Režisér George Miller, zakladateľ postapokalyptického žánru a duchovný otec legendárnej série Mad Max, sa v ďalšom prokračovaní nazvanom Mad Max: Zbesilá cesta vracia do života cestného bojovníka Maxa Rockatanskyho. Mad Max, prenasledovaný svojou pohnutou minulosťou, je presvedčený, že jediný spôsob ako prežiť je vydať sa na osamelú púť. Narazí však na ozbrojenú skupinu v obrnenom voze, na ktorej čele stojí elitný Imperator Furiosa. Citadelu, odkiaľ utekajú, terorizuje Important Joe, ktorému niekto ukradol niečo nenahraditeľné. Rozzúrený vojenský vodca zvolá všetky svoje gangy a vo vysokooktánovej cestnej vojne nemilosrdne prenasleduje utekajúcich rebelov. (Continental film)

Shitonit

Šílený max šíleně zešílel! Hovno hovno a ještě tisíckrát hovno, u všech vyjebanejch myších dírek, tohle už není ani film! To je totální píčovina! ()

Scraffy

Akcia, mrakodrapy nápadov, akcia, napätie, prekvapenie, akcia, čierny humor, akcia, akcia, nádherná kamera, parádna hudba... Mohol by som pokračovať do nekonečna, pretože tento filme je šialená jazda akcie. Tom Hardy je výborne hrajúci a Charlize Theron je proste Charlize Theron. To dievča je neskutočné. Škoda jej vlasov, ktoré si nechala ostrihať na krátko kvôli filmu, ale určite sa jej to oplatilo. Jeden z filmov, ktoré ľutujem z celého srdca, že som nestihol pozrieť v kine! ()

Terminer

Takhle má vypadat správný akční film! Jsem rád, že jsem si mohl touto skvělou adrenalinovou peckou spravit chuť po jako vždy idiotských Českých lvech. Oscarové roky 2015 a 2016 byli opravdu silné na kvalitní snímky a tento film je jedním z důkazů (dále jsou to např. Birdman, Sázka na nejistotu atd.) Jednodušší příběh nebyl vůbec od věci, naopak, komplikovanější děj by tomuto filmu jen uškodil. Režijně a technický výborné! ()

Jacccob

Akční film, doslova a do písmene.Hardy a Theron kralují. Logiku tenhle film prakticky nemá, celou dobu jedou pryč, až je napadne, že se vlastně vrátí, ale to mně osobně vůbec nevadilo. Šel jsem na to kvůli akčním scénám, a to jsem dostal. Film vás nechá vydechnout äž když běží závěrečné titulky, tak se na to připravte, já z té smršti neměl čas ani jíst popcorn. ()

Mkartaylas56

Jeden z nejlepších postapokalyptických a zároveň i jeden z nejlepších akčních filmů co jsem zatím viděl. Kdybych měl vypíchnout pár věcí, které si mě získaly, tak bych určitě začal u audiovizuálu. Jelikož moc příběhu se zde nedostavilo, tak právě audiovizuál tenhle snímek jednoznačně táhne a zasloužila se o to hlavně fantastická kamera, jejíž záběry byly naprosto skvostné. Soundtrack byl taktéž úžasný a dohromady to vytvořilo naprosto kulervoucí atmosféru, díky které jsem vůbec nevnímal realitu. Taky musím pochválit to, že film až snad na pár minut ke konci nezpomaluje tempo, od začátku je to vlastně i doslova neskutečná jízda doplněna o skvělou akci a již zmiňovanou atmosféru a jak jsem již na začátku psal, tak z toho vzešel jeden z nejlepších akčňáků, co jsem doposud viděl. 95% ()

Najt

Ale jo, film by to byl dobrej, pro někoho, pro mě ne. Ten svět mě prostě nebaví, je na mě až moc retardovanej, nesmyslnej a hlavne nereálnej. Není to moje gusto, ale kdo měl rád starýho Maxe, tak novej se mu bude libit taky. ()

Meev

Udržet pozornost diváka vlastně jen jedinou akční sekvencí po dobu sto dvaceti minut, to už něco znamená. Po audiovizuální stránce je film naprostá slast, od začátku až dokonce jedno veliké kladné překvapení. ()

G04T

Člověk se stihne jít vysrat, udělat kafe, po kafi vychcat a stejně vo nic nepřijde. Takhle bych popsal tuhle nudnou chcanku. ()

simi78

natočeno s clonou F99, téměř celej film je CG, každá scéna kde vystupuje člověk je undercrank-nutá jak sviň, barvy jak z komiksu a vyprávění jak od ožralýho strejdy. Opravdu jedinečný film. ()

wege

V životě jsem neviděl ani jeden s Melem, takže jsem neprosto nevěděl do čeho jdu. Je to neskutečná jízda, neskutečná akce, neskutečně v tempu natočené. Je to postapokalyptické, jak vyšité z učebnice. Člověk má z toho spoustu času úplně špatný pocit, fyzicky je mu skoro špatně, jak je to autentické. Líbí se mi dokonalá propracovanost akčních scén, a to včetně technických detailů aut a jednotlivých vychytávek při útočení při plném plynu, třeba ty pohyblivé tyče. Fakt nad tím někdo hodně přemýšlel, když to vymýšlel. Je to prostě strhující záležitost. ()

saluki

Nikdy v životě jsem nečekala, že se na tohle vůbec podívám, natožpak že mě to totálně zhypnotyzuje a uchvátí. Mega překvápko! ()

Ex_Machina

Po pozretí tohto snímku mám v hlave jasný plán. Z garáže vyparkujem otcovu fábiu z 99-teho, namontujem jej na predný blatník zimnú radlicu, zvnútra na puklice nabijem 10 cm klince, na predný chladič pridrôtujem lebky zo psov a z otvoreného zadného kufra bude na silnom zväzku dedových trakov visieť kolegiňa z roboty, ktorá je za každú srandu. Do rúk jej dám veľkú basgitaru, previažem jej oči šatkou a odejem ju do církevného hábitu. Na zadné sedadlá hodím motorovú pílu, nejaké molotovove koktajly a dva kanistre 100 oktánového benzínu bez prídavného repkového oleja a idem na casting do Mad Max dvojky, ktorá sa práve začína točiť. To bude jazda. ()

arbeit

Z celej stopáže filmu je 90% čistej akcie. Dvojhodinový rockový koncert a hoc toho Max veľa nenahovorí, vždy keď otvorí ústa a prenesie niečo svojim drsným hlasom tak to stojí za to. Je to úchylné, šialené a hlučné, ale nie je tu pocit béčkovosti. K dokonalosti nechýba hádam nič. Mad Max ala posledný akčný hrdina za čistých 5 hviezd, videné 3x. ()

dragonian

Film by sa dal vystihnut akronymom: Fury Max: Mad Road Nevidel som nic sialenejsie, nerealnejsie, bez stipky vlastneho napadu. Ale uzasna atmosfera praveho postapo filmu bola nenahraditelna. Podla mojho sukromneho nazoru ide o noveho krala davno zabudnuteho postapokalyptickeho sveta. ()

gicous

V době roztomilých marvelovských komiksáren a uhlazených akčních filmů (nemám ani v nejmenším nic proti nim, ba naopak jsem jejich věrným fanouškem) je Šílený Max návrat ke kořenům, k prazákladu, kdy byly akční filmy čistě fyzickou zkušenosti, kdy byli (anti)hrdinové charakterizování akci a jejich vztahy se vyvíjeli v průběhu honiček a přestřelek. Šílený Max je dechberoucí, je to vizuální orgie, nepřetržitá akční smršť, která se řítí kupředu bez brzd z kopce tak prudkého, že se to ani nedá popsat. Miller natočil zřejmě svoji ultimátní verzi Šileného Maxe, definitivní krok, kterým realizoval svůj vysněný projekt. Doufal jsem, že něco podobně nesmlouvavého přijde s posledním Vaughnem, Torem nebo Mannem, ale nakonec se to přiřítilo zcela z jiného směru. Od režiséra který točil o roztomilých tučňácích a jednom malém praseti. Kdo by to čekal. I když trailery dávaly tušit cosi vyjímečného, v tohle jsem nedoufal ani v těch nejbujnějších snech. Nový Max je síla, která ukazuje možný směr, kterým se může film dále vyvíjet. Není to regrese v čistém slova smyslu. Ve spojení s nejnovějšími triky a ryze fyzickým herectvím a kaskaderstvím vznikl dokonale vyvážený celek, ve kterém nechybí nic potřebného. Je tam vše, co novodobý akční či sci-fi film postrádá. Mam na mysli především to NĚCO, co dokáže podobné podívané polidštit a vepsat do paměti. Je to dokonalá podívaná, po jejichž projekci jsem se jen stěží zvedal ze sedačky. Ještě jeden pádný argument ve prospěch filmu - v kině za mnou seděla banda floutků a floučat, kteří se hyhňali a hučeli. Vydrželo jim to ještě tak prvních pět minut filmu, pak už za mnou bylo hrobové ticho - film je dokonale semlel.....10/10 ()

Další Šílený Max je v přípravách

Další Šílený Max je v přípravách

02.05.2024

Již za pár týdnů nás v kinech čeká návrat do dynamického světa stvořeného vizionářem Georgem Millerem (Šílený Max). Furiosa: Sága Šíleného Maxe dorazí na plátna 23.5., tedy celých devět let poté, co… (viac)

Godzilla -1.0 dostane i černobílou verzi

Godzilla -1.0 dostane i černobílou verzi

21.12.2023

Nová inkarnace nejslavnějšího monstra japonské kinematografie od studia Toho Company je nečekaným (skromným) blockbusterovým hitem letošního roku. Snímek Godzilla Minus One s odhadovaným rozpočtem… (viac)

Marvel našel nového superhrdinu

Marvel našel nového superhrdinu

01.11.2022

Yahya Abdul-Mateen II (Aquaman, Ambulance) se musel kvůli nabitému diáři vzdát role v prequelu Šíleného Maxe Furiosa, jeho oceňovaná hra Topdog/Underdog na Broadwayi ale brzy končí (nebo minimálně… (viac)

Anya Taylor-Joy dotočila prequel Šíleného Maxe

Anya Taylor-Joy dotočila prequel Šíleného Maxe

28.10.2022

Pro herečku a hlavní hvězdu chystané Furiosy Anyu Taylor-Joy (Dámský gambit) je hlavní část natáčení hotová. 26letá Američanka z Miami sdílela před pár hodinami fotky na svém instagramovém účtu, ve… (viac)