Eddie Morra (Bradley Cooper) je lenivý spisovateľ, ktorému sa začína rúcať svet. Chcú ho vyhodiť z práce a rozchod s priateľkou Lindy (Abbie Cornishová) ho len utvrdí v presvedčení, že jeho život je v troskách a budúcnosť nemôže priniesť nič, len ďalšie sklamanie. To sa ale zmení vo chvíli, keď Eddieho navštívi jeho starý priateľ z detstva, Vernon (Johnny Whitworth). Ponúkne mu tabletky NZT- utajovanú drogu, ktorá umožňuje využívať mozog na sto precent a dodáva človeku extrémne sebavedomie. Eddie sa dá zlákať neodolateľnými účinkami drogy a celkom jej prepadne. Zrazu je schopný využívať informácie s ohromnou efektivitou. Všetko, čo kedy videl, počul a prečítal, zvládne spracovať a zužitkovať. Neustála stimulácia drogou ho katapultuje medzi elitu finančného sektora. Jeho nadľudský výkon a úspech pritiahne pozornosť finančného magnáta Carla Van Loona, ktorý v drogou posilnenom Eddiem vidí príležitosť, ako zarobiť miliardy. Zázračná droga má ale nebezpečné vedľajšie účinky a Eddie sa ocitne v ohrození života. Musí sa skrývať, ale najatí vrahovia sa k nemu nebezpečne približujú. Podarí sa mu uniknúť, alebo doplatí na zradnú predstavu, že ho droga urobí všemocným? (TV JOJ)

BoncheR

Dajme tomu 4 hviezdy. Nebolo to dokonalé, a iste by som to nenominoval ako najlepší film za rok 2011, ale bola to celkom zaujímavá "odväzovka" s nadneseným námetom, zaujímavou kamerou a originálnym spracovaním. Začínalo to svižne, normálne som sa nabudil, ale potom prišlo zopár hluchých miest, taktiež zopár nechutných scén (ale nie nejako extra hrozných) a skončilo to tak, ako by som to bol čakal - otázkou. _____Konštatujem: dobré efekty, nie dokonalé, slabších (( 70% )) ()

danoo

Limitless je natočený tak super, že divákovi umožní zažiť všetky Cooperove tripy. Akýkoľvek náznak nekorektnosti, absurdnosti či nevýrazných výkonov (De Niro a Cornish) je postavený na vedľajšiu koľaj vzrušujúcim tempom. Prekvapujúco dobré! ()

geklon

Nápad i náběh to má velice slušný....Ten Cooper mi tam moc neseděl, ale už před půlkou jsem si přišel, jak na školení finančních poradců. Nabalování balastu a vaty, z nepřipravených udělá tupě přehnaně hvězdičkující ovce... Já se tomu vyhnul. ()

Triny

Tohle bylo sáhnutí naslepo a musím říct, že velice šťastné.. Asi nejsem jediná, kdo si během filmu pomyslel, že takovou pilulku taky nutně potřebuje.. Ještě několik dní po filmu jsem si představovala, jaké by to asi bylo.. Krom neotřelého nápadu, musím vyzdvihnout i svěží soundtrack (minimálně v pilulkovém stavu) a okouzlujícího Bradleyho Coopera! ()

drake31

Dynamická one-man show ktorá sa od začiatku potýka s dávkou originality, technickej zdatnosti, a obrovskej nápaditosti. Bradley Cooper je skvelý a v tomto filme dokázal že ma nielen peknú tváričku (som síce muž ale dokážem uznať pravdu), ale dokáže aj hrať. Všetko ostatné čo sa vo filme vyskytlo bolo neuveriteľné vynaliezavé a strhujúce a opojné a zaujímavé hravé a tak ďalej. Dosť veľké prekvapenie a popri sledovaní ma napadlo ako ľahko by sa dalo s NZT zmaturovať ... ()

hroubek

Tak tohle se mi trefilo do chuti.Dostal jsem všechno co jsem chtěl inteligentní drama,zajímavý příběh,super záběry na New York a k tomu skvělího Bradleyho Coopera, kterýmu zdárně sekunduje De Niro,Abbie Cornish a i v jedný společný scéně Anna Friel.Hned v úvodu si vás hlavní postva získá, protože loser má problemy s přítelkyní,prací a jeho byt vypadá jako skládka.A co se stane po spolknutí pilulky je boží, protože příbeh se může dál vyvíjet samozřejme není všechno zlato co se třpytí a začnou se hromadit problemi mrtvoly,nájemný zabiják,gangster atd.Člověk si začne uvědomovat, že je toho trochu moc a že už se to nepodobá tomu příbehu co jsme sledovali na začátku ale jedna z mála výtek k tomu to filmu. ()

Narya89

Co byste dělali, kdyby existovala droga, nebo resp. pilulka, která by vám umožnila využívat celou kapacitu mozku? Změnilo by to váš celý život, vaší osobnost? To jsou otázky, řešící se v tomto snímku. Během necelých dvou hodin máme možnost sledovat proměnu Bradleyho Coopera z neschopného spisovatele na senátora. Ale, je to možné udržet napořád? Protože kdo o tomto prášku vůbec něco ví? Opona se začíná zatahovat, lidé umírají, Eddie je pronásledován...no, o konci mluvit nebudu:) Nicméně můžu říct, že pro mě měl tento film konstantní spád, díky kterému nezačal být nudný. Téma je také hodně zajímavé a originální, ač poměrně neprobádané, takže těžko říct, jak by se až takto inteligentní člověk skutečně choval, beru to jako jeden z možných výkladů, zakládající se na jeho dosavadní osobnosti. Mimoto Bradley podle mě podal skutečně skvělý výkon, ve srovnání s jeho dosavadní filmografií a celkově mě Limitless prostě bavil. ()

Aven

Chybělo mi scénáristické odemknutí temné části hlavního hrdiny, které by v reálu nutně muselo přijít. Takhle je to žel jen oddychový celovečerák se skvělou vizuální stránkou, který do hodiny po zhlédnutí vyšumí z hlavy. ()

Andreas83

Námět je rozhodně dobrý nápad a ti kteří dokážou na 115 minut vypnout mozek a nehledat logiku ve všem co se nám jen trochu nezdá si tento film opravdu dobře užijí tak jako já. ()

Brain-D

Těšil jsem se, že to bude zábavná jízda. Prostě něco na odlehčenou, ale ono to bylo docela nudný a moc snobský. Eddie Morra (Cooper) ani takový chudák nebyl, tak mě štvalo že tam nebyl razantnější rozdíl mezi tím až se stal bohatým. Nápad byl skvělý, ale scénář strašný, takže průměr. Mohl se toho ujmout prostě někdo jiný, jelikož Neil Burger už dříve natočil nudného Iluzionistu s Edwardem Nortonem. ()

zdenny

Film o tom, kam až je člověk schopen zajít a co je schopen obětovat pro dramatické zlepšení svého života. A protože je tento film vcelku jednoduchým thrillerem, tato otázka není pojmuta do hloubky, což jsem bohužel trošku očekával. Myslím si, že jen málo lidí by tabletku zaručující mimořádné zlepšení komplexních lidských vlastností a dovedností nezkusilo. Jenže, jak už to u drog bývá "bylo to super, ale dal bych si ještě jednu, opravdu poslední". Myslím si, že hodně lidí by takovou tabletku vyzkoušelo, přesto, že by o devastujících vedlejších účincích vědělo. K filmu. Myslel jsem si, že se bude vyvíjet jiným směrem. Ale nejsem režisér, a tak musím vzít za vděk tomu, co mi bylo nabídnuto. Ruský mafiánek tam byl zbytečný. Naopak R. De Niro hrál velmi dobře a jeho postava posunula úvahy někam dál. Myslím tím úvahy o tom, zda je lepší a silnější zkušenost a přirozená inteligence ruku v ruce s dalšími dovednostmi. Nebo umělá, témě počítačová preciznost spolu s vylepšenými schopnostmi. Závěrem shrnuto: Jedná se o naháněcí thriller, který by mohl být více rozvinutější. Co se týče B. Coopera, jeho výkon je velmi dobrý, určitě lepší než v "Hangover". PS: Kdo má zájem o daleko měkčí českou verzi, může se podívat na "Létajícího Čestmíra" a Oskara Blechu čichajícího ke květině chytrosti. ()

Tereza666

Zvláštní vidět Coopera ve vážnější roli. Nesedl mi až tak dobře, ale asi jde jen o zvyk. Jinak Limitless je asi lepší komedie jak thriller. ()

VasaX

Fešák Bradley Cooper jako skoronula Eddie, který ke štěstí přišel tím, že si mozek přetaktoval s pomocí ne úplně bezchybných "vitamínů". Sci-fi prvek je tu především to, že hlavní princip se zakládá na "veřejně-populárních" premisách, které jsou jen a pouze špatnou interpretací. Každopádně tak či tak to na plátně funguje, je to fajn, princip něco za něco tomu dodává drama a akci, no prostě to má šťávu a dynamiku. A vůbec, je to čistokrevný Hollywood, a to včetně závěru. Limitless není úplně brilantní, ale pořád je nadprůměrný. Jindy filmy dostanou 4 hvězdičky, protože na tu pátou prostě nemají. Tentokrát jsou to ale čtyři hvězdičky, na které se snímek poctivě nadřel, aby se odlepil od průměru a mohl na ně dosáhnout. Ale i to je dost dobré. ()

swe

Nápaditá, svižně natočená audio-vizuální laskomina se dobrým Bradley Cooperem. Paradoxní je, že film o pilulce, která vás učiní superchytrými, je plný hloupých scénáristických děr, které z toho dělají POUZE kůůl podívanou na jedno zhltnutí. P.S. Scéna rvačky v metru trhá koule. ()

VanTom

Drogy jsou špatné, áno... ale když se je člověk naučí používat, dokáží jeho život velmi obohatit. No, morální vyznění snímku je docela problematické, hlavnímu hrdinovi projde i vražda nevinné společnice - to nebyl on, to drogy. Ona celá poslední třetina, kdy se snaží dát si do pořádku svůj život, je dějově značně kostrbatá. Na druhou stranu, předcházející období rauše a následného absťáku je natočené formálně skvěle, svižně, se spoustou režijních nápadů a nadmíru sympatickým Bradleym Cooperem v hlavní roli. Slabší 4. ()

PF 2017

PF 2017