Pred dvetisíc rokmi v Egypte sa veľmi ambiciózna princezná Ahmanet (Sofia Boutella) chystá na prevzatie vlády v krajine po svojom otcovi a pre naplnenie svojho cieľa sa neváha spojiť s temnými silami a vykonávať veci, z ktorých tuhne krv v žilách. Za svoje činy bola potrestaná mumifikáciou zaživa a pochovaná tak, aby ju nikto nenašiel. O dvetisíc rokov neskôr sa v mieste jej večného odpočinku ocitli dobrodruh Nick Morton (Tom Cruise) a archeologička Jenny Halsey (Annabell Wallis). Tí nešťastnou náhodou objavili Ahmanetin sarkofág, ktorý nechala Jenny urýchlene previezť do Londýna k ďalšiemu skúmaniu. Jenny pracuje pre tajnú organizáciu Prodigium, ktorej cieľom je prenasledovanie a odchyt nebezpečných monštier. Riaditeľom Prodigia je Dr. Jekyll (Russell Crowe), ktorý má v tomto smere pomerne bohaté skúsenosti. Lenže lietadlo prevážajúce múmiu prekliatej princeznej sa zrúti k zemi krátko pred pristátím a na miesto určenia už nedoletí. Nickovi sa akoby zázrakom podarí katastrofu prežiť, nakoniec ale zistí, že smrť v troskách lietadla by bola pre neho vykúpením. Princezná Ahmanet sa vďaka jeho nepremysleným činom prebudí a túži po nadvláde nad svetom. K tomu ale potrebuje aj svojho domnelého osloboditeľa – Nicka. (Cinemart SK)

zdeny99

Kromě toho úvodu, kdy v Iráku našli zahrabané pohřebiště s obrovskou hlavou, to byla hrozná debilita. [16506. hodnocení, 866. komentář, 54%] ()

Rochester odpad!

Tak jsem si říkala, že jsem třeba dříve ublížila tomuto filmu, když jsem dala 1 hvězdičku.... ale s odstupem času, jsem se po včerejším asi 20 minutovém podívání rozhodla pro ODPAD : (( ()

Sydonai

Cruise poslední dobou neumí šlápnout vedle nebo spíš neuměl. Mumie je film skákající od jedné stěny k druhé, hledající sám sebe. Hlášky jsou slabé, hudební doprovod nezajímavý a postavy více než nudné. Pokud jste viděli alespoň jednu ukázku, tak si během úvodních 15 minut domyslíte zbytek filmu a na 99% se trefíte. Chválím jen Sofii, pro kterou od Kingsman mám velkou slabost, věřím, že jí uvidíme v zajímavějších rolích. PS: Jake Johnson měl zůstat u dinosaurů. 45% (IMAX, 3D, titulky) ()

boda777

Že bych byl unešený z nové Mumie se nedá říct. Z kina jsem odcházel rozpačitý. Vadil mi totálně pošahaný scenář, celému filmu chybí vyváženost a nezachraňují to ani celkem povedené zombie scény. ()

Zajdo

Podobný prípad ako minulý rok s Tarzanom, po hodnoteniach na CSFD som nič nečakal a zase som sa v kine super bavil. Ahmanet u mňa lepšia ako Imphotep. Ako som tu zazrel v komentároch miestami som tam videl aj ja Uncharted :). No neprišla žiadna nuda, krásne to odsýpalo so skvelou akciou. Asi to neni čistých 5* ale keď sa pozriem na to hodnotenie musím dať plnú, dúfam, že to zarobí a Dark Universe neskončí už v zárodku. Kráľa Artuša tento rok mi je tiež lúto, hlavne že trápne rýchlo a zbesilo zarobí miliardu :D. ()

Luk Skywalker

Tak nám relativně sexy mumie decimuje Londýn. Logika zde nemá co dělat, ale co spojuje egyptskou princeznu a anglické křižáky, že bojují spolu opravdu nechápu, asi stačí, že jsou všichni (ne)mrtví, téma (ne)smrtelnosti ostatně je zde opakovaně použito. Jinak film se nebere příliš vážně (pár dobrých hlášek se najde) a trikově je to dobré, vedlejší postava Dr. Jekylla (a Mr. Hyde) mě pobavila. A asi tvůrci přemýšlí o (volném) pokračování, kde bude Nick "Ethan Hunt" Morton pokračovat ve svém dobrodružství, kdy si sem tam odskočí za Annabelkou a Russellem na pokec. ()

Shredo

Herci staršej generácie nám predstavili po 18 rokoch diametrálne odlišnú múmiu. Vytratila sa romantickosť, rozprávkovosť, v podstate sa zmenilo všetko. Je to celé venované starším, s pár výbornými lakačkami a napätou atmosférou. Nebyť pár fakt absurdne smiešnych prehnaných scén, ktoré už boli aj na fantasy žáner veľa, by bol celkový dojem viac než chválihodný. Ako do scenáru zapadá Mr. Hyde síce netuším, asi mal len pridať na sledovanosti, čo nakoniec ale menším spestrením naozaj bolo. Či bude pokračovanie je otázka pre tvorcov, či budú chcieť si relatívne ľahko zarobiť, lebo Múmia sa dá podľa mňa točiť donekonečna. ()

Ombak▼Penari

Ačkoliv je tam řada hodně fajn okamžiků a vzbudilo to ve mě zvědavost i na budoucí budování vesmíru, tak je pro mě výsledek poněkud matný, jako by to celé bylo natočené na půl plynu. Chybí mi tam něco opravdu dechberoucího, novátorského nebo aspoň snaha vyždímat žánr na maximum, jako to udělal naprosto dokonale Stephen Sommers před dvěma dekádami. Výsledek tak sice stojí za vidění, ale je současně poněkud zapomenutelný. ()

Qeo

Mumie se nám přehoupla z vtipného Indiana Jonese do ponurého rádoby horroru (o kterém zjevně nic neví) a tenhle mix vyšel naprosto na prázdno. ()

Hapretor

Hroznej výsměch. Ani napínavé, ani dobrodružné a "hravé" jako od Sommerse, jen v několika momentech absurdní a i vtipné. Cruise pro toto škoda. ()

anatheman

Nezdálo se mi to tak hrozné, jak káže zdejší průměrné hodnocení. Ano, o nějaký závratný umělecký zážitek se nejedná, ale i tak je to slušná zábava. Rozhodně nemohu tvrdit, že bych se nudil. Docela potěšila i stylizace. Pokud je třeba mermomocí zabít čas, tento snímek může k tomuto účelu adekvátně posloužit. ()

Kaktusak12

Znáte taky ten pocit, když si po zhlédnutí filmu řeknete: ,,Co to vlastně kurva bylo?!'' I když se velice snažím nalézt trochu pochopení, Mumie ve mně vyvolává právě tuto otázku. Jediným ,,kladem'' filmu jsou možná tak efekty, které ale většinou kopírují ty ze starší verze Mumie s Fraserem, díky čemuž spousta scén působí jako ,,déjà vu''. Kdyby byl tento snímek označován jako komedie nebo parodie, vůbec bych se nedivil. Mummy tak totiž rozhodně vypadá. Ať už jde o totální WTF scénu s Russelem (za kterou by si zasloužil snad i zlatou malinu) nebo ještě víc WTF finále, jakoby špatně vystřižené z Interview s upírem. Jednoduše další mistrovský výkvět Cruisovo seberealizace.. ()

loki5 odpad!

Proč odpad ? Protože takhle hrozně jsem se u filmu už dlouho nenudil. Vlastně za celých 110 min tam nebylo snad ani 15 minut zajímavých. Mumie umí vysávat lidi a oživovat zombie. A to je vše. Dvakrát během tohoto filmu jsem skoro usnul. a to se mi nestává. 10% ()

MickeyStuma

Marná snaha, tento remake stejnojmenného snímku z roku 1932, se prostě nepovedl po všech směrech. Chybí tomu plynulost, dějové nápady, humor, atraktivita příběhu a umírněnější spontánnost. V akci se tu velmi tlačí na pilu, což je v rámci děje ohromně na škodu. V nepřehledné smršti CGI efektů rapidně mizí herecké výkony všech představitelů a tak po skončení filmu si kdejaký divák jen s údivem řekne: “Co to sakra jako bylo?” ()

mala_kea

Nové Mumii nechybí hordy velice kvalitní akce (úvod a pár letadla!), košatý příběh a slušný tah na bránu, bohužel trpí na otravného sidekicka a překombinovanost. Takový Russel Crowe a jeho postava působí jako pěst na oko, stejně jako celý jeho ansámbl. Závěr filmu je nemastný, neslaný a dost ztrácí tempo. Vlastně mi bylo úplně fuk, jak to dopadne. Ale v rámci hodnocení "je to jen blockbuster, který má svou vesmírovostí vydělat s kolektivem hodně peněz" musím připsat body za celkovou zábavnost, ale i tak je to spíše podprůměr. Mumie je pro mě dávno pohřbená. ()

Wargoo

Ak porovnám "úroveň áčkovosti hercov" tejto múmie a tej z 99teho, táto by mala byť ďaleko kvalitnejšia, zábavnejšia... ibaže nebola ! Splátanina hororu, vtipkovania a v niektorých momentoch úplne zbytočných efektov vystrelila úplne do prázdna a jediné čo bolo zaujímavé bolo Ahmanetine vzkriesenie Setha a následné vyhladenie rodiny a pochovanie zaživa. Cruisa mám ako herca rád, ale tu sa absolútne nehodil. Malý, krpatý jebko, ktorý sa stráca nielen v dave, ale aj v totálne domrdanom scenári. A Crowe ? To snáď ozaj nemal za potreby. Paródia na Jekylla ! Slabé 3*** za vyššie spomenutú scénu a za duo Sofia / Annabelle. 36,938% ()

fr3ak

Tohle bylo děsný. Z filmu už si vybavuju akorát tu (v trailerech dost profláklou) sekvenci z pádem letadla, jinak nic... ()

agassi68

Pravdupovediac som čakal akurátny trapas. Prekvapujúco sa z toho vykľul s prepáčením výborný blockbuster. Na Toma i Russela je to sakra málo, no ostatné položky sú nadpriemer. Dokonca prvá polovica silný nadpriemer. "Vtipné" vložky by som radšej vynechal, zvyšok je pekný výber lepších momentov z kariéry MI či IJ. Nenudil som sa.. ()

Faila

Napínavé, promyšlené, zajímavá práce kamery, stylizace, snové výjevy a jako bonus pomlácený Cruise. Místy to bylo přitažené za vlasy, což mě vůbec nepřekvapilo, místy mi to ale přišlo i strašidelné, což mě překvapilo opravdu hodně. Tenhle kousek nehorázně předčil veškerá má očekávání. ()

Tom Cruise se vrací k Warnerům

Tom Cruise se vrací k Warnerům

10.01.2024

Netflix chystá remake Frankensteinovy nevěsty

Netflix chystá remake Frankensteinovy nevěsty

04.08.2023

Po několika poměrně nedávných pokusech studia Universal Pictures oživit sérii jejich klasických monster se snímky jako Mumie, Renfield nebo s nadcházejícím dosud nepojmenovaným projektem od režijního… (viac)

Brendan Fraser by se nebránil nové Mumii

Brendan Fraser by se nebránil nové Mumii

13.10.2022

Čeká nás v budoucnu Frasernasance? Díky potenciálně oscarovému želízku v ohni The Whale od režiséra Darrena Aronofskyho (matka!, Fontána) se herec nyní pomalu ale jistě vrací do velkého Hollywoodu, a… (viac)

Vlkodlak s Goslingem našel režiséra

Vlkodlak s Goslingem našel režiséra

28.10.2021

Herec Ryan Gosling (Blade Runner 2049) opět spojí síly s režisérem Derekem Cianfrancem (Za borovicovým hájem), tentokrát u remaku slavného hororu Vlkodlak. Studio Universal Pictures totiž nadále… (viac)