Akú veľkú musí mať guráž 14-ročná Mattie. aby pomstila smrť otca, ktorého zabil zločinec Tom Chaney? Odpoveď ponúka temný western Skutočná guráž. Mattie, na svoj vek neobyčajne vyspelá, si najme jednookého pištoľníka Roostera Cogburna a spolu sa vydávajú po Chaneyho stopách. Sprevádza ich texaský ranger LaBoeuf, ktorý chce Chaneyho chytiť kvôli inému zločinu. (STV)

R-2

Nějak sem úplně pozapomenul na žánr westernu, ale tohle je přesně ten film, který vás vrátí v čase do míst, kde se na koních proháněli týpci, na který jsme si tak rádi hráli a četli o nich. Jen tyhle jsou dost drsný, tak jak bylo asi v té době třeba a bratři Coenové, nám servírují příběh, který se bude líbit asi většině. Za mě 5*, pěkný příběh, skvělí film. ()

jarmil8

Western jsem si užil, ale od Coenů jsem čekal trochu víc než jen kvalitně zvládnuté řemeslo. Kromě toho byla pro mě zklamáním hudba a její tklivé tóny, které sice jako by korespondují se žánrem, ale s ohledem na drsný obraz jsou poněkud rušivé. ()

sidthekid

Téměř dvě hodiny úžasné podívané s neotřelou hudbou a fantastickými výkony. J.Bridges ve své opilecké střelecké scéně neuvěřitelnej, Hailee úžasná a skvělá a Matt nezůstaval ve svých pořádných botách s paradními ostruhy pozadu. Jenom mě mrzí Oscarovej propadák... ()

miromir

Jeff Bridges byl famozni, reziseri dobre vykreslili drsnost a syrovost divokeho zapadu, pribeh me vtahl a nepustil az do konce, nicmene tahle zeme neni pro stary byla jeste o tridu lepsi proto hodnotim 4* ()

Fracek

Herecký koncert Jeffa Bridgese a všech ostatních zůčastněných herců. Sám jsem byl zvědav, jak tentokrát zvládnu koukat na Jeffa a jeho neustále se pohybující jazyk v ústech způsobem, že máte pocit, že by ho co nejraději rychle vyplivnul a tak se ho navždy zbavil. Jenže v tomto filmu bych mu ho stejně co nejrychleji přišil zpátky, protože mu to k jeho postavě lovce lidí bezchybně sedlo... zase jeden western, ke kterému se rád kdykoliv vrátím a budu vědět, že se koukám na Western s velkým W. ()

endor_fina

Smekám. Ač nemám příliš ráda filmy se šerify, indiány a "bambitkami", tento mi zaujal. Výborný herecký výkon mladé Heilee. Co mi zkazilo dojem z filmu, byl jeho "skoro-konec", který se příliš blíží americkým romantickým happy endům - zbytečné protahování a vyhrocování už tak jasného závěru. Cogburn měl jednoduše Mattie donést k doktoroj, tečka. Nač štvát koně, zabíjet ho, lít krev a pot z Roostera?! Za toto dávám procenta dolů. ()

xpluhace

Jo tak tohle já móžu a to jsem nikdy k westernovkám netíhnul, možná spíše naopak, proto i vy co to máte podobně, dejte tomu šanci. Hailee Steinfeld mě ve filmu nepřestává udivovat, hlavně kolik kuráže se to do ní vlastně vešlo, je to zhruba tolik, že by si s Clintem vytřela zadek :D A Jeff Bridges? Tam nemám slov, to co předvedl...Chybí mu malinkatý krůček k tomu, aby si člověk řekl, že už to je přehnané, ale k tomu nikdy nenojde... ()

Gabri-ela

Tenhle film mě bavil, ačkoli klasické westerny jsou pro mne utrpením. Neobyčejné pojetí, dost atypická hudba, skvělá kamera (hlavně mě bavil kontrast mezi detailními záběry tváří a rozlehlými obrazy krajiny), docela vtipné, ironií prodchnuté rozhovory, a ty já ráda, pokud v sobě mají špetku inteligence, a především a tohle je nade vše zmiňované: ta nádherná nevyhraněnost postav! U nikoho nevíte, zda je dobrý nebo špatný, ta tam je typicky westernová černobílost hrdinů! Velmi plastický zážitek! ()

RoyBatty444

Krásna príroda. Silné kovbojské charaktery + dievča. Príbeh je zaujímavý ale ako už po ostatné razy rýdzo americký a preto nemôže osloviť do takej miery. Coenovci majú svoj štýl rozprávania a ako môžem zhodnotiť ostali mu verný. Film nezaujme svojou atmosférou natoľko ako drsne vykresleným prostredím. ()

xion

Co k tomu říct. Pro mě osobně teda docela zklamání. Film po herecké a vizuální stránce byl velice dobrý, ale příběh mě opravdu neoslovil. Marně do teď přemýšlím co si z toho filmu vzít, ale opravdu mě nic nenapadá. Při srovnání s filmem The Assassination of Jesse James by the Coward Robert Ford, kde navíc dominuje opravdu silný příběh, mimochodem ty filmy jsou si dost podobné, musím konstatovat, že Tru Grit je o řád nižší počin. Tři hvězdy a to jen díky dobré práci herců. ()

david32534

No tak za mě 4 hvězdičky , po zkouknutí pár trailerů jsem byl hodně natěšený a možná i pro to jsem byl lehce zklamaný příběhem.Ze začátku je film dobře našláputý ale konec je tak trochu fádní ,ale jako celek je to výborně zahrané a provedené.Pro toho kdo má rád westerny (já) tak 100% doporučuji a ostatní určitě nebudou sklamaní ()

sigfried

Western? Ani bych neřek - spíše dobrodružný film se zdravou dávkou Coenovic humoru. Skvělý výkon Jeffa Bridgese, který zvláda hrát frašku s Hailee Steinfeld a přitom působit jako věrohodně jako obávaný důstojník, býť stárnoucí. A Matt Damon? Nechápu, že jsme se mu kdysi smáli. ()

PatryCzech

Ze začátku mě tento "western" docela bavil, ale po dokoukání filmu jsem zjistil, že to až taková zábava nebyla a že to vlastně byl takový obyčejný film. Konec filmu je o ničem, v podstatě tam vůbec nemusel být. Jo a doslovný překlad filmu by byl asi Opravdová odvaha, což by mi k filmu sedělo více, moc kuráže jsem tam neviděl. ()

snupko13

Originál v podaní Johna Wayna som nevidel a myslím, že po ňom ani nesiahnem. Jeff Bridges a mladá Hailee Steinfeld ma úplne uspokojili, aj keď výkon Damona trochu odstavili na vedľajšiu koľaj sparring partnera. Drsný, priamočiary western, s kvalitnými dialógmi, pri ktorých som nemal pocit nudy a zbytočnosti. Tak som si to predstavoval, ako to kedysi na tom neotesanom západe bolo, ironické zákony, súdnictvo v plienkach, krutý rasizmus voči indiánom a kde ľudský život veľa neznamená. To všetko tu môžete vidieť, jednoducho podané, bez ružových okuliarov. ()

SONYAGENT

No.. dlouho jsem žádný pořádný western neviděl..Přijde mi, že hollywoodská produkce v něm nevidí moc perspektivní budoucnost. Je to škoda, Divoký západ nabízí spoustu krásných příběhů a tento snímek to jen potvrzuje.. Originální nápad v podobě zapojení přehnaně inteligentní a odvážné holčičky, která chce stůj co stůj dostat vraha svého otce a dvou skvělých herců Bridgese a Damona nemá chybu.. Teď už se těším na Smithe a Dicapria westernu Tarantina.. To bude šupa doufám ()

Marward

Pěkný western, který se snaží být alespň trochu originální, ale ne moc křilkavě, aby se divák nepolekal. Využití klasických prvků působí přirozeně a uvěřitelně. Jen mi tam chyběl alespoň trochu šťastný konec. Snaha o syrově podané westerny nakonec může vyznít depresivně. ()

Coeni míří na Netflix

17.09.2016

Kurt Russell pronásleduje kanibaly

Kurt Russell pronásleduje kanibaly

28.09.2014

Úspěch Opravdové kuráže bratrů Coenů a Nespoutaného Djanga Quentina Tarantina oživil popularitu westernů a blíží se hned několik zajímavých projektů. U Pistolnice Jane nikdo moc netuší zda se… (viac)