Režisér George Miller, zakladateľ postapokalyptického žánru a duchovný otec legendárnej série Mad Max, sa v ďalšom prokračovaní nazvanom Mad Max: Zbesilá cesta vracia do života cestného bojovníka Maxa Rockatanskyho. Mad Max, prenasledovaný svojou pohnutou minulosťou, je presvedčený, že jediný spôsob ako prežiť je vydať sa na osamelú púť. Narazí však na ozbrojenú skupinu v obrnenom voze, na ktorej čele stojí elitný Imperator Furiosa. Citadelu, odkiaľ utekajú, terorizuje Important Joe, ktorému niekto ukradol niečo nenahraditeľné. Rozzúrený vojenský vodca zvolá všetky svoje gangy a vo vysokooktánovej cestnej vojne nemilosrdne prenasleduje utekajúcich rebelov. (Continental film)

Kukolar

"Veď pôjdu polovicu filmu na jeden koniec púšte, potom sa otočia a pôjdu naspäť nie? A popri tom im bude hrať gitarista zavesený na lanách ... ". Čakal som rozhodne niečo iné, Hardy tentokrát ee. ()

papadoce

Neskutočne krásny vizuál, množstvo bizarných postavičiek, prvotriedne herecké obsadenie. Ja by som to videl tak na 70 %. Ale pre tú originalitu sa prikloním ku štyrom. ()

rezzzy

Je to fakt šílené. A celou dobu jsem z toho měla existencionální depresi. Děj 3*, ale dojem 5*. Ale znovu už nepotřebuju. ()

lisa.ginmi

Filmu s podobně blbým scénářem jsem ještě tak vysoké hodnocení snad nikdy nedala. Navzdory téhle černé díře, která sežrala logiku příběhu, dialogy a jakýkoli charakter devadesáti procent všech postav, to ale byla parádní podívaná.Totálně švihlá jízda podbarvená absolutně božským soundtrackem, každá akční sekvence jednoduše dokonalá, co záběr, to skvost. Skvělý vymejvák, když se vám zrovna vůbec, ale vůbec nechce myslet. A Nicholas Hoult má ode mě za jediný charakter s charakterem vlastní sadu hvězdiček. A taky za to, že mu sekne ovápněná pleš. ()

Jamajdzan

Tomu říkám film, který svým obsahem naprosto naplnil to, co byste od něj čekali podle názvu. 5 hvězd za tu totálně šílenou jízdu a jednu hvězdu dolů, protože tam prostě nebylo vůbec nic navíc. ()

Stanix

Co říci k této brilantní akční "jízdě" a to doslova, neb z dvou hodin se stojí na zemi odhadem nějakých 20 minut? Snad jen akční film roku, možná i delšího časového období. Geniální nápady a klasické triky vyvedené k dokonalosti. Hold Austrálie je zdravá a kvalitní nejen ve své globální politice, ale i ve tvůrčí produkci. Klobouk dolů, naprosto dokonalé akční science fiction... ()

KillerZeli

Mad Max se mi moc líbil o kladech se tu rozepsalo mnoho lidí, ale dle mě jsou zaslepeni a ignorují některé zápory, takže osobně to vznášení do nebes nechápu. Proto se nabízí těžká otázka: Kdo je víc šílený? Já nebo všichni ostatní? ()

Godhaj

,,Oh, what a day, what a lovely day!“ Název tohoto filmu nešel zvolit lépe. Šílený je totiž po všech stránkách. Šílená je precizně perverzní budoucnost, kde lidé fungují už jen jako zvířata, benzín a voda a válka jsou bohem a odkud není úniku. O příběhu se toho nedá moc říct, snad jen, že veškeré vyprávění je redukováno na pouhé přežití postav. Nečekejte krásné dialogy, oni tam totiž téměř žádné nejsou, to spíš je film plný skřeků a posunků, a je to tak jen dobře. Veškerý děj je orientován na akci, která je logická, brutální, opulentní a hrozně napínavá a hlavně skvěle a přehledně sestříhaná a nasnímaná. Digitální triky ustoupily praktickým efektům a kaskadérským kouskům a na výsledku je to sakra znát. Mráz mi běhal po zádech, když kaskadéři lítají vzduchem, pod kola aut a tiráků. Duo Hardy a Theron je přesné, chemie funguje. Celkově vzato se Millerovi podařil jeden z nejlepších akčních filmů, co jsem kdy v životě viděl. Tak nesmlouvavé, neholywoodské a šílené dílo se prostě jen tak nevidí. Jen tak dál pane Miller! ()

Alojs

100% vizuál, 0% obsah. Snímek, který jsem přes veškerou snahu nebyl schopen dokoukat. Receptura je matematicky jednoduchá: honička, výdech, honička, výdech, honička... Režijně sice na výši (a dost možná na toho Oscara), ale po stránce dějové, hloubkové a citové až příliš prázdné. ()

departed

Stříkat si z toho do trenek jako většina obecenstva fakt nebudu, ani to nebudu nikde hajpovat jako nejlepší film roku, což není, ale můžu to doporučit jako solidní audiovizuální akčňák, bez ucelenějšího příběhu či zajímavých postav. Natáčení asi muselo být masakr, srát se s takhle velkým štábem v takových vedrech a celý se to snažit ukočírovat, to chce fakt obdiv. Ono se to povedlo na výbornou, to jo, protože to všechno hezky vypadá i jede, ale i u takhle na oko jednoduchýho brutálního filmu by to chtělo aspoň nějaké emoce a postavy udělat výraznější - vždyť i sám Max je na sympatie hrozně chudej. V mých očích tenhle film nejvíc žene vizuál a sednoucí hudba (ano, kytarista je rozhodně cool), ale vše ostatní jaksi nenaplňuje pocit kvalitního-kulervoucího-ultrabombastickýho nářezu, takže se pocit lehkého zklamání přeci jen dostavil. To bude ale asi tím nezdravým hypem. ()

elimS

45% - komentář 20ti slovy: Jedou tam a pak zase zpátky, no nevím teda, scénář o hovně. Auta byly vymakané a akční scény taky, ale čekal jsem víc od "filmu roku". ()

hero_bk odpad!

10 nominací na Oskara???? Toto?? 25 minut jsem to vydržel, dál už jsem prostě nemohl. Autíčka, výbuchy, autíčka, výbuchy. Žádný děj (vybuchující auta nejsou děj). Zase mám pocit, že jsem něco nepochopil. V čem to je? Proč má takováto sračka na úrovni studia Asylum 81%? Kdo dal pět hvězdiček, má IQ pod 80, ale v takovém případě by bylo průměrné IQ na CSFD velmi nízké... Nechápačka prostě. ()

dj.coffee

Dávám dvě hvězdy za kytaristu na náklaďáku s hořící kytarou a parádní aparaturou :-D. Počin dostál svému názvu - je to skutečně šílené. ()

1mArc0

Škoda, že to nevyšlo Millerovi v Cannes, lebo vytvoril sci-fi, ktoré prepracované do tých najmenších detailov a niekedy z ktorých sa budete chytať za hlavu (dojičky, masky (pery, oči, motorový olej, ako forma masky), kostými, autá a ten gitarista skutočne nemal chybu - jedná z vecí, z ktorej sa zasmeje). George Miller tú zvýraznil aj problémy, ktoré sú veľmi blízke súčasnej dobe a stačí sa len pozrieť na film. Charlize Theron skutočne sedia silné ženské postavy, ktoré poslušne nenasledujú chlapa. K tomu ešte sa podarilo Millerovi vypichnúť emocionálnu stránku. Počas filmu budete poznať, že režisér už skutočne má niečo za sebou a nemá problém si točiť kvalitné filmy. Jedna z tých sci.fi, za ktoré nie je hriech utratiť peniaze alebo nájsť si čas a pozrieť si. „Režisérov film“. /90%/ ()

MAAUZ

S čím si Mad Maxe spojuju? BORDERLANDS. A jak já ho hltal... Charlize byla skvělá a všichni ti magoři kolem ní. Jen málo komu se totiž po 36 letech povede natočit SVŮJ VLASTNÍ remake, a hlavně KVALITNĚ! ()

MindTuber

K návratu šíleného Maxe jsem byl, po celé té lavině nepovedených remaků a restartů, celkem dost skeptický. O to víc jsem byl mile překvapen projekcí, která člověka od prvního snímku usadí do polstrované sedačky a nenechá ho se zvednout, dokud se na plátně neobjeví závěrečné titulky. Tenhle film by se dal shrnout do jednoho slova - akce. Vlastně do dvou slov - nekončící akce. Pro mě osobně je to bohužel ale i důvod, proč nový Max uniká pětihvězdičkovému ohodnocení. Je to velká škoda, že tak mistrně vystavěné akční scény postrádají hlubší dějovou linku. Určitě bych vyzdvihnul skvělý soundtrack, který podkresluje do detailu vyšperkované kulisy. Ať už jde o pouštní pláň, post-apo kostýmky nebo vytuněné káry jejíž motory spalují palivo tak mocně, že cítíte vůni benzínu přímo v sále. Zběsilou cestu šíleného Maxe můžu vřele doporučit, tak vypněte mozek, nastartujte a užijte si tuhle akční jízdu. ()

Další Šílený Max je v přípravách

Další Šílený Max je v přípravách

02.05.2024

Již za pár týdnů nás v kinech čeká návrat do dynamického světa stvořeného vizionářem Georgem Millerem (Šílený Max). Furiosa: Sága Šíleného Maxe dorazí na plátna 23.5., tedy celých devět let poté, co… (viac)

Godzilla -1.0 dostane i černobílou verzi

Godzilla -1.0 dostane i černobílou verzi

21.12.2023

Nová inkarnace nejslavnějšího monstra japonské kinematografie od studia Toho Company je nečekaným (skromným) blockbusterovým hitem letošního roku. Snímek Godzilla Minus One s odhadovaným rozpočtem… (viac)

Marvel našel nového superhrdinu

Marvel našel nového superhrdinu

01.11.2022

Yahya Abdul-Mateen II (Aquaman, Ambulance) se musel kvůli nabitému diáři vzdát role v prequelu Šíleného Maxe Furiosa, jeho oceňovaná hra Topdog/Underdog na Broadwayi ale brzy končí (nebo minimálně… (viac)

Anya Taylor-Joy dotočila prequel Šíleného Maxe

Anya Taylor-Joy dotočila prequel Šíleného Maxe

28.10.2022

Pro herečku a hlavní hvězdu chystané Furiosy Anyu Taylor-Joy (Dámský gambit) je hlavní část natáčení hotová. 26letá Američanka z Miami sdílela před pár hodinami fotky na svém instagramovém účtu, ve… (viac)