V Bostone dôjde každý rok asi ku 300 lúpežiam. Väčšina zlodejov žije vo štvrti, ktorá sa volá Charlestown. Jedným z nich je aj Doug MacRae (Ben Affleck), ktorý však nie je „rovnaká krvná skupina“ so svojimi zlodejskými kolegami - na rozdiel od nich totiž mal istú šancu na úspech, šancu ísť inou cestou ako v kriminálnych stopách svojho otca! Lenže namiesto toho sa stal vodcom bandy neľútostných bankových lupičov, ktorí sa chvália tým, že si dokážu vziať čokoľvek a nikto ich nikdy nechytí... Jedinou rodinou, ktorú Doug má, sú jeho parťáci zlodeji - a hlavne James (Jeremy Renner), ktorý aj je pre Douga aj napriek veľmi nebezpečnej povahe niečo ako brat, ktorého Doug nikdy nemal. Veci sa ale dramaticky zmenia pri poslednej akcii gangu, keď Jem zajme ako rukojemníka bankovú manažérku Claire Keeseyovú (Rebecca Hall). Keď zistí, že žije v Charlestowne, začne byť Jem nervózny a chce zistiť, čo všetko Claire videla. Doug vie, čoho je James schopný, a preto sa rozhodne postarať sa o ňu sám. Claire nemá ani potuchy, že ich stretnutie nie je náhodné a netuší, že ten očarujúci cudzinec je jedným z mužov, ktorí ju len pred niekoľkými dňami terorizovali. Čím je vzťah s Claire vážnejší a vášnivejší, tým viac chce Doug zmiznúť z mesta a zmeniť svoj doterajší život. Ale s nebezpečnými protivníkmi za chrbtom - federálnym agentom Adamom Frawleyom (Jon Hamm) a Jemom, ktorý spochybňuje jeho lojalitu -, Doug zisťuje, že zmiznúť nebude vôbec jednoduché. Horšie však je, že môže Claire postaviť do palebnej línie. Všetky možné voľby, ktoré kedysi mal, sa scvrkli do jedinej: buď podvedie kamarátov, alebo stratí ženu, ktorú miluje... (TV Markíza)

BDMarty007

Zařazení Krimi / Drama / Thriller v tomto případě přesně odpovídá, neboť všechny tyto žánry tento film skutečně kombinuje a to velmi dobře. Je to velmi svěží detektivka, kde děj slušně rychle ubíhá, ale nechybějí i komplikované mezilidské vztahy a spousta oldschoolově akčních scén, včetně opravdu pěkných klasických honiček v autech v úzkých uličkách a pár přestřelek. To vše zasazené do specifické městské subkomunity s vlastními pravidly a zákonitostmi mafiánské struktury, která toho kdo se v ní narodí, determinuje na celý život. Opravdu slušné, klasické řemeslo, Ben Affleck potvrzuje, že má režisérský talent a cit. Pozoruhodný je jeho cit pro rytmus, který skvěle zpomaluje a zase zrychluje. Má to prostě "flow". Filmařsky výborně zvládnutá scéna téměř v závěru, kdy BA přichází za Květinářem, respektive jeho ochráncem. ()

agrimon

Samozrejme, oskarový materiál to nie je, ale vzhľadom na to koľko filmov bolo o bankových prepadoch, bol tento film veľmi dobre spracovaný, hlavne čo sa týka obsahu a reálnosti. Celý čas som sa bavil a zanechal vo mne po dlhom čase emócie. A keďže 4/5 sa nedá dať, ja mu dám s nadhľadom 5. ()

10Domik10

Pomerne veľký nadpriemer svojho žánru ale všetko čo som v tomto filme videl, som videl aj inde a páčilo sa mi to viac. Jeden príklad za všetky sú maskovaní lupiči, ktorý sa dajú porovnať s Bodom zlomu, ktorý mi prišiel príbehovo, emočne, a aj akčne oveľa lepší. ()

markotter

To, že je Ben Affleck dobrý režisér jsem už poznal na Gone, Baby Gone, tady se mi ale poprvé líbil i jako herec. Zestárnul, zdrsněl, ale dokázal, že je schopen zahrát i vážnější emoce než např. v Pearl Harboru. Film se rozjíždí svižně, je výborně nastříhaný a i dvě dějové linky s gangstery a vztahem hlavního hrdiny a jeho oběti se mi líbily. Bohužel, ale tak jako ani se poslední filmová akce moc nepovedla, nepovedlo se ani Affleckovi konec nějak seriózně zakončit. Spoiler ! Nejdřív se z akčního dramatu stane pouze akční střílečka, kde 4 loupežníci postřílejí asi 120 policajtů, než také zemřou, a potom jediný přeživší (jak jinak hlavní hrdina) provede charakterní čin hollywoodského typu. Naštěstí se tohle všechno stalo až v samém závěru, takže výsledný dojem jsem si nestačil úplně pokazit. Těším se na další Affleckův film z drsného bostonského světa, doufám s lepším (reálnějším) zakončením. ()

Likan7

Jak jsme Afflecka nemusel jako herce, tak ho mam rád jako režiséra. Skvělá atmosféra a ještě lepší akční scény. Finální přestřelka na stadionu je do puntíku můj mokrej sen, jak by měli vypadat akční sekvence. Hutný, nemilosrdný, a skvěle zrežírovaný. Jeden z nejlepších filmů dekády. ()

Oonika

Kdybych asi nejprve nečetla verbalův komentář a celou dobu u toho nemyslela na týrání koťátek, hodnotila bych výš... :D ()

Mistr.Proupr

Ani po perfektním Gone, Baby, Gone jsem Affleckovi s novým filmem moc nevěřil. Přeci jenom tu byla spousta režisérů, kteří po povedeném, ba i geniálním debutu (zdravím, pane Kelly), nenatočili nic kloudného. The Town je ovšem znovu pecka a od teď na každý další Affleckovo dílu budu férově těšit. ()

Acrobat

http://www.youtube.com/watch?v=4Lr8iXCTUvs Minule išli na vrchol (8000m.n.m.) a museli tam nechať v tri štvrtine priateľa. Vedeli, že zomrie, no absolútne nebola iná možnosť...a ten muž vravel, že to bola jeho najhoršia, najdesivejšia skutočnosť v živote. Vraj sa vracali inou cestou, aby nevideli jeho zmrznutého...Neviem, či mám začať ako hobby študovať filmovú vedu, aby som sa vyrovnal tunajším, ale vždy keď Ben príde s niečím režijným, šliape to po kvázi drámach a tragédiách naprieč celým spektrom UnHollywoodu. Odtlačky veľkosti nórskeho trolla sa zabárajú priamo do duše. Nevytváram však okolo seba klamlivú, falošnú auru, preto sa podelím, že ten kedysi Neľútostný súboj, je tu patrný. Cez dávku emócií (od plaču po tvrdý cynizmus) sa však určite nekoná spísanie žalôb pre nahlodanie copyrightu. Žijem správne stále v tom istom meste? Nie je súčasný život zmena? Rýchla, desivá, promptná? Milujem svoje mesto? Mám rád vôbec svoj život? Nespokojnosť s platom, s dotierajúcou chudobou, samosprávnou nespravodlivosťou nedávam najavo vonkajškom. Utápam sa vo vnútri svojej bytosti a liečim sa skrz Mesto. Blázon! Kričia dookola. Never v rozprávky, never vo spasenie. Ja verím v Mesto. Remeselné, filmové, precízne, škaredé, reštriktívne. Nevkladám doň celú svoju nádej, len nechcem vidieť jej zbitú, krvavú tvár. Nevlní sa zvodne tá director´s cut verzia pred divákom žiadostivo? Ak už toto nie, netuším čo. Stabilná vôľa umiestniť menejcennú dobývanú rasu do rezervácie. Boli ovce medzi vlkmi, pomaranč bol jeho Warholom. Krásna zora svietiaca v pochmúrnych časoch. Cit vybíjaný citom, plač plačom, depresia depresiou. Existuje veľké množstvo dôvodov pre filmové nadšenie v mysli, no myslím že Occamova razorblade tu bude namieste. (videné dávno, samozrejme povinná predĺžená verzia!) ()

Louie

Asi nejsem na stejné vlně, jako Affleck režisér. Zdá se mi, že zatímco Ben chce za každou cenu přitvrdit, tak výsledek je tím více rozpačitý. Celý snímek mi přišel až moc vykonstruovaný a neživotný, ale je to jen subjektivní pocit. Třeba to spraví ještě prodloužená verze. ()

Kvasekus

Kecy v kleci a pár kulek. Žádnej Mann...to že to je inspirováno je možná pravda, ale stojí to za starou belu. Gangsteři jak kluci s party...už jim chybí jenom osvědčenej pozdrav na uvítanou...nějaký plác tuk a mlask. Proč se Affleck vždycky musí vykecávat nějaký holce? Čim víc je namakanej, tim víc romantickej... Místo toho mohl radši vymejšlet, jak dát akčnímu filmu akční grády...No hvězdička za masky a za Rennera a jeho hlášku...který berem auto? ()

Pathrose

Tak tohle Ben zvládnul parádně. Je vidět, že režijní kariéru bere vážně. Uvidíme jak mu to výjde. Perfektní atmosféra Bostonu a výborný Renner. ()

RajAthen

První dílko hereckého Daredevila zjevně nebylo jen šťastným výstřelem a tento pán si umí sám sebe náležitě zrežírovat. Opravdu exceluje v práci s náladou snímku. Děj není nijak světoborný, zvláště vypointovaný, ani s nějakým přesahem, ovšem na druhou stranu je to dobře odvedaná filmařina, která udrží vaši pozornost a v budoucnu se na něj rád podívám znovu. ()

Inozuka

Tyhle sondy mezi chlapíky navlečenými ve značkových teplákovkách, pod nimiž se skrývají ostře nabité bouchačky, mě zkrátka baví. Město mě tudíž hodně bralo. Ben Affleck na režisérské stoličce fakt válí. Také oceňuji, že děj svých filmů směruje do ulic Bostonu a je vidět, že tamní prostředí má dokonale nastudované. Jednu hvězdu ubírám za až moc přehnané akční scény, civilnější (reálnější) provedení by filmu svědčilo víc. Jinak není moc co vytknout, pěkná krimi žánrovka. ()

Trixinka

79%???? To jako fakt? Za co? Dvouhodinová nuda, občas nějaká ta akce. Affleck chtěl patrně natočit Nelítostný souboj 2, ale tomu se ani nepřiblížil na dohled. ()

Kingjiri

Technicky velice jistě nakroucená kriminálka, která nakonec moc nešetří ani solidní akcí. Ben Affleck podává rozhodně lepší výkon za kamerou než před ní. Naštěstí tu však je Jeremy Renner, kterej spolehlivě táhne každej záběr, kde se objeví. Trochu jsem kroutil hlavou nad tim, jak si Doug bezmyšlenkovitě začal románek s přepadenou bankovní manažerkou (šance, že ho prokoukne a napráší by v reálu byla jistě hodně velká). Jinak jsem byl s příběhem vcelku spokojenej až na pomalejší tempo vyprávění. Za tohle si ale vlastně můžu trochu sám, protože jsem koukal na prodlouženou verzi (o 25 minut) a téměř dvou a půl hodinová stopáž byla fakt hodně dlouhá. Tři silnější hvězdy s tim, že si dovedu představit, že bych v případě kratší kino verze sáhnul po jistý čtvrtý hvězdě (teda za předpokladu, že jsou z ní vystříhaný výhradně ukecaný a nikoliv akční scény). ()

mira.l

Tahle stupidní sračka tu má hodnocení na hranici 80%?!? Prosím?? Co si tím Ben Cucflek chtěl dokázat? Chtěl vyrobit nové Dannyho parťáky a trochu při tom přitvrdit? To snad nemoh myslet vážně... Převážnou část dvouhodinové stopáže jsem se nudil, tu a tam to oživila Rebecca Hall (kvůli ní jsem to stáhnul a za ní a jen čistě za ní je ta jedna hvězdička), no a poslední půlhodina ... tak tam jsem se usmíval už když ty dva tvrďáci vykročili krokem rázným do útrob stadionu. Postupně usívání přecházelo v nevěřícné kroucení hlavou, protože tohle fakt ten blb nemoh myslet vážně. Jo počkat, ono je to natočený podle knižní předlohy? Nevím, neznám, ale jestli je je její závěr stejný jako tady tak to potěš. Protože dostat se v počtu čtyřech, třech, dvou a posléze jednoho chlapa z útrob toho stadionu přes takovou středně velkou armádu policajtů, v případě Cucfleka bez jediného škrábnutí, to je fakt na metál. A ještě stih policajtům sebrat auto a taky třeba zahrabat do kytek kdesi ve velkoměstském parku zcela nepozorován tašku plnou stodolarovek. Já myslím, že i Chuck Norris by se něco přiučil. To vše okořeněné pokusem o jakousi zločinecko-rukojemnickou love story. Opravdu k popukání. Tak snad ... k dokonalosti tomu ještě schází dovětek "natočeno podle skutečné události." ()

rublik05

Není potřeba nějak dalekosáhle rozebírat, jak moc se Ben Affleck inspiroval legendárním snímkem Nelítostný souboj, inspirace je zde až do očí bijící. Oceňuji však, že se nejedná o žádnou lacinou kopírku nebo vyloženě vykrádačku. Moc mě bavily docela dobře zahrané postavy, zejména skvělý Jeremy Renner. Co se týče samotného režiséra, scénáristy a herce v jedné osobě, tomu jeho role padla výborně a jde vidět, že mu krimi-thrillery vyloženě sedí. Potěší i dobře zpracovaný příběh, který má nespočet akčních, ale i silných a emočních scén, které nepůsobí vůbec trapně a jsou kvalitně natočené. Přestože danému žánru a námětu bude nadále kralovat již zmíněný Nelítostný souboj, tak thriller Město se rozhodně nemá za co stydět. 8/10. ()

Maximilianus

Prirovnal by som to k Heat, avšak je to taká mladšia verzia, až by som povedal školácka. Každopádne akcia na slušnej úrovni, viacero dobre hrajúcich známych hercov, príbeh ma bavil, a koniec ma potešil, ale zniesol by som aj tú tragickejšiu variantu. 7.5/10. ()

neo93

Celkem solidní akční krimi drama v režii Benna Afflecka, který zároveň hraje i hlavní roli. Čtveřice mužů se zaměřuje na vykrádání bank a obrněných transportérů. Po poslední loupeži banky berou raději také rukojmí, což není jejich obvyklý styl. Po bezpečném opuštění místa činu, unesenou pouštějí na svobodu. Záhy však zjišťují, že danou osobu znají a proto musí zajistit, aby samozřejmě nevypovídala a měli ji také pod kontrolou. Tohoto úkolu se nakonec ujímá Doug jeden z hlavních vůdců skupiny. Doug se tedy seznamuje s Claire, aby ochránil sebe i své přátele před jejím možným svědectvím u policie. Postupně se však s ní ještě více sbližuje, což ohrožuje fungování jejich zlodějské party. Druhý režisérský počin Benna Afflecka balancuje někde mezi milostným dramatem a kriminální zápletkou. A daří se mu to po celou dobu velmi dobře. Ve filmu nechybí další promyšlené přepadení, vyšetřování a sledování podezřelých od místní FBI ani honička a přestřelka s policií. K tomu schopné herecké obsazení, ve kterém se asi nejvíce projevuje Jeremy Renner jako tvrdohlavý James, druhý hlavní člen gangu. Snímek si drží slušné tempo, ve kterém je to správné místo na dialogy ale i samotnou akci. The Town mě příjemně překvapil a bavil vlastně od začátku až do konce. ()

Matt Damon a Casey Affleck v bostonské vykrádačce

Matt Damon a Casey Affleck v bostonské vykrádačce

30.04.2024

Jak to vypadá s novým Batmanem?

Jak to vypadá s novým Batmanem?

03.01.2017

Studio Warner Bros. nesmírně touží po netopýří sólovce od Bena Afflecka. Představitel Batmana a režisér Gone, Baby, Gone, Města nebo oscarového Arga se uvolil, že ji natočí, soustavně ale tvrdí, že… (viac)

Kdo si vyšlápne na Batmana?

Kdo si vyšlápne na Batmana?

09.09.2016

Sólový film s Batmanem stále nemá datum premiéry. Ben Affleck ho zřejmě dodá v roce 2018 nebo 2019, už teď ale známe alespoň záporáka. Čeká nás návrat Jokera nebo Deadshota ze Sebevražedného oddílu?… (viac)

Ben Affleck zremakeuje Svědka obžaloby

Ben Affleck zremakeuje Svědka obžaloby

20.08.2016

Kdyby se vybíraly nejlepší filmy z padesátých let, jen těžko by mezi nimi chyběl Svědek obžaloby. Soudní drama Billyho Wildera vychází z povídky (a následné divadelní hry) od Agathy Christie, získalo… (viac)