Pred dvetisíc rokmi v Egypte sa veľmi ambiciózna princezná Ahmanet (Sofia Boutella) chystá na prevzatie vlády v krajine po svojom otcovi a pre naplnenie svojho cieľa sa neváha spojiť s temnými silami a vykonávať veci, z ktorých tuhne krv v žilách. Za svoje činy bola potrestaná mumifikáciou zaživa a pochovaná tak, aby ju nikto nenašiel. O dvetisíc rokov neskôr sa v mieste jej večného odpočinku ocitli dobrodruh Nick Morton (Tom Cruise) a archeologička Jenny Halsey (Annabell Wallis). Tí nešťastnou náhodou objavili Ahmanetin sarkofág, ktorý nechala Jenny urýchlene previezť do Londýna k ďalšiemu skúmaniu. Jenny pracuje pre tajnú organizáciu Prodigium, ktorej cieľom je prenasledovanie a odchyt nebezpečných monštier. Riaditeľom Prodigia je Dr. Jekyll (Russell Crowe), ktorý má v tomto smere pomerne bohaté skúsenosti. Lenže lietadlo prevážajúce múmiu prekliatej princeznej sa zrúti k zemi krátko pred pristátím a na miesto určenia už nedoletí. Nickovi sa akoby zázrakom podarí katastrofu prežiť, nakoniec ale zistí, že smrť v troskách lietadla by bola pre neho vykúpením. Princezná Ahmanet sa vďaka jeho nepremysleným činom prebudí a túži po nadvláde nad svetom. K tomu ale potrebuje aj svojho domnelého osloboditeľa – Nicka. (Cinemart SK)

Martinius

sklamanie. na "remake" mumie som sa naozaj tesil, kedze trailery s uchvatnou sofiou boutellou posobili lakavo. napokon, sofia boutella ako sexy mumifikovana princenzna je to jedine, co v tomto filme funguje. zvysok je uplne o nicom. tom cruise i russell crowe su hereckym sliapnutim do hovna. chemia s nervnou blondinkou jenny je nulova a motivacia na jej uprednostnenie nepochopitelna. pokus vniest do radoby hororu prvky humoru ci fantasy hranicia az so zahanbujucou trapnostou. dokonca aj digitalne efekty su miestami odflaknute - najviac to vidno snad na tvari mumie samotnej. spomenuta sofia boutella vo forme originalneho nametu mumifikovanej femme fatale je to jedine, co tento film deli od odpadu. ()

Caine

Cruise mám za tuctového herce a tady mi to tak akorát potvrdil. Ale jinak se mi to docela líbilo, pěkně to odsejpalo. Hlavní hrdina je sice už od začátku takovej docela kretén a nevím kde v něm to dobro hledali, ale aspoň jsem mohl celou dobu fandit sexy princezně. Scéna se zombíky a jedoucí ambulancí je dost vykradená z Dobyvatelů ztracené archy - nu co už. Nic vlastního originálního to moc neukázalo, ale jinak kino na pohodu... Tak oprava na 2 - teď už bych tu Sofii musel mít doma na aspoň tři hvězdy. ()

Bezda202

První půlka byla naprosto parádní, kdyby to takhle bylo až do konce bylo by to za 4*. Bohužel půle druhá s příchodem fat gladiátora byla tak za 1* a těžce jsem jí protrpěl. Velká škoda. ()

majec4

Po nejaku polku filmu si vravim, ze to hodnotenie neodpoveda mojmu zazitku. Druha polovica filmu je vsak uplne zabita. Crowe ako Dr. Jekyll a Mr. Hyde ma viac pobavil ako zaujal. Aj Cruise by uz mal spomalit, ten ksichtik napichany ma dost otravoval. Je to sice celkom svizne, teda akcne, no cakal som o cosi solidnejsi pribeh. Vtipy fungovali, to jedine sa filmu neda vytknut. A mozno este bloncka. Hororove tam bolo neviem co. Asi uz spominany Crowe. A bolo to dost tmave. Viem, je to "dark" universum, ale tej ciernej tam bolo niekedy az privela. Po pad lietadla s tou super beztiazovou scenou to malo co ponuknut a bavilo ma to, potom to vsak bolo cim dalej otravnejsie, az sa obavam toho otvoreneho konca. ()

Strike

Nejzbytečnější Cruisův film. I když, tohle je snad první film, kde si v jeho roli umím představit jakéhokoli no name herce. Přes celkem fajn odlehčený začátek se přemístění do Londýna všichni trápí v tmavých a ještě tmavších interiérech a postupně to celé přestává dávat smysl. Přiznám se, že závěr jsem moc nepobral...4/10 ()

Flopik

Ja nemôžem inak ako dať 3* pre mňa sklamanie.Na film som sa tešil a neveril som že môže byť tak zlý ako tu všetci hovoria no bohužiaľ veľmi sam mi nepáčil.Dokonca ani Tom a celá jeho postava čo bolo veľmi zle.Žiadna epická hudba a hlavne tomu chýbal nejaký príbeh výraznejší.Russel Crowe úplne zbytočná postava a premena na Hida nudná a nevýrazná.Akurát akcie je tam dosť ale to nestačí na nič viac ako na čistý priemer. ()

doctor20

Ak ste pripravení na ďalší diel Mission impossible so záporákom v podobe múmie, budete nadšení ako ja. Tom Cruise štandardne dobrý, Annabelle Wallis stále viac a viac krajšia, efekty skvelé a hudba perfektne vystihuje atmosféru. Ak ale čakáte horor, tak nepozerať. Škoda tak nízkeho hodnotenia, ja osobne za príjemný zážitok musím dať jednoznačne 5. ()

Blueeyes

"Tys mě střelil!" - já vím, promiň - "Třikrát!" - ano, ano promiň, ale vyděsils mě. Mumie není převratná, originální, dechberoucí a upřímně, není na ni moc pěkný pohled. Přesto hodnotím docela vysoko, protože roli akčního, dobrodružného snímku plní velmi dobře. Tom Cruise je tu zase za tvrďáka, co je věčně zaprášenej a umolousanej, ale i tak zvládne zlomit nějaké to srdce - za 15 vteřin :-). Princezna Ahmanet je pěkná potvora, vemlouvavá, cílevědomá a tak trochu agresivní. Jednu chvíli Tomovi pěkně vypráší kožich. Potud casting dobrej. S čím mám problém je obsazení Russella Crowea, tady ne, zkrátka ani nemůžu popsat jak a proč mě ta postava šla na nervy. Už už bych to hodnocení srazila, ale konec se mi líbil, nemyslím ten oslí můstek pro další díl, ale to celkové vyznění. Obstojné tři hvězdy. ()

M1k9

Film se opřel jen o pár vizuálně líbivých detailů: dvojité digitální oči, svlečený digitální cruiz, blondýnka ve vodě..., dal do kupy scény z různých úspěšných fiilmů minulosti, trochu to zamíchal a voila... S ohledem na investované prostředky - průšvih roku. Vypatlanost a nezdravé sebevědomí umocňuje originální název filmu. 4/10 ()

petikacka

Tohle je jednoznačně nejhorší Cruisův film. Na to, že chtěli reinkarnovat klasiku z r.1999 s Brendanem Fraserem, se to jaksi přetavilo v něco ála mišn imposíbl + Jack rýčr = jediný já Tom jsem nejlepší akční hrdina a převálcuju úplně všechny. Navíc pro mě zcela nepochopitelně tam implantovali Dr. Jekylla, který tam působí jak pěst na oko. Prostě neskutečná slátanina, která se nepovedla možná i proto, že tam Tom kafral do práce úplně všem, včetně režiséra. Za mě 40% ()

warrenur

Z traileru som ocakaval, trochu hutnejsiu atmosferu vo vaznejsom duchu a sipil podobnost s rovnomennym filmom s Rachel spred peknych par rokov. Akurat bez vtipnej linky, ktora mi teda v tomto zanri viac vadi ako vyhovuje. Nestalo sa. Scenar mohli rozhodne prekopat, nerobit z toho gulas a vo vysledku nemusel vzniknut taky caj. Chcelo to viacej mysteriozna a menej pozlatka a debilnych Tomovych grimas a vtipkov. Jednoducha zabava, ktoru som napriek tomu ocenil, ked som si vystaveny z prace sadol do prazdnej kinosaly. Ale to moje trojhviezdie je rozpacite. ()

Bozvav

Taková praštěnější Mission.Impossible. Tom vcelku v pohodě, jeho partnerka taky. Hnusná a nesympatická mumie, slušný vizuál, nicméně děj nudný, nepřekvapivý, bez jakékoliv invence. Nemám nic proti klasice v novém hávu, ale tady šlo spíše o "kabát ze sekáče". Za mne 55%. ()

Heroesak

Ach. Velice nerad dávám nízké hodnocení, vždy se snažím najít nějaké pozitivum, nějakou světlou stránku. Cokoliv, proč filmu dát alespoň dvě hvězdičky. Bohužel, zde jsem nic takového nenašel. Film je špatný ve všech ohledech - špatná režie, špatný scénář, špatná kamera, slabý výkon herců (co by také měli hrát?), nevýrazná hudba, "příběh", patos, absence jakéhokoliv citu (/podivné tempo), zjednodušování (absolutní zlo x absolutní dobro), nelogičnost (postav, děje, fyziky,...), zcela náhodné přeskakování mezi angličtinou a staroegyptštinou, umělé efekty a pohyb mumií (jen se na ně podívejte) ... Zkrátka vše. ___________________ Film na tom bohužel není až tak špatně (║Rozpočet $125miliónov║Tržby USA $79,937,595║Tržby Celosvetovo $402,137,595), a díky otevřenému konci je zde možnost dalšího dílu. Prosím, ne. ()

Saur.us

Překvapivě zábavná taškařice, která sice na Mumii z roku 1999 nedosahuje ale i tak mě dokázala udržet u obrazovky. Docela škoda, že UMU nebude dál pokračovat, mohlo to být nakonec lepší než DC. ()

Tom Cruise se vrací k Warnerům

Tom Cruise se vrací k Warnerům

10.01.2024

Netflix chystá remake Frankensteinovy nevěsty

Netflix chystá remake Frankensteinovy nevěsty

04.08.2023

Po několika poměrně nedávných pokusech studia Universal Pictures oživit sérii jejich klasických monster se snímky jako Mumie, Renfield nebo s nadcházejícím dosud nepojmenovaným projektem od režijního… (viac)

Brendan Fraser by se nebránil nové Mumii

Brendan Fraser by se nebránil nové Mumii

13.10.2022

Čeká nás v budoucnu Frasernasance? Díky potenciálně oscarovému želízku v ohni The Whale od režiséra Darrena Aronofskyho (matka!, Fontána) se herec nyní pomalu ale jistě vrací do velkého Hollywoodu, a… (viac)

Vlkodlak s Goslingem našel režiséra

Vlkodlak s Goslingem našel režiséra

28.10.2021

Herec Ryan Gosling (Blade Runner 2049) opět spojí síly s režisérem Derekem Cianfrancem (Za borovicovým hájem), tentokrát u remaku slavného hororu Vlkodlak. Studio Universal Pictures totiž nadále… (viac)