Rozprávkovo bohatému ománskemu šejkovi zostáva posledných pár mesiacov života. Kým mu vymeraný čas vyprší, chce dostať na tanieri hlavy mužov, ktorí zabili jeho troch synov. Ponúka svoje ropné polia, čo je veľmi lákavá ponuka, avšak zodpovedá neľahkému zadaniu. Obeťami šejkovej odplaty sa majú stať príslušníci britských špeciálnych jednotiek - elitní, všestranne vybavení vojaci, ktorí jeho chlapcov pripravili o život počas vojny o Omán. Túto pracovnú ponuku, ale bez konkrétnych detailov, dostane Hunter, legenda medzi nájomnými zabijakmi. Keď po prílete do Ománu zistí, že má zlikvidovať príslušníkov SAS, nechce sa na túto úlohu podujať. S tým sa tak trochu počítalo, pretože Hunter má byť len návnadou v zložitej hre, ktorej cieľom je najať Dannyho (Jason Statham). Hunterov žiak a priateľ je vo svojom odbore absolútna jednotka, bohužiaľ ho pred časom zavesil na klinec. Ak prácu vezme a zabije tri esá SAS, zostane Hunter nažive. V opačnom prípade má smolu. A keďže Hunter mu kedysi zachránil život, Danny nebude mať veľmi na výber. (TV Markíza)

Marty_cz

Asi nejzajímavějším na tomto filmu činí fakt, že je to dle skutečných událostí, film sám o sobě není ničím výjimečným a mnohdy příliš zdlouhavý a děj se lehce vleče. Myslím, že film měl původně daleko větší potenciál a mohlo se tam připlést daleko větší napětí než jsme mohli vidět. ()

14krejca14

Celkem zklamání. Obsazení je parádní a chemie mezi postavami celkem funguje, ale kde bylo utraceno těch $70 mega, to opravdu netuším. Průměrný akčňák s pěkným a nevyužitým potenciálem. Mít to pod taktovkou někdo zkušenější, tak jsme mohli dostat zajímavou akční jízdu. ()

rashaverak

Na zacatku se dovime, ze film je natocen dle skutecneho pribehu. Inu, ano, odehrava se na zemi, jednotky SAS byly v Omanu a jejich pocinani nebylo zakonne. A tim veskera podobnost se skutecnosti konci. Po tomto malem podvudku, na nas ceka zabavny filmecek, jehoz dej na prvni pohled vypada vice komplikovane, nez ve skutecnosti je a na ktery si druhy den uz nebudete pamatovat. ()

cguio

Solidní akční jízda podle skutečných události. Dobovost a stylovost z toho smrdí na sto honů. Typecast vedlejších postav (angličtí týpci) je excelentní. Slušela by kratší stopáž, ale i tak to stojí za shlédnutí. P.S.: Trochu mě mrzí, že si DeNiro za kariéru nestřihnul víc akčních rolí. ()

Cinemagoer

Dynamický a alespoň částečně realisticky pojatý akční thriller se správně nepředvídatelným vývojem, zajímavějším o to více, že špionážní zápletka vychází ze skutečného příběhu ze začátku 80. let. Elitní zabijáci si mě získali už úvodní scénou, zdařile natočeným akčním přepadením v Mexiku – poprvé po boku De Niro a Statham, oba ve formě a v dobře padnoucích rolích, přestřelky i výbuchy natočeny zjevně starým dobrým způsobem, navíc ostrou kamerou pěkně kontrastující barvy, po vizuální stránce radost se dívat. Děj se poté střídavě přesouvá do Ománu a Británie, což nabízí rozmanitá prostředí pro další přesvědčivé akční scény (rvačka a přestřelka v šejkově paláci, pronásledování v pouštním tunelu, rvačka v nemocnici a skvěle nasnímaná automobilová honička těsně předtím, honička na střeše atd.). Předností filmu nebyla jen nadprůměrná akce, ale i postupně se rozmotávající zápletka, která pojala i nelegální vládní pletichy, tajný spolek s vojenskou  minulostí, zločinné vojáky a zabijáky se smyslem pro morálku. Statham hraje vlastně klaďase, ctícího své zásady, který nasazuje život za uvězněného kamaráda v Ománu, ač touží být se svou láskou v Austrálii. Kamarád v podání De Nira je ostřejší povaha, ale rovněž věrný kamarád, který mu později taky pomůže. Vedle výrazného Stathama a upozaděného De Nira zaujal Clive Owen v roli stínového muže a bývalého příslušníka SAS Spikea. Tady nehraje žádného uhlazeného sympaťáka, ale tvrdého válečného veterána s jizvami v obličeji, který se snaží bránit své bývalé kolegy. Nejlepší pasáž podle mě nastala, kdy Danny s týmem jde po stopách třech údajných vrahů, vymýšlí způsoby, jak je zlikvidovat tak, aby šlo zdánlivě o nehodu, jenže plány se nedaří realizovat bez problémů. Např. zosnovaná srážka s cisternou vymyšlená a natočená moc zajímavě. S chýlícím se závěrem už film nepůsobil žel tolik realisticky jako v předešlých částech, konec se už nesl přímo v duchu hollywoodských happy endů, ale závěrečné historické poznámky v titulcích opět dodaly potřebnou vážnost. Milé překvapení, z naučného hlediska pro mě neznámá temná kapitola v britsko-ománských vztazích 8/10. ()

veverysiak

Nájsť dnes v tej záplave akčných kúskov niečo kvalitnejšie je ako prehrabávať sa tonami hlušiny v nádeji na žiarivé zablysnutie diamantu, niežeby toto bol úplny prepadák, lenže všetko tu už bolo a aj v oveľa lepšom vyhotovení, nechápem celkom participovanie troch akčných hviezd na tomto podpriemere, takýto hazard so slušne vybudovaným imidžom môže veľmi ľahko skokom devalvovať, takže 35%. ()

BEJB

Žiadne prekvapenie sa nekonalo, nič neobvyklé vzhľadom na to, že Statham v poslednej dobe berie všetko čo mu príde pod ruky a tak to aj vyzerá. Mňa len zaujíma prečo sa na to dal Robert De Niro. O týždeň si už ani nespomeniem.... ()

Ondrew

Akcnaren ako sa patri, nadherna ukazka thrilleru a la 80. roky. Skvely vyber hercov, Jason Statham tradicne boduje na celej ciare a jeho charizma sa da krajat na malinke kusocky. Roberd De Niro uz sice trosku zaostava, ale kto by mu v jeho veku nieco vycital? Stale ide o skveleho herca, ktory dokaze viac nez slusne ozivit dianie na scene. Snad jedine, na co som po tom vsetkom cakal, bol o cosi pesimistickejsi zaver, ale nevadi. Rad v tomto pripade prizmurim oko. Pri sledovani ma ani na okamih nechytala nuda, vsetky miesta vo filme su velmi dobre vyplnene. Pekna pracicka za 85%. ()

Rodriguess

SO Stathamom som uz videl o triedu lepsie filmy, napr. BLITZ. Neviem film ma az tak nezaujal, keby tam nehral statham tak si ho asi ani nepozriem. Nic nove nepriniesol a dej bol dost nudny. ()

O_Peki

Výborná akční podívanná, postavená na hodně divném scénáři. Nemůžu si pomoci, ale ta zápletka mi přišla strašně strojená a vyumělkovaná. ()

Hrus

Statham po delší době v lepším filmu odkazujícím na 80. léta. Jeho zabiják je správně Stathamovsky tvrdej, příběh je relativně uvěřitelnej, i když možná zbytečně komplikovanej. Akce dobrá, Owen s kotletama výbornej. Vedlejší postavy stojej taky za zmínku (moji oblíbení herci Yvonne Strahovski z Chucku a Agbaje z Lost - viz moje ikona :) ) Prostě pořádnej staromódní akční thriller o zabijácích na objednávku. Trochu něco ve stylu Kurýr kontra Profesionálové :) ()

awastrman

velký potenciál, velký herci avšak na co to všechno, když příběh je absolutně nudný a závěr, to i medvídek pů má lepší a reálnější konec.,..... 25% ()

john986 odpad!

To byl opravdu hroznej zazitek, a to mam oba hlavni protagonisty dost rad... nejusmevnejsi je nazev ve spojeni s realitou filmu... asi by se hodilo killer dilettante... ()

retrix

Akční podívaná od začátku až do konce, děj poměrně svižný, režii či hereckým výkonům také nelze co vytknout. Snad jen dějová maličkost, a to nelogičnost v jednání - bylo jednodušší zabít příslušníky SAS či osvobodit Huntera z rukou šejka ? Myslím, že to druhé. Budiž. A malinko mě iritovala role Owena, nebyl ani kladný, ani neutrální a ani záporný. Takže asi rozporuplná osobnost, ale nejsem si jistý, jestli to byl i záměr režie. ()

jopal

Jeden z najlepsich, co som v poslednej dobe videl. Dobre a uveritelne akcie, super dej a vynikajuce herecke vykony robia u mna z tohto filmu pocin, ktory si rad opat pozriem. ()

bonovox

Príjemná akčná oddychovka, kde nikdy dopredu neviete, aký zvrat príde v danej chvíli, len stopáž je výrazne dlhá a to zráža filmu minimálne jednu hviezdu. ()

MUNRO

K téhle bídě dodám jediný komentář ohledně českého dabingu.Člověk,který přidělí sedmačtyřicetiletému Clive Owenovi hlas teenagera je u mně chudák,který nemá v této branži co dělat!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ()