Krúdovci

• Česko Croodsovi (viac)

Dobrodružná animovaná komédia je o prvej pravekej rodine na svete, ktorú čaká nielen veľká skúška, ale aj najväčšie životné dobrodružstvo, keď podnikne ohromujúci výlet do neznámej krajiny plnej najneuveriteľnejších a najnebezpečnejších stvorení. Tatko Grug miluje a chráni svoju rodinu. Riadi sa svojráznou filozofiou pre prežitie v dobe kamennej: „Nehľadaj nič nové, nikdy sa neprestaň báť.“ Drží sa jej však len do chvíle, kým zemetrasenie nezničí ich rodinnú jaskyňu, kde dosiaľ spokojne bývali. Jeho rebelujúca dcéra Íp túži spoznať niečo viac, ako len jedno miesto a verí, že za veľkými skalami je veľký svet. Otec Grug musí nakoniec uznať, že lepšie, než tu len prežívať, je začať znova skutočne žiť, aj keď to bude niekde inde. Rodina sa musí presťahovať a spoznať nové svety. A tak Krúdovci vyrazia na cestu do neznáma. Podniknú ohromujúci výlet do krajiny plnej neuveriteľných a niekedy aj poriadne nebezpečných stvorení. Tam stretnú aj okúzľujúceho mladíka Ľuda , ktorý im ukázal mnohé nové objavy, napríklad oheň alebo topánky. Rodinke Krúdovcov predstaví nové možnosti a nový svet a ich pohľad naň sa vďaka tomu navždy zmení. Krúdovcov čaká nielen veľká skúška, ale aj najväčšie dobrodružstvo ich života. Stanú sa prvou modernou ľudskou rodinou v praveku. (TV JOJ)

vercza

Ta ta tááá! Absolutní špička mezi animáky.Krásně barevné a hlavně vtipné. Originální hlášky a scénky (rodinné foto, boty,..) Přijde mi, že poslední dobou se hodně čerpá z Avataru, ani tady to neni výjimka. Ale Croodsovi jsou mnohem lepší! Určitě doporučuji všem. A nezapomeňte, neustále se bojte! ()

kaylin

"Croodsovi" mají ale neskutečnou střední část, v které se s hrdiny sžijete a rychle si na ně zvyknete. Jsou pak velmi sympatičtí a odpustíte jim i schématické jednání, hlavně moralizování na konci příběhu, ale to se dá čekat už od začátku a musíte na to být připraveni. Děti musí pochopit, jak je rodina důležitá. Beru to, s tímhle už se nic neudělá. Aspoň se to dětem vysvětluje zajímavou formou. "Croodsovi" nenadchnou jenom krásným vizuálním zpracováním, ty vlasy postav jsou vážně úžasné, místy má člověk pocit, že vidí hraný film, což by ale v současné době mělo být spíš standardem, ale film spoléhá i na dobré vtipy a musím říct, že ke konci už jsem se smál opravdu hodně a rád. Je to zábavný snímek, něco, co není jen obyčejnou snahou vydělat na dítěti. I když zde jsou klasické nešvary animovaných filmů (přílišné moralizování, schematičnost a kopírování z jiných snímků), pořád je to zábavná a zajímavá podívaná, kterou mohu s klidem doporučit nejen dětem. ()

ABLABLABLA

"Jsme Croodsovi. Pokud Vám to ještě nedošlo podle těch zvířecích kůží a šikmých čel, jsme jeskynní lidé. Jsme už posledné. Dřív jsme měli sousedy. Gorthovy rozšlápl mamut, Hortsovy spolkl písečný had, Erpovy kousl komár, Troksovy skolila chřipka." Ten začátek se mi hrozně líbil, tou jednoduchou a vtipnou animací. Tenhle animák vůbec celý byl naprosto skvělý a já se u něj královsky bavila. Spousta gagu a hlášek a tady je jich pár, co podle mě stojí za to zdůraznit. "Všechno nový je špatný. Zvědavost je špatná, noční vycházky jsou špatný, jakákoliv zábava je špatná." Ten boj o snídani vypadající jak rugby byl perfektní aneb o jedno vejce se pere celá poušť. - "Vypusť mimino." a mimino jak vzteklý pes se také účastní ranní "rozcvičky" známé taky jako boj o snídani. Ten ohňostroj z kukuřic byl krásný aneb "To vypadá jako kouzlo a voní to jako jídlo." a bum všeci zasypáni obřím popcornem. A pak že na to přišli jako první indiáni. "Jsi fakt těžká. - Doopravdy? Děkuju:)" Scéna, kdy zřali jak zvířara, zatímco ten Boy se na ně dívá a utírá si listem jako ubrouskem ústa. Boxovat proti dešti? Proč ne, když to neznáte. Vynález momentky nebo brýlí byl taky vtipný. "Teď si ho rozbil" aneb člověk je věc, která se rozbije. A závěrem snad jen to, že ten tygříček byl neskutečně roztomilý a chci ho taky a ještě když vám i podrží oheň. Takových animáků více prosím:) ()

SarumanKo

Groteské, originálne a mnohogeneračne vtipné. Navyše sa to vyrovnáva s dilemou, ktorá je mi celý život blízka - ostať v ulite alebo z nej za účelom nových zážitkov vyliezť? Najlepší animovaný film od roku 2009. (9/10) ()

DH3Factor

Solidní animák o rodince neandrtálců. Je to svěží, vtipné a narozdíl od jiných zástupců dnešní animace, i velmi zábavné. Mou náklonost si získalo hlavně lenochodu podobné růžové cosi jménem Pásek a velkohlavé tygře s kly. Končím jedním slovem: Pěkné. ()

stration

Nemůžu si pomoct, ale neuvěřitelně nudný a nesympatický animák. Všechny postavy jsou vrcholně nesympatické, příběh je velice diskutabilní a logicky to drhne taky. Jediný, co potěší, je výborná animace a kdybych to viděl ve 3D, tak bych asi hvězdu přidal. Vždyť s vymyšleným světem a zvířaty si šlo tolik pohrát!!! Cool je akorát Boyův Pásek, který párkrát rozesměje. Na Pixar to ale nemá ani omylem. Zklamání. ()

MATADOR

Jedna z hromady typických pohádek pro děti, které jsou předvídatelné, ne moc vtipné, ale i tak se na to dá v pohodě koukat. Už jen díky neprofláklé době ... tedy pokud nepočítáme Dobu ledovou :)) ()

salalala

Svižná a neuvěřitelná jízda, která je neskutečně pohodová a dostane do dobré nálady. Kameru konzultovanou Rogerem Deakinsem by opravdu mohl závidět kdejaký hraný film, protože ty průlety jsou fantastické a úchvatné. Sanders a De Micco mají film celou dobu pod kontrolou a je vidět, jak moc nápadů mají a dokážou je takřka maximálně využít. Ani scénář není primitivní a nabízí i vtipy, které bez problémů pobaví i dospělého. Už úvodní titulky a uvedení do děje naznačují, že tady by se mohlo jednat o vynikající záležitost a taky že ano. Croodsovi šlapou skoro celou dobu a vyvažují vtípky s emocemi, aniž by se k něčemu z toho přiklonili. Škoda, že posledních deset minut zvolní a musí odkrýt ono nezbytné morální poselství, které je sice malinko zbytečně slzopudné, ale tvůrci to ustáli. To je ale jediná výtka, kterou k filmu mám. Jde o skvostný animák, který výborně pracuje i s 3D a ukazuje, jak by to mělo vypadat. Povedl se i český dabing, takže i z této strany bodíky nahoru. Na zajímavě obsazený originál si musíme počkat na DVD a Bluraye. Parádní kousek. 85% ()

Dont

Croodsovi nasadí laťku vysoko hned úvodní honičkou a i když pak občas poleví, je to mnohem zábavnější a nenucenější animák než Království lesních strážců. Humor je chytře servírován dětem i dospělým („nesmrtelná“ tchyně a její komentáře), malá nenasytná holčička je právě spolu s babičkou nejlepší postavou a Nicolas Cage výborně namluvil hlavu rodiny Gruga. Grafika je na vysoké úrovni a ani jsem nepotřeboval 3D. ()

corona

Od Millerovcov som sa tak dobre nenasmiala na žiadnom filme, tobôž animovanom. Niektoré scény som si dokonca musela pustiť 2-krát a čo je podstatné, deťom sa to rovnako páčilo rovnako, ako mne. Takže doporučujem. A kto v tom hľadá realitu a píše, že takto to predsa v dobe kamennej nebolo, je ehm, sorry za výraz, blbec. ()

Aleee89

Ještě jsem zdaleka neviděla všechno, ale i tak si myslím, že to bude jeden z nejlepších, možná nejlepší animovaný film letošního roku. Příběh sice následuje nějaká daná pravidla a v rámci žánru zkrátka nemá kam vybočit, ale Croodsovi mají tak roztomilé a sympatické postavy včetně tradičních zvířátek a naprosto odzbrojující smysl pro humor, že si je prostě nelze neužít. ()

Parlay

Pohádková hollywoodská cesta do pravěku, která má vše, co by měl rodinný moderní animák mít, a ještě něco navíc. Vymazlený a technologicky bezchybný vizuál, bezbřehou dávku humoru pro děti od tří do devadesáti devíti let, emoce, ctění rodinného morálního kodexu, prvotřídní dabing (zejména Emma a Nick si své role zjevně a slyšitelně užívají naplno) a v neposlední řadě funkční příběh, jehož jádrem je zdánlivě prostý motiv cesty z bodu A do bodu B, avšak jak je dobře známo - i cesta mnohdy může být cíl. Animátoři od Dreamworks nás nechtějí ošálit žádným promýšleným kalkulem, nýbrž nám nabízejí snímek, který má tělo a duši. ()

ilemas

Nejlepší animák poslední doby. 3D dokonalé. Možná to bylo tím, že jsem byl vožralej jak sviňa, ale neskutečně jsem se bavil. Vypusťte mimino. Focení. Boty - Kde mám nohy.? Podívej se na ty primitivy- to je moje rodina a spousta vynikajících hlášek, které jsem si díky alkoholu ani nezapamatoval, takže rád si to pustím znovu za střízliva. Jak jsem starej, tak jsem blbej a animáky mám stále rád. ()

SonG

Barvitá, originální zábava s béčkovým příběhem, přičemž na ten sere pes, protože ho v pohodě převálcují výborné vtipy, vymazlená animace a jedinečný nápad udělat animák s pravěkými lidmi. ()

honajz2

Nejklišovitější rodinka v nejzaměnitelnějším animáku, s nejjednodušším typem humoru (naštěstí to není ten fekální, ale ten slapstickový), nejnezajímavější zápletkou a nejneoriginálnějším vývinem děje. Vizuál pravěkého světa sice zaujme a nějaká snaha o poselství je chvályhodná, ale proč bych měl obdivovat film, který mě prostě nezaujal, nudil a nemá v sobě nic, kvůli čemu bych si ho pamatoval. Navíc někteří členové Croodsových mě silně iritovali. Těch 77% nechápu, ale jsou tady i nadhodnocenější animáky. 2* ()

Zemřela oscarová herečka Cloris Leachman

Zemřela oscarová herečka Cloris Leachman

28.01.2021

Nicolas Cage neschopným únoscem

Nicolas Cage neschopným únoscem

17.05.2015

Asi vám neuniklo, že je kariéra Nicolase Cage, ehm... hodně zajímavá. Občas se sice objeví filmy jako Kick-Ass, Joe nebo Croodsovi, jinak ale diváci jen zdrceně vzpomínají na časy Skály, Con Airu a… (viac)

Oscarové nominace 2014

Oscarové nominace 2014

16.01.2014

71. Zlaté glóby - výsledky

71. Zlaté glóby - výsledky

13.01.2014

71. udělování Zlatých glóbů v hotelu Beverly Hilton skončilo. Moderátorská dvojice Tina Fey a Amy Poehler dala rychle zapomenout na nepříjemnost, kdy prasklý vodovod kolem poledne zatopil červený… (viac)