Eddie Morra (Bradley Cooper) je lenivý spisovateľ, ktorému sa začína rúcať svet. Chcú ho vyhodiť z práce a rozchod s priateľkou Lindy (Abbie Cornishová) ho len utvrdí v presvedčení, že jeho život je v troskách a budúcnosť nemôže priniesť nič, len ďalšie sklamanie. To sa ale zmení vo chvíli, keď Eddieho navštívi jeho starý priateľ z detstva, Vernon (Johnny Whitworth). Ponúkne mu tabletky NZT- utajovanú drogu, ktorá umožňuje využívať mozog na sto precent a dodáva človeku extrémne sebavedomie. Eddie sa dá zlákať neodolateľnými účinkami drogy a celkom jej prepadne. Zrazu je schopný využívať informácie s ohromnou efektivitou. Všetko, čo kedy videl, počul a prečítal, zvládne spracovať a zužitkovať. Neustála stimulácia drogou ho katapultuje medzi elitu finančného sektora. Jeho nadľudský výkon a úspech pritiahne pozornosť finančného magnáta Carla Van Loona, ktorý v drogou posilnenom Eddiem vidí príležitosť, ako zarobiť miliardy. Zázračná droga má ale nebezpečné vedľajšie účinky a Eddie sa ocitne v ohrození života. Musí sa skrývať, ale najatí vrahovia sa k nemu nebezpečne približujú. Podarí sa mu uniknúť, alebo doplatí na zradnú predstavu, že ho droga urobí všemocným? (TV JOJ)

Engelbert

Velmi slušný film, který stojí za zkouknutí. Námět o psychostimulantu nakopávající mozek na 100 % výkonu je sám o sobě zajímavý. Třeba se podobné dobroty jednou i dočkáme. Bradley Cooper odvádí v roli hlavního hrdiny Eddieho Mory dobrou práci, stejně jako kameraman Jo Willems svými neotřelými, kreativními záběry. De Nira nemůžu objektivně hodnotit, protože ho mám velmi rád v jakékoliv roli. A i zde mu úloha tvrdého byznysmena sedne jako Mackův záhlavec Rathovi. Svěží, napínavý, oddechový film o tom, jak lúzr Eddie Mora vytuněný bobulema k bohatství příjde. Silný emocionální zážitek nečekejte, ale fajn zábavu ano. A k tomu všemu je tam fakt dobrá muzika. ()

JirkaProchaz

Všemocný - snímek o droze snů, díky které se každý může stát nadčlověkem. Myšlenka, že díky tabletě se nám v mozku začnou dělat vazby na cokoli, co sme v životě viděli a slyšeli, je lákavá. Ale při zjištění, že tahle super tableta lidi taky může úplně odrovnat je na pováženou co za co skutečně stojí. Zaujal mě nápad na tenhle příběh, zajímalo by mě, jestli vychází z reálného životního příběhu. Tak jako tak je tohle přesně takový ten díl na dlouhé zimní večery, kdy člověk nemá chuť nad něčím hloubat. Každopádně doporučuji. ()

hypnos11

Dobrý scénář naroubovaný na slibnou premisu, ale především stylově natočený film plný efektních nápadů. Vynikající oddechovka ()

wollfy

Jiná verze LUCY jen jí tento krát nehraje Black Widow, ale Rocket. Zápletka podobná, jen méně akční a více povídavá. Asi je to tím, že scenář psala paní. Lucy napsal Beson a ten zase má rád silné ženy jako hrdinky filmu. Jako dobrý ale nic moc novýho. ()

Nellaron

Asi každý by chcel mať pilulku, ktorá vám naplno otvorí možnosti mozgu. Presne o tomto je film Limitless. Skrachovanému spisovateľovi v podaní Bradleyho Coopera sa vďaka zázračnej pilulke od základov zmení život. Kam až dokáže zájsť? Čoho všetkého je schopný? A plynú z toho nejaké následky? Veľmi príjemná záležitosť od Neila Burgera, nenudil som sa ani na chvíľu. ()

Rasokoule

"What if we used 100 % of our brain capacity."  Dřív se ty filmy točily tak trochu jinak. Rychlejší dialogy, hodně střihů, málo detailů, zoomy s kamerou a pokusy o zvláštní efekty působily tak trochu jak z nějaké počítačové hry. Stylem mi to připomínalo Fight club nebo české Samotáře. Je prostě poznat, že je film 11 let starý. Za mě kvalitně zpracovaný nápad. Film vtáhne do děje a když si uvědomíme, že by scénář mohl být přeplácaný, tak se ještě drží v rozumných mezích. ()

Noosal

Velmi zajimavý film, ktery ma hodne co nabidnout a je po celou stopáž celkem dost zábavný. Bradley Cooper zde davá neskutečný herecký výkon a můj oblíbenec Robert De Niro mile potěšil. Film má celkem originální příběh, ale je celkem dost předvídatelný. Je obrovská škoda že jinak velmi dobrý film kazí naprosto stupidní konec který celkový dojem neskutečně sráží. I tak ale můžu film vřele doporučit a nudit se u něj rozhodně nebudete. 75% ()

Jakobo95

Sorry ale za mna total sračka. Prvá polovica super, myšlienka 100bodov a potom total nudna chujovina zalozena na zbytocnych rozhodnutiach ()

Pieluk

Zajímavý film, ale přišlo mi, že schopnost jenž umožní hlavní postavě používat 100% kapacity mozku dostatečně nevyužili. V jednu chvíli si postava detailně pamatuje to, co se mu stalo před 20 lety, ale pak zas zapomene, co se mu stalo před dvěma dny. Je to jako kdyby si scénárista stále upravoval schopnost magické pilulky podle toho, jak se mu zrovna v dané scéně hodí.    Se stejným tématem se mi například daleko víc líbil film Lucy ()

poppy75

takze scifi ze? thriller ze? no urcite...jedine scifi bolo v tom,ze eddieho nikto neodbachol na jeho ceste k vysinam...cely film je vlastne len pohlad na zdrogovaneho eddieho ktory sa postupne stava stale viac a viac arogantnejsi a nebezpecny...vizualny prerod to cele podciarkoval-na zaciatku sice mierne zanedbany,ale stale sexi chlapik-na konci ulizany nechutny chlap s desivymi ocami a pridrblym usmevom...v podstate sa v celom filme nic nedeje,len sa hltaju drogy a hladaju cesty ako ziskat viac penazi a vacsiu moc...najodpornejsia scena jednoznacne ked chlipal krv...tento film staci vidiet raz...premarnili aj sancu na rozvinutie temy o vacsej cinnosti mozgu-ak nou ma byt len tuzba po moci a peniazoch-tak to maju aj ti s podpriemernou mozgovou kapacitou... ()

tein

Výborný nápad ale docela nezáživné zpracování a ikdyž se děj valí jak na běžícím pásu tak dokáže nudit a prudit hloupostí toho rádoby ze všech nejchytřejších, jež je tak chytrej až je blbej. Nechápu, že má tento film takové hodnocení přestože je v podstatě plnej nesmyslů i logických děr a jen si hrající na něco víc. Asi mnohým stačí jen nastolená iluze o tom jak je ten film geniální, ikdyž opak je pravdou. ()

Dannyss

Půjdu nejspíš proti proudu, ale nedá mi to a musím říct, že jsem očekával o něco málo víc. Koncept sám o sobě je výborný, obdobně jako ve snímku Lucy (2014) tu máme hrdinu, který se potýká s podobným osudem a zjišťuje, že přestože ví všechno, tak to sebou nese velkou daň. Jen zde mi to přišlo o trochu nudnější než o tři roky mladší snímek. Nejspíš mi úplně nesedl režisérský styl, nicméně je to koukatelné a celkově je to fajn, jen se mi zde netrefili úplně do noty. 7/10. ()

leafroller

I když je to můj oblíbený film, tak při každém shlédnutí pláču nad scénářem. To, jak byl do filmu dosazen ruský mafián, aby se tam aspoň něco dělo, je tak umělé a nelogické, že to kazí jinak sqělý dojem. A pokaždé, když se tam znovu objevil, poklesl filmu sexappeal o 10 bodů. Jinak supr nápad a hrdina, se kterým se chce ztotožnit asi každý. Škoda, že to nešlo udělat ještě chytřeji. ()

peproch

Tenhle scifi thriler se hlavně líbí těm mladíkům, kteří jsou nějak frustrování sebou sama, že nejsou úspěšní, že se nějak znicotněli, že prošvihli životní vztah, jistou dávku talentu, že lenost, alkohol a počáteční neúspěchy jej přivedli do situace nuly. Ptají se, jestli neexistuje nějaká chemická substance jiná než alkohol, která by jeho intelektový a vůbec výkonostní potenciál povznesla za hranice dosavadních tupých  a otupělých dovedností. Modafinil poznali vysokoškoláci nebo manažeři při potřebě extra výkonu. je legitimní jej použít? jsou ještě sebou sama? Mnohým z nás chybí pozitivní zkušenost se sebou sama, náš self esteem je poškozen. Proč je doprkýnka na světě mentální nerovnost? Proč jedni mohou být úspěšní a jiná ne? Není to jen záležitost chemie? Pak není pravda, že každý je svého štěstí strůjce. Bradley Cooper je super, věřím mu jak nule tak prezidentskému kandidátu. Trosce i superstar je přiměřený. V některýchj pasážích je film skládankou  natočených sekvencí, ale proč ne, jsou dobré. ()

PF 2017

PF 2017