibileen, slúžku svojej najlepšej priateľky. Aibileen Clarková slúžila celý život svojim zamestnávateľom, vychovala sedemnásť detí, ale jej jediný syn zahynul pri nehode. Zlomená Aibileen čerpá útechu a silu od svojej najlepšej priateľky, rovnako slúžky, energickej a prostorekej Minny Jacksonovej. Keď do jej života vstúpi Skeeter, Aibileen si drží odstup. Za dlhé roky v službách bielych zažila spolu s Minny veľa, ale nikdy sa o tom neodvážila otvorene hovoriť. Skeeter si získa jej dôveru a zistí, že Aibileen je môže poskytnúť viac než len rady o upratovaní. (TV JOJ)

Bird_house

Myslím, že v tehdejší době bylo to, co se v tomto filmu odehrálo, zcela nereálné.. Je to taková zajímavá sonda do legislativy státu Mississippi s docela uvěřitelnými vztahy mezi "pány a sluhy".. Možná až příliš natahované, ale rozhodně stojí za shlédnutí.. ()

Joppo88

Krása a sila v jednom... "keď sú si všetci rovní, a niektorí rovnejší..." Farba citov ponúka ďaleko viac farieb, ako len čiernu a bielu... Film, v ktorom je "mať (inú farbu kože)" viac ako "byť (človekom!)"Cest la vie... ()

redwik

Podobnÿ film 42 som si pozrel ani nie pred pol rokom, no ten ma bavil možno o miniatúrny kúsoček viac. Ale aj The Help jednoznačne patrí medzi tie lepšie filmy, a keby mám srdce, dal by som aj 5 hviezdičiek. Rasizmus ako téma nebude nikdy otrepanÿ, a keď budú filmy vždy s trošku inou tematikou, rád si ich pozriem. Človeku sa až pozastavuje rozum nad tým, aké to bolo v minulosti, najmä v USA. K dobrému príbehu pribudli aj dobré herecké výkony, vyzdvihol by som Emmu Stone, ktorú som dlhšiu dobu nevnímal, ale od Crazy, Stupid, Love ide len a len nahor. Emma Stone - Skeeter /:/ Viola Davis - Aibileen /:/ Bryce Dallas Howard - Hilly Holbrook /:/ Octavia Spencer - Minny Jackson /:/ Jessica Chastain - Celia Foote /:/ Ahna O'Reilly - Elizabeth Leefolt /:/ Allison Janney - Charlotte Phelan /:/ Anna Camp - Jolene French /:/ Chris Lowell - Stuart Whitworth ()

Ondr@932

Námět rozhodně parádní, ale za prvé byl film moc dlouhý, za druhé byl film pořád dokolečka o tom stejným, žádné zajímavé vyvrcholení ... Proti tomu bych nic neměl, jen v případě kdyby film měl tak cca 90 minut. No a za třetí mě tam vadili ty uječené blbé paničky ! A to bylo celý film, to se vážně nedalo vydržet. Chvílemi to vypadalo spíš jako telenovela než drama. Je škoda, že film nebyl využit lépe, neboť jak jsem říkal scénář na otroctví je dobrý. 60% ()

kluzo

Pokud tento film člověk nebude brát jako dokument, pak si jej určitě užije. Film mne dokázal udržet od začátku do konce. Nezaznamenal jsem jediné hluché místo. Emma Stone, Jessica Chastain krásné a výborné herečky a Viola Davis a Octavia Spencer perfektní herecký výkon. Dojáky Hollywood umí. A konec konců, co na tom, že to není vše jako ve skutečnosti. Film si na to ani tak moc nehraje. Ke konci tolik patosu, že jej nebudete stíhat ždímat z kapesníků. No nic naplat, i mě dostali. ()

tranquill

"Je příjemné mít svůj vlastní záchod, že?" Dle mého názoru "Oskarové" drama o rasismu zakořeněném hluboko v pokrytecké americké jižanské společnosti. Excelentní herecké výkony, nutno vidět. ()

HenryIvan

V dnešnej dobe je zhliadnutie takého to filmu celkom prospešné. Film je postavený na hereckých výkonoch, ktoré sú famózne. Asi nikdy nepochopím, že Viola Davis za toto nedostala Cenu Akadémie (aj keď Octavia Spencer bola tiež výborná). Navyše má tvorcovia dostali dvojicou Chastain - Howard, kde som naletel na hádam najstarší trik aký len je. O čo ide síce nepoviem, ale myslím, že väčšina to pochopí. ()

junxi91

Čekal jsem nějaké nudné drama až telenovelu, ale nakonec to byl skvělý film. Segregace byla strašné svinstvo a ty černé ženské si jako služebné taky užily svoje, když musely pracovat pro namyšlené jižanské boháče, pro které byli automaticky méněcenné. Při sledování filmu jsem se navíc dost zamiloval do Skeeter, taková milá, hezká, zapálená a odhodlaná holka, to je přesně něco pro mě. A ta Celie by taky stála za hřích, také to byla velice hodná až ztřeštěná kráska, ale bohužel měla stejně krásného manžela. Zato Hilly, to byla panečku namyšlená kráva, která si myslela, že se celý svět točí jen kolem jejího ega. Naštěstí si však dala celou čtvrtinu hovnového moučníku, takže nějaké to zadostiučinění tu bylo. Největším zadostiučiněním však bylo vydání té knihy "Help", která ukázala světu to, že americká společnost není ani 150 let od svého vzniku rovnostářská, ale že pořád záleží na barvě kůže a ta spravedlnost tu rozhodně není pro všechny. Teď se sice děje opačný extrém, tak snad se jim povede najít rovnováhu, nebo USA zaniknou. ()

KafuR

Celkem jsem přemýšlel, na kolik vlastně bylo toto inspirováno skutečným stavem věcí či událostmi (konec rozhodně ne). Téma rasismu v Americe a stát Mississippi je takový evergreen, nicméně přestože se často až příliš cíleně tlačí na slzavé kanálky, téma je zpracováno natolik citlivě, že vám osud (nejen) hlavních hrdinek, které se narodily se špatnou barvou pleti, lhostejný nebude. Navíc podpořeno hereckými výkony na obou stranách barikády (přestože je vykreslení většiny postav věrně názvu filmu dost černobílé). ()

High.Hopes

Film jakoby se opravdu snažil dostát svému českému titulu, je dokonale černobílý. Existují tu jen dva typy postav - ti hodní a ti zlí. Ti hodní jsou denně zkroušení, ponižovaní, je na nich pácháno bezpráví ale oni přesto bez jediného slůvka vše pokorně přijímají, jejich činy jsou hluboce morální a celkově jsou bez jakékoliv poskvrnky. Ti zlí (což jsou skoro všechny bílé paničky) jsou na hraně psychopatického jednání, vyžívají se ve zlomyslnostech a ve volném čase určitě pro zábavu trhají mouchám křidýlka. Ani náznak nějakého střídmého vyprávění, všude vládne patos, snaha tlačit z diváka potoky slz (což ale třeba na mě vůbec nepůsobilo). Prostě takový typický americký způsob vykreslení postav, kde hrdinové ze zásady prostě nesmějí mít žádné horší stránky, protože by to jejich prospěšné činy (asi) degradovalo, a špatné postavy musí vypadat ještě horší, protože divák je (asi) blb a zlo a dobro mu musí být naservírováno názorně přímo před nos. Už teď je mi jasné, že akademie podobným filmům tleská a nad tímto bude přímo slintat blahem. Bohužel, tento film si podobnou chválu nezaslouží. Lepší průměr a ani o chlup víc. ()

Aurewen

Film mě zajímal, ale zároveň se bála, zda toto téma není moc mimo mísu a mimo mě. Byla jsem příjemně překvapena. Od začátku až do konce nebylo momentu, kdy bych se nudila, příběh byl plynulý, hodně se mi líbilo zpracování toho černo-bílého tématu, zase to bylo něco nového, neohraného a tím pádem i zajímavého. Konečně za poslední dobu film, kam se zas tak moc necpe "láska". Navíc prostředí, kamera, kostýmy a zvláště herecké obsazení na výbornou, a vše doplňuje vždy skvělá a přirozená Emma Stone a jako pokaždé boduje. ()

vikino1

Narozdíl od všech ostatních tady, mě to připadá hrozně vykonstruované.. Film o střetu bílých a černých žen je podán tak, že at jste bílý nebo černý můžete simpatizovat jen s černýma. Navíc zlou černošku abys ve filmu hledal... Vím, že to tehdy měly hodně těžké, ale jako film, popisující tuhle dobu, prostě neberu. Navíc si myslím, že v té době měli rozhodující slovo převážně muži a v tomto filmu nehrají žádnou úlohu... ()

stratocasta

Tak jsem se vám rozhodl, že napíšu nějaký ten komentář a když jsem tak přemýšlel, jak netradičně ho obzvláštnit, jakými netypickými obraty na ČSFD zatím nevídanými ho okořenit, napadla mě počeštělá jména. No řekněte, kdo to používá? Musím tedy 12.1.2012 říct, jak mě ta Ema Kamenná překvapila, Felicie Spencerová uchvátila, Sissy Špačková rozesmála a paní Viola Davisová ujistila, že neumí hrát jen druhé Housle. A ne že mi ten můj trademark někdo vyfouknete, teď ho totiž budu používat v každém druhém komentáři. ()

Oonika

Výborné drama, zasmála jsem se, dojala jsem se, takhle si to nějak představuju :-) Navíc velmi zajímavé téma. Po dlouhé dobře jsem vážně spokojená! ()

ljukyljuk

Aj keď tento film nerieši rasovú otázku 60. rokov na juhu USA komplexne, to asi ani nebol jeho zámer. Práve naopak, ponúka nám pohľad na čiastkový problém - slúžky v domácnosti a zaobchádzanie s nimi z ich pohľadu. A to mu ide skvele. Naozaj, mnoho krát ma príbeh úplne odrovnal, ale netlačil stále na pílu a ponúkol aj dosť veľa vážne vtipných momentov (...Spoiler: Eat my shit!), čo ma pozitívne prekvapilo a príbeh vďaka tomu všetkému nepôsobil štýlom "vyžmýkame aj poslednú slzu", ale jednoducho ľudsky. Obsadenie je prevažne ženské a že im to teda sakramentsky dobre všetkým hrá. Zlatý Glóbus pre Octaviu Spencer úplne zaslúžený a Emma Stone, tá už je úplne ako čerešnička na torte. Jedine, čo môžem vytknúť, že na film si už po nejakom čase asi budem ťažšie spomínať, keďže mu chýba nejaký ten moment alebo prvok, ktorý by sa mi z neho vryl hlboko do pamäte a zasiahol ma viac ako len chvíľková emócia. Preto "len" 82% ()

terx

Češi názvem vystihli podstatu filmu dokonale (tak aspoň někdy se poštěstí). To, že se film točí jen okolo žen, toho si snad všiml každý. Při scénách s postavou Hilly mi bělely klouby na ruce, jak moc bych jí chtěla praštit. Naopak části, kde vystupovala Celie, působily v rámci možností pozitivně. Sbírala běloškám plusové body a zachraňovala image komunitě nafrněných paniček - prostě nestrkejvšechnydojednohopytle tečka. Dohromady malinko zidealizovaný ale což. Stejně to díky tématu vidim na tu pozlacenou postavičku.. ()

Ergon

Jen těžko k uvěření, že příběh je zasazen do 60. let a že v té době byla Amerika stále ještě takhle xenofobní. Šokovala mě skutečnost, že služebnou je možné vlastnit a zdědit! Mínusem je délka filmu. 1536. Hodnocení. ()

01.01.2012

Best of 2011 dle vybraných uživatelů