Režisér George Miller, zakladateľ postapokalyptického žánru a duchovný otec legendárnej série Mad Max, sa v ďalšom prokračovaní nazvanom Mad Max: Zbesilá cesta vracia do života cestného bojovníka Maxa Rockatanskyho. Mad Max, prenasledovaný svojou pohnutou minulosťou, je presvedčený, že jediný spôsob ako prežiť je vydať sa na osamelú púť. Narazí však na ozbrojenú skupinu v obrnenom voze, na ktorej čele stojí elitný Imperator Furiosa. Citadelu, odkiaľ utekajú, terorizuje Important Joe, ktorému niekto ukradol niečo nenahraditeľné. Rozzúrený vojenský vodca zvolá všetky svoje gangy a vo vysokooktánovej cestnej vojne nemilosrdne prenasleduje utekajúcich rebelov. (Continental film)

luco323

Dnes sa mi naskytla možnosť aby moje oči uvideli niečo nevidené, nové a nápadité, jednu nikdy nekončiacu akciu. V dnešnom svete kde zlátanina kundičiek od marvelu zarobí miliardu daláčov a 90% filmov sú len prázdne kokotiny kde sa všetko točí okolo zbraní, aut, super schopností a ženského rozkroku je naozaj zážitok vidieť niečo ešte nevidené. Áno, Max posúva akciu vo filme do iného levelu. Je to veľká jednoliata fantastická akčná scéna bez akéhokoľvek zaváhania stále si držiaca ten svoj extrémny štandard akcie. Poprosím viac takýchto filmov. A Vy všetci čo si honíte nad každou sračkou od Marvelu ktorými tak usilovne zásobuje kiná choďte do piče !! ()

ssamo

vizuálna lahôdka s emancipovanými ženami, slabým a otrepaným príbehom zababušeným v nekonečnom nekončiacom sa množstve akcie, porušovania fyzikálnych zákonov a výbuchov pri každom náraze na štýl baya (to poslené nezazlievam... veď potom by to stratilo prakticky všetko). mám taký dojem, že tomu všetkému by úplne s prehľadom stačila hodina a pol. možno tomu dám ešte jednu šancu a potom mad maxa ohodnotím. takto by to boli **, maximálne *** za splnenie slabých očakávaní. ()

Wez

Jako velký fanoušek původní trilogie jsem byl zvědav,jak se s tím po těch letech G.Miller popere-a opravdu to ustál se ctí,to se musí nechat!!!!Dějově teda naprostá hovadina,děj se dá shrnout vlastně do jedné věty-jedou z bodu A do bodu B a když tam dorazí,zjistí,že to tam stojí ze hovno,tak se otočí a jedou zpátky,to je celej děj.Akčně je to dobrý,honičky v autech promakaný,káry taky super,hlavně ta s těma škopkama a kytaristem,ten byl fakt ujetej,mohli tam možná dát víc tváří z původních filmů,potěšila mě alespoň ůčast Hugh-Keayse Byrnea,jinak Toecuttera z prvního dílu,Max je takovej nemastnej,neslanej.Celkově je to ale fakt dobrý-dávam jasnou kulu!! ()

Lukkyn

Neuvěřitelnej akční uragán!!!S vizí George Millera o postapokalyptické budoucnosti se plně ztotožňuji!!Drsné, syrové , plné akce a světe div se, Gibson mi nakonec vůbec nechyběl . Tom Hardy je nový plnohodnotný šílený max. Mysl George Millera musí být taky pěkné "MAD"když vymyslí takovejhle úlet. Opět jsou zde skvělé a šílené kostýmy a ještě šílenější a skvělejší vozítka. Navíc nonstop nátěr akce s cca 10 minutami dialogů okolo. Z kina jsem odcházel ochromenej, spocenej a s pískem zadřeným až ..však Vy víte kde. Říkal jsem si z nostalgie na to půjdu ovšem po prvních recenzích má očekávání vystoupala do nebe.Ovšem takhle naplnit moje očekávání se povede málokomu. Díky a doufám , že se ještě s Maxem do pouště podíváme!!!! ()

Robbie

Oplatí sa vidieť v kine. Špičková akcia a efekty, skvelá hudba a množstvo zaujímavých zvrátených nápadov a masiek (autíčka mali parádny dizajn ako z nejakej šialenej pc hry a ohnivý gitarista bol asi najväčšia vychytávka filmu). Príbeh bol vlastne o ničom, čo však nehodnotím negatívne, keďže som aspoň nemusel nad ničím premýšľať a plnými dúškami som si vychutnával vizuálnu aj zvukovú štýlovosť a akčnosť filmu. Prišlo aspoň k jednému zvratu ktorý som nečakal, čo je ďalšie pozitívum. Čo ma však nepotešilo bolo prílišné zvoľnenie tempa v druhej polovici, kedy som doslovne začal zaspávať. A druhým negatívom bolo málo krvi. Očakával som väčšiu otvorenosť režiséra voči násiliu, keď už to mal byť film nevhodný pre deti. Jeho "nevhodnosť" nakoniec nespočíva v brutalite ale skôr v občasnej neetickosti. ()

Uroboros77

Jako kdybych koukal na volně navazující pokračování dvojky. Naprostá pecka, zklamání se vůbec nedostavilo. Režisér předvedl, že i v pokročilém věku dokáže znovu vložit do filmu svojí úchylnou monstróznost a ještě jí mohutně podpořit novodobými efekty. Masky a kostýmy bezchybné. Další film, který si koupím na BR. ()

zurivymlok

Žádný Michael Bay, žádný Justin Lin, ale sedmdesátiletý dědula George Miller je zatím autorem nejlepšího akčního filmu tohoto tisíciletí. Když jsem poprvé před lety zaslechl, že se Miller vrací a natočí dalšího Šíleného Maxe, nijak mě to nezaujalo, spíše jsem si poklepal na čelo, protože původní trilogie mi vždycky přišla hodně slabá. První díl je jen koncentrovaná nuda, druhý díl byl nejlepší, ale stále poměrně slabota (i když uznávám, že závěrečná honička nebyla špatná na tu dobu), třetí díl bylo opět bahno. Co tedy očekávat od režiséra, které od té doby natočil sice skvělé Čarodějky z Eastwicku, ale poté slaboduché Happy Feet a cosi o praseti. Nicméně z upoutávek jsem začal být nadšený a nemýlil jsem se - je to fakt skvělý akční film, který se rozjede už v první scéně a zvolní jenom asi na deset patnáct minut; jinak to je kulervoucí akce za akcí. Jediné, co bych možná trochu vytknul, je, že mi akce na začátku přišla lepší jak akce na konci. Ale to je jen detail. Jinak to hýří neuvěřitelnou kreativitou a naprosto špičkovou režií. Celý svět je vybudován naprosto dokonale a i kostýmy mají úplně jinou kvalitu (ty v původní trilogii patrně nakupovali v sexshopu). Takže závěr: milovníkům akce doporučuji. ()

Guly Guly

Akční pecka roku! Tempo, výprava efekty - jednoznačně film pro 3D kina. Kola při sešlápnutí pedálu trhaj skálu, okolo diváka lítaj trosky aut a v jednu chvíli jsem si málem sáhl po volantu :-) Škoda jen, že se nevyždímalo trochu víc ze startovní - konečné základny - udělaná byla super. Hardy a Theron válí - jak se od nich čeká a trio hlavních psychoušů je zlý jak má bejt - za mě 4,5. ()

matej.perun

Minuly rok som tu pel ody na Raid 2 ako najlepsi akcny film za posledne roky. Nuz, vidim, ze latku je mozne posunut i o cosi dalej. Ehm, posunut ani nebude uplne spravny vyraz, kedze to co tu stvoril George Miller, so siedmymi krizikmi na chrbte, za to by 90% reziserov v polovici jeho rokov upisalo dusu, telo, srdce i vsetky telesne tekutiny svojich blizkych samotnemu Immortan Joeovi. Samozrejme, to s tym Raid-om bolo trochu nadnesene, kedze zanrovo sme v uplne inych vodach, no extazu a napatie, ktore som pri nom zazival mi Mad Max zniekolkonasobil na neznesitelno len behom prvej pol hodiny. Citil som sa, akoby mi v kine napichli do zily adrenalin a nejaky zaskodnik sediaci za mnou potom zvysne 2 hodiny nerobil nic ine, iba to do mna pral horom spodom. Vsetci Avengeri, rychli zbesilci i cokolvek co sa bude snazit prezentovat pocas tohto roka ako akcny film, budu pri Mad Maxovi vyzerat ako spomalene filmy pre dochodcov. Rozhodne si coskoro dobehnem po druhu davku. ()

Edrik

A to jsem si myslel, že už mě nemůžou ničím na plátně překvapit. A ejhle. Zapomenutý G. Miller s jeho reinkarnací hrdiny, který definoval před mnoha lety žánr. Podívaná vskutku monstrózní. Podobný nášleh akce za akcí je v dnešním kinosvětě celkem běžným pokrmem, ale Miller ho dokáže podávat v odměřených pipetách, kousek po kousku s obrovskou gradací a perfektním vyvážením. Vskutku filmařská arci-alchymie. Na to, že v kotlíku byla jízda z bodu A do bodu A, poušť, spousta motorů a výbuchů. Škoda jen, že Charlize na konci nezemřela, bylo by to ještě lepší. Závěr: Adept na film roku. Nadšeně tleskám. ()

006.Trevelyan

Opravdu zběsilá jízda, kde se neztácí čas zbytečnými plky. Druhá polovina ztrácí na dechu, ale i tak si film drží vysoce zběsilou úrověň. Projistotu jsem šel do kina hned dvakrát :-) ()

Hane

Akční pecka posledních let! Název Zběsilá cesta je velice výstižný. Brutální honička tam a brutální honička zpět! Těsně po shlédnutí jsem měl plnou "hubu" kritiky příběhu a že to byl obyčejný akčňák. Ale cestou domů ze Cinestaru mi v hlavě dunělo jako "prase", prostě jsem byl ještě pořád v TOM! A přes všechny ty "citlivější" nuance jsem usoudil že je to super a klidně to chci vidět zase. A ten kytarista na obřím trucku, no prostě super věc, navíc když víte co je to hrabnout do strun elektrické kytary na plné kule! Tenhle film je těžká "mainstreamovka" a pro obyčejného diváka to rozhodné není. 3D není nutné, ale umocňuje to tu atmošku. Navíc jsme se s kámošem předtím trochu zhulili, takže zážitek tak 10x větší. (pozn.: na šílený film, musíš jít s šíleným mozkem) Hehe... Takže film super! Jenom bych to trošku víc zesurověl, méně těch citů a Maxovo auto tam v podstatě ani nebylo! :-( Jo a ještě taková malá drobnost, neměl by mít Max dnes už něco kolem 60 let?! K mému hodnocení pěti hvězdičkami můžu říct jen to, že asi nejsem objektivní. Zkrátka já Šíleného Maxe žeru a už z mých dětských let, kdy jsem jenom zahlíd 2. díl v TV v pozdních hodinách! Navíc ty silné káry - 2000 koní...?! ;-) Podle mě, ten kdo hodnotí pod 4 hvězdy, tak nic nechápe! :-) Já chci další díl uuuuaaaaaaaaaaa... ()

Blondprisera

Tak tohle je velká jízda! Od začátku do konce jsem seděla zařezaná do sedačky a hltala každou minutu na plátně. Bála jsem se, že to bude o ničem – bezduché ježdění tam a zase zpátky. Chyba lávky. Je to hlavně o akci, bizarnosti a šlapání na plyn. Vizuální stránka filmu je vážně parádní. Ale není to žádná bezduchá slátanina. Nedočkáte se žádného dějového vyvrcholení, jede se na plné obrátky od začátku do konce. Klidnější části (kterých moc není) vám alespoň dovolí, trochu se nadechnout. A je fajn, že Tom Hardy nemusí mít ten náhubek po většinu filmu. ()

Anorak

Šílený Max mě donutil na CSFD ohodnotit 200 dalších filmů a poté složit náročný test, který ze mě rázem udělal odborníka, jehož názor nyní "slyšte". Max není Šílený, šílený je zbytek celého světa, ve kterém Max žije. Více by se tedy hodil název "Normální Max". Hudba k filmu se nebere od někud z vyšších sfér, jak tomu často u takových nářezů bývá, anobrž hudbu obstarávají samotné šílené postavy v čele s ještě šílenějším kytaristou, který do toho, děj se co děj, neustále mlátí. Ano, i v ten moment, kdy zrovna dostává do huby. Film nevysvětluje co a jak, nedobarvuje svět zdlouhavými dialogy, ten svět prostě jen je a divák má možnost seznámit se s některými jeho deviacemi obrazem. Technické části strojů mají každá své uplatnění, nejedná se o zbytečné okrasy jen aby bylo zdůrazněno, že auta rozhodně nejsou ta auta, jak je známe ze současného světa. Z brouka přivařeného na cisternu je vyrobena celkem obstojná střílna, tyče čouhající z vozidel jsou také funkční, oježená auta mají také smysl. Některé scény, jako například omývání převáženého zboží hadicí, jako by do světa vůbec nezapadaly, některé naopak dokreslovaly oblast, ve které se zrovna Max nacházel. Například "lidi" v bažinách na chůdách, silně připomínající Bolka Polívku v roli polednice. Rozhodně ale nepůsobily jako hluchá místa. Millerovi jistě většina diváků odpustí drobné nesrovnalosti typu "Šílený Max a jeho tělo jako nekonečná zásobárna krve a energie", protože na tohle zkrátka během filmu není čas. Při závěrečném skandování "plošinu, plošinu" jsem se pomalu probíral z transu s uhlodanou pravou rukou pohozenou v krabici od popcornu a s přítelkyní, která bez cizí asistence během sledování přivedla na svět krásnou, celou bílou holčičku. Až mě bude 70, začnu žít na plno a stanu se slavným. ()

zjs

2 hodiny hlasité akce jsou sice pěkné, ale dějově už to horší být nemůže, a žádné herecké výkony neuvidíte. ()

lukke87

Nelituju ani jediný minuty z celých dlouhých dvou hodin filmu, jakož tomu čas od času bývá u některých nejmenovaných zfilmovaných nápadů. Ačkoliv postapokalyptický světy miluju, v očekávání totálního propadáku jsem se zarazil do sedačky a čekal co bude. Nebudu to protahovat, byla to BOMBA! Nekonečná jízda, plná akce, skvělých detailů, totálně nových a neokoukaných nápadů! Až jsem pomalu čekal, že mi místní vyprahlej písek každou chvilku vlítne do očí a plameny mi sežehnou konečky vlasů... Chci ještě! ()

Další Šílený Max je v přípravách

Další Šílený Max je v přípravách

02.05.2024

Již za pár týdnů nás v kinech čeká návrat do dynamického světa stvořeného vizionářem Georgem Millerem (Šílený Max). Furiosa: Sága Šíleného Maxe dorazí na plátna 23.5., tedy celých devět let poté, co… (viac)

Godzilla -1.0 dostane i černobílou verzi

Godzilla -1.0 dostane i černobílou verzi

21.12.2023

Nová inkarnace nejslavnějšího monstra japonské kinematografie od studia Toho Company je nečekaným (skromným) blockbusterovým hitem letošního roku. Snímek Godzilla Minus One s odhadovaným rozpočtem… (viac)

Marvel našel nového superhrdinu

Marvel našel nového superhrdinu

01.11.2022

Yahya Abdul-Mateen II (Aquaman, Ambulance) se musel kvůli nabitému diáři vzdát role v prequelu Šíleného Maxe Furiosa, jeho oceňovaná hra Topdog/Underdog na Broadwayi ale brzy končí (nebo minimálně… (viac)

Anya Taylor-Joy dotočila prequel Šíleného Maxe

Anya Taylor-Joy dotočila prequel Šíleného Maxe

28.10.2022

Pro herečku a hlavní hvězdu chystané Furiosy Anyu Taylor-Joy (Dámský gambit) je hlavní část natáčení hotová. 26letá Američanka z Miami sdílela před pár hodinami fotky na svém instagramovém účtu, ve… (viac)