Pred dvetisíc rokmi v Egypte sa veľmi ambiciózna princezná Ahmanet (Sofia Boutella) chystá na prevzatie vlády v krajine po svojom otcovi a pre naplnenie svojho cieľa sa neváha spojiť s temnými silami a vykonávať veci, z ktorých tuhne krv v žilách. Za svoje činy bola potrestaná mumifikáciou zaživa a pochovaná tak, aby ju nikto nenašiel. O dvetisíc rokov neskôr sa v mieste jej večného odpočinku ocitli dobrodruh Nick Morton (Tom Cruise) a archeologička Jenny Halsey (Annabell Wallis). Tí nešťastnou náhodou objavili Ahmanetin sarkofág, ktorý nechala Jenny urýchlene previezť do Londýna k ďalšiemu skúmaniu. Jenny pracuje pre tajnú organizáciu Prodigium, ktorej cieľom je prenasledovanie a odchyt nebezpečných monštier. Riaditeľom Prodigia je Dr. Jekyll (Russell Crowe), ktorý má v tomto smere pomerne bohaté skúsenosti. Lenže lietadlo prevážajúce múmiu prekliatej princeznej sa zrúti k zemi krátko pred pristátím a na miesto určenia už nedoletí. Nickovi sa akoby zázrakom podarí katastrofu prežiť, nakoniec ale zistí, že smrť v troskách lietadla by bola pre neho vykúpením. Princezná Ahmanet sa vďaka jeho nepremysleným činom prebudí a túži po nadvláde nad svetom. K tomu ale potrebuje aj svojho domnelého osloboditeľa – Nicka. (Cinemart SK)

Sharleen

Herecky komplet otras, jedine múmia Sofia Boutella aspoň ako tak. Ostatné tu ani nestojí za komentár. Múmia ma bavila len z čias hereckého tandemu Rachel Weisz a Brendan Fraser. Už aj tá posledná, kde bol len Brendan bez Rachel bola na odpis a táto vzkriesená verzia s Cruisom dostala múmiu na samé dno. ()

Cortesz

Podle hodnocení jsem to čekal horší, ale nakonec to ušlo. Má to zběsilé tempo, pořád se něco děje, odsýpá to, akce je dobře natočená a dokonce to má i hororovou atmosféru. Za mě dobrý, což je za tři. Původní mumie z roku 1999 s Fraserem samozřejmě o 2 levely jinde, a to bez diskuze. ()

mrclTV

Otravná nuda. Kto si mohol myslieť, že to bude mať u diváka úspech? Prvú polhodinu ústredná trojica po sebe neustále ziape ako havkajúci manželský par mesiac pred rozvodom a dej je zrecyklovaná originálna Mumia (pri tom ani tá nie je orginál) s prihodenou extra vrstvou, ktorá je rovnako nezaujímavá, pričom moderné, súčasné prostredie tomu vôbec nesvedčí. Dej sa dá zhrnúť do tradičnej schémy - oživlá zákerná múmia je na výprave za strateným artefaktom, ktorý potrebuje na odomknutie svojich plných síl, pričom je doho zapletený nejaký neštastný smrteľník. A všetko to končí všednym finále, ktoré nemá čo divákovi ponúknuť (obsahovo ani vizuálne) a navyše je plné skôr zombíkov ako múmií. PS: Viem, že tento film vôbec nesúvisí so Sommersovou Múmiou, ale prirovnanie si to tu doslova žiada a víťaz je u mňa jasný. ()

borohub

Původní mumie se mi hodně líbily, dokonce i ta hrobka dračího císaře měla něco do sebe. Ale tohle? Totální slátanina, měl to být horor, akčnák, nebo sakra co? Zápletka naprosto debilní, většinu času jsem se šíleně nudil. 15% ()

Joiner

Mumie s Brendanem Fraserem jsou aspoň zábavné a občas i vtipné. Tahle s Cruisem je jenom blbá. I na nejslabší 3. díl 1. Mumie se dá někdy kouknout, na tohle fakt už nikdy. Promiň Cruisi, já z Tebe fakt neuchcávám. ()

Blenny

Chujovina je to strašná. Otázka je, jak hodně za to může Cruise, když se tam montoval do všeho, co šlo, protože většinou má na filmy docela dobrej nos. Faktem je, že se ta jeho americká držka (nic proti němu, mám ho rád) moc do filmu s takovou tématikou nehodí, takže mi tam vlastně vadil. ()

PlayEasy

Výsledky z ostatnich webů: IMDb - 5,4/10 | Rotten Tomatoes: Tomatometer - 16%, Audience Score - 35% | FDb.cz - 63,4% | Tom Cruise, který je stále v top formě (myslíme pochopitelně fyzickou kondici, ne umění herecké ;) v dobrodružném Thrilleru? ..... Něco takového si snadno necháme líbit, ovšem ne každý film je holt posvícení, že. :). Obyčejná komerční slátanina, které se mohl upsat snad jen neuvěřitelný idiot (nebo to spíš bylo pro prachy?) a totéž platí o lidech, kteří si mysleli, že nastartuje další úspěšnou filmovou sérii (Dark Universe). Jen doufáme, že tento film někdo co nejdříve mumifikuje tak, aby jej NIKDO NIKDY nenašel. 50% ()

Joe16210

Dobrá akce, ale to je možná tak to jediné. Herecké obsazení nijak závratné není a na můj vkus je celá ta myšlenka až příliš překombinovaná, možná by se tvůrci měli řídit pravidlem, že méně někdy znamená více. Nemám potřebu se na to dívat někdy v budoucnu zase. Narozdíl od jiných filmů s mumiema. ()

subic

No co tím chtěl vlastně básník říci? Já to chtěl vidět jako další film s mým oblíbeným Russellem. Ale tady má hlavní roli Tomík a ten tu zase skáče a pere se bez ohledu na věk stejně jako v MiP, ale co dál doktore? 5/10 ()

ac1976

Staroveký Egypt, akcia, (sem-tam) humor... To ja rád. Keby to bolo kratšie tak snáď ešte hviezdu prihodim, ale po čase to začalo strácať dych a ten naťahovaný koniec ma nudil. Pozn. 1: Ako by dnes filmári existovali bez digitálnych efektov? Pozn.2: Kde by bol (aj) tento dobrodružný film bez Archy? Pozn. 3: Austrálsky sedliak a jeho Džekyl a Hájd sem vôbec nepasujú. ()

ostravak30

Alex Kurtzman má s filmy o nadpřirozených hrdinech své zkušenosti. Od Amazing Spider-Man 2 přes Transformers k ne tak nadpřirozené Legendě o Zorrovi. Všude podepsán jako scénárista, ale tento snímek je teprve jeho druhým režijním počinem. A tentokrát vsadil na špetku humoru, ale hlavně hororovou atmésféru. Ony taky nově vzniklé mumie spíše vypadaly jako zombie. Také si nejsem jistý, zda zapojení Jekylla a pana Hyda bylo správné řešení. Trochu to bere hlavní padoušské mumii, která se projeví na začátku, pak prožije pár hodin v řetězech a nakonec znovu úřaduje. Film je od počátku točen jako temný a drsný a úvodní vtípky tak vystřídá vážná tvář. Nedokážu říct nakolik je film opravdu povedený nebo ne. Jak herecky tak trikově jistě ano, ale ději chybí trochu silnější zápletka, kterou by doplňovali nějaké zvraty. Z takto natočené Mumie je naháněčka sem a tam, která je zakončena v londýnském podzemí byť trochu překvapivě. Tvůrci si zkrátka ponechali otevřená vrátka, protože nikdy neříkej nikdy... ()

Hyperbolic

Zajímavě pojatá adaptace příběhu o Mumii. Jo, bylo to takové částmi hloupé, ale bavil jsem se. Mrzí mě, že celý ten nápad s Monster-versem nevyšel. Bylo opravdu nutné, celý koncept zahodit po prvním neúspěchu? Vzhledem k expozicím doktora Jekylla, bylo nápadů spousta, a některé mohly být hodně dobré. Škoda. Cruise byl docela zábavný, Annabelle Wallis to za mě však táhla, výborná herečka. ()

kubas369

5/10. Tohle působí tak neuvěřitelně lacině, něco v tom smyslu zaplatíme dvě hvězdy a na zbytku budeme šetřit, to stačí na vystavění celého filmového dark vesmíru, no tak očividně ne. Celý dark univers skončil v propadlišti dějin a já se tomu vůbec nedivím, jediná dobrá scéna je ta v letadle. A vůbec, když chcete udělat celý vesmír na základě klasických monster, proč to neuděláte pořádně jako hutný, zemitý horor. Vykašlat se na mainstream a udělat doopravdy děsivá monstra. Mohlo by to být doopravdy radikální a svěží, nejen ta už stokrát přežvýkaná potrava pro masy. ()

TinyMartina

Nová Mumie silně připomíná Scary Movie - smíchá Sommersovu Mumii, Suicide squad a Walking Dead dohromady, z nějakého důvodu si řekne, že přidá ještě Jekylla a Hyda, protože proč ne a vytvoří jakousi parodii. Ale chybí jeden důležitý detail - když už nic jiného, parodie by měly být vtipné. Rádoby vtipné scény jsou spíš trapné, postavy jsou hloupé, dějové zvraty nebo závěr nikde. Anabelle Wallis je otravná a Tom hraje stejnou postavu v každém filmu už 10 let, tam jsem nic nového ani nečekala. ()

mivr

Myslím, že nová Múmia celkom prekvapila, dosť mi to pripomínalo v určitých úsekoch hry ako je Tomb Raider alebo Uncharted. Tom Cruise sa tam moc hodil a hlavné obsadenie ženskej múmie bolo sympatické :) .Čo ma najviac prekvapilo (a to v dobrom) bol záver ale nechcem spoilerovať.-- 7,5/10 -- ()

inuisibilis

Já v celku spokoje. I když příběh byl nakouskován na mnoho špatně slepených kousků, nedokážu film prostě odvrhnout. Tom Cruise svými komickými chvílemi dokázal pobavit publikum kina a dokonce i mně. Annabelle je možná krásná, ale její prkenné okamžiky ve filmu to nějak rušili, tato role jí asi nesedla .... no a samotná Ahmanet? ... ta byla okouzlující, překrásná a svůdná. Nedokážu ji označit žádnými jinými slovy. Prostě bohyně :) Na pár krátkých plných děravých chvil ve scénáři se mi pilotní film nového DARK UNIVERZE líbil, ale přesto doufám, že příští snímek, bude o něco lepší. 70% ()

Tom Cruise se vrací k Warnerům

Tom Cruise se vrací k Warnerům

10.01.2024

Netflix chystá remake Frankensteinovy nevěsty

Netflix chystá remake Frankensteinovy nevěsty

04.08.2023

Po několika poměrně nedávných pokusech studia Universal Pictures oživit sérii jejich klasických monster se snímky jako Mumie, Renfield nebo s nadcházejícím dosud nepojmenovaným projektem od režijního… (viac)

Brendan Fraser by se nebránil nové Mumii

Brendan Fraser by se nebránil nové Mumii

13.10.2022

Čeká nás v budoucnu Frasernasance? Díky potenciálně oscarovému želízku v ohni The Whale od režiséra Darrena Aronofskyho (matka!, Fontána) se herec nyní pomalu ale jistě vrací do velkého Hollywoodu, a… (viac)

Vlkodlak s Goslingem našel režiséra

Vlkodlak s Goslingem našel režiséra

28.10.2021

Herec Ryan Gosling (Blade Runner 2049) opět spojí síly s režisérem Derekem Cianfrancem (Za borovicovým hájem), tentokrát u remaku slavného hororu Vlkodlak. Studio Universal Pictures totiž nadále… (viac)