Walking Dead

• Česko Živí mrtví (viac)
USA, (2010–2022), 134 h 18 min (Minutáž: 40–67 min)

Tvorcovia:

Frank Darabont

Réžia:

Frank Darabont, Ernest R. Dickerson, Greg Nicotero, Michelle MacLaren (viac)

Predloha:

Robert Kirkman (komiks), Tony Moore (komiks) (viac)

TerezD

Jednoznačně nejlepší zombie nálož, kterou si jistě vychutná každý kdo má rád pořádnou akci a sekání hlav. Mě TWD provází již pět let a jsem nadmíru spokojená. Jedinečné apokalyptické prostředí mě vtáhlo do víru událostí a doufám, že to i tak nadále zůstane. Za posledních pět sérií dávám suverénních 100%. ()

_DAVE_

Velmi dobrý seriál, který pod těmi rozbitými mozky, vysypanými střevy a podobným hnusem do hloubky řeší i lidské charaktery, psychiku v extrémních situacích, nekonečné a náhlé změny v životech... Nicméně, nejsem schopen překousnout to neutuchající natahování na teď již jedenáctou sezónu, vždyť tomu ději už nikdo nemůže věřit, respektive vás opravdu zajímá co bude s těma postavama po tak dlouhé době?  Plácání Furt dokola, bez nějakého rozumného zakončení příběhu. ()

Zek

Walking Dead, je kvalitou příběhu nahoře a pak hodně dole. Proto určit, která série, je nejlepší a nejhorší se vlastně říct nedá. Zavěrečný díl není úplný konec, jen ukončuje děj poslední série a rovnou otevírá dveře dalším seriálům z univerza. ()

Aven

Stokrát ohrané, často klišovité a občas až otravně nudné. První dva díly ok, zbytek stojí za prd. PS: Výměna scénáristů se vyplatila, od druhé série to šlape, jak má. Přidávám hvězďák. ()

zdenny

Vždycky upřednostňuji seriály, které jsem si našel sám, které mi nevnutila reklama a které mi nikdo nedoporučil. The Walking Dead je tento případ. Vizuálně se mi tento seriál velice líbil. A když myslím vizuálně, každému hned přistane na mysli, jak asi ti zombíci v seriálu vypadají? Vypadají dobře. Jenže o ty zombíky tady ani tak nejde. Jsou sice demonstrováni jako zlo, které lidstvo zasáhlo. Seriál nám ale ukazuje, že největší zlo mají lidé mezi sebou. A až se s ním vyrovnají, nebude už zombíků potřeba. Shrnuto: seriál se mi velice líbil, protože narozdíl od klasického zombie filmu, kde divák očekává krvavé orgie s tím, že většina lidí stejně zahyne, zde si k postavám vypěstuje vztah a každé lidské oběti je mu upřímně líto. Velice se tedy těším na druhou řadu, ale podle toho, co jsem četl, nevím, zda bude alespoň tak kvalitní jako řada první. ()

uglug

Jakožto milovník zombíků jsem se na tuhle záležitost těšil jako malej, o to větší zklamání mě pak čekalo! Vykrádačka snad všeho co už jsme se zombíky viděli nebo četli přikořeněná trapnými vztahovými dramaty, korunovaná hlavní postavou naprosto příšerně panákoidního šerifa Ricka, který jistě musí být vzorem každého správného Američana! Tomuto amerýckýma vlajkama plnýho seriálu lze k dobru přičíst jen první dva díly, který jsou jakž takž obstojný a to že těch dílů je v první sérii jen šest, na sedmej bych už se asi nevydržel koukat!:) ()

VasaX

Na první pohled odvážný počin, kterému mnoho fanoušků fandilo. První dva díly snad člověka ponechávali pořád v nadějích, ale poté se to zvrhlo. Zvrhlo se to v "Lost - my versus my versus zombíci". Osobně kdo to Lostům žral až do konce, sežere to tady i s navijákem a jako dezert si dá časopis Udice. Ti ostatní brzy prokouknou, že potenciálně ambiciózní film začal plesnivět odevšud, odkud mohl. Ne moc povedený casting. Mizerný příběh a scénář. V důsledku mizerné charaktery. Naprosté nevyužití potenciálu. Apokalypsa, zombíci - pouhé unylé kulisy bez života (ano, trochu oxymóron, ale snad chápete kam tím mířím...), potoky krve a zombie nechutnosti jsou jen pozlátko, všechny ostatní hrůzy a dramata nesahají za hranici "rodinného dramatu". Mohlo to být děsivější, temnější, víc zalézat pod kůži. Takhle místo aby zkupinka ztracených spadla v letadle, tak na ni spadli zombíci. Tečka. Nemluvě o tolikati technickým i logickým chybám a řadě "Proč....?", které vyvstala v mé hlavě s každým dílem._____ Brzké utnutí první sezóny po šestém díle bylo jako šťastná amputace v posledním okamžiku. I když to stálo pacienta šest hodin jeho života, zbavil se té nákazy, která by se zvrhla v chronický stav "když-už-jsem-viděl-tolik-tak-to-dokoukám" TV zombie. _______ PS: Pokud to produkce zatrhla pro to, aby měla čas naházet režiséry, kameramany a scénáristy do oceánu v betonových Adidaskách, a všechny herce pořádně proplesknout (asi jak když dostane Barney z HIMYM nějakou "slap" (neznalí si najdou na youtube)), tak snad, snad, bych dal druhé sezóně ještě šanci. _____________ Dodatek: To, že to zde (u nás) při téměř 2970 lidech/hlasech má neuvěřitelných 80%, dávám za vinu televizní produkci a programovým ředitelům v ČR za posledních 40 let a natěšeným fanouškům co na ČSFD hodnotí ještě dřív, než herci poprvé vlezlou do maskérny. Těm snad jen krátký vzkaz: Chápu vaše nadšení, ale jste idioti. ()

Všivák

Super, už se těšim na pokračování. Jenom byto chtělo míň kecu a víc atmosféry, která je výborná. Hlavně v prvním díle. Druhá série začala být zajímavá a znepokojivá až ke konci. Třetí série konečně chytá pořádný spád. Napínavé jak hovado. ()

yeniczek

1. série: Parádní začátek, který se bohužel postupem dílů přerodil v utahanou nudu, kde se nic neděje a bylo mi tak nějak jedno, co se s kým stane. Jako "chybu" bych viděl hlavně v tom, že jsem se dal do čtení komiksové předlohy a ten odklon od ní se mi vůbec nelíbil. Tvůrci těžce vyměkli. Uvidíme, snad se jim do druhé série dostane zpátky linka komiksu. Nejvíce to zabila přidaná linka s vědeckým centrem a vyřešením záhady walkers. 2. série - nedokoukal jsem.. moc keců (nezajímavých), málo uvěřitelnosti, málo původního komiksu.. ()

hroubek

Po prvním dílu tohoto seriálu jsem byl moc zvědavý, jak se to dál bude rozvíjet.A ten to stav trval do půlky druhé řady, kdy děj zpomalil na rychlost šneka a začal nudit.Přesto se to povedlo aspoň trochu opravit posledními dvěma díly, které byly moc pěkné.Největší nevýhodou seriálu pro mě je, že mám pocit, jako bych to už někdy viděl.Tento fakt zachraňují několik skvěle zahraných postav v čele s Rickem,Shanem a hlavně Darylem.Netroufám si tvrdit, že třetí řada bude lepší, než druhá, protože má mít o pár dílu navíc, ale doufám, že se dostaví epizody kvalit Pilota a Chupacabra(nejlepší díl druhé série).Walking Dead je příjemná varianta pro všechny, kdo mají rádi seriály a chodící mrtvoly. ()

Danny F.

Málo zombie běsnění, za to povedené. Hodně zbytečných keců a řešení zbytečností co, kdo s kým atd. Za můj oblíbený žánr dám kolik dám, snad se to ještě řádně rozjede. 65% ()

LEGACY

Po dlouhé době na obrazovky došel seriál, u kterého lze vydržet. Já sice nejsem žádný velký fanoušek a obdivovatel zombí filmů, ale toto jsem si nechal líbit. S první sérií jsem vcelku spokojen, jelikož Darabont nám naservíroval docela koukatelný seriál. Zombíci jsou pěkní, jde z nich i trochu strach, v postavách si každý může vybrat svou oblíbenou a nechybí i dramatické momenty. Není to zase až tak hrozné no.Shrnutí sérií: 1. série 65% Hodnotím 65% ()

Terzeus

Prvá séria bola prvotriednym napätím, druhá séria v tomto aspekte poľavila no za to rozpitvala postavy na najdrobnejšie kúsky a z hľadiska ich ohýbania a postupnej premeny (hlavne tej Rickovej vrcholiacej v tretej sérii) určite nebola zlá. Teší ma, že tretia séria tieto dve prkvy skĺbila a je jednoznačne tým najlepším zo seriálu, čo zatiaľ prišlo. ()

drake31

The Walking Dead mi na prvýkrát k srdcu neprirástlo. Vinu dávam sám sebe že som nevydržal a možno aj tomu že v prvej sérii sa predsa len toho moc nedialo, malo to výrazné chvíľky, ale tie tri časti čo som vtedy videl vo mne nevzbudili veľký záujem pokračovať. nedávno som pozbieral odhodlanie a opäť som sa vydal do tohto zombie zamoreného sveta. A moja reakcia po tretej sérii FAKIN BRRRRRILLIANT. Ale poďme od začiatku. Prvá séria priniesla zombie apokalypsu na televízne obrazovky v podobe seriálu podľa slávneho komixu (ktorý si v budúcnosti plánujem zaobstarať), ako som už povedal zo začiatku som nadšený moc nebol, ale po tej odmlke som si predsa len začal nachádzať cestu k postávam, príbehu, k celému tomu univerzu ale stále mi tam chýbal ten potrebný náboj ktorý by to trochu rozprúdil (4*). S druhou sériou sme sa začali posúvať ďalej nielen o iné "destinácie" ale aj v osobných príbehoch, pribudli nové postavy, a celá ta atmosféra na farme ma neskutočne bavila. Užíval som si každú časť, bolo to zábavné (nie v HAHAHAH zmysle), bolo to nepredvídateľné, a všetky nedostatky ktoré som spozoroval ma nijako netrápili - až na niektoré postavy ktoré boli poriadne na facku.(5*) Tretia séria sa rozbehla veľmi zaujímavé linky na dvoch frontách - väznica zamorená walkermi a na oko pohodové mestečko živých - v oboch prípadoch si najprv každý riešil vlastné problémy až kým nedošlo k priamemu stretu, to už sa to rozbehlo na plné obrátky a už sa len čakalo na vyvrcholenie. Celá séria z môjho pohľadu vynikajúca a opäť sa objavili nedostatky a opäť som sa rozhodol byť k nim slepý, pretože som si naozaj užíval každú časť. Zas nám pribudli nové postavy - Guvernér to vyhráva na plnej čiare i keď Michonne je v vo veľmi tesnom závese, nepredvídateľnosť znovu úradovala (QQ), nechýbali silné momenty, kde tu sa pritrafilo aj trochu srandy.V konečnom zúčtovaní som nadmieru spokojný. ! (5*) Tak je zjavné že TWD si predsa len našiel cestu k môjmu srdcu a veľmi sa teším čo prinesie séria s poradovým číslom štyri. ()

philip.j.fry

Kvalitní seriál,jehož proklatě dobrou atmosféru musíte dýchat plnými vdechy a užívat si postapokalyptyckého světa.Make up zombíků je tak děsivý a přesvědčivý,že se BUDETE bát.A postavy?Téměř všichni přeživší jsou poměrně sympatičtí(Až na toho parchanta Shana,samozřejmě)Nejoblíbenější postava?Glenn.Jen škoda,že mezi přeživšími není nějaká sexy ženština,na kterou by se s potěšením dívalo.Jen hvězdičku ubírám za až příliš časté nudné a zdlouhavé dialogy,místo kterých by se mohla rozjet perfektní akce.Ale i tak docela slušný seriál. ()

Proky

musím říct nikdy bych nečekal, že mě námět zombie takhle chytí! Ale stalo se a já chci další, další a další díly, prosím!.v žádném jiném filmu,seriálu jsem neviděl tak krásně zpracované Zombie , které jsou v některých případech neuvěřitelné. Obsazení herců už není zrovna nejlepší ale každý se na svojí roli hodí.a jako poslední je potřeba zmínit příběh který vás naprosto přivaří k židli a bude vás nutit koukat na další a další díl aby jste viděli jak to dopadne ()

Kevin Costner kraluje televizním ratingům

23.07.2022

Živí mrtví se dočkají dalšího spin-offu

Živí mrtví se dočkají dalšího spin-offu

08.03.2022

Dočkáme se Fortnite filmu?

Dočkáme se Fortnite filmu?

12.10.2021