Eddie Morra (Bradley Cooper) je lenivý spisovateľ, ktorému sa začína rúcať svet. Chcú ho vyhodiť z práce a rozchod s priateľkou Lindy (Abbie Cornishová) ho len utvrdí v presvedčení, že jeho život je v troskách a budúcnosť nemôže priniesť nič, len ďalšie sklamanie. To sa ale zmení vo chvíli, keď Eddieho navštívi jeho starý priateľ z detstva, Vernon (Johnny Whitworth). Ponúkne mu tabletky NZT- utajovanú drogu, ktorá umožňuje využívať mozog na sto precent a dodáva človeku extrémne sebavedomie. Eddie sa dá zlákať neodolateľnými účinkami drogy a celkom jej prepadne. Zrazu je schopný využívať informácie s ohromnou efektivitou. Všetko, čo kedy videl, počul a prečítal, zvládne spracovať a zužitkovať. Neustála stimulácia drogou ho katapultuje medzi elitu finančného sektora. Jeho nadľudský výkon a úspech pritiahne pozornosť finančného magnáta Carla Van Loona, ktorý v drogou posilnenom Eddiem vidí príležitosť, ako zarobiť miliardy. Zázračná droga má ale nebezpečné vedľajšie účinky a Eddie sa ocitne v ohrození života. Musí sa skrývať, ale najatí vrahovia sa k nemu nebezpečne približujú. Podarí sa mu uniknúť, alebo doplatí na zradnú predstavu, že ho droga urobí všemocným? (TV JOJ)

Fawkes

Film Všemocný není špatný, ale nemůžu si pomoct, děj mě až tak nechytl. Začátek mě zaujal, ale zbytek už pro mě děj vyzníval naprázdno.Velká škoda, protože Bradley je pro mě bezva herec. Jinak se ale tento thriller dá bez problému a nějaké větší nudy v pohodě shlédnout. (65%) ()

Iwiiik

No a pak že drogy jsou špatné! Mladý Eddie se dokonce díky všemocnému NZT stal nejchytřejší smažkou v partě. Naštěstí se Neil Burger neuchýlil k přízemnostem typu, že Eddie bude páchat všeobecné dobro ve prospěch lidstva a nechal ho hezky hrabat na vlastní hromádku. Co je doma, to se počítá pánové a když se k úspěchu stačí pouze sjet jak motyka, proč tedy nebýt úspěšný že? Robert De Niro si sice příliš nezahrál, ale i tak mi bylo milo v každém záběru s ním. Zpracování snímku je výjimečně dobré a tak nezbývá, než jej hodnotit mírně nadprůměrně. 75%. ()

Shredo

Veľmi efektne natočený film, plný sýtosti farieb (najmä po užití drogy), no miestami som v ňom cítil prázdno akoby sa autori zasekli a nevedeli čím ďalším v tomto filme zaujať a bola tam cítiť nedotiahnutosť. Film sa ale dá v pohode dopozerať do konca, uvidíme po dalšej neskoršej projekcii ()

danek22

Jako správnému feťákovi amatérovi se mi tento film líbil. I když v normálním světě droga z filmu existuje, jmenuje se pervitin. ()

matkoulko

Konečne opäť niečo aspoň trochu originálne a inovatívne. Film ma milo prekvapil, po tom, čo svet zaplavili hrdinovia so super-schopnosťami je predsa len hlavný hrdina film trochu z inej ligy. Keby som sa trochu lepšie učil, mohol som byť ako on :) Ale vážne... myslel som že to boli len 4%, alebo to si mýlim s niečím iným? V každom prípade zaujímavý nápad, výborné prevedenie, herecky i vizuálne. Nechal som sa vtiahnuť do deja a až do konca ma to bavilo. K hore uvedeným žánrom by som ešte dodal akčný i komédia. Tak nejak z každého rožku trošku. PS: pár vecí by som aj bez "pilulky" spravil inak... ()

Lyžař

Nenudil jsem se :-) Docela dobré zpracování dobrého scénáře. Může být někdo všemocný? Nemůže. A to je dobře. Ale co kdyby :-) Když jsem viděl Bradleyho Coopera v úvodní scéně, lekl jsem se a říkal si, že není možné, aby takovýto typ herce obstojně zahrál takovouto roli. Ale....povedlo se :-) Režie: ***; Scénář: ****; Herci: *****; Hudba: **** ()

BeranSon

--V rámci filmového úterku-- Obyčejně natočený film, jehož hlavní ESO je námět. Děj předvádí více skrytých faktů, něž-li těch zřejmých. Ku příkladu naprosto přesně poukazuje na "vycukaný" život drogových dealerů. Robert De Niro, nějak prostě nesedí do křesla suveréního hledače talentů (to je prostě na plné čáře Al Pacino), herecky filmu nic nedodá a je tam jen tak na oddech. S plnou vervou zahrál svoji roli Bradley Cooper, až jsem se divil jak je na tom herecky dobře. Kamera je víceméně chaotická a rapidně zvedá pocity z filmu. Režie je uspokojivá. -7/10- ()

P.J.2

Nádhera, originální film s neotřelým námětem a příjemným zpracováním, film se drží logiky a nesnaží se být za každou cenu cool a tím pádem si drží po celou stopáž laťku velice vysoko. ()

brumbrum odpad!

No asi takto: thrillery mam rad. Aj action. Aj scifi. Sukanie kde-kade bez planu uz pomenej. Vrazdy zo spasu este menej. A ze je to tu v tejto kombinacii zlepene v lacnych efektoch a nervackej 'hudbe', to dojmu moc nenapomaha. Obcas drogovy abstak, obcas grcacie sceny a litre spliechajucej vracanice, a dalsia vrazda - a ked hlavny hrdina, kurvos=vrah=fetak=milionar, zacne pit krv svojej obeti, lebo si potrebuje liznut drogu z jeho krvi na dlazke, tak to je fakt clovek uz v uzase, preco to este pozera. Vazeni, ked sa tu hodnotia filmy typu 'prilisne klise', kde vsetko dopadne dobre, herci maju vyzehlene kosielky a hra prijemna hudbicka, to film komentuje kopa suchnutych mudrlantov, co sa im nelubi ten prilis mily happy end, bo nedostali dost sexu a krvi. A hla, ked reziser vyserie potrat tohoto kalibru, tak namiesto spravodliveho hodnotenia 'ODPAD' pre tie zvratky nezmyselne, dostane film 80% od 31k ludi.. To ma uprime povedane desi viac, nez tato tycka - ze to ma uspech.. Polozme si otazku, co film priniesol, okrem tych par mrtvol a kiblov grcanice a krvi a obscenosti z deliria a kurvenia sa. Zeby memento, ze netreba zrat drogy? To cloveku tak dako povedia uz na zakladnej, alebo pustia film 'My deti ze stanice ZOO', desivo zivotopisny. Skoda, ze neexistuje hodnotenie 'skodilivy choromysleny grc', pretoze slovo 'odpad' sa da vhodne umiestnit pod odpadovy film, ale tieto krvy-lizanice drogove, premiesane sukanim a odrezanymi rukami v krabici, to je predsa len ina kanalova liga. Humus, odpad, skodlivina. Kto to rad drogovo poucne, kuknite si vyssie spominany filmik. Potrebujem teraz normalne par dielov Shawn the sheep a potom docitat Devadesatka se vraci, zlaty Foglar, sa v hrobe obracia; iba zeby bobrika jebnutosti udelovali, to by tu celkom seklo. ()

Heroine

Docela zajímavé si zauvažovat, co by kdyby... a přiznám se, že mně trochu mrzelo, že se s tím filmaři vypořádali tak, že prostě kdo je nejchytřejší, ten je nejlepší. Chybí mi tam nějaká paralelní hodnota, vedle tolik přeceňované chytrosti. ()

canucks333

Veľmi silné 3*. Prvá polka filmu bola veľmi fajn, všetko pekne šľapalo a postupovalo v tónoch dobre zvolenej hudby, ale časom akoby opadlo čaro a film začal padať do samoúčelnosti a akosi startil tú inteligenciu vybudovanú v úvode. Dejové či logické chyby ešte priliali benzín do ohňa a nemastný, nelsaný záver ma nepresvedčil... Ako jednorázová oddychovka fajn Bradley Cooper, ktorého premeny nálad sú hádam to najlepšie čo film ponúka, spolu s Robertom De Nirom predvádzajú veľmi dobré výkony... Nesadla mi torchu aj réžia ak sa mám priznať...Videl som 1x v českom dabingu --------------- 65% ()

skeptic

Zaujímavou, nadrogovanou kamerou/strihom (nič nové pod slnkom u filmov z podobnou tématikou) zalátať diery v logike sa dá len ťažko. Z tabletiek vyrobíme supermana, ehm, inteligentného (nie zlý nápad), ktorý zas až tak múdry asi nie je,, ako sa zbavým toho rusa, no predsa mu tie super - tabletky dám " to nie je štvormiestne, ale maximálne dvojmiestne IQ či už hlavnej postavy, alebo autorov. Pre istotu Aby sme vždy vedeli kedy je Bradley pod "vplyvom", je tento stav obrazovo rozlíšení, farebnosťou, zo šedej sa dostávame k sýtejším, živším farbám, ktoré sú v kontraste s matným, nevyrazným príbehom, kde len sledujeme jednoduchý postup od pilulky k úspechu a kde sa svojím retardovaním správaním hlavný protagonista dostane do sračiek. Nezachráni to ani zaujímavý kasting keďže postava Anni Friel je zbytočná, postava Abbie Cornish je plochá (a ešte tá scéna s korčuľou...) a Robert De Niro má málo priestoru. 50% ()

Folky

Nesmyslný námět zpracovaný výborným způsobem. Poutavé, zábavné, nepředvídatelné. Pět je možná moc, ale já si to vždycky tak užiju, že nemůžu jinak. ()

Rathalos

Vyborny napad s tou genialnou drogou,ktora dokaze z cloveka urobit aj nemozne,ale samozrejme to ma aj vedlajsie ucinky,Bradley Cooper svoju rolu zahral dobre,Robert De Niro v tomto filme nehral velke solo,cize ostal len v tieni a ako sci-fi thriller to mozem pokojne zaradit do tej vyssej nadpriemernej ligy,davam plne hodnotenie...:-) ()

radaza

Jsem rád příběhem překvapován a to splnil tento film výborně. Bavil jsem se a to je hodnocení, které v poslední době nesplňuje až tolik filmů. Příběh postavený na hlavním hrdinovi plyne svižně.Přestože je Cooper typ, který není prvoplánově sympatický (aspoň mě), tak hraje skvěle, takže se těším na další role, které mu tento film evidentně přinese. I další herci nezklamali a ostatní řemesla zvlášť kamera a střih zaslouží také pochvalu. Ta hvězdička dolů je za některé mouchy v příběhu, které šly asi nápaditěji zpracovat, ale ve sledování mě nerušily. ()

PF 2017

PF 2017