Pred dvetisíc rokmi v Egypte sa veľmi ambiciózna princezná Ahmanet (Sofia Boutella) chystá na prevzatie vlády v krajine po svojom otcovi a pre naplnenie svojho cieľa sa neváha spojiť s temnými silami a vykonávať veci, z ktorých tuhne krv v žilách. Za svoje činy bola potrestaná mumifikáciou zaživa a pochovaná tak, aby ju nikto nenašiel. O dvetisíc rokov neskôr sa v mieste jej večného odpočinku ocitli dobrodruh Nick Morton (Tom Cruise) a archeologička Jenny Halsey (Annabell Wallis). Tí nešťastnou náhodou objavili Ahmanetin sarkofág, ktorý nechala Jenny urýchlene previezť do Londýna k ďalšiemu skúmaniu. Jenny pracuje pre tajnú organizáciu Prodigium, ktorej cieľom je prenasledovanie a odchyt nebezpečných monštier. Riaditeľom Prodigia je Dr. Jekyll (Russell Crowe), ktorý má v tomto smere pomerne bohaté skúsenosti. Lenže lietadlo prevážajúce múmiu prekliatej princeznej sa zrúti k zemi krátko pred pristátím a na miesto určenia už nedoletí. Nickovi sa akoby zázrakom podarí katastrofu prežiť, nakoniec ale zistí, že smrť v troskách lietadla by bola pre neho vykúpením. Princezná Ahmanet sa vďaka jeho nepremysleným činom prebudí a túži po nadvláde nad svetom. K tomu ale potrebuje aj svojho domnelého osloboditeľa – Nicka. (Cinemart SK)

Likan7

Alex Kurtzman je solidní scénárista, ale jako režisér stojí za starou belu. Nechápu, jak se do toho mohl upsat zrovna Tom Cruise, který je posledným mohykánem té éry skutečných hollywoodských svězd a jehož star-power je stále nesmírně silná. Bohužel ani on nezachránil Mumii od propadáku. První polovinu se fim snaží být dobrodružný a celkem podobný té slavnější a vtipnější Mumii, to by ještě šlo a pohybovali bychom se někde na úrovni tří hvězd, jenže potom se na plátno dostane i gladiátor se svou speciální jednotkou a film jde pomalu ale jistě ke dnu. Všechny zajímavé scény si film vypráskal v trailer a tak nás za těch 110 minut čeká naprostá rutina, která nenabídne žádnou inovaci, žádný zárodek něčeho fajn, nebo alespoň efektního. Jedeme tu na půl plynu a i jediný, kdo se tu snaží je Tom. Sofii mám rád od léta páně, kdy byla Nike Women. Přál bych jí, aby prozila i něčím jiným, než tancem, ale asi jí to není souzeno. Mumie je po všech stránkách podprůměrnej biják, který měl vzniknout někdy před 15 lety, to by z něj byl nadšený alespoň někdo, ne jen KarelR :-) ()

nathaniel 29

Prekvapivo dobrý vstup (vzhľadom na slabé hodnotenia filmu) do sveta Universal monštier. Poteší prítomnosť doktora Jekylla & Hyda. Tempo a ponurejšia atmosféra sú v pohode, zamrzí len trochu kratšia stopáž filmu a málo lokácií. ()

LordMysti

Nové podání starého příběhu. Ještě první polovina byla slušná, ale pak ten konec, už se klasická přeplácaná popcornovka které poslední dobou moc nemusím. ()

lucky777

Pamatujete na ten film z roku 99 s Brendanem Fraserem a Rachel Weisz, jak jste po něm nemohli v noci spat, pač jste měli pocit, že máte postel plnou scarabů, kteří Vás během dvou vteřin potom co zhasnete ohlodají na kost? Tak se pohodlně usaďte a pusťe si ho znova. U tohoto filmu totiž při nejlepším usnete, ještě před prvním záběrem na ksicht Toma Cruise. ()

vikino1

Přesně v tom co měl být hlavní tahák Dárk univerasa, byl ten největší pruser Mumie. Po všech možných ten-age grupach, co nám za poslední dobu servírují, DU měl být souhrn drsných kulervoucich hororu a ne zas další odlehcenou fantasy bez krve.To je to co tu ještě nebylo - universum s Erkovym ratingem. Bohužel tady to funguje jen do dialogu na hajzlech. Pak je to už jen o par trapných lekackach a s tím to teda Universal moc nevytrhne (taková obrana červeného kamene za trezorovyma dveřma byla hrozné odflaka na to, ze byli vyzbrojeni, čekali na ni a ona jen obživla špici rytíře). ()

Zevon

Dočasnou mezeru na uvadajícím trhu s mumiími eintopfely měla nejspíše vyplnit tato jednoduchá tuctovka. Mám za své, že od původního záměru se ani v průběhu nikdo příliš neodchýlil a cílem rozhodně nebylo nutit diváky k listování v egypské historii, nebo dokonce vyhledávání na Wikipedii kdo že to ten Osiris vlastně byl a jestli se mu povedlo Egypt kdysi řádně vydojit. Podařilo se tak, pro mne spíš bohužel, předložit jak jinak než zmatený, netáhnoucí příběh, na oplátku snadno vstřebatelný a ničím nezatěžující. Větší část děje jsem byl na pochybách, zda tahle rozpačitá rozprávka s nepříliš přesvědčivými výkony utáhne pozornost po dvě hodiny. Proto jsem část filmu okukoval trikové záznamy ze Silicon Valley, část filmu jsem se nutil k úsměvu nad pokusy dodatečně dopracovaného scénáře jak ulehčit prznění egyptské historie v duchu původní "Mumie" a zbytek mi zabralo přemítání, zda je Soufia Boutella ona, nebo Concita Wurst. Většinu rozpočtu zjevně shrábnul božský Tom, jenž jak sám říká peníze vůbec nechce, jen mu to přikazuje jeho církev je shromažďovat na svém kontě, následovaný panem Vránou, který zase potřebuje lepit různé flastry, nařízené soudy za rvačky a výtržnictví. To co z hromádky zbylo, zavinilo asi ty nejisté, vykulené výkony. Poklonu zaslouží potetovaná Natalia Oreiro, jejíž ofina, pečlivě zafáčované moudí a mužná brada táhla pomyslný jazýček vah do plusu, ať již byla její motivace jakákoliv. Mám divný pocit, že budeme mít možná i druhý díl. Mohli by přibrat Kašpara Van Diena, ten má hafo zkušeností z různých prokletých hrobek a táhne za sebou levnější ansámbl, víc by zbylo do církevní pokladničky. Jinak je to jedno, co se stane, pokud se něco zásadním způsobem nezmění. ()

Sweat55

Nová The Mummy, jenž si do parády nevzal nikdo jiný než samotný Tom Cruise, se snaží rozjet spoustu věcí, ale bohužel se jí to moc nedaří. Akce je nudná a nepřehledná, nová postava mumie nezajímavá a příběh celkově docela o ničem, Nakonec teda nezbývá nic jiného, než samotný řev Toma Cruise, který to táhne jak může. Ale jestli takové budou i další filmy Dark Universa, nevim jestli bych u toho chtěl být. ()

cyright

Za co já jsem tehdy dal celé 2*? Asi na mě podprahově působilo obsazení, asi mám tendenci smířlivěji hodnotit film, do kterého se nechali obsadit Cruise a Crowe. Přitom je to film po všech stránkách trapný, tuctový a nenápaditý. Námětově se zkouší vézt na vlně oživování atraktivních egyptských motivů, viktoriánských akčních hrdinů a tajných společností a plácá to dohromady bez hlubšího smyslu a koherence doufaje, že přiblblému divákovi to postačí, když to bude akční a (rádoby) kůl. No evidentně diváka podcenili. Cruise působí navíc naprosto směšně, když je tu stylizován do role nevyzrálého rádoby vtipného machýrka, což by působilo uvěřitelně tak možná ještě před 20ti lety, ale ne hluboko po padesátce. Prostě trapas. Otevřený konec slibuje (rozuměj vyhrožuje) zrození nového fantasy hrdiny, ale ruku na srdce, na to je Cruise už příliš starý a taky asi ne natolik hloupý, aby takovouhle blbost opakoval. ()

bono22vox

Fiiiiha nevím z čeho jsem víc v šoku. Jestli z toho, že jsem viděl nejhorší film na téma "Mumie" a zároveň nejhorší film dvou skvělých herců, kteří to nemají zapotřebí. Nebo z toho, že podle závěru nás pravděpodobně čeká dvojka... Tohle opravdu ne ()

zapalik

Ničím nenadchlo, snad scéna v letadle trochu, ale bylo to bez náboje, prostě jen dobře odvedená práce, ne skvěle. Možná pokračování překvapí líp. Ale musím uznat, že Tom na svůj věk vypadá fantasticky ()

ER

Nastříhané sekvence akčních scén se dost rozbíjí o dějové linie,kdy každá tahá za jiný provaz. Proto se zásadní věci dějí spíše zkratkovitě a souvislosti mezi nimi jsou plytké. Abych jen nehaněl,pár dobrých nápadů tu je a tak jsem se na film nakonec dodíval, ale úspěch to tedy není. ()

Lasombra

Vemte si Mumii (1999), přidejte Kruh (2002), dosaďte tam Toma Cruise, i když to nemá za potřebí a dostanete tuto vykradenou patlaninu. Nicméně, oceňuji nápad s efektem rozdvojených zorniček - to je alespoň originální, ale bohužel také jediné, co vás nějak překvapí. Otevřený konec nahrává pokračování, snad se ho nedočkáme ! ()

bearmeedek

Přemýšlím, co bylo záměrem a asi to měl být horor. Bylo tam skoro všechno – napětí, akce, tajemno i bubáci. Nic z toho mě ale nepohltilo. Škoda, chtěl jsem. Jen jsem v klidu sledoval béčko, které určitě nechtělo být béčkem. ()

Psycho.R

V první půli jsem se opravdu hodně bavil. Avšak zhruba ve chvíli, kdy se začne do jisté bytosti rvát pod parou rtuť, to jde s příběhem i zábavností dolu. A to jsem byl první hodinu připraven dát o hvězdu výš. Každopádně doufám, že se podaří Dark universe rozjet. Bavilo by mě to. ()

E lan

Nejsrív jsem do toho nechtěl jít. Pak jsem viděl výborný trailer a moc se na film těšil. Bohužel výsledek je kromě pádu letadla, které se opravdu povedlo, takový nijaký, drsný a bez nápadu. Slabota... ()

TomStrom

Ta první disneyovská Mumie se jakž takž dala, ta druhá už byla příliš a ta třetí už byla echt debilní. A todleto... já nevím, holt to netočil Disney, tak to není tak infantilní s přiblblým rádoby humorem (i když i ten sem bohužel v menší míře prosákl), ale ani tak to není žádnej veletrh. Je v tom docela málo akce a konec byl takovej nemastnej neslanej... je to jako ten poslední King Kong - kdyby to nenatočili, nic by se nestalo. ()

gemi

Po zdejších rádobyznaleckých komentářích jsem čekal patlaninu, ale dočkal jsem se solidní dospělé variace Mumie. Ta z roku 1999 je akorát tak pro děcka. ()

Tom Cruise se vrací k Warnerům

Tom Cruise se vrací k Warnerům

10.01.2024

Netflix chystá remake Frankensteinovy nevěsty

Netflix chystá remake Frankensteinovy nevěsty

04.08.2023

Po několika poměrně nedávných pokusech studia Universal Pictures oživit sérii jejich klasických monster se snímky jako Mumie, Renfield nebo s nadcházejícím dosud nepojmenovaným projektem od režijního… (viac)

Brendan Fraser by se nebránil nové Mumii

Brendan Fraser by se nebránil nové Mumii

13.10.2022

Čeká nás v budoucnu Frasernasance? Díky potenciálně oscarovému želízku v ohni The Whale od režiséra Darrena Aronofskyho (matka!, Fontána) se herec nyní pomalu ale jistě vrací do velkého Hollywoodu, a… (viac)

Vlkodlak s Goslingem našel režiséra

Vlkodlak s Goslingem našel režiséra

28.10.2021

Herec Ryan Gosling (Blade Runner 2049) opět spojí síly s režisérem Derekem Cianfrancem (Za borovicovým hájem), tentokrát u remaku slavného hororu Vlkodlak. Studio Universal Pictures totiž nadále… (viac)