Tento deň nebol pre Portera (Mel Gibson)  veľmi šťastný. Najprv sa mu síce podarilo ukradnúť slušný balík peňazí, ktorý by vystačil na doživotnú dovolenku na pláži s vínom a ženami. Potom sa mu však situácia vymkla z rúk. Po šialenej naháňačke s políciou si zničil auto, tesne za mexickou hranicou ho zadržali úrady a nakoniec sa ocitol v drsnom a nebezpečnom mexickom väzení El Pueblito. Vo svete extrémneho násilia, korupcie a promiskuity však stretne malého chlapca (Kevin Hernandez), ktorý ho naučí, ako tu môže prežiť. A vďaka nemu nielen prežije, ale sa zoznámi aj s jeho krásnou mamou. Chvíle pokoja však definitívne ukončí nebezpečný zločinecký gang. Prišiel si totiž po peniaze, ktoré mu Porter ukradol... (TV JOJ)

nunka

Akčná letná limonádka, ktorá púta Melovými modrými očami a jeho rolou chytrého gangstra. Gibson svoju rolu zvládol výborne, je stále vo forme. Film ako celok však pôsobí ako nesúrodý zlepenec obsahujúci mnoho scén, ktoré chcú byť cool, no ich úspech padá na prvoplánovosti a v konečnom dôsledku pôsobia samoúčelne a niektoré bohužial ani nezapadajú do celku. Do toho skočné letné latino rytmy. Neviem, čo si mám o tomto filme myslieť. Či má ísť o letný béčkový vtip alebo to niekto myslel naozaj vážne... ()

Fiftis

V prvej tretine má film dobré tempo a dobre baví prevažne Mel Gibson, ktorý po svojej ceste za peniazmi (a cigaretami) narazí na prefíkaného chlapca, u ktorého sa drží po väčšinu času. Navyše trúsi dosť hlášok na to, aby film nezačal nudiť. Základné zápletka sa začína viac rozvetvovať a objavuje sa viac postáv, ktoré majú zálusk na ukradnuté peniaze, ale inak sa moc zázrakov nedeje a film od polovice stráca na tempe. Nemohol som sa zbaviť myšlienky, že Mel Gibson silným spôsobom pripomína Martina Riggsa, kedykoľvek nahodí svoj ​​šibalský úsmev s cigaretou v ústach, alebo behá ako splašený s pištoľou v ruke. Get the Gringo je film s dobrou zápletkou a solídnym tempom, v ktorom Mel Gibson opäť hláškuje, behá, fajčí a strieľa. Pri tom spoľahlivo dokazuje, že stúpať späť medzi akčnú hereckú elitu sa lepšie darí skrz menšie filmy a s postavou, ktorá mu sedí. ()

Shakers

Gibsona mám rád, ale toto mi nejako utieklo keď to vyšlo. Never mind! Ešte som to stihol dobehnúť a som aj celkom rád, že sa mi to podarilo, pretože toto je jeden s tých lepších filmov. Po jeho Comebacku asi ten najlepší. Gibson vedel charizmatických drsňákov a tento krát stál aj za scenárom, takže si svoju roličku mohol napísať rovno na telo. A aj napísal. Príbeh je celkom slušný, hlášky a nápady nechýbajú a taktiež aj akcia je na slušnej úrovni. Jediné čo mi tu chýbalo bolo nejaké napätie, hlavne v závere. 80% - 4* ()

Pepinec

Souhlasím s tím, že Mel ještě úplně nepatří do starého železa, ale stejně by si měl pro jistotu začít dávat pozor, aby si ho cikáni nespletli s víkem od kanálu a neodnesli do sběru. Při vší úctě ke Gibsonovým schopnostem zacházení s bambitkou, stylu cestování po Mexiku i štiplavé noblese vůči krásné mamině, mi nepřišly jeho letní prázdniny zábavnější než ty moje. ()

Big Bear

Mele, Mele, co sis to jen semlel do scénáře? To byla komedie, parodie nebo drama? Prostředí mexické věznice bylo sice exotické, přeci jen je to oproti všem těm nápravným zařízení v USA jiná liga, ale to bylo tak vše. Ještě kdyby tam byl Mel sám za sebe a pro své melounky..on ale do toho musí vstoupit ubohý hošík s čerstvými játry se snědou mamkou.. Závěrečná mlata mezi mafiány a bossy sice byla efektní, ale neuvěřitelná, stejně tak obrácení se na správnou cestu zlé sekundatky při operaci... Mel je pořád sympaťák, ale nějak na ty akční hrdiny už prostě nejni. A nakonec všeho špatného ani nepřiletěl ten Eastwood :-) !!! Takže já dávám za dvě tašky s prachama, protě mně to zrovna nějak moc neoslovilo. * * ()

Madsbender

Mel Gibson dokázal, že ešte nepatrí do starého železa... Scenár možno kopíruje od všetkého možného aj nemožného, ale nedá sa ani omylom tvrdiť, že by bol nudný a neoriginálny. Výborne zvolená vizuálna konštrukcia nám reálnejšie približuje zábery z El Pueblita, najneobyčajnejšej väznici Mexika, ktorú v 20.8.2002 skutočne prepadli dve tisícky federálnych policajných jednotiek. Špinavé a drsné prostredie tohoto "väzenského hotela" dáva filmu výnimočnú osobitosť a rozhodne si pri ňom nebudete v duchu vravieť "kde som to už len videl...". Všetkému nasadzuje korunu Gibsonov nekompromisný humor a ešte nekompromisnejšia akcia s jednou parádnou tarantinovskou prestrelkou v centre väzenia. Herci sú skrz naskrz dobý, ale Gibson nad všetkými vyniká a ten jeho chmaták Porter výborný. Rozhodne jeden z lepších filmov roku. ()

Ruut

Velmi solidní film, skoro bych Melovi odpustil všechny ty kryptofašistické kecy a mlácení žen ... Samotný Gibson je ve filmu takový jako v traileru - tzn. jako by utekl z muzea a myslel si, že i v šedesáti může stejně lišácky divočit jako třeba v Maverickovi, což jaksi moc už nejde ehm. Ale jinak opravdu slušný - atmosféra, špína mexickýho "gheta", střílečky ... Hmmm vůbec ne trapný devadesátiminutový návrat o dvacet let. Pro tentokrát s přimhouřeným očkem říkám ANO. ()

Rominator

Po začáteční honičce na americko-mexické hranici se Gringo (Mel Gibson) dostává i s ukradenými penězi přes hranice do Mexika, kde je zavřen bez řádného soudu do velmi zvláštního vězení a jeho peníze si užívají tři policisté. Gringo ví jak se o sebe postarat a při svých obhlídkách vězení se seznámí s desetiletým chlapcem, který má zvláštní postavení, protože je vhodným dárcem jater pro místního bosse. Gringovi jde po krku nejen Frank (Peter Stormare), kterému ukradl peníze, ale musí se vypořádat i s dalšími protivníky... Gibsonovi role sedne a byl jsem spokojen více než u snímku Na hraně temnoty (2010). Mel se také podílel na scénáři a byl producentem. ()

mzss1

Mela Gibsona mám rád, má dobré filmy, ale tohle mi prostě nesedlo. Říkejte si tomuto filmu "jeho návrat", neberu vám to, ale jeho návratem je pro mě film Na hraně temnoty. Tenhle film nemá příběh, hudba nic moc, i Mel už nehraje jako kdysi, tohle beru jako úlet. Podobný film Odplata se mi líbil o dost víc. Tomuto filmu dávám jen tak 23% = * ()

kingik

Je libo strávit letní dovolenou v mexickém pohraničním vězení El Pueblito? No tak vítejte, sice se tu zdržíme přibližně hodinu, než brány prohnilého vězeňského systému, připomínající velké trhoviště, definitivně opustíme a přesuneme se v ději mimo něj, ale i tak se divácký pobyt v dosud neokoukaném prostředí může změnit na myšlenku rychlého návratu do bezpečí útulného domova. Na to nedbal Mel Gibson, který vše kolem sebe lakonicky komentuje, a jehož postava překvapivě ve filmu nemá žádné jméno. Po loupeži velkého balíku peněz se svým komplicem v maskách klaunů ho sem šoupla místní zkorumpovaná policie, která mu lup zkonfiskovala. Pro všechny je jen mužem s hanlivým označením "gringo". Zde se setkává s celou řadou svérázných a zločineckých existencí v nebezpečné hře, do které se nechtěně dostal. Od malého chlapce, se kterým se skamarádí, až po místního bosse ovládajícího zdejší obchody a čekajícího na transplantaci jater, kdy je chlapec nejvhodnějším dárcem. A myšlenka na útěk a získání svého lupu zpět je neodbytná, zvláště když by se nemusel v takovém prostředí dožít příštího rána. Stárnoucí hezoun Mel Gibson, se stále mile rošťáckým výrazem ve tváři, je pro takové role jako dělaný. Vědom si toho se stal spoluautorem scénáře a film si vzal pod svá producentská křídla. Režii svěřil svému kamarádovi, který mu byl asistentem režie u jeho kontroverzního snímku Apocalypto. Nevím, jestli udělal úplně dobře, protože pokud se Gibson ztratí jen na okamžik z dohledu, film se nepříjemně propadne do ryze béčkového filmu pracujícím s áčkovými prostředky. Místy přeexponovaná kamera v polodokumentárním stylu také není zrovna nejlichotivější vizitkou. Jenže je tady množství scén pojatých, jak je u Gibsona zvykem, v naturalistickém stylu, scénář se dá označit za invenční, i když pracuje s několikrát viděním, umí to zdatně přepracovat. Hlavní postava je natolik sympatická, že se jí dá fandit, ačkoliv to není typický kladný hrdina. Ve výsledku je to film, od kterého zase tolik nelze očekávat, ale za jeho názvem rozhodně nelze hledat komedii pro celou rodinu, nýbrž thriller, který je natočený s nadhledem, invenčně, se spoustou chytrých, neotřelých fórků v neokoukaném prostředí. A kdysi megahvězdný bouřlivák Gibson si svoji roli náležitě užívá. Jasně, chtělo by to film vypilovat, ale já ho beru jaký je. Celkem mě bavil. Filmu by lépe slušel formát dvd než kino. 90% ()

Snorlax

Gibson má na svém kontě mnohem lepší kousky. Vyložená nuda to nebyla, například práce s ručními granáty mne velmi zaujala, ale to je vlastně jediná trošinku akční zábava na tomhle filmu. Gibson už sice není žádný mladík, ale stále má svůj šarm a vypadá přesvědčivě. ()

Sonnery

V kině jsme byli jenom my a pak taková příjemná rodina - tatínek, maminka a dvě roztomilé dcerušky ve fialových šatičkách kolem sedmi let. Rodinka si chtěla zpříjemnit chvíli nakupování filmem "Moje letní prázdniny" . A tak tam tak všichni seděli, hihňali se a těšili se na tu rodinnou letní komedii. Pak se na plátně objevil klaun a vyprsknul asi pět litrů krve směrem k divákovi... Děvčátka si cvrnkla, rodinná idylka skončila... Pro nás to bylo OK, ve filmu máme rádi klauny i krev, ale to neustálý vykrádání Odplaty dokáže nasrat víc, než dvě uplakaný holčičky ()

Jordan

Tri (3) si to zaslúži, dokonca veľmi silné tri, ašpirujúce na 4 (štyri): "falošný" Austrálčan, ktorému najlepšie ide hranie "psychicky" labilných týpkov a pomstiteľov (a niekedy oboje v jednom) po desaťročnej pauze, kedy buď vôbec nehral, alebo frkal divné (a viac či menej vedľajšie) nie veľmi úspešné šteky a jeden nevydarený "comeback" (na hrane temnoty; bobra som doteraz nevidel, ale verím, že jodie nesklamala a je to príjemný film, ku ktorému sa dúfam čoskoro dostanem) má konečne po dlhej dobe dobrú rolu v dobrom filme, ktorý je jednoduchý ako facka, scenáristicky na hranici béčka a raných 90-tych rokov a má skvelú výpravu, dobré hlášky, jednu skvelú prestrelku, príjemnú špinavo-horúcu atmosféru, veľmi fajn cast a dobrý flow; mohlo to byť lepšie, keby melov ironický komentár bol aspoň tak pepracovaný, ako v trajleri, podľa ktorého to vyzeralo, že to bude celé týmto cynickým "cudzincom" bez mena a minulosti komentované ako "list mamičke", a vo filme odznie iba pár slov na úvod a potom nič... čiže väčšia dávka humoru, ktorý trajler sľuboval, by to rozhodne zdvihla vyššie; ()

Anderton

Fajn akčná jednohubka, ktorá kombinuje drsný život vo zvláštne vedenom väzení, čiže rýdzu sociálnu drámu a bezmyšlienkovitú akčnú zábavu, kde je úplne jedno, kto všetko bude colateral damages, hlavne, nech to všetko hlavný hrdina úspešne dotiahne do konca. Keď sa to tak vezme, tak tu nie je jediný kladný charakter, čo je možno nakoniec aj dobre, aspoň aj tá bezcharakternosť Gibsonovej postavy až tak nekričí. Peter Stormare je iba reklamný ťah, všeho-všudy tu má zopár menších scén, keď už bol prítomný na pľaci, mohli ho využiť viac. Ako jeden z prvých comebackových Gibsonových dielok po bane ale Prázdniny slušne obstáli. ()

predators

Mele, Mele, v šestapadesáti to takhle dopracovat..naštěstí jsi nám v tom vězení nezvlčel a se špetkou sobě vlastního humoru se vypracoval v pohodového týpka, kterému jsem sežral naprosto všechno. A jdu si dát nějaké to čillíčko... 70% ()

Slartibarkfast

Když jsem tak koukal na teto snímek, v hlavě mi bleskla Odplata a naprosto svérázný způsob jednání mafiánů. Zde jsme se se stejným hercem poněkud přesunuli a to směrem na jih, do Mexika, kde tequila rozežírá chodník a vězení je jen jakási sporadická instituce. Skutečně brilantní výkon Mela Gibsona však nevytáhne z bahna tuto poněkud chabou zápletku, byť v originálním prostředí. Děj naprosto předvídatelný, triky již viděné v jiných filmech (doslova jako přes kopírák) a nemusíme si už nic namlouvat, i ti nejlepší herci stárnou a i Mel už pomalu pokukuje po Prostenalu a seniorských plenách. Ne snad, že by mu to ubíralo na vážnosti, ale v některých chvílích jsem jen nevěřícně obracel oči v sloup. Akční hrdina nemusí vždy skákat z oken a kosit davy bídáků samopalem. Jde to i jinak. Solidní podívaná na večer, ale stačilo jednou a víckrát po tom dobrovolně nesáhnete. 65% ()

PetrPan

Lepší a na nic jiného si nehrající a setsakra cool akční oddechovku aby pohledal, Mel je cool, Mexikáni jsou cool, přestřelky jsou cool, příběh je cool a finále je taky cool. A já budu taky cool a pálím plnou palbu. ()

cukorek

Tak z tohto filmu mám teda ozaj zvláštny pocit. Neviem čím to je, ale určite ho nemožno pokladať za výnimočný, ale ani za najhorší. Samozrejme ani Mel Gibson, už svojím vekom nepôsobí tak akčne ako V statočnom srdci, či v Odplate a to sa prejavilo z časti aj tu. Navyše akoby tato akčná "kotleta“ spadla do rozbehnutého mlynčeka na mäso, ktorý svojím pravidelným tempom to všetko pomlel a odrazu z uväzneného bankového lupiča bol gangster užívajúci si slobodu. Tým pádom použité dejové zápletky nedostali dostatočný priestor a hlavne čas, aby sa to viac zdramatizovalo. Zase na druhej strane treba pozdvihnúť sebavedomie a nasadenosť M. Gibsona v úlohe Portera ako aj prevedenie úvodnej auto naháňačky, či vzájomné vystrieľanie ozbrojených chlapov v spomalenom, priamom prenose. Režisérsky nápad spojiť príbeh z väzenského prostredia (ako Cela 211) a príbeh vybavovania si vzájomných účtov medzi gangstrami a neprofesionálnymi gangstrami ( ako Zbaľ prachy a vypadni) ma tiež veľmi neoslovil. V konečnom hodnotení sa nakoniec prikláňam k 50%. ()

Gibson hláškuje a střílí Rusy

Gibson hláškuje a střílí Rusy

29.01.2010

Jde samozřejmě o mediální masáž před dnešní světovou premiérou thrilleru Na hraně temnoty, ale stejně je to nejlepší filmová novinka za posledních několik... (dosaďte dle libosti). Mel Gibson po… (viac)

Gibson a Mad Max? Že by přece?

Gibson a Mad Max? Že by přece?

04.01.2010

Jen klid, neradujte se předčasně. Jistá indicie tady ale je. Gibsonova společnost Icon Entertainment totiž podepsala smlouvu o spoluprodukování sequelu (prequelu? restartu?) zaprášené… (viac)