Režisér George Miller, zakladateľ postapokalyptického žánru a duchovný otec legendárnej série Mad Max, sa v ďalšom prokračovaní nazvanom Mad Max: Zbesilá cesta vracia do života cestného bojovníka Maxa Rockatanskyho. Mad Max, prenasledovaný svojou pohnutou minulosťou, je presvedčený, že jediný spôsob ako prežiť je vydať sa na osamelú púť. Narazí však na ozbrojenú skupinu v obrnenom voze, na ktorej čele stojí elitný Imperator Furiosa. Citadelu, odkiaľ utekajú, terorizuje Important Joe, ktorému niekto ukradol niečo nenahraditeľné. Rozzúrený vojenský vodca zvolá všetky svoje gangy a vo vysokooktánovej cestnej vojne nemilosrdne prenasleduje utekajúcich rebelov. (Continental film)

adako

Úplne si viem predstaviť ako George Miller s chuťou vymýšľa tie akčné scény a celý post-apokaliptický vizuál. Svietia mu pri tom očká, normálne sa cíti akoby pri tom omladol. Zrazu si ale uvedomí že ak to má byť blockbuster, musí to mať aspoň dve hodiny. To by nebol problém, naháňačiek má aj na štyri hodiny, ale kto by sa na to pozeral? Treba dáky dej - a tu je bezradný. Tak zoberie dej každého druhého filmu tohto žánru, ale treba ho osekať na minimum, veď má toľko lepších bojových scén! A postavy, musia dobre vyzerať, musia vyžarovať čo chcú, ale musí to byť len jedna vec, na nejaké babranie sa s charaktermi nemáme priestor. ... A tak to aj dopadlo, akčné scény sú geniálne, a sem tam je preblesk deja, takže sa to môže tváriť ako akčný film pre celú rodinu (alebo aspoň pre mužskú časť (proste že to patrí do kina)). Ale to je omyl, je to brutálne drahé postapokalyptické motoristické porno so všetkým čo k tomu patrí. Teda geniálne vymakaný základ a úplne odfláknuté všetko ostatné, lebo však kôli tomu to nikto nepozerá. Ale prečo to potom má dve hodiny? Takže čo sa mňa týka, prvá hodina super (niekde po priesmyk asi), potom začali prvé pochybnosti, začal som sa pýtať či to fakt bude celý čas len toto, a každá ďaľšia minúta už bola navyše a iba to zhoršovala. ()

mire.k

Smekám před režisérem. Perfektní akční jízda, šílená a vychytaná. Žádné zbytečné kecy. Prostě Mad Max tak jak má být. Starý matador ukázal dnešním cucákům, jak se mají točit akční filmy. Akce, deprese a šílenství v jednom. ()

WilWallace

Tento film stojí za to vidět v kině, dvě hodiny hlasité akce v rytmu metalové hudby, to se jen tak nevidí. Jsem rád, že jednou za čas je někdo ochoten risknout natočit něco, co se vymyká průměru. Trošku mi chyběl nějaký zajímavější závěr. ()

Zizou_

Nevím, co si o tom filmu mám myslet... V dnešní době asi stačí, aby měl film hezký vizuál, plno akce, téměř nulový děj a skoro se v něm nemluvilo. Film, ve kterém se dvě hodiny jezdí v poušti a jedna skupina chce zabít tu druhou, bez jakékoliv backstory či nějakého soucítění s postavami. Velká bublina, která mě emocionálně nechala naprosto chladným. Pro mě je děj mnohem důležitější než nějaký vizuál a pokud má film pouze děj, tak to nevadí, pokud pouze vizuál, tak je to průšvih, no a pokud se mu podaří skloubit obě tyto věci (jako např. v Úsvitu planety opic), pak je z toho bomba. Tak, tak 3 hvězdičky. ()

trx2010

Tenhle žánr nevyhledávám, musím ale uznat, že dokud se jede, je film celkem fajn. Když se ale jet přestane, nebo nedej bože někdo promluví, je to slaboučký jak šestkrát vylouhovanej čajíček. Přesto 4*. ()

Snakefinger

Mad Max s Melem byl fakticky kult a snad jeden první apokalyptických filmů, který se dočkal třech pokračování dokonce s Tinou Turner. Tady to není moc o příběhu ale spíše o akci. V tomhle tom filmu jsou obrazy, které by snad nenamaloval a nevymyslel ani genius Hieronymus Bosch. Bohužel o co geniálnější je vizuál o to slabší tristnější je obsah filmu, tedy fakt o ničem. ()

J!b

Dojmy...cesta tam a zase zpátky, apokalypticky žlutý filtr, fajna akce s maškarami a vytuněnými kárami v hlavní roli, snaha být hypercool za každou cenu, badguys jako vypuštění z obludária, hodně slabý Max bez charismatu, který vypadá, že na začátku šlápl do hovna a nechce, aby si toho někdo všimnul; Furiosa, která naopak do hovna rozhodně nešlápla a v pokračování prostě nemůže chybět. Z očekávaného průseru je příjemné překvápko a jednoznačná gratulace pro důchodce za režijním pultíkem. Ale příště to chce někde dost přitlačit na pilu, protože tady trochu víc platí, že dvakrát do jedné.... ()

lajkus

Čerstvé dojmy : NÁŘEZ.... Rozhodně to neni film bez chyb. Tom Hardy se mi v roli Maxe moc nelíbil, kromě jakéhosi výrazu - mám v piči, toho moc neuměl a více se mi líbil jako nasraný nárazník než jako hlavní hrdina.... Zhruba po 1. hodině filmu se snaží naše postavy konverzovat i o něčem jiném, než o tom komu ustřelit hlavu a trošku jsem si i zívl.... Konečná honička, kdy báby střílí mušketami, Max skáče jak opíčák z káry na reproduktory a kyvadla, Furiózní imperátorka má co dělat, aby nevykrvácela a Nox opravuje podvozek Tatrofky je ale takej náhul že jsem chtěl začít v kině onanovat. Možná, někdy vymyslim něco více chytrého, co o filmu napsat, ale dneska ne, ted mě omluvte, jdu se obarvit na bílo, vyholit hlavu, nachromovat pysky a zajet si závod na D1 s mojí rezivělou Opel Corsou... WHAT A LOVELY DAY.... ()

phoex

Jízda to byla brutální to ano, ale jinak je to o cestě tam (nic tam nebylo), tak zase zpátky. Hlavní záporák se mi vůbec nelíbil (vypadal jako z béčkové PC hry, která se odinstalovává 10 minut po instalaci). No je to Mad Max, má to být šílenej film a tím rozhodně je. Film o ničem, přesto tak kvalitně šílenej, že se na něj rád podívám znovu. Jinak v jakém filmu uvidíte náklaďák šlehající plameny, jedoucí po poušti s neskutečnýma reprákama v exteriéru a kytaristou na řetězech nad kabinou? To je bomba! :D ()

Lasa

Filmové porno pro fanoušky bezmyslné akce a zvrácenosti! Do kina jsem šel s nulovým očekáváním a nevědomostí co od filmu čekat a hne du úvodní scény jsem se smál jak blázen.Po půl hodině filmu jsme věděl,že tohle je fakt akční paráda bez silnějšího příběhu.Všechno podtrhuje zvrácenej hůmor,který musí každý fanoušek akčňáků ocenit.Za mě maximální spokojenost. ()

mine.slayer

Ne pokaždé když se čerpá z nějakého ověřeného zdroje jde o kvalitu, ale v případě Zběsilé cesty jde o hodně kvalitní zážitek!!!! Velký důraz kladu na shlédnutí filmu v původním znění!! Díky za Maxe!! Mel Gipson je mrtev, ať žije Mel Gipson!! ()

codyak

Tohle jsem v sobě musel nechat dlouho odležet... Jako velkej fanda původního Mad Maxe v nepřekonatelném podání Mela Gibsona, jsem k tomuhle filmu přistupoval velmi opatrně a s velkou nedůvěrou. A tak jsem jen čekal, kdy se děj odstartovaný slibným začátek zhroutí sám do sebe a začne nebetyčná nuda nebo hůř šedotemnej maglajz plnej nepřehledností, kdy netušíte, kdo komu zrovna co ustřelil, urval nebo uřízl (jak je tomu v poslední době skoro ve všech akčních filmech). ...a nejednou byl konec a já seděl a furt čekal. Světe div se! Nic z toho, co jsem čekal, se nestalo a já byl naprosto nadšený z toho, co jsem právě viděl! Zápletka sice trochu křečovitá, ale nápad tam je. Skvělej Tom Hardy (jako vždy) a překvapivě dobrá Charlize Theron. Ale hlevně SUPER akce, hudba a masky. Zkrátka nářez přesně tak, jak má akční postapo vypadat ;) Sedím a křičím - Ještě jednou! Ještě jednou!! ;) ()

RoyBatty444

Zbesilá akcia a parádna obrazotvornosť sú hnacími motormi filmu. Príbej a stvárnenie postáv sú dobré remeslo ale bez invencie a duše. Filmu chýba ako charizmatický hrdina tak aj identifikujúci hudobný doprovod. Hlavnými postavami sa stávajú oktánové monštrá a kaskadérske výkony. ()

raru

Nikdy by som to nepovedal,že postapokalyptická story môže byť taká(sorry za výraz,ale iný ma nenapadá)kurevsky dobrá.Neskutočný odpal so všetkým,čo k tomu patrí,palec 100%tne nahor. ()

8SCARFace8

Vizuálna hostina, dokonalá kamera, spracovanie apokalyptického sveta a tá piesočná búrka bola proste desivo nádherná. Non stop automobilový masaker, presne čo som očakával som aj dostal, len dúfam že v pokračovaní bude Max viac popredná postava. ()

mmajjkii

Mno, akce habaděj, jak to má ve správném akčňáku bejt, vizuálně taky povedené, a po zvukové stránce jsem si přišel na své taktéž. Přestože si u akčních filmů nepotrpím na bůh ví jakou dějovou linii, tady to byla opravdu bída. A ono by to popravdě ani nevadilo, kdyby byl celý film svižný a akční jako první půlka, jelikož je však druhá půlka poněkud vlažná a chvílemi se tam nic neděje, žádné vykreslení postav apod., což by mohlo ospravedlnit ono zvolnění, prostě nic. Nakonec tedy jen "pouhé" 4*, IMDb 8/10. BTW: Tom a Charlize opět nezklamali!!! ()

Declen

Zas tak epic to nebylo, ale i tak vcelku jízda. Doslova, ten film se snad nachvíli nezastavil. Psychedelický Rage vizuální styl. ()

Filmoví velikáni v Cannes budí rozpaky

Filmoví velikáni v Cannes budí rozpaky

21.05.2024

Vyjma hokejových komentátorů jsou v těchto dnech nejzaměstnanějšími pracovníky v celé Evropě nejspíš ti šťastlivci, kteří v Cannes drží stopky a měří, jak dlouho po skončení filmu trvají které ovace… (viac)

Další Šílený Max je v přípravách

Další Šílený Max je v přípravách

02.05.2024

Již za pár týdnů nás v kinech čeká návrat do dynamického světa stvořeného vizionářem Georgem Millerem (Šílený Max). Furiosa: Sága Šíleného Maxe dorazí na plátna 23.5., tedy celých devět let poté, co… (viac)

Godzilla -1.0 dostane i černobílou verzi

Godzilla -1.0 dostane i černobílou verzi

21.12.2023

Nová inkarnace nejslavnějšího monstra japonské kinematografie od studia Toho Company je nečekaným (skromným) blockbusterovým hitem letošního roku. Snímek Godzilla Minus One s odhadovaným rozpočtem… (viac)

Marvel našel nového superhrdinu

Marvel našel nového superhrdinu

01.11.2022

Yahya Abdul-Mateen II (Aquaman, Ambulance) se musel kvůli nabitému diáři vzdát role v prequelu Šíleného Maxe Furiosa, jeho oceňovaná hra Topdog/Underdog na Broadwayi ale brzy končí (nebo minimálně… (viac)