Bad Boys navždy

• Česko Mizerové navždy (viac)

Kým Marcus (Martin Lawrence) sa pomaly chystá do policajného dôchodku, Mike (Will Smith) je presvedčený, že bude loviť zločincov do konca života. A to môže byť čo nevidieť – niekto sa ho totiž pokúša zabiť. Svojskí miamskí detektívi si tak naposledy musia zmerať sily s nepriateľmi v očakávanom pokračovaní populárnej akčnej komédie. (Itafilm)

knihovna

Chtěl jsem k tomu napsat komentář a zjistil jsem, že vlastně nemám moc o čem. Prostě další pokračování - místy vtipné, místy drsné, sem tam patetické. Ale dá se na to koukat, to zase jo. ()

tkey

Tyhle pokusy vrátit něco, co bylo kdysi dávno dobré, zpět k životu často končívají brutálním selháním. Jsem rád, že tohle není ten případ. Spousta věcí tu funguje a dobře zde zahráli na strunu nostalgie i progresu. Neobejde se to samozřejmě bez toho, aby tam nacpali zástupce každého etnika, ale zvládli to tentokrát i bez nějaké propagace gejstva, což je vlastně fajn. Snaží se to odrážet takové ty blbé části života, jako je stárnutí a promítat to i do psychologie postav, což je vlastně taky fajn a navíc člověk dostane to, na co byl zvyklý z předchozích dílů. Takže za mě koukatelné a jsem rád, že to úplně nezklamalo. ()

Pete

Samozřejmě je to šílená volovina za jednu hvězdu, ale musím se přiznat, že jsem se nenudil, trapnost mladí režiséři a dědci v hlavních rolích udrželi povětšinou celkem na uzdě, a Will Smith stále podobný film utáhne. Nejsem zrovna fanoušek téhle (ostatně už dočista vystřílené) černé Smrtonosné zbraně, která vždycky tak nějak pálila slepýma, a tak doufám že další Bad Boys 4 Ever už nebude. ()

RyanRainheart

Tak to je asi poprvé, co jsem se u českého dabingu tak bavila. Za mě důstojné pokračování a přijatelnější než byla Bayova ulítlá dvojka. Chválím i hudbu Lorna Balfa. ()

Mkartaylas56

Myslím, že málokdo čekal, že se při absenci Michaela Baye a s cca dvacetiletým odstupem z třetích Mizerů vyklube povedené pokračování, ale opak je pravdou. Dvojice doposud neznámých belgických režisérů (Fallah a El Arbi) ukázala, že jsou vysoce talentovaní a že jsou pravími fanoušky prvních dvou dílů. Povedlo se jim totiž skvěle zachytit ducha předešlých dílů, zároveň i jejich stylizaci a navíc k tomu přidali pár svých vlastních, moderních, invencí. Výsledný film tedy potěší jak skalní a fanoušky série, tak i diváky, co na něj narazí i třeba jen tak náhodou. Co opět táhne celý snímek je ale fantastická chemie mezi Willem Smithem a Martinem Lawrencem, kteří jsou i po té dlouhé době zpět ve starých kolejích, rozumí si, jako by tu žádná časová mezera nebyla a vlastně jsem si i říkal, že mi po těch letech chyběli a že lepší a sehranější dvojku, byste v dnešní době na filmových plátnech jen těžko hledali. Krom nich a několika dalších navrátivších postav, mě ale velmi překvapily nové přírůstky v podobě skupiny AMMO, kteří se dají s Mikem a Marcusem do kupy a vlastně působí jako skvělé doplnění a osvěžení všech scén, kde se objevují. Ano, většinou jde o klasické architypy postav, ale v tom filmu to z nějakého důvodu skutečně fungovalo a doufám, že je uvidím i v nadcházejícím pokračování. Větší změnou prošel i příběh, který je o mnoho více hnaný přes emoce a celkově je takový více osobní a osudový a i když to není úplně scénář na oscara, tak mě bavil a v rámci této série bych ho klidně označil za povedený. Nakonec tedy kdybych to měl vzít kolem a kolem, tak třetí Mizerové nejenže ctí postupy a styl předešlých dílů, ale zároveň se jim daří do této série vnést nový, svěží vítr, díky kterému si určitě získá kupu nových fanoušků. A i když film rozhodně není bezchybný, tak se mi to jen nechtělo vypisovat a chtěl jsem se zasoustředit primárně na pozitiva, kterých je tu převaha a tím pádem je můj finální verdikt 75% ()

MartinTerran

Mizery mám rád, ale už to není co to bývalo. Ano stálé je to šílené a nereálné, ale už to trochu drhlo. Tím netvrdím že to je vyloženě špatné, ale už to padá do průměru. Drama, které tam násilně zavedly dle mého nebylo úplně šťastné rozhodnutí, ale asi si připravovaly půdu pro další díly. No uvidíme, snad to dopadne lépe. Herecké výkony opět skvělé, dvojice Lawrence-Smith funguje pořád skvěle o tom žádná. Hodnocení: 64/100. ()

JosefTomas

Mé obavy se rozplynuly s prvním záběrem, kde Smith jezdí bokem ve slow motionu a vám je jasné, že tady se odkazuje, vzdává hold a hlavně baví. Mizerové jsou přesně tím správným block-busterem, kterému by sice slušel víc letní termín premiéry, ale co už. Film šlape jak má, má skvělou akci a herce, kteří to umí rozjet i za (ehm) stara. Arbi a Fallah zase naopak ukázali, že Bayův styl jim není cizí a že to umí stejně rozjet, jako svého času Míša. Zároveň by bylo dobré pochválit scénář, u něhož jsem takovou hloubku a v jistém směru promyšlenost vážně nečekal. Mizerové jsou zkrátka a dobře dalším překvapením roku a vzkaz pro všechny tupce, co tvrdí, že rok 2020 bude slabý. ()

sniperjozef

Od tohoto filmu jsem nečekal oskarové ambice, ani promakaný scénář, ale přeci jen... už je to všechno pořád dokola... Nějak moc mi to připomínalo na začátku 6 Underground a později jak kdyby spojili Gemini Man, Lethal Weapon 4, Fast and Furious a našroubovali to do příběhu tak, aby to pasovalo na první dva díly. Asi stárnu, ale nějak mě už nedostávají záběry na prsa, dlouhé nohy, dívky ve spodním prádle, točící se rychlá auta na pláži, apod... A jak mam Willa Smitha rád, tak čím je starší, tím se mi méně hodí do těchto rolí. Nějak ho mám raději ve filmech jako například The pursuit of happyness. ()

helrohir

Tak tretie, dlho odkladané pokračovanie Bad Boys je pre mňa osobne veľmi pozitívnym prekvapením, a paradoxne sa napriek pár neduhom či nedostatkom stáva najlepším dielom trilógie. Oproti prvým dvom filmom je konečne ako tak na úrovni scenár, hoci v závere sa to v tomto smere zvrtne na poriadne bahno. Taktiež tu konečne poriadne funguje humor, hlavne Lawrence ponúka celkom solídne hlášky, čo je v porovnaní s jeho niekedy neznesiteľnými výstupmi z predošlých filmov výrazným posunom. Trochu slabšie remeslo ponúka akčná stránka filmu, v tomto smere totiž citeľne chýba Bayov režisérsky a vizuálny vklad plný adrenalínu. Nasilu vtlačený tím "mladej krvi" tiež neprinesie dokopy nič zaujímavé. Ako celok ale film milo prekvapil, a preto s čistým svedomím dávam filmu (slabšie) štyri hviezdy. 70%. ()

koty2201

Musím uznať, že toto je jedno z tých podarených pokračovaní po rokoch. Pretože aj napriek zmene na režisérskych stoličkách sú Bad Boys for Life dôstojným nadviazaním na druhý diel z pred 20 rokov. Malo to tú správnu atmosféru a nezabudlo sa na nič pre fanúšikov pôvodných dvoch filmov. Síce nejde o lepší film ako nezabudnuteľní Bad Boys 2, ale určite som sa bavil viac ako pri jednotke. Došlo tu k viacerým (pre mňa aj k nečakaným) návratom niektorých postáv. Tvorcom sa podarilo nadviazať nerušeným a prirodzeným spôsobom, ako keby to ani nebolo tak dlho, čo v kinách uviedli zatiaľ posledný diel, v roku 2003. Príbeh sa tu zameriava na minulosť Mikea (Will Smith) ešte z čias, keď sa s Marcusom (Martin Lawrence) nepoznali a neboli parťáci. A dúfam, že sa táto rodinná záležitosť bude riešiť aj v 4. časti série. Totižto, keď už má ten Marcus vnuka, tak aj Mike by sa mohol už konečne usadiť. Napriek tomu, že bol dlhé roky sukničkárom. Mimochodom, keď spomínam vnuka, tak som bol prekvapený práve z návratu Megan (Bianca Bethune) a Reggieho (Dennis Greene), ktorí boli v dvojke len 15-ročnými teenegermi. Teraz sú už manželmi a rodičmi. No a hlavný problém spočíva tentokrát v tom, že polícia sa má na pozore, pretože istá mafiánka z Mexika, Isabel (Kate del Castillo), a jej syn sa mstia miamskej polícii za zabitie ich "papá". Pre Mikea je to však viac osobná záležitosť, ale nechcem nič prezrádzať. Postavy sa nezmenili vôbec a stále som spoznával tie obľúbené charaktery, kde ich čaro a vzájomná chémia stále ani po rokoch nevyprchala. Ústredná dvojka je skvelá, roztržitý kapitán Howard (Joe Pantoliano) tiež a aj nová krv - hlavne Rita (Paola Núñez) - dobre zapadla do deja. Bavil ma humor, hlavne z dôvodu toho, že sa príznačne rieši vek hlavných hrdinov a tím Ammo, kde sú prakticky čerství absolventi policajnej akadémie to dávajú hlavnej dvojici stále najavo. A nie že by som si zakladal na vulgarizmoch, ale o to bol humor štipľavejší, keďže aj v CZ dabingu sa často používali krčmové výrazy. Hlavný záporák, Armando (Jacob Scipio), mi tu až tak do vkusu nezapasoval svojim výkonom a keďže má byť podstatnou postavou aj v štvorke, tak dúfam, že tam sa posnaží viac, aby si vedel získať moje sympatie.  Po technickej stránke to bolo veľmi solídne a dobre odvedená práca, ale už ma tak nezaujala ako v dvojke. Tam to bolo niečo nové a nie úplne okukané. Preto je práca s kamerou na vysokej úrovni, ale už tu nie sú zábery z ktorých by som bol namäkko. CGI, keď bolo potrebné, tak nie vždy bolo najkrajšie. Hudobne to nestratilo čaro pôvodných filmov, ale chýbala mi tá dravá pamätná hudba z dvojky. Kostýmy a masky tu neboli poňaté tak, že by bol niekto mimoriadne zmenený na nepoznanie. Ale aj tu sa ten letný plážový štýl trochu vytratil. Zasadenie do deja bolo opäť fajn, pretože znova sa tu osvetľovači hrali s farbami neónov v nočných uliciach mesta. Preto to prostredie aspoň trochu ožilo a aspoň niečím dávalo najavo, že sme v Miami. Choreografie už boli trošku horšie a aj akcia. Vnímam to horšie len preto, že bohužiaľ, hlavná dvojka má už svoje roky. Nejde však určite o sklamanie. Iba sa tvorcovia prispôsobili nárokom oboch hereckých hviezd. Takže noví Bad Boys sú príjemným návratom o dve dekády späť a nový diel ma zabavil do sýtosti. Určite to teda môžem odporučiť ako novým divákom, tak aj všetkým, ktorí spomínajú na tie pôvodné buddy komédie. () (menej) (viac)

Frca

Po 17 letech jsou Mizerové opět zpátky a mně se to strašně líbilo. Ano, Martin Lawrence nám trochu přibral, zatímco Will Smith vypadá pořád stejně, ale to nic nemění na jejich vzájemné chemii, Má to všechno, co jsem od Mizerů očekával. Akci, napětí i humor. Potěšil i návrat kapitána. Jenom mě štve, že jsem ani jednou neslyšel "Hůsa" ☺ Avšak tentokrát to na svých bedrech nenosí pouze naši stáří známí, ale i nováčci. Říkal jsem si "Jo jasně, ti tam budou jenom dělat křoví" Ale mýlil jsem se. A jsem opravdu rád, že tomu tak je. Obzvlášť skvělé byly nové ženské postavy v podání Paoly Nuňez a Vanessa Hudgens byla taky skvělá. Tentokrát je to hodně osobní a naši dva policajti nemají skoro ani na chvíli klid. Za mě 4* Úžasný film. No jo, kdyby se Bay nevěnoval pitomým Transformerům, mohl na tom mít svůj podíl. ()

zdenzo

STARÝ DOBRÝ BUDDY MOVIE STYLE Chlapci přibrali, zpomalili, zestárli, ale přesto dávají nafrak současným rádoby real/docu kriminálkám už tím že se neberou vážně. Hlášky, nerealistické výbušné akce a nekorektnost jak se za (dnes již) starých 80-90kových časů točilo o 106. A co na tom, že scénář si neláme hlavu s propracováním a záporáci jsou zahraní až komicky, to už k B-boys patří stejně jako soulože krys nebo s čarodějnicí bez ochrany. 4* ()

VencaSipka

Za mě rozhodně pecka, rozjetá ve stejném stylu jako v devadesátkách. Akce, fajn zápletka co neurazí a tuna již známeho humoru. Alexander Ludwik suprovej. 95% ()

pollstro

Celých 17 let dělí druhé pokračování série Bad Boys od tohoto třetího a to samozřejmě vytváří jisté pochybnosti a obavy, ale v tomhle případě se není nutno ničeho bát, jelikož z Bad Boys for Life je cítit obrovský respekt a úcta k celé sérii, lze opravdu vidět, že všichni zúčastnění měli v plánu plně navázat na tuhle legendární sérii a plně respektovat předešlé díly a vzít si z nich opravdu ty klíčové vlastnosti, které fanoušci a diváci natolik milují a které dělají z Bad Boys neuvěřitelně zábavnou a akční podívanou. Hlavní herecké duo Will Smith a Martin Lawrence je neustále vynikající a vtipné, jejich vzájemná chemii mezi sebou pořád funguje a je opravdu radost se na jejich opětované setkání dívat. Především Lawrence a jeho typické a klasické vtipné hlášky jsou opravdu skvělé, přičemž Smith je pořád ten stejný, ambiciózní, namachrovaný a stylový frajer Mike Lowrey. Stará dobrá buddy akční komedie z devadesátek, která se snaží pokračovat v odkazu série Bad Boys a taktéž se snaží navázat na styl a způsob natáčení Michaela Baye, přičemž se nejedná o čisté kopírování, ale je tam vidět jistý náznak jeho přístupu z důvodu, aby co nejlépe navázali na dva předchozí díly a aby získali náznak celistvosti, za což má u mě belgická režisérská dvojice Adil El Arbi, Bilall Fallah velký respekt, jejich láska k téhle sérii je opravdu viditelná a upřímně si myslím, že tímhle filmem ukázali svůj obrovský talent a jsem nesmírně zvědav na jejich následující projekty. Bad Boys for Life přichází s příběhem, který je schopen nabídnout akci, zábavu a taktéž dokáže přitlačit a zvážnit, což z něj dělá v rámci celé série pravděpodobně nejdospělejší díl. Přesto ale mám se samotným pokračováním několik problémů. 1) Absence akčních scén. Celou sérii Bad Boys považuji za obrovský balík plný akce, obzvlášť po tom, co předvedl Bay v druhém pokračování, kde se opravdu utrhl ze řetězu a nabídl tak neuvěřitelnou nálož akce, od samotného začátku až do konce, což mělo za následek tolik originálních, doposud nevídaných, chytrých a zábavných scén, které se i přes svoji nerealističnost a absurditu navždy zapsaly do dějin akčních filmů. Bohužel něco takhle podobného se zde neděje, což mi v mém případě přijde na škodu. Jistý náznak hrátky s kamerou během akčních scén tu samozřejmě je, ale není to tak ohromující a zábavné. 2) Scénář. Ten místy působí opravdu levně a naivně. Ve filmu se nachází několik okamžiků, scén, nad kterými jsem musel malinko kroutit hlavou a jejich existenci jsem moc nepobíral. Hlavní zápletka vcelku ujde, ale záporák není natolik působivý jako v minulých dílech. Taktéž zapojení mladší generace v podobě organizace AMMO, kteří doprovázejí hlavní duo mi nepřipadalo natolik důležité, aby se muselo ve filmu objevit a částečně mi přišlo, že tak trochu brali prostor hlavním postavám. Závěrečná část odehrávající se v Mexiku mi přišla poměrně slabá. Použité CGI nepřidávalo zrovna na realističnosti a samotné finále celého příběhu mi přišlo na úkor předchozích událostí, které se staly a značně ovlivnily hlavní postavy, zcela nesmyslné. Veškerý obsah těchto problémů má co do činění se současnou kinematografií a její přístupem k natáčení filmů, snaha co nejvíce vyjít vstříc všem a nejlépe ještě během toho edukovat diváky je obrovská a překračuje to jisté hranice, které následně ovlivňují celkový pocit a dojem z celého film a to se na akčním filmu z devadesátek jednoznačně projeví a já tento proces odsuzuji u každého filmu. V rámci ale veškerých pokračováních a oživováních filmových sérií patří Bad Boys for Life mezi ty nejvíce povedené. Tenhle návrat jsem si neuvěřitelně užíval. Ten nostalgický pocit a dojem je zde pořád cítit, pořád to jsou ti Bad Boys jak jsem si je pamatoval, i když s jistými prvky navíc, ale pohybovat se znovu po sluném Miami za doprovodu původního soundtracku z prvního dílu a za doprovodu Innver Circle - Bad Boys bylo něco tak nostalgicky skvělého a nádherného. "I've never trusted anybody but you. I'm asking you, man. Bad Boys, one last time?" () (menej) (viac)

Čtyřka Mizerů má oficiálně zelenou

Čtyřka Mizerů má oficiálně zelenou

01.02.2023

Po úspěšnému návratu k sérii Mizerové se Will Smith (Král Richard) a Martin Lawrence (Jednej správně) oficiálně vrátí i pro čtvrtý díl. Situaci před rokem mírně zkomplikoval fakt, že si Smith ušil z… (viac)

Policajt v Beverly Hills našel režiséra

Policajt v Beverly Hills našel režiséra

10.04.2022

Dlouho očekávané pokračování pro mnohé kultovní série Policajt v Beverly Hills v hlavní roli s Eddiem Murphym (Pan Church, Cesta do Ameriky) má po mnoha letech oficiálně zelenou. Snímek čerstvě našel… (viac)

Projekty s Willem Smithem dostávají stopku

Projekty s Willem Smithem dostávají stopku

04.04.2022

Pokud poslední týden sledujete novinky a to nejen ze světa filmu, určitě vám neunikl enormně diskutovaný incident na předávání Cen Akademie, kdy herec Will Smith (čerstvý držitel Oscara za hlavní… (viac)

HBO Max plánuje seriál o Tučňákovi

HBO Max plánuje seriál o Tučňákovi

14.09.2021

Tučňák, resp. The Penguin, patří mezi nejznámější Batmanovy záporáky. V devadesátých letech ho nezapomenutelně ztvárnil Danny DeVito ve filmu Batman se vrací, a příští rok se pak dočkáme na filmových… (viac)