Rozprávkovo bohatému ománskemu šejkovi zostáva posledných pár mesiacov života. Kým mu vymeraný čas vyprší, chce dostať na tanieri hlavy mužov, ktorí zabili jeho troch synov. Ponúka svoje ropné polia, čo je veľmi lákavá ponuka, avšak zodpovedá neľahkému zadaniu. Obeťami šejkovej odplaty sa majú stať príslušníci britských špeciálnych jednotiek - elitní, všestranne vybavení vojaci, ktorí jeho chlapcov pripravili o život počas vojny o Omán. Túto pracovnú ponuku, ale bez konkrétnych detailov, dostane Hunter, legenda medzi nájomnými zabijakmi. Keď po prílete do Ománu zistí, že má zlikvidovať príslušníkov SAS, nechce sa na túto úlohu podujať. S tým sa tak trochu počítalo, pretože Hunter má byť len návnadou v zložitej hre, ktorej cieľom je najať Dannyho (Jason Statham). Hunterov žiak a priateľ je vo svojom odbore absolútna jednotka, bohužiaľ ho pred časom zavesil na klinec. Ak prácu vezme a zabije tri esá SAS, zostane Hunter nažive. V opačnom prípade má smolu. A keďže Hunter mu kedysi zachránil život, Danny nebude mať veľmi na výber. (TV Markíza)

bono22vox

akcni film ve stylu stare skoly, kde si na sve prijdou nejen fanousci Jasona Stathama ci Clivea Owena ale prekvapive i Roberta De Nira. Stara dobra oldschoolovka jak sem rekl na zacatku, na jednu stranu potesi na druhou trpi na nevyvazene tempo, ale neni to marne. Akce samotna je velice dobre a prehledne natocena, az by se tvurci novodobych Bournu mohli ucit, zvlast me nadchl navrat honicek a akci na stechy domu, ktere jsem od dob Belmonda snad nevidel. Kdyz jsem u tech francouzskych snimku, chvilemi mi film pripominal i film Tri muze na zabiti. Celkove jde o prijemny, pohodovy a oldschoolovy akcnak ktery vsak trpi urcitymi neduhy, takze vysledek je nakonec jen prumernou podivanou, ktera ma byt zajimava asi tim, ze agenti SAS pusobili v Omanu, ackoli to popiraji... ()

ER

Elitní zabijáci v některých momentech až tak elitní nejsou,ale když jde o jejich soukmenovce,tak se dovedou pěkně naštvat a to pak na nějaké té mrtvole až tak nesejde.Jenže zdání klame a občas je těch mrtvol více, než lidská duše snese. A to je největší slabina filmu, který ukazuje i odvrácenou stranu mince "zabijáckého" života. Naštěstí Jason Statham u toho neroní slzy a tak se to dá snést (na rozdíl od už postaršího De Nira). Špionážní zápletka je taky dobrá,ale místy si režie a scénář neví rady s vykreslením té správné atmosféry, která takovéto akce provází.Prostřihy na jednotlivé aktéry a místa činu jsou někdy chaotické, což lze přičítat jakoby dokumentárnímu ladění celého příběhu, který byl zpracován dle skutečné události,a vazbu na rodinný život jedné z hlavních postav jsem ani moc nechápal. Naštěstí tu je postava bývalého agenta SAS v podání Cliva Owena a střet dvou skupin zabijáků dává filmu potřebnou šťávu. Je to ten moment, kdy se lovící zvěř stane lovenou a náhle je vše jinak.Na to už se dívá o dost lépe. ()

Ficik

Film bych přirovnal k dobře vyčištěné zbrani s osvědčenou municí, ale Dannyho lovestory byl nemístně nasazený tlumič :/ ()

Kejdyna

V rámci filmového maratónu se Stathamem to bylo po Zastav se a nepřežiješ opravdu slabé kafe. Vizáž Dominika Purcella ale zcela jistě pobavila. ()

Acrobat

Pri enormne rýchlej práci scenáristu, ktorý neváha premiestňovať reálne fyzické osoby cez doslovný časopriestor (úctyhodná letecká doprava) je možná jedine vcelku trefná paralela s jedným podobným filmom – Stevenov Mníchov. Výhodou Elitných zabijakov (och, ten názov!) je ich posun späť v čase. Autá, ulice, casting je zvládnutý výborne a mám rád naháňačky áut pri 70 km/h rýchlosti. Jediný kto tam vizuálne nezapadá je Jason. PR marketing, ktorý sprevádza film „skutočnými udalosťami“, zaspal niekde pri pohnútkach zúčastnených, z ktorých ani jeden síce triumfálne neblbne, ale nepoodhaľuje prakticky nič, len masíruje hlavy o existencii „PKTV“. Akože sa vynorí v scéne a zmizne. Sínusoida filmu je priam gigantická, všetko umiernené a prízemné, no niekedy sa javí tlačenie na pílu. Na vracanie vám bude z austrálskej romantickej a zdravému rozumu na hony vzdialenej epizódy, ktorá aj ukončuje pozerateľné špinavé prostredie. Získať celkový dojem a ustáliť názor je nemožné. Názor na SAS by sa zmeniť nemal, najostrejší chlapci to jednoznačne sú a ísť proti nim hoc za akýkoľvek čin, nebude ovenčený „true events“. Veď kto je bez viny, nech hodí kameňom. Už nie. Už len prachmi. A len o tomto to je? (videné 05.10.2012, DVD) ()

Ceberus

Standardní akční podívaná, jelikož tady Statham není až tak cool jako třeba v Kurýrovi. De Niro v dobré jemu sednoucí roli, Purcell (Burrows z Prison Breaku) s natolik zajímavým sestřihem vousů, že jsem ho v první půlhodině filmu snad ani nepoznal. A jako vždy fakt, že film je podle "skutečných" událostí, nijak v mém případě zážitek neumocnil. ()

Jazz06

Čekal jsem, že to bude jen nějakej akční výplach se Stathamem, a ono ne. Je to dokonce i docela chytře natočený a vůbec jsem se u toho nenudil, ani jsem se nad ničím nepozastavoval, jak to často bývá u stupidních zvratů jinde. Osmdesátá léta a nádech špionážního thrilleru tomu přihrává solidně do plusu. Obsazení taky super, takže já byl nad míru spokojen.... 4,5 hvězdy ()

Inozuka

Moc to nefunguje. Že je to retro mi došlo až někdy v půlce, odkaz na skutečné události je celkem těžko uvěřitelný. Zajímavé je, že borci z britských speciálních sil SAS jsou zde bráni jako záporáci, to se moc často nevidí. Jinak Statham klasicky drsný, De Niro trochu zbytečný a celkový příběh na akčňárnu možná moc překombinovaný. Slabší průměr někde mezi dvěma a třemi... ()

Nocturno culto

Parádní rubanice jak za starých časů, Jason to seká jak na běžícím pásu a Robert, kruci tenhle chlap nepotřebuje hlavní roli, rozmáchlý prostor, jemu stačí pár záběrů a má diváka chyceného v pasti svého charismatu ..Po delší době pecková akce.. ()

rublik05

Na první dobrou zaujme zajímavý casting, o to víc zamrzí, že herci tady nemají co hrát a své kvality projeví tak nějak na půl. S akcí to je rovněž takové rozporuplné, na jednu stranu je jí poměrně dost, nicméně není zde žádná zapamatovatelná či něčím výjimečná scénka. Podobně je to i s příběhem, ten je ve své podstatě docela jednoduchý, postupně se ale začne zbytečně komplikovat, až je z toho ve výsledku zbytečně překombinovaný spletenec všeho možného i nemožného. Stopáž je podle mě zbytečně dlouhá, hodina a půl by bohatě stačila. Tentokrát je to, Jasone, čistý průměr, promiň. 5/10. ()

odvedle

"Takovou akční explozi, k jaké dojde po jejich střetu, jste už dlouho v kině nezažili." to si snáď robí distribútor srandu, aký stret? Pozrel som si film kvôli De Nirovi, bol som zvedavý, do čoho sa na staré kolená pustil tentokrát, ale teda nič moc, a Statham hrozný ako zvyčajne (on by sa tak možno hodil do nemých filmov). ()

vZeč

Jeden z těch filmů, kde funguje všechno kromě příběhu, jehož nesmyslnost přebije všechno dobrý. Ne že by tu byl nesmyslný, co se logiky týče, spíš je nelogicky vymyšlenej a pochybuju, že by na papíře vypadal v týhle podobě zfilmovatelně tak, aby ho tvůrci mohli propagovat jako akčňák. A je to fakt škoda, protože špinavá atmoféra osmdesátek je super a často jsem si vzpomněl na Profesionály, postavy byly cool, akce krátké ale minimálně nadprůměrné. Taky se mi líbilo, že se investované prachy nervaly divákovi do očí, aby viděl, kolik to stálo, ale spíš posloužily právě atmosféře a komplexnosti toho světa. Líbila se mi i kamera a hudba. Bohužel nikomu důležitýmu asi nedošlo, že takovouhle historku prostě nepůjde prodat bez ostrejch nůžek, ikdyž pak by to už asi nedávalo smysl vůbec. Příště by to chtělo míň ambicí. Slabé 3 hvězdy ()

departed

McKendry má našlápnuto dobře, to jo. Jde spíše o to, že když jsem si už dávno četl novinku, že Statham a Owen si půjdou po krku v jednom, tehdy ještě nepojmenovaném, akčňáku, čekal jsem, že až ten film spatří světlo světa, bude to něco, co mně rozjebe tak neskutečně moc, až si řeknu, že všichni tři Bournové dohromady jsou oproti tomu odvar z kaďáku. Jenže já jsem samá natěšenost a pak nedostanu to, co jsem očekával. Nejde o zklamání, jen nenaplnění mých vlhkých snů vidět dva akční borce (a jednu hereckou legendu ve vedlejší roli) v něčem, co se za několik let bude nazývat kultem světové kinematografie. Bohužel asi ne. ()

SuicideKing

Yvonne uprostřed pole skladá z náklaďáku balíky slámy s perfektním učesem krásně nalíčená a v šatech,škoda,že neukázali její nohy, vsadím se,že měla aji podpatky.. to jsem se opravdu nasmál :DD jinak ten film je příšernej od blbýho začátku až po trapnej konec ()

vetsinezobri

Poměrně solidní dobovka s několika povedenými akčními scénami. K tomu, aby se z toho stala nějaká větší pecka nebo dokonce legenda, ale něco chybí. Není to prostě úplně dotažený, agentů na metr čtvereční je tam příliš a scény z Ománu se mi zdály o dost lepší než ty z Londýna. De Niro je tu ale parádní, a trochu si u mě žehlí tu sračku, co hrál v Mačetě. ()

godspeed

Jak jsou některé filmy naivní a blbé, tak tohle bylo překomplikovaný. Uměl bych si představit ten příběh odvyprávěný lépe. ()

dj_kure

Blbě je na tomhle filmu podle mě jen jedna věc. Bohužel dost zásadní. A to je děj. Sice mě celou dobu bavilo koukat na Stathama jak dává se svou partou na prdel Owenovi, ale když to všechno skončilo, akce se vypařila a já jen přemýšlel o čem ten film měl vlastně být. Přišlo mi to hodně nedotažený a když jsem si toho všiml i já... :D (60%) ()