Čtrnáctiletá Annie se prostřednictvím chatu a webové kamery poprvé zamilovala. Nemohla tušit, že se stala předmětem zájmu anonymního pedofila, který při prvním setkání krutě zneužil její naivity a chladnokrevně ji znásilnil. Pro Annie už nic nebude takové jako dřív. S děsivým traumatem mladé dívky se těžce vyrovnává celá rodina. Vyšetřování FBI navíc dokazuje, že zdaleka nebyla první obětí tohoto internetového sexuálního maniaka. Otec Annie by nejraději vzal spravedlnost do vlastních rukou, dochází však k poznání, že jediné, co teď všichni mohou udělat, je být v této situaci jeden druhému oporou. (oficiálny text distribútora)

zdenny

Film nám neukazuje jen prostředí, ve kterém se pohybuje mnoho zlých lidí - úchyláků, pedofilů atd., ale dle mého soudu především reálnou možnost, s jakou je možno zranitelnou náctiletou dívku oblbnout a odloudit z bezpečného rodinného prostředí. Příspěvek o problematice osvěty a předcházení takovýmto jevům by byl příliš dlouhý. Sám mám dvě dcery a velice se o ně bojím. Téměř denně jim opakuji a zdůrazňuji bezpečnostní zásady, které jsou ve svém náctiletém věku schopny zvládnout. Také s nimi mluvím a snažím se mluvit celkem dost. Ale to nejen kvůli bezpečnostním rizikům. Rodič by se prostě o své dítě měl starat a postarat - po všech stránkách. ()

yeniczek

Ideální film na Valentýnský večer. Touché Nova Cinema, touché. Škoda jen slabšího dramatického oblouku, klidně by to sneslo dvacet minut navíc. ()

strelenaL

Nato že jsem byla zvyklá Davida vídat denně jako Rose Gellera je to pro mě příjemná změna coby nadějného režiséra. Film je opravdu psychologickým dramatem odehrávající se v jedné americké rodině. Myslím si, že by se film měl určitě stát povinným na hodinách občanské nauky na základních školách. Působí jasně "Osvětově" pro mladé lidi, jaké nebezpečí na vás může čekat když vstupujete na virtuální síť. Dnešní mládež žije sociální sítí, různýma chatovacíma webama a nepřeberným množstvím různých webových stránek a dat. Poukazuje na fakt, že teenager dokaže rychle a čemukoliv uvěřit.. neznámé osobě na druhé straně i přesto, že ho /ji nikdy v životě neviděl. Clive Owen otec rodiny, který si prochází nejhorším (to by nechtěl žádný rodič, jistě zažít) být v kůži člověka, který si připadá neschopný protože zjistí, že nedokáže ochránit milovanou rodinu před tak devastiálním chování (určitých) jedinců v blízkém okolí. Nemůže přeci předvídat...Opravdu přesvědčivý projev Clive. Emoce také srší z oběti (Catherine). Rozuzlení příběhu bylo skvěle načasované a hořkostí na mém jazyku byl konec = odkaz člověka, který se ukrývá pod two face... ()

Elleannie

Filmů zabývajících se tímto tématem by opravdu mělo býto více a měly by se na ně dívat především právě takové mladé dívky. Naivita Annie byla opravdu veliká, sice jsme ve 14 letech všichni trochu naivní, ale i tak bych určitě nešla hned s někým do motelu. Ale sama jsem tehdy neměla internet, takže chápu, že to je v něčem jiné a stává se to, někdy se prostě člověk nechá ovlivnit a ani neví jak. Nojo, chvíli šarmantní starší chlap, který využije situace a pak už prostě není úniku.. i kdyby chtěla, tak by se stejně neubránila. Pro takovou dívku to musí být strašný psychický nátlak (a nejen pro ni). Výkon hlavní představitelky byl opravdu ohromující a velmi přesvědčující. ()

Guzo

Lehce nadprůměrné drama, ale jak už jsem tu četl v jiných komentářích, klidně bych některé scény s otcem pozměnil a víc se věnoval samotné Annie. Film chtěl ukázat, že má takový čin dopad i na rodiče, což je jistě chválihodné, ale mě to bohužel zrovna v tomhle případě moc nezajímalo.. ()

Autogram

Až do ich stretnutia je to pekný rodinný príbeh o šťastnom domove, chápavých rodičoch, súrodencoch a priateľoch. Nechýbajú najnovšie komunikačné výdobytky a práve tie sú kameňom úrazu. Kamera nefunguje, teda tá na druhej strane a vtedy treba začať byť ostražitý (prvé ponaučenie). Pri stretnutí som mal chuť oboch poriadne prefackať, každého pre iný dôvod, ale zaslúžili by si. Ďalej je to už len rodinná dráma, žiadny thriller ani krimi, príbeh nepokračuje, hlavnou postavou je zdeptaný otec, a ten by si tiež párkrát zaslúžil. Film splnil očakávania, psychlógia prežívania situácie postavami je výborná a ponúka poučenie pre rodičov aj mládež, ako to môže vyzerať, keď sa nasadne do auta ujovi, čo síce nerozdáva cukríky, ale zato nešetrí dobrými radami a komplimentami. ()

MissyRock

Všichni jsme po celý život upozorňováni na to, jak je internet nebezpečný, hlavně tedy chatování mezi lidmi, kteří se vzájemně neznají. Já byla taky taková a nemyslím si, že jsem jediná. Všechny holky jsou zvědavé a to se nezmění, stejně tak jako se nezmění choutky některých jedinců. Pár věci v ''Trust'' mi přišlo trošku přitažených za vlasy, ale když to opomenu, tak je to celé vlastně realita, která potkává všechny a pořád a jen tak z našich životů nezmízí. Ale k filmu. Byla jsem nadšená výkonem hlavní hrdinky, její emoce a podání malé holky, která si naivně myslela, že potkala svou první osudovou lásku byla tak opravdová, že jsem žasla. A čtrnáctileté holky naivní prostě jsou, neoznačovala bych hrdinku zrovna za ''krávu''. Dodívali jste se vůbec na konec? ()

JančiBači

Velmi primitívny film.Rodičia stresuju že ich dcéru nalomil "úchyl".Dcéra - rozmaznané štena "úchyla" miluje..A "úchyl" bol vlastne normálny chlap, čo si chcel vrznuť s lolitkou..OMG..Ross, toto som od Teba veru nečakal ()

Lukoboss

Poselství spojený s příběhem tohohle snímku je víc než jasný, o tom není pochyb. Každou chvíli se něco takovýho děje, takových prasáků běhá po netu určitě hodně. Ale přiznejme si jednu věc - ta holka se chová fakt úplně hloupě. Chvílema tak moc hloupě, že člověk zakroutí hlavou (ve 14 už by mohla mít nějakej ten rozum). Herecký výkony jsou dobrý, musím říct, že i hlavní představitelka podává solidní výkon. Za její chvílema debilní chování může hlavně scénář... Ale jinak jo, ať jsou k vidění takový filmy, určitě to není na škodu. ()

sedm.1

Od Trust jsem dle námětu očekával nekompromisní a drsný thriller, plný násilí, temnoty, akce, drsných dialogů a ještě drsnějšího vyšetřování, plný perverzních úchyláků a nasraného taťku, který jim dá za uši. Ovšem s tím vším jem byl od začátku naprosto vedle. Trust je totiž čistě dramatickým snímkem se zaměřením na psychologický rozbor lidí, v tomto případě konkrétně členů jedné obyčejné rodiny, která se musí vypořádat s nastalou, velmi nepříjemnou situací. Takže místo nekompromisní msty za podlý čin, je Trust napěchovaný až po okraj dialogy vyplněnými výčitkami, hádkami, následným usmiřováním, atd., atd. Do popředí se tak dostávají především emoce, city, rodinné vztahy a postupný vývoj, chování a charktery jednotlivých postav, které se s těžkou životní zkouškou vyrovnávají každý jinak. To vše by ale nebyl ani takový problém, kdyby to ovšem alespoň fungovalo. Na mě totiž celý film zapůsobil hlavně po zmiňované emoční stránce velice chladně, neúčině a chvílemi i dost nudně. Výslednému dojmu pak jistě nepřidala ani autory téměř ignorovaná atmosféra a i co se týče spádu, častokrát se přešlapovalo jakoby na místě, bez větší údernosti a naléhavosti. Z thrillerovosti se tu jinak vyskytovalo snad jen docela působivé napětí a nečekaný závěr, který tedy ale nepřekvapil ani tak svým šokujícím odhalením či nějakým zvratem, ale spíše jen svým bezvýchodným vyzněním. Co se týče obsazení, Clive Owen znovu fantastický, bohužel hned naproti Catherine Keener v roli jeho manželky podala trestuhodně otřesný výkon a i s mladičkou Lianou Liberato hrající Annie jsem si moc nevěděl rady, její výkon byl docela slušný, ale jinak na mě působila až příliš tuctově a nezajímavě. Každopádně, ikdyž jsem od Trust dostal úplně jiný film, než jsem čekal, zklamaný přesto vyloženě nejsem, jen díky kontroverznímu, zajímavému a použitelnému tématu to i po zvolené dramatické stránce mohla být pořádná rána pěstí do ciferníku, ale Trust zapůsobil spíš jen jako takový letmý pohlavek bez účinku. P.S. je to čistě jen můj názor, ale postava Annie byla i na svůj věk podána neskutečně naivně a hloupě, což výslednému dojmu také moc nepřidalo. ()

LuciusWlk

Aktuální téma, nad kterým bezesporu jednou za čas přemýšlí každý rodič. Bohužel je to zde vše přislazeno a zmírněno. Je to plané, nadnesené. Takovýhle film, by měl být myslím šokující, odstrašující. Zde je vše prezentováno jemně, ala první sexuální zážitek se trochu nepovedl. Realita může být úplně jinde, drsná, nebezpečná, zničující. Jen za toto aktuální téma přidávám jednu hvězdu. Závěr byl zajímavý, dojímavý. Nechci tady popírat fakt, že nejde o nic vážného a že si umím představit, čím kdo prochází. Určitě by to měla dnešní mladá generace vidět. Celkový potenciál snímku je ale hluboce nevyužitý. ()

MaMitti

Trefný název. Zklamalo mě, když se z naznačovaného čehosi ohledně otcova zaměstnání (co ty modní fotky na ještě ne dospělých a už ne dětech?) nic moc nevyvodilo...A jinak samozřejmě s velkým porozuměním pro patnáctiletou slečnu pochopím všechno, ale sednout si k němu po těch všech překvapeních hned po pár chvílích při prvním setkání dobrovolně do auta....to ne, tohle nechápu. Zajímavá aktuální psycho sonda. ()

korndaddy

Jak se to hold odehrává v hlavě čtrnáctiletý holky. David Schwimmer se opravdu vyznamenal a nasadil celkem vysokou laťku. Film opravdu vystihuje dnešní dobu a měl by být povinný snad pro všechny rodiče a dospívající děti. ()

see_sawandrew

Já to nakonec zaokrouhlím nahoru, protože navzdory scénáři, který stůj co stůj odsuzuje hlavní postavu jako neuvěřitelně hloupou naivku, mi film pověděl více než dost o rodičovské bezmoci, o nedostatku komunikace mezi rodinnými příslušníky, o mladých dívkách s nebezpečně nízkým sebevědomím a také - a to zejména - o dnes častém a nevymítitelném pocitu prázdnoty v mladém člověku, kterému vše modré padá z nebe. 50% ()

Lewisek

Bylo by to mnohem lepší, kdyby se to pozdějc nezačalo tvářit jako napjatý thriller, když to celé bylo spíše drama. Začalo se moc mluvit, děj stagnovat a já se začal nudit, nakonec to mohlo být klidně o 20 minut kratší... ()

MareT.

Musím uznat, že to Ross dotáhl daleko. Jako režisér je vcelku svižný, zajimavý a nenudí. Jako v podstatě celý film. Celý námět a téma se mi zamlouvá, protože si myslím, že je to stále aktuální (i když už net není takový cool, jako býval na začátku, právě naopak zdůrazňuje, že každodenní přístup dokáže být i nebezpečný) a hlavně z hlediska filmového je celkem originální. Povedla se i gradace příběhu, což je u filmu taky důležité a postavy jsou napsané tak, že člověk je snadno pochopí a vcelku pochopí motivy činů. A z toho mám mnohdy radost největší. PS: Z komentáře od verbala se mi chce zvracet. ()

Hanys_

Poselství filmu je sice jasné, ale podané tak stupidní a nudnou formou, že se mi chtělo smát i ve scénách, kdy se to nepříslušelo. ()

Paity

Trust, aneb příběh o tom, co mohou internetové hrátky způsobit, když je na jedné straně puberťačka, co o světě neví nic, a na druhé straně jeden sympatický deviant. ()