Rozprávkovo bohatému ománskemu šejkovi zostáva posledných pár mesiacov života. Kým mu vymeraný čas vyprší, chce dostať na tanieri hlavy mužov, ktorí zabili jeho troch synov. Ponúka svoje ropné polia, čo je veľmi lákavá ponuka, avšak zodpovedá neľahkému zadaniu. Obeťami šejkovej odplaty sa majú stať príslušníci britských špeciálnych jednotiek - elitní, všestranne vybavení vojaci, ktorí jeho chlapcov pripravili o život počas vojny o Omán. Túto pracovnú ponuku, ale bez konkrétnych detailov, dostane Hunter, legenda medzi nájomnými zabijakmi. Keď po prílete do Ománu zistí, že má zlikvidovať príslušníkov SAS, nechce sa na túto úlohu podujať. S tým sa tak trochu počítalo, pretože Hunter má byť len návnadou v zložitej hre, ktorej cieľom je najať Dannyho (Jason Statham). Hunterov žiak a priateľ je vo svojom odbore absolútna jednotka, bohužiaľ ho pred časom zavesil na klinec. Ak prácu vezme a zabije tri esá SAS, zostane Hunter nažive. V opačnom prípade má smolu. A keďže Hunter mu kedysi zachránil život, Danny nebude mať veľmi na výber. (TV Markíza)

Garch

Snaha o natočení akčňáku z osmdesátek stylem osmdesátek? To nevyšlo. Snad jen toporné dialogy.. Robert De Niro, více-méně, do počtu. Natočí ještě něco hodného zapamatování? A co si to neříct: Jason Statham není herec. Jason Statham je stále Jason Statham, od té doby, co Jason Statham, po Transpootingu, začal chodit do posilovny. Takže, snad zajímavý a ne tak vypočitatelný je pouze Dominic Purcell. ()

PhillM.

Tenhle kousek by se dal označit slovním spojením "pomalá jízda". Akční káru táhnou Statham s Owenem, De Niro se na ní veze (seskočí a zatlačí jen na chvilku ve scéně v metru), ostatní figury za ní utíkají a notně nestačí s dechem. No a úplně nakonec se plouží šejk, který vzezřením nápadně připomíná čaroděje Čáryfuka. Nicméně se pořád nemohu zbavit dojmu, že to celé vlastně bylo docela dobré. P.S. Do tohohle filmu z 80. let bylo asi těžké narvat nějaký product placement, ale nakonec si na své přišel jak dědeček Olympus, tak babička Toyota. ()

Lachvos

Hoši kombinovali, kombinovali, až to p...řekombinovali ;) Nápad, herci, provedení dobré, ale současně nefungující tak jako by mohlo samostatně a v jiných kombinacích. Prostě to není ono, a dáte mi za pravdu, zvláště ve chvíli po závěrečných titulkách, kdy na tento snímek zlehka zapomenete a jde se dál... ()

Illy

Sice je to ve finále trochu zmatek, ale Statham a spousta kydlení mi ke štěstí stačí. A když k tomu sekunduje DeNitro a Ouvn, není co řešit. Užil jsem si to. ()

j0nathan

Snaha udělat dobrý akční film se odepřít nedá, bohužel jsem se místy docela nudil. Stathem je pořád ve formě, akční scény byly fajn. Takže u mě za 60% Co se týče De Nira, tak se z něj stává to, co jsem mu nikdy nepřál a to je tahák pro diváky na béčkové filmy. Bohužel, čas nezastavíš. ()

Hepy13

Jen další z řady průměrných akčních filmů s Jasonem. Celé komando až na Stathama je nesympatické, ani jsem neměl potřebu jim fandit. Spíše jsem přál Clive Owenovi, který když je obsazen do nějakého filmu, tak do toho dá vždy všechno a je to taky vidět. Kdo sakra už vysvětlí režisérům, že když obyčejná 9mm dokáže prostřelit celý předek auta včetně sedadla. Tak M4A1 to auto musí rozmetat na cucky :) ()

JK-Stinger

Skvělá osmdesátková atmosféra, vcelku slušný příběh a parádní obsazení. Bohužel to celé sráží dlouhá stopáž a nedostatek "šťávy". ()

maty39

Snažit se skloubit akční film s reálným příběhem opravdu není dobrý nápad. Kdyby alespoň ty akční scény nebyly tak nudné. ()

Nolanofil

Prvá polovica nudná, aj napriek tomu že sa tam stále niečo deje. V druhej polke sa to rozbehne, ale už som bol taký znudení, že som len čakal kedy bude koniec. Akcia klasická, ničím prekvapujúca, miestami dokonca neprehľadná. Absolútne nefunguje dejová línia s politickou manipuláciou v pozadí. Stathamova láska zbytočná, iba robila film viacej nudným a zdľhavým. DeNiro v pohode len ho je málo, Statham má svoj klasický výraz pitbula (iný nemá) a Owen môže za chviľu žiadať o predčasný dôchodok, holt každý stárne, Kráľ Artuš nieje výnimka. Skončiť to mohlo kedykoľvek a filmu by to vôbec neuškodilo, skôr by mu to len pomohlo, keby je o 30 až 40 minút kratší. ()

cskomando

Jeden z více propletených filmů, kde si vcelku každý ale úplně každý ať už jako samotář, nebo ve skupinkách jede na svém koberečku - jedna ze zvláštností tohoto filmu. Klasický pouliční cvičený zabiják Jason Statham ve spolupráci s protivníkem Clive Owenem a dalšími, přestřelky, bitky vše si najde svou cestu. Film je opravdu promakanější a místy může člověku připadat až přehnaně spletitý ale řekněme si narovinu kolik takových delších filmů s dobrými herci a napsaným scénářem je ? Já se bavil až do poslední minuty. + filmu The Clash hudba :) ()

TheSpearCZ

Zbytečně moc překombinovaný příběh, zbytečně moc postav a zbytečně dlouhý film. Akčně byl film super, ale to už většinou u takových filmů bývá, naopak mě potěšil Clive Owen, který to ve druhé polovině filmu aspoň zachránil. Super zpestření byl i De Niro, který bohužel neměl žádnou větší roli. Slabší 3* ()

nessbeal

Neviem co by vsetci chceli, nahodou film bol vyborny, nechybalo mu nic, co ma akcny film mat, Statham a Yvonne Strahovski pekny parik, podla mna vsetci cakaju nez niekto natoci pulp fiction 2 a potom to aj tak vsetci ohodnotia ze to bola picovina podme dalej... Nerozumiem vam, ale to je vasa vec. Pozriet si to sa rozhodne oplati. ()

knihomolka

Celkom zaujímavý príbeh, i keď by sa to dalo poňať asi aj o niečo lepšie, zostalo tam pár nevyužitých miest, občas som sa v kine pozerala na hodinky, koľko ešte zostáva do konca, takže miestami stráca film dynamiku. Na druhej strane skvelé herecké obsadenie, pár dobrých hlášok, myšlienka. Dúfala som, že De Niro sa objaví častejšie, no nestalo sa tak.... je to tak 65%, ale keďže som len úbohá žena a vo filme pretrvával ksichtík Jasona Stathama, dostane odomňa 4* :) ()

KOZEL84

Tak to zas byla zábava,jo?Kurva tak co já dělám furt blbě?Tak jak další ''boží akčnák'' Colombiana se to projeví hned ze startu.Nic no,tak sem zamáčknul slzu se vzpomínkou na Williama Munnyho,který tak blbé morální zábrany neřešil a jal se sledovat dalšího Vr(a)ha,který je v jádru fajn kluk.O čem to je sem zapomněl už asi v polovině a od samé zábavy usnul.Pak sem to samozřejmě dohnal.A dobře sem udělal!O hodně bych přišel!!Ted' aspon' vím,že De Niro vypadá víc k světu než Jásonův olysený předobraz Bruce.Že knír bych nenosil ani kdyby léčil raka,a že si někdo jaksi nevšiml,že Agbaje je dvoumetrový-dvoumetrákový dobytek,který kdyby Jásnovi řízl,tak mu vypadá i to jeho pečlivě naleštěné strniště.No Jáson...ten zase hraje v Zase zase (do toho ještě střílí S.A.S.e) a prej že True Story.No tak to Really Sorry,vole!Pomalu může jít do party s Cagem.Otrávené 2 (za židli a nácky),ale aspon' mi konečně někdo napíše. ()

dawe787

Ale joo, příjemná podívaná. Mé průměrné očekávání předčil fajn zážitek. Původně jsem čekal tuctovou střílečku, která se pojistila dobrými herci, ale vyšel z toho reálný akčňák založený dokonce na "skutečné události". Tady bych to bral trošku s rezervou, protože jednotky SAS (Special Air Service) byly původně založený na speciální akcičky za 2.světové války a v tomto filmu dostávají na zadek za minulé špinavé prácičky. Když ovšem překousneme čest těchto britských supervojáčků, tak se necháme vtáhnout do děje a jízda začíná. Pro mě dost fajn obsazení jako De Niro, Clive Owen (Potomci lidí), Statham (Sbal prachy a vypadni), Dominic Purcell (Prison Break) a Adewale Akinnuoye-Agbaje ( Zbohatni nebo chcípni, Oz). Co se týče mě, tak to nezpackali, bavil jsem se. ()

Gastovski

Dle mého názoru nejlepší akční thriller za rok 2011. V herecké sestavě máme samé nekompromisní tvrďáky, akce, no to je prostě mňamka, příběhově velice zajímavé. Navíc tu je jen velice kratičká vedlejší (nemocná) romantická linie, tudíž ve filmu není žádný podstatný rušivý element. Velká spokojenost. Silné 4* ()

honelnik

Film má názov "Zabijakova Elita" a teda sa už zľahka, podprahovo snaží yntelektuálnej komunite podsunúť, že "rozstrapatený úsmev" Kate Winslet sa tu bohužiaľ nenachádza. Náboje, Jason Statham. Viac nič. Vlastne Clive Owen. Clive Owen s plnokrvným polievkovým cednikom nad hornou perou, za ktorý by sa nemusel hanbiť žiadny kubánsky revolucionár, a nasratým výrazom plní moju predstavu tzv "fúzu zasahujúceho do osobnej slobody iných ľudí". Našťastie sú tými ľuďmi Jason Statham a jeho "Zabijacka Elita" (hahaaaaaaa!) a jak sa hovorí, trú sa fúz o strnisko. Akcie je tu dve kopy, stret dvoch hlavných killerov (fúz - na - fúz) je správne fyzický a aj ten doplnkový Robo De Niro konečne dostal za úlohu hrať niekoho, kto svoj mechúr drží silou vôle a nie opaskom spusteným proklatě nízko. Príbeh - odškrtnutý ako dostačujúci, herci – prítomnosťou Clive Owena nad pomery, Jason podáva ničím nezaujímavý tradičný 110% štandart, akcia – strílá sa tam. 4* sú síce brutálne prestrelené, ale z tej kritiky se mi dělá mdlo. Je to síce hlúposť, Stathamovka, ale tak ynteligentný aby som kydal na niečo čo ma nenudilo sa ešte necítim. 3* ()