Múr nárekov

• Česko Tajný život včel (viac)

Queen Latifah a Dakota Fanning vévodí hvězdnému hereckému obsazení amerického dramatu o rodině, nezávislosti a síle lásky, který byl natočen podle uznávaného bestselleru. Čtrnáctiletá Lily Owensová (Dakota Fanning), ve snaze uniknout tvrdému, věčně rozzlobenému otci a vyrovnat se s tragickou smrtí své matky, uteče s afroamerickou chůvou, hospodyní a jedinou přítelkyní Rosaleen (Jennifer Hudson) do Tiburonu v Jižní Karolíně. Tam jí poskytnou přístřeší tři nezávislé sestry Boatwrightovy (Queen Latifah, Alicia Keys a Sophie Okoned), které se samy starají o rodinné včelařství. Lily u nich konečně poznává život naplněný láskou, je zahrnována nečekanou laskavostí a hlubokou spiritualitou jedinečně nadaných žen a s každou z nich si vytváří pevné pouto. Někdy totiž člověk musí nejdřív domov opustit, aby ho mohl skutečně nalézt. (HBO Europe)

Fr

,,Včely obrátily celý můj život vzhůru nohama. Byly mi seslány. Objevily se jako anděl Gabriel před Pannou Marií “….. Každičká bytost chce být milována. Lily není výjimkou. Prožívá nelehké dětství, dotýká se jí rasová nesnášenlivost a TAM v růžovém domě (s až pohádkovými bytostmi) nachází naději, lásku a snad i pravdu. D.Fanning asi nikdy nebude hvězdou Prcičkových komedií. A zřejmě ji mine obdiv ,,tohoto“ publika. Když sleduji její cestu k hluboce ukrytým citům, či důvěře k mateřské lásce, myslím, že je to dobře. Výborné herecké obsazení, kde hlavně z Q.Latifah vyzařuje takový pocit dobra a klidu, kterým nakazila i mě. PŘÍBĚH***** HUMOR* AKCE ne NAPĚTÍ *** ()

Martin741

Dzina prins Byfewud ako reziserka mi noic nehovori, noale tu sa ukazalaa ko talentovana reziserka. Namet filmu je obycajny - ista rodina chova vcely a vsetko sa oklo toho toci. Filmu suverenne vladne Queen Latifah /The perfect Holiday, Posledni Prazdniny/ a mlada fajna Dakota Fanning /Muz V Ohni/. Tempo je vyborne, obycajne dialogy prevazuju - a to dodrzuje aj tento film. Nema to strhujuce tempo ani brutalne akcne sceny, skor taka cervena knihovna. Kazdopadne ja to beriem, reziserku si zapisem ako mlady rezisersky talent : 95 % ()

pakobylka

Život včel je nejenom tajný, ale i nadprůměrně komplikovaný. Na rozdíl od lidského rozhádaného a mnohdy neurvalého společenství je ale uspořádání včelí komunity účelné a logické ... je nezbytné - opakovaně prověřené evolucí. To člověk s oblibou komplikuje život sobě i druhým nejenom neúčelně a nelogicky, ale i naprosto zbytečně. Pokud se v našem světě podaří najít ostrůvek sounáležitosti, lásky a porozumění, dá se mluvit téměř o zázraku. Je fajn čas od času se na takový malý zázrak podívat. Nechrání ho vysoké útesy - je lehce přístupný, líbezný a zranitelný, vydaný napospas neklidnému moři ... budete si přát, aby ho každá bouře minula. ()

Kurikmoon

Láska má rôzne podoby a v Tajnom živote včiel rozhodne nejaké cítiť boli. Pekná banda ženských predstaviteliek sa tam zišla. A možno mal film trošku rasovo ladený podtón, ale len na prvý pohľad. Ženy v ružovom domčeku sa tým nedali zlákať... LÁSKA JE VŠADE OKOLO. Dakota je opäť super. A nielen ona. Aplauzzz.. ()

Mylouch

Slušné dramátko období dospívání, které velmi konvenční romantické nástroje využívá uměřeným způsobem a v souladu s příběhem a důrazem na obrazovou složku, jež dává prostor postavám pro rozvíjení nenuceně uvěřitelného stylu v duchu "moštárny". Ženský film, na který můžou být tvůrkyně a tvůrci pyšní. 3-4* ()

• Jennifer Hudson v rozhovore prezradila, že režisérka Gina Prince-Bythewood ju počas natáčania poslala do obchodu, aby kúpila niekoľko vecí, no kým tam bola, personál a zákazníci ju slovne a rasovo napadli. Incident bol v skutočnosti zinscenovaný hercami pod Bythewoodovou réžiou, aby Hudson získala pocit z rasovo napätého prostredia, času a prostredia filmu a pomohli jej s charakterizáciou. (Arsenal83)

Spideyho kámošky dostaly režisérku

Spideyho kámošky dostaly režisérku

31.05.2017

Ačkoliv pořád není jasné, jestli (a případně jak) se Spider-Man zapojí do nového pavoučího vesmíru od Sony, máme tu už druhý projekt, který nabírá reálné obrysy. Nejdřív jsme zjistili, že Ruben… (viac)