jojinecko

Sklamanie...a je úplne jedno, že ten film je krásne štýlový, že má dobrých hercov, že je "based on true story",že má vysoké hodnotenie, že to napísal charizmatický Nick Cave, že tam je coolový slizký záporák atď. Lawless je film, ktorý trochu pripomína pančovanú whisky. Naláka na perfektný obal, pričom jeho chuť nezodpovedá sľubovanému, hoci piť sa to stále dá... ()

evulienka3

Napriek tomu, že tento žáner nepatrí k mojim obľúbeným, tento radím k mojim top filmom. Myslím, že už tu bolo povedané asi všetko, čo sa týka obsahu, hereckých výkonov a atmosféry filmu, ja len Forrestovky dodávam: ....eomhmmehmm...great!!! ()

MontyBrogan

Chýbalo mi tam niečo k dokonalosti. Neviem presne čo. Možno viac Oldmana, možno viac zápletky a možno viac dotiahnutia záveru. No homo, ale Hardyho bručanie bolo sexy! Ale žeby z neho už chceli robiť ikonu? Ešte to má predsa čas, kým bude jeho herecká tvár viac ošľahaná vetrom. Milujem atmosférické filmy, tento vyslovene vťahoval do deja, ale asi viac zakladal na atraktívnej hereckej zostave ako ostatných atribútoch. Nie len tá zápletka, napríklad aj vykreslenie charakterov jednotlivých postáv. Niekedy nebolo jasné, čo od nich môžme čakať. A tým nemyslím len Hardyho, ktorý už štandardne mal byť nepredvídateľným drsňákom. Viac to asi rozvíjať netreba. Kvalitný film s nie úplne stopercentne naplneným potenciálom. ()

Flego

V roku 1931 úradovala v okrese Franklin prohibícia, presne ako inde v Štátoch. Bratia Bondurantovci rozbehli vlastné podnikanie s načierno pálenou whisky a svoj obchod im utešene rastie. Lenže do okresu prišiel nemilosrdný agent Rakes... Už sme to videli v rôznych obmenách, či šlo o chľast, zbrane, ženy, hazard, ale predsa má tento snímok pridanú hodnotu, ktorá ho katapultuje k filmovým nebesám. Je to veľmi kvalitný scenár s výnimočným réžijným vedením, brilantnou hudbou a výberom pesničiek, ktoré hrajú azda celý film a napokon herecké výkony nielen v hlavných úlohách. Všetky postavy prežívajú svoj vývoj a každá má svoj priestor ( azda len Oldmanova postava si zaslúžila viac ). Zem bez zákona je štýlová drsná gangsterka, z ktorej vanie jemný westernovský dych. ()

BMW12

Ze začátku slabší, ale pak se to slušně rozjelo a nakonec z toho byla povedená gangsterka. Ale i přesto musím říci, že jsem od toho čekal trochu víc. Co se týče herců, tak všichni zahráli velice dobře. A Guy Pearce ten vypadal fakt hrozně.. A ten dabing Shii LaBeoufa příšernej, nevím proč ho nenaboval jeho obvyklý dabér. ()

Kmotr

Období prohibice, doba zločinců z kterých se stanou legendy. Perfektní hra s žánrem, mohutná atmosféra, šťavnaté charaktery v silném hereckém obsazení a hlavně hudbu dělal Nick Cave. Na své si přijde snad každý, kdo se chce pobavit, očkem pohodit po násilných scénách, pousmát se u trefných dialogů nebo si užít hudební podkres vizuálně znamenitých jízd a skvěle dávkovaného tempa.FFKV ()

poz3n

Pro mě jeden z vrcholů festivalu. Gangsterka těžící ze skoro nemluvícího Toma Hardyho, který si zřejmě na podobném profilu hraní vybuduje celou kariéru. A evidentně to funguje, jelikož si Hardyho chvílemi lehce komická postava zcela podmanila publikum v sále. Lawless se vykašlal na desítky proplétajících se postav a vsadil na více osobní ztvárnění, které je pro mě v těchto žánrech vždycky stravitelnější. 47. MFF KV. 8/10 ()

Roman.Ticka

Testosterové příběhy z doby, kdy chlapi byli chlapy, mám ráda, dobu prohibice a mafiánství dvakrát. Precizně natočené i zahrané s příjemným vypravěčským podkresem, s jasným králem Tomem Hardym, v těsném závěsu s čím dál lepším Shiou a sympatickou Jessicou. Nevím, co mají ženy za unikátní smysl navíc, ale opakovaně se mi u Toma objevuje silný ochranitelský pocit a strach o něj, i přes jasně viditelnou skutečnost, že ON nic z toho vůbec nepotřebuje. ;-) ()

rikitiki

Nejmladší z pašeráckých bratrů je pro mě hrdina největší. Jack (Shia LeBeouf) umí perfektně řídit, pálit, pašovat, má kšeftařského ducha a ještě dokáže sehnat jediný barevný šaty v celé zemi, které navíc padnou jeho dívce jak ulité. Zatímco zbytek země nosí šedivo, hnědo, černo nebo zaprano zabarvené oblečení.______ A zhruba tak nějak působí celý film. Jako fotka, kterou dědeček expašerák vytáhne z krabice a začne vzpomínat na mládí. Občas se mu sice zableskne v oku, ale na žár mládí právě jenom vzpomíná. Prožít ho znovu už nemůže. Srandovní byl hlavně začátek (a pak taky konec) filmu, který měl v divákovi navodit představu, že tehdy ve dvacátých letech byli muži opravdu praví muži. A tak se proti sobě vzdorně staví a hážou repliky tak drsně ucezené, že by se i Stallone běžel schovat mámě za zástěru. Charaktery jsou plytce přímočaré, a proto se s postavami nedá sžít. Všechna dramata a tragédie kolem diváka jen proplují, ale žádné citlivé místo nezasáhnou. ____ Poctivě natočené retro shozené komickým macho scénářem. /22. 1. 14./ ()

Othello

Pomilováníhodný komiksový film, který není podle komiksu. Zajímá vás proč komiksový? Ne? Tak já vám to povím. Například krom naprosto bondovského megapřehrávajícího überzáporáka Guye Pearce, zasazení scén (jakmile je tam Mia Vasikowska, tak sluníčko a jemný větřík hladí po tváři, naopak všechny scény z ranče Bondurantů jsou zahaleny do šedi, případně sněhu, hladící tak Hardyho boxerem po všech místech těla, kde to bolí) a celkový explicitnosti je to zejména zabírání, které například téměř eliminuje informativní záběry. Též dialogové sekvence se prakticky nikde nesníží ke schématu záběru/protizáběru a u konfliktních sekvencí převažuje snímání obsahující jak útočníka, tak jeho oběť v jednom okénku. Stylizované postavy a jejich perfektní casting udržuje pozornost i pro ty, kterým je třeba úplně u prdele fantastická detailnost a dobová věrnost každé filmové lokace, famózní zvuk, ukrocenej scénář, kterým Cave nehezky pohřbíval jinak perfektní Proposition a v akčních scénách efektní režie. Pak ani nevadí těžce nezvládnuté finále, kdy nikdo vlstně neví, co má dělat a docela se neřeší, jak to zatajit. ()

Pítrs85

Nekompromisní film z doby americké prohibice, kdy se nikdo s ničím a nikým nesral. A přestože se (nebo možná právě proto) hlavní hrdinové, bratři Bondurantovi, věnují ilegální činnosti a držej celé své maloměsto pod palcem, nemáte sebemenší problém jim fandit. Film plný skvělých herců (s Tomem Hardym a Guyem Pearcem v čele) a nádherné hudby je pro mě osobně jedním z největších překvapení v poslední době (a to ani nejsem fanouškem gangsterek). A když to tam navíc dostává pro mě neoblíbený Shia LaBeouf od Pearce pořádně do držky, nadšení ještě stoupá :D Jen ten Gary Oldman (jak jinak než perfektní) tam jaksi vyšumí do ztracena. Což je škoda, ale jinak zvedám oba palce. A btw ta Jessica Chastain je vážně kus :) ()

HellFire

Filmy z období prohibice jsou většinou sázkou na jistotu a jsem rád, že Lawless se povedl. Má totiž sympatické postavy a herecké obsazení. A proto je na co se dívat, i když film plane pomalu. ()

Ivoshek

Je to strašně pomalý. Někdo má možná tenhle styl filmů rád, ale já ne. Když jsem zjistil, že dělal scénář Nick Cave, tak mi to zacvaklo, protože úplně stejně mě nebaví jeho hudba. Není to špatný, má to řemeslo, ale prostě mě to uspává. Z doby prohibice je spousta lepších filmů než Lawless. ()

ARI50

Tohle je dost jiné kafe těžká doba alkohol a dost dobří bratři i když u jednoho stojí dost velké štěstí se musí poprat se vším co přijde a tak nás čeká velká zábava v podání skvělých akcí suprového děje protože tohle je dost parádní záležitost a já sem si to dost užil. ()

SLOTH

velice povedené! silný snímek plný drsného humoru a nasáklý testosteronem a pálenkou. Toma Hardyho je prostě těžké zabít! ()

Necrotongue

Druhý film podle scénáře Nicka Cavea,který jsem viděl a zase jsem spokojený.Výborný námět a scénář doplněný kvalitním obsazením to vše umístěno do mého oblíbeného období americké prohibice a o úspěch je postaráno.A nic na tom nezmění ani fakt,že Tom Hardy za celý film vystřídal v obličeji až dva výrazy.Snímek byl od počátku do konce skvělý,užil jsem si ho a určitě jsem ho neviděl naposled. ()

Sawy

Brilantní esence gangsterského žánru,která si nebere servítky a přináší absolutně nekompromisní,hutný a po všech stránkách naprosto profesionálně odvedený náhul,který při vší své preciznosti neztrácí silný autorský otisk a osobitost. Hillcoat opatřil svou prohibiční story až westernově vyhrocenou atmosférou,s vyprávěním zkušeně nikam nespěchá, naopak nechává film plynout v krásně rozvolňovaném tempu,díky čemuž vyniknou melancholické nálady,precizně se podaří vykreslit postavy a napětí krásně graduje až do osudového závěru,který bere dech v mnoha ohledech.Občas Země bez zákona skutečně působí příliš archetypálně a do žánru nic skutečně nového nepřináší,díky čemuž se asi nezařadí k největším klasikám od Coppoly či De Palmy.Ale who cares,když mě od první do poslední minuty bavil Caveův chytrý scénář protkaný brutalitou i humorem.Když jsem si tak moc užíval Hardyho bručení (ten chlap je neuvěřitelnej herec!),žral jsem Shiovi dalšího ňoumu a bavil jsem se nad Pearceovým ztělesněním čirého zla.Když to Jessice Chastain tak moc slušelo a Gary Oldman sice dostal méně prostoru,ale zase do něj vměstnal jednu nekompromisní ránu lopatou.Když do toho hraje skvělá hudba,když je každá sekunda tak nacpaná skvěle vystiženou atmosférou,když tam jsou všechny postavy tak skvěle napsané,když jsem po dlouhé době v kině cítil skutečné vtažení do děje,když jsem se těšil a zároveň bál toho,co přijde dál... Už jsem se bál,že podobně intenzivní kinozážitek už letos nepřijde,naštěstí jsem se mýlil.Loni to bylo Drive a Opravdová kuráž,kteří poskytli tu nejčistší žánrovou zábavu,Země bez zákona v mých očích krásně kombinuje prvky právě z těchto dvou filmů a spojuje je v jeden možná nepříliš invenční,ale stoprocentně fungující celek,který jsem všem zúčastněným sežral i s navijákem.Finally! 95 % ()

Lucasion

"I'm a Bondurant. We don't lay down for nobody." V Česku prohibice skončila, ale ve třicátých letech minulého století v Americe vypadala zcela jinak. Snímek přišel paradoxně v době, kdy u nás řádila, a tak se čeští návštěvníci kina mohli podívat, jak to dříve vypadalo. Film se odehrává podle skutečné události v malém městečku Franklin, ve kterém místní legendy – rodina Bondurantů pašuje a pálí alkohol v době prohibice. I přes drobné historické chyby jako autorádio, kterým se chlubí Jack, či informace v úvodních titulcích, že nejstarší z bratrů Howard přežil hrůzy druhé světové války, což je na rok 1931 více než obdivuhodný čin. Místní legendy – Howard (Jason Clarke), Forest (Tom Hardy) a Jack (Shia LaBeouf) Bondurantovi získali obdiv a respekt díky svému drsnému vystupování a vyhýbání se vězení. Do města přijíždí nový zástupce šerifa (Guy Pearce) a ten chce za každou cenu bratrům Bondurantovým zatopit. Když zmlátí nejmladšího z nich tak začíná válka o moc. "We're survivors, we control the fear. And without the fear...we're all as good as dead!" Snímku vévodí Tom Hardy. Tato hvězda nevznikla u sci-fi Inception či v zápasníkovi Warrior, ani pod maskou Banea v The Dark Knight Rises. Teprve jako Forrest Bondurant ukazuje Hardy svoje kvality. Tom vložil do role mnoho, a jeho mručení a um dovedl z jeho charakteru vyždímat maximum. Hardyho celofilmové mručení a starost o rodinu jsou prostě luxus, který zasluhuje Oscara. Co se týče mladého a nadějného LaBeoufa, tak i ten pod vedením Johna Hillcoata předvádí talent, o kterém se mu v předešlých filmech ani nezdálo. Gary Oldman, oblíbená hvězda, se tu občas mihne a jak už je jasné, tak moc prostoru nedostane. A nakonec Guy Pearce, který by jako absolutní grázl filmu zasloužil cenu za nejhoršího a nejpodlejšího zlosyna. "Look at you, swanning around like you're Al Capone." Film je klasická gangsterka s vizualizací trochu podobnou westernu. Prostředí a kamera opravdu odvedla kus práce a já tleskám nad její precizností. Co se týče hudby, tak Nick Cave exceluje. Soundtrack s pečlivě vybranými skladbami, kterým vévodí „Fire and Brimstone“, sem opravdu zapadá jako kus skládanky. Krvavé scény jsou zde taky, a ať už se jedná o prostřelenou hlavu či podřezání krku, tak k tomu režisér přistupuje opatrně a nevychutnává si nechutnost scény. Film je podle skutečné události a je inspirovaný knihou „The Wettest Country in the World“, kterou napsal Matt Bondurant, vnuk jednoho ze zmiňovaných bratrů. Film je sestaven z drsné příběhové linie, kdy se rodina rozhodne nepodvolit zkorumpovanému zástupci šerifa a přesto, že jim hrozí konec, stejně bojují ze všech sil. Vedle tohoto příběhu se zde objevuje romantická linie mezi Jackem a dívkou, kterou se snaží zaujmout. Film odsýpá krásným tempem a dvě hodiny utečou jako nic. Vlastně až při odchodu z kina vám dojde, že jste zažili něco naprosto úžasného. Akční scény jsou dech beroucí a v kině z nich máte opravdu zážitek, který musí ocenit každý. Závěrečnou scénu jsem sledoval se zatajeným dechem a se slzou v oku. Dlouho mě žádná filmová scéna nedostala jako tahle. "It is not the violence that sets men apart. It is the distance that he is prepared to go." Lawless měl obrovský ohlas na festivalu v Cannes a Mezinárodním filmovém festivalu v Karlových Varech, kde se stal jedním z nejlépe hodnocených titulů. A já po jeho zhlédnutí vstávám a tleskám. Dlouho mě neoslovil film jako tento. Je to prostě film, který je ukutý z nejlepších součástek. Ode mě má navíc nálepku – Nejlepší. (100 procent) () (menej) (viac)

Morholt

Pearce. Už dlouho jsem neviděl, aby se někdo takhle ve své roli rochnil a užíval si jí. Byl perfektní a díky bohům za to, že měl dostatek prostoru. Jeho protipól, Shia LeBeouf, naopak zaostával téměř ve všem. Tenhle kluk může hrát v Transformerech nebo si střihnout roli Jonese jr., ale dělat z něj gangstera je silně neprozřetelné. Jeho drsňácké ksichty mě nutily k úsměvu. Jinak se jedná o klasického Hillcoata, takže děj je správně vláčný, drsné scény dostatečně naturalistické a tradičně je přítomná i jistá dávka poetičnosti. Je to prostě dobrý. 80% ()

TheJokerCZ

Povedený film u kterého jsem se nenudil. Výborní herci v čele s Hardym mě bavili celou dobu. Hlavní záporák Guy Pearce byl rovněž skvělý. Mrzí mě ale, že postava Garyho Oldmana nebyla více využita a trochu se vytratila. Slušné 4*.8/10 ()

Jessica Chastain si zahraje Marilyn Monroe

Jessica Chastain si zahraje Marilyn Monroe

26.04.2014

Nejblonďatější sexbomba z padesátých let má momentálně víc pozornosti než řada jejích současných kolegyň. V Mém týdnu s Marilyn dostala tvář Michelle Williams (Prokletý ostrov, Blue Valentine),… (viac)

Waltz, Blanchett, Hunnam a dokonalý zločin

Waltz, Blanchett, Hunnam a dokonalý zločin

22.07.2013

Tohle bude krvavé. Režie kriminálního thrilleru Triple Nine se totiž ujme australský drsňák John Hillcoat. A stejně jako v Zemi bez zákona se obklopí kvalitními herci. Charlie Hunnam, který aktuálně… (viac)