ScarPoul

Drží a už nepustí. Nový režisérsky počin Johna Hillcoata sa nesie v znamenitej atmosfére 20 rokov 20 storočia na severoamerickom juhozápade za časov prohibície. Finálny verdikt je: skvelo napísaná a zrežírovaná dráma o trojici bratov, ktorých vzťah či už medzi sebou, alebo medzi inými postavami nadobúda vo funkčnosti až nevýdaných rozmerov. Každý jeden z bratov v prevedení Hardyho, Clarka a LaBeoufa podáva nadštandartný výkon. Hlavne Hardy svojim pokojným a zároveň drsným charakterom. Veľmi ma potešil Pearce v rýdzo zápornej a slizkej postave, ktorá mu sadla podstatne lepšie ako ten nemastný, neslaný dedo s Prometheusa. Krásky vo filme aj keď sa tam dlho neohrejú nemajú možnosť hrať druhé husle a krásne dopĺňajú emotívny rozvoj Forresta a Jacka. Hudba ako obvykle výborná a tak isto pochúťková záverečná scéna. Takýto druh filmov môžem. Jasný dôkaz toho že Hillcoat je osobitý tvorca na ktorého ďalší filmový počin sa treba tešiť. Potešil ma Cestou a teraz ponúkol po dlhom čase naozaj zaujímavú, charakterovo vyspelú gangsterku, ktorú si človek musí ak nie vo všetkom tak aspoň v určitých detailoch zamilovať. A LaBeouf už dlho nebol vo filme tak prirodzený. ()

Mike.Myers

Film byl skvělý prostředím, které bylo ukázkové.Trošku předvídatelné okamžiky a .....SPOILER : Podřízlý krk a 4 kulky do břicha a Tom H. se vyléčil .. KONEC SPOILERU............To ubírá na jinak skvělém filmu , obsazení herců do rolí kam se opravdu hodí skvělé. Myslel jsem, že bude mít Garry Oldman větší roli než měl. 55% ()

slatkac

Nářez jak piča!!! A to chtěla jít kamarádka (bruneta) na nějakou chujovinu jménem Let’s Dance: Revolution 3D. Ale jelikož je u nás ta dementní prohibice, tak to pochopila. Film utíká rychle, nenudí, sem tam někdo umře, no prostě paráda. Výkon Toma Hardyho je úkaz který se jen tak nevidí, jeho face hraje všemi barvami. Shia LaBlaf se tváří jak debil, ale stejně jsem si ho vůbec nevšímal. A Jessica Chastain byla tak zatraceně sexy, že jsem si vzpomněl na svou ryze heterosexuální orientaci. Doporučuji všemi deseti. ()

maseer2

drsné časy, tvrdí chlapi, načerno pálenej chlast, skvělá gradace a výborné herecké výkony.. jo, tohle můžu.. silné 4* :) ()

BoPo

Obsadenie vzbudzovalo dojem zaujímavého zážitku. Dopadnúť to však dobre ani nemohlo. Scenár je totiž na amatérskej úrovni. Shia LaBeouf mi definitívne potvrdil, že je herec pre MTV filmy a môže si svoje silné gestá, drsné pohľady a slzy strčiť do priehradky u Transformera. Hardy má charizma, ale režisér mu ho neustále tlačil pod klobúk. Nech film získal neviem aké festivalové ocenenia, pre mňa je to blbá hra na to, kto má väčšie gule. ()

GeusX

Poctivej áčkovej filmík z dob americké prohibice, která začala v roce 1920. Ačkoli se na film dobře dívá, nezanechal ve mě touhu zařadit si ho do filmotéky a jen tak si ho někdy v budoucnu znovu pustit... ()

Lordkolol

Člověk by nevěřil jak dokážou z takhle krásnýho námětu natočit tak neuvěřitelně nudnej film. Shia LaBeouf je jejím králem a každá psáž, ve které se ukáže nebo promluví, ať je sebekratší, mi připadala, že se táhne měsíce. Hardyho je málo, Oldman taky nedostal moc prostoru a tak snad jedině Guy Pearce dodává filmu alespoň trochu náboje. Země bez zákona je země bez života, celej příběh jede asi ve stejném tempu, jako když se retardovaní učí číst. Velké zklamání. ()

Johny_fork

Naprosto surově a bez jakéhokoli pozlátka vyobrazené násilí spolu s do detailů propracovanou dobovou atmosférou vytváří jedno strhující prohibiční drama. Místy se divák musí až posusmát syrovosti příběhu s takovým tím hořkým konstatováním: "To byla ale doba." Vynikající herci, zejména představitelům bratrům Bondurantových musí divák věřit, že jsou nesmrtelní, jak praví jejich filmová legenda. Jediné, co bych vytkl je, že hudební podkres v některých záběrech nepůsobí zrovna přirozeně. ()

Terva

CITÁT - Pálit kořalku se dalo z čehokoliv i z kůry stromů............ Toho budeš litovat....Foreste....a já taky litoval. Vůbec mě to nebavilo, vůbec mě to nevtáhlo do děje a vůbec mě to celé nudilo. Hrozné dialogy, kamera toho taky moc nedokázala a hudba je příšerná. CITÁT - Mrzí mě, že to takhle vidíš......... ()

MoiJe

Toto nie je film pre mňa, nechala som sa len zlákať plejádou slávnych mien. Čo sa akcie týka, mám rada tú potrebujúcu choreografiu, nie takú tunajšiu pozostavajúca z opakovaného prudkého pohybu tvrdým predmetom do zubov. ()

Folpa

A třetí ze tří filmů, uvedených letos na festivalu za plný počet. Opravdu drsný ale místy i dost vtipný s parádní atmosférou a hudbou. ()

Chermy

Jak už je u Hillcoata zvykem, pomalé tempo a žádný výraznější moment. Tentokrát mi to ale sedlo o něco víc, než jeho předchozí filmy. Možná je to obsazením, možná tématem a možná tím nevtíravým černým humorem. ()

moviesfan

Na takovéto filmy mám slabost. Zde nechybí perfektní obsazení s výborným záporákem, místy drsnější podívaná, ale stále zajímavá. Silné 4*. ()

JohnCZ

Poctivě, ale tak trochu rutinně natočená gangsterka. S minimem vizuálních efektů, postavena na hercích a dobové atmosféře. Nenudí, ale také nijak zvlášť neohromí. ()

joehot

Nakonec lehce zaostalo za očekáváním, přesto převažují kladné dojmy. Zaujala atmoška (tři scény doopravdy nářez), scénář Nicka Cavea a herecké výkony, kterým (překvapivě) opět vládl Tom Hardy. Ten člověk je bůh, k tomu, aby zaujal, bohatě stačí jen jeho oči, a mojí největší životní prioritou současnosti je naučit se mručet jako on! ()

Zeebonk

V lecčem totožné s Hillcoatovou prvotinou - scénař a hudba z pera Nicka Cavea, pomalé tempo, silný důraz na bratrství a explicitní násilí, ve výsledku však mnohem komplexnější a v sympatičtějším prostředí. John Hillcoat exceluje v oboru "hluboko zažraná špína", adaptace McCarthyho veledíla je toho důkazem. Nijak to s filmem nesouvisí, jen jsem se chtěl podělit o svůj bystrý poznatek a zalamentovat, že se dnes postavy nebrodí sračkama tak jako kdysi. Lawless je po krátkém uležení mírně nekonzistentní a chvílemi k zblití romantický, ale jinak se pyšní tím nejmacatějším párem koulí roku 2012. Prázdný sál hlásající prdění povoleno umně podtrhuje snímek tak chlapácký, že mu testosteron kape z čumáku. Brilantní mix těžkotonážního obsazení, uším lahodící hudby a oldschoolové gangsterky, jenž hravě strká do kapsy Neúplatné a Veřejné nepřátele dohromady. ()

Marek1991

Ďalší film z obdobia veľkej hospodárskej krízy, ktorý svojím rodinkárstvom mi pripomenul film Cestu do zatratenia. K tomuto filmu mám hlavne kvôli ľahostajnosti k porušovaniu zákonov a úsmevmi na všetky strany s rozrastajúcim sa bohatstvom a okúzlením žien, kde iní nemali ani, čo do úst a rozpadali sa im rodiny, dosť veľké výhrady. Asi to mala byť nejaká pocta tým bratom alebo čo, že sa postavili proti mafii a skorumpovanej polícii, no ten záver so stvorením akože chlapa tým, že niekoho zabije, tak to veru nie. Toto je ďalšia typická hollywoodska produkcia s lákavým obsadením pre dámy, pre chlapov z časti, obyčajný príbeh dosť frajersky zahraný a profesionálne natočený, no žeby som z toho padol na zadok, tak to nie. Preferujem iné filmy. ()

corpsy

Shia LaBeouf ma príjemne prekvapil. Nielenže mu úloha sadla ako uliata, ale on ju dokonalo zvládol. Je to pomerne herecký film, nejde o žiadnu explozívnu akciu, ale o komornejšie rozprávanie, kde sa to sústreďuje hlavne na charaktery. Rozpočet je vidno ( myslím to tak, že vizuálna stránka ide ruka v ruke s malými nákladmi ) a vôbec nevadí, že tu toho veľa neuvidíme. Strhujúca gangsterka, ktorá nepotrebuje ku kvalite vyšperkovaný dizajn. ()

Jessica Chastain si zahraje Marilyn Monroe

Jessica Chastain si zahraje Marilyn Monroe

26.04.2014

Nejblonďatější sexbomba z padesátých let má momentálně víc pozornosti než řada jejích současných kolegyň. V Mém týdnu s Marilyn dostala tvář Michelle Williams (Prokletý ostrov, Blue Valentine),… (viac)

Waltz, Blanchett, Hunnam a dokonalý zločin

Waltz, Blanchett, Hunnam a dokonalý zločin

22.07.2013

Tohle bude krvavé. Režie kriminálního thrilleru Triple Nine se totiž ujme australský drsňák John Hillcoat. A stejně jako v Zemi bez zákona se obklopí kvalitními herci. Charlie Hunnam, který aktuálně… (viac)