Rozprávkovo bohatému ománskemu šejkovi zostáva posledných pár mesiacov života. Kým mu vymeraný čas vyprší, chce dostať na tanieri hlavy mužov, ktorí zabili jeho troch synov. Ponúka svoje ropné polia, čo je veľmi lákavá ponuka, avšak zodpovedá neľahkému zadaniu. Obeťami šejkovej odplaty sa majú stať príslušníci britských špeciálnych jednotiek - elitní, všestranne vybavení vojaci, ktorí jeho chlapcov pripravili o život počas vojny o Omán. Túto pracovnú ponuku, ale bez konkrétnych detailov, dostane Hunter, legenda medzi nájomnými zabijakmi. Keď po prílete do Ománu zistí, že má zlikvidovať príslušníkov SAS, nechce sa na túto úlohu podujať. S tým sa tak trochu počítalo, pretože Hunter má byť len návnadou v zložitej hre, ktorej cieľom je najať Dannyho (Jason Statham). Hunterov žiak a priateľ je vo svojom odbore absolútna jednotka, bohužiaľ ho pred časom zavesil na klinec. Ak prácu vezme a zabije tri esá SAS, zostane Hunter nažive. V opačnom prípade má smolu. A keďže Hunter mu kedysi zachránil život, Danny nebude mať veľmi na výber. (TV Markíza)

SphAnel

To zas byl porod. Jason Statham patří mezi mé oblíbené a tak mám pro něj jistou slabost, ale pokud bude hrát v takových to filmech, tak ho pošlu k vodě. Že to má být akční kousek? No to mě teda poser, protože já se nudil, v nose si hrabal a prděl do sedačky a navíc jsem psal sms svý holce jak ji miluji. Celý ten příběh byl divný, nepřehledný, umělý, akce jako ve filmu točeném v roce 1980 kdy efekty šly stranou, ničím to prostě nezaujme, já nevím, nemám slov... ()

Sever

Jednou a dost. Druh filmu, na který se podívám jednou a vím, že podruhé té to budu chtít vidět za několik let. Filmů na takové téma už pár myslím bylo. Hlavní postavy to asi celé udržují tam kde to je. ()

Braga

Není to vůbec zlé, ale v hlavě to nemá velkou šanci jakkoliv uvíznout. Příběh není ani tak spletitý, jako spíš kostrbatě podaný (takovéhle scénáře potřebují režiséra s jasnou vizí a pevnou rukou, což není případ Garyho McKendryho). Hlavní problém filmu je, že je nedotažený. Stylově se pohybuje někde mezi oldschool thrillerem (už jen díky De Nirovi s pořádným kvérem v ruce není příliš obtížné si vzpomenout třeba na Frankenheimerova RONINA) a Stathamovským akčňákem (ten sliboval především výborný, ale zavádějící trailer). Akční scény sice jsou přítomny, ale rozhodně nezabírají většinu stopáže a z řemeslného hlediska jsou pouhý hollywoodský průměr (vynikající není žádná). Co snímek táhne nejvíce kupředu (i navzdory jeho nadměrné délce) jsou oni charismatičtí borci v hlavních rolích. Statham odvádí svůj standard (tj. herecký "minimalismus" v kombinaci s drsnou tváří a trochou toho bojového kumštu) a Owen v zajímavě nejednoznačné poloze je správně zarputilý a odhodlaný. Jen toho De Nira mohlo být více, klidně na úkor Dominica Purcella s jeho vrcholně slizkým knírem a kotletami... ()

DansteR

Sejde z očí sejde z mysli. Průměrný akčňák s relativně slušným obsazením, ovšem se zpracováním, které mě absolutně nezaujalo. Nemluvě o prostřední části u které jsem skoro usínal. Další negativum - 116minut....na tuctový akční film je to moc. A bohužel to jde poznat, a hodně. Sotva průměr. ()

Kozlowski8

Aby dostal z arabského vězení svého kamaráda a učitele, musí se vrátit k tomu, čemu chtěl dát navždy sbohem - k zabíjení. Skvělá akční pecka s výborným hereckým obsazením, a tím nemyslím jen Stathama a De Nira, ale třeby charismatický Dominic Purcell je výtečný a Yvonne Strahovski, byť v nevýznamné roli je roztomilá až k sežrání. Zajímavý scénář, podpořený výbornou svěží kamerou a střihem, nedávají téměř žádný prostor pro hluché a nudné pasáže. Skvělá zábava. 75%. ()

david666

No, jsem překvapen. čekal jsem tuctovku (a ono to vlastně i tuctovka svým způsobem je) ale nemůžu si pomoct. Trojice Owen,Niro,Statham mě strašně bavila. Zejména Owen mě připadal, že si svou roli opravdu užívá. K tomu si připočtěte suchy anglický sty kriminálek typu Sbal prachy a vypadni a myslím, že je vymalováno. ()

da_silva

Tuhle k uzoufání nudnou, špatně natočenou a napsanou záležitost nezachránil ani Statham, ani jednovokej Clive Owen a dokonce ani fenomenální kotlety Dominica Purcella (odteď chci, aby v každym filmu vypadal takhle). Co tak čtu oficiální text distributora: Danny a Spike jsou jako dvě nukleární hlavice letící proti sobě. Takovou akční explozi, k jaké dojde po jejich střetu, jste už dlouho v kině nezažili. , tak bych chtěl jen varovat akčního fanouška, že je to bohapustá lež a žádné akční orgie se ve filmu nedějí. ()

kolodej1

velmi povedená žánrovka, lepší, než jsem očekával. Akce byla přiměřeně a ne přehnaně nereálná. Herecké party, které předvedly de Niro, Statham a Owen, byly dobře odvedené. Já jsem se tedy rozhodně nenudil a film mě bavil, i když jinak mi většinou tyhle filmy, za kterými je cítit i politika, příliš nevoní ()

blekekeke

Nestárnoucí De Niro. Stále skvělý Statham. Owen, Young .... Na tváře skvostný film. Na výkony ještě skvostnější. Mezi tou břečkou snímků skutečných událostí, se tento snímek jeví jako neskutečný. Něco z jiného světa, přitom dýchá přítomností a místním světem. Stále je vidět, že stačí dobrý herec, slušný příběh, a duchapřítomný rejža ... Jak jednoduché :o) ()

hony23

Sice skvěle obsazená, dějově ale průměrná akční podívaná, při které jsem se několikrát kouknul na hodiny, za jak dlouho to už skončí... ()

Neo007

Pekne, vydarene a dobre dobove udelane. Navic s timhle hereckym obsazenim je z toho najednou akcnak, kterej jsem ochotnej videt i vice nez dvakrat, coz se v mem pripade u akcnich filmu tolik nestava. Proto vydarenych 85%... ()

Saxos

Průměrnej akčňák, kterej je dobře herecky obsazenej. Střílečky, zamilovanej hlavní hrdina, honičky v autech a samozřejmě šťastný konec. Jednou stačí. ()

Cazzysvjet

Místo elitních zabijáků koukáte na naprosté matlaly co netrefí stodolu a poserou každej plán. Zmatečnej , naivní a nekoukatelnej děj. Od půlky jsem to jen proklikal a žádná škoda. Fakt bída. 50% ()

brasek

Na začiatku ma zaskočil obsah, "stuntmanMike" nevie o čom píše, príbeh je absolútne o niečom inom (De Niro je vo väzení u ománskeho šejka a jeho prepustenie je podmienené zavraždením troch bývalých členov SAS)! K filmu... béčkový príbeh s plnokrvným hereckým obsadením, snímok ale nejako zvlášť nenadchne. Nuž a podľa skutočnej udalosti... to sa dokázať nedá a určite pár vecí bolo pridaných. ()

Dacsus

Strašne naivný nezmysel. Jeden týpek (Mendelsohn) fotí v púšti proti slnku s nezatieňenou čočkou, ako by o odrazoch v živote nepočul, napriek tomu že je zo špeciálnej jednotky. Ďalší magor (Statham) chvíľu na to vystriela zásobník do diery, kam skočil vyššiespomenutý niekoľko sekúnd predtým, asi v domnienke, že tam naňho bude čakať. Následne divák zistí, že Statham aj jeho kolega majú dokonalý prehľad o systéme tamojších podzemných chodieb, čo iba idiociu streľby do tej diery podškrtáva. Chvíľu na to, likvidácia týpka kladivom s nalepenými dlaždicami, ktorých vzorku si fikane Statham z tej kúpeľne predtým vzal je úplne k smiechu - forenzáci akože nerozoznajú rozdiel v tvare objektu, ktorý vnikol obeti do hlavy? Bitka v nemocnici - úplný blábol - mal som doteraz dojem, že čosi podobné sa vyskytuje len v priblblých akčných filmoch typu Ong Bak. A dalo by sa ešte pkračovať (napr. vnik na základňu S.A.S., snaha vylákať tretí cieľ totálne retardovaným telefonátom ohľadom ponuky na prácu, napriek tomu že vedia že uňho bol Owen, a určite ho o nebezpečenstve informoval, taktiež sledovačka v tom istom aute, v ktorom Statham Owenovi unikal, ignorujúc fakt, že pred barákom tretieho týpka Owenovo auto parkuje), ale fakt je asi lepšie vidieť tento blud na vlastné oči. ()

Radek273

Z elitních zabijáků se vyklube jen jeden hlavní zabiják, který navíc musí udělat špinavou práci, kterou mu nezbývá než jen chabě ospravedlnit tím, že zachraňuje kamaráda. Ono když vám hlavní hrdina zabijí vojáky, kteří dávno před lety "jen" plnili rozkazy, je vám to trochu proti srsti. Je to podobné, jako kdyby zabiják stíhal Jamese Bonda a vy mu fandili .. taky se vám do toho nebude zrovna chtít. Zkrátka tímto se téma poněkud vymykalo a nedalo se do něj tak položit. Na druhou stranu akce moc hezká, "létající" Statham přesvědčivý, a když člověk vydrží 30-40 minut, už mu to pak ani nepříjde a začne mu čile fandit! ()