Eddie Morra (Bradley Cooper) je lenivý spisovateľ, ktorému sa začína rúcať svet. Chcú ho vyhodiť z práce a rozchod s priateľkou Lindy (Abbie Cornishová) ho len utvrdí v presvedčení, že jeho život je v troskách a budúcnosť nemôže priniesť nič, len ďalšie sklamanie. To sa ale zmení vo chvíli, keď Eddieho navštívi jeho starý priateľ z detstva, Vernon (Johnny Whitworth). Ponúkne mu tabletky NZT- utajovanú drogu, ktorá umožňuje využívať mozog na sto precent a dodáva človeku extrémne sebavedomie. Eddie sa dá zlákať neodolateľnými účinkami drogy a celkom jej prepadne. Zrazu je schopný využívať informácie s ohromnou efektivitou. Všetko, čo kedy videl, počul a prečítal, zvládne spracovať a zužitkovať. Neustála stimulácia drogou ho katapultuje medzi elitu finančného sektora. Jeho nadľudský výkon a úspech pritiahne pozornosť finančného magnáta Carla Van Loona, ktorý v drogou posilnenom Eddiem vidí príležitosť, ako zarobiť miliardy. Zázračná droga má ale nebezpečné vedľajšie účinky a Eddie sa ocitne v ohrození života. Musí sa skrývať, ale najatí vrahovia sa k nemu nebezpečne približujú. Podarí sa mu uniknúť, alebo doplatí na zradnú predstavu, že ho droga urobí všemocným? (TV JOJ)

Sever

trochu jsem se obaval co to bude a jestli u toho opravdu vydržím. Začátek mě trochu minul, ale spíše mojí nepozorností. Zbytek filmu už jsem si začal užívat. Film u kterého vydržíte a jelikož to není nic dlouhého, tak si jen řeknete. To už je konec? Ale přesně tenhle film si to zaslouží. Netřeba delší stopáž. Kéž by si více režisérů vzalo tento příklad k srdci. ()

pan_ponozka

Promiňte mi, ale já to vychvalovat nebudu. Ten film totiž nemá žádnou zápletku a z ní vyvozené rozuzlení. Byl bych ochotný přehlédnout nelogičnost chování některých postav (exšvagr, přítelkyně a i ten záporák), Jacksaxem správně popsaný sprasek, že nejdůležitějším na světě je vydělávat prachy??, ale ty díry ve scénáři prostě nepřekousnu. 1* za Bradleyho, druhá za příjemnou kameru. ()

MiniRecenze

Thriller s malým prvkem sci-fi.Neočekávejte dech beroucí trikové sekvence,ale tentokrát tady máme hodně slušný příběh se sympaťakem v hlavní roli.Některé záběry kamery jsou hodně zdařilé a to se dá říct i o scénáři.Vskutku se jedná o solidní oddechovou podívanou. "A jen tak mezi námi,nebylo by ke škodě mít po ruce,takové pilulky." ()

ThePaul

Využívať mozog na 100%? Prečo nie. NZT to dokáže! Všestranný Bradley ukázal nám smrteľníkom, ako sa dostať zo dna na úplný vrchol, samozrejme s preskočením pár stupienkov na rebríku kariérneho rastu. Koniec buď troška nejednoznačný alebo to bol úplný nezmysel. A samozrejme, ľudia, neberte drogy. PS: Povedia Vám, že sú úradne schválené.. ()

Ironhead

Wow.... tak tohle mi v kine nejak uniklo... shlidnul sem to az ted vicemene nahodou v TV a musim rict, ze je to vybornej film, napad, scenar... *thumbs up* ()

kolodej1

celkem příjemné překvapení, ač sci-fi, tak si člověk nemusel připadat při sledování jako idiot a snažit se marně přehlížet spousty logických nesmyslů. To tady nebylo nutné řešit. FIlm má spád a nenudí.Btw. nevíte někdo, kde by se NZT dalo sehnat? ()

Khia

Parádní oddechovka, která se nezastaví až do konce. Divák je vtažen do děje hned při začátku a po celou dobu filmu to prostě "šlape". ()

DonFrolimo

Kouzelná tabletka - nijak nápaditý přesto vytěžitelný námět. Námět ale nemá vlastnosti té pilulky, takže to nakonec dopadne, jak to dopadne. Nijak. Všechny dějové linky se postupně rozpustí a vytečou kamsi za diváka. A tak odfláknutý konec, jsem už dlouho neviděl. ()

Kozlowski8

Film o zázračných pilulkách, které jsou však zároveň drogou, na níž závisí život člověka...Ještě štěstí, že něco jako NZT neexistuje (zatím). Jako zajímavý námět pro film stačí. Příběh rychle plyne, nenudí, k tomu zajímavá hudba. Bradley Cooper výborný, ostatní herci spíše nevýrazní, včetně De Nira. Zajímavé téma, zajímavě natočeno. 70%. ()

ynot

Po nadupaném a slibném začátku přišlo zklamání. Zbytečně natahované. A kde se ztratila pointa? Prvních 20 minut 100 %, zbytek první poloviny 60 %, druhá půlka 40 %. ()

blezg

Je to nadupaný, to jooo, vymakaný, ale jaksi nedotažené, sakra. A jestli je hlavní myšlenkou "berte drogy"? E-e. Navíc je to slušně amorální a nesportovní. Prudce koukatelná věc. Rozsudek ještě přezkoumá vyšší soud... Ve stínu trháku Gauntlet shledal vyšší soud všemocného nevšemocným... ()

Cazzysvjet

Co je to za drogu? Droga pro lidi co chtěj lízt světu do zadku? :D . No to sem si málem roztrh hubu. Za tohle dávám pět hvězd. za A za výkon Bradleyho Coopera a za B za ten originál. Scénář brilantní. Zvraty perfektní. A vizuální zpracování brilantní. Zatim nejlepší snímek roku. 90% ()

Richi007

Jednou to bude třeba skutečnost, vzít si prášek a být chytrý. Kéž by. Každopádně velice zajímavý film, který není plný nějaké klasické klišé "získám schopnosti, zachraňuji svět". Výborný herecký výkon a perfektní práce s kamerou i střihem. Nadšení se skrývá za každým rohem každé ulice, které je zde zobrazena. Jen tak dál Neile! ()

Stormerians odpad!

Asi mi něco uniklo, nebo jinak absolutně nechápu hodnocení ostatních.Tento film patří do skupiny filmů, u kterých se nejdříve podíváte na vysoké hodnocení, přečtete si o co jde, a pak při jeho sledování koukáte na čas a říkáte si: „tak a teď se konečně už něco stane!“ A jak čas běží, zjistíte, že se nakonec nestane nic. Film naprosto postrádá jakoukoliv logiku, postrádá jakoukoliv myšlenku, nebo poselství, je neskutečně nudný a navíc amorální. ()

RealHonza

Skvělý námět, příběh je působivý a září originalitou (alespoň jsem nic podobného v jiném filmu neviděl), co se týče ostatních faktorů, tak nemám podstatné výhrady a dávám 5*. ()

Merenre

Cooper je neskutečně nesympatický xicht a hraje ještě méně sympatického xichta. Myšlenka je taková značně školácka a ujíždí si na z nějakého duvodu dodnes umýlaného mýtu, že mozek využívá jen část svojí kapacity. Ale čumět se na to přesto jakžtakž dá. ()

Ernedar

Tenhle film byl pro mě nejdřív oddechovkou, kterou jsem chtěl náhodnou shlédnout. Ovšem to co mě čekalo mě dost sundalo ze židle se slovy: " I want this too, NOW!" Kdo z vás si někdy představil, že je nedotknutelný? Že na něj nikdo nemá? Že je nejchytřejší a vlastně všechno nej? Přiznám se, že já ano. A tenhle film mi řekl. Víš... Maybe it will be possible? Výborně natočeno, výborně zahráno. Ovšem scéna s průletem ulicemi? Přiznám se, že jsem jí snad nikde jinde neviděl. ()

Goumen

Chytlavá a originální podívaná, dobře jsem se bavil celou dobu a potěšilo mě, že ke konci nebylo žádné moralizování a poučení, jak tomu u amerických filmů bývá. ()

v.indruchova

Hodně fajn motivační film. Také poučný. Spoiler: a s happy endem..to mám ráda. Sympatický týpek..když se hodí do gala. Neposadí na zadek ale určitě zaujme. Akorád mě napadá. Tak chytrý člověk by se vlastně neměl dostat do nepříjemností, když je tak chytrý...že? Doporučuji. ()

PF 2017

PF 2017