Twilight sága: Úsvit - 1. časť

• Česko Twilight sága: Rozbřesk - 1. část (viac)

V prvej časti záverečného dielu strhujúcej romance s názvom Twilight sága: Úsvit sa Bella Swan (Kristen Stewart) a Edward Cullen (Robert Pattinson) po svadbe vydávajú na svadobnú cestu do Ria de Janeira, kde sa konečne, mimo všetkého a všetkých, môžu naplno oddať svojej láske. Ich šťastie ale netrvá dlho. Bella zmietaná prudkou vášňou k upírovi Edwardovi, ale zároveň úprimnou náklonnosťou k vlkolakovi Jacobovi Blackovi (Taylor Lautner), čoskoro zistí, že čaká dieťa. Tehotenstvo s upírom však pre ňu znamená fatálnu hrozbu. Čaká ju teda búrlivý rok plný lásky, pokušenia i strát. Musí sa definitívne rozhodnúť, či vstúpi do temného, ale lákavého sveta nesmrteľných, alebo či bude žiť plnohodnotným ľudským životom. Nevyhnutnosť tohto rozhodnutia sa vinie celým Belliným príbehom ako červená niť, na ktorej visia osudy oboch kmeňov - upírov i vlkolakov. A akonáhle sa Bella rozhodne, dôjde k celému radu nečakaných udalostí, ktoré môžu mať hrozné následky. (TV Markíza)

Silencia90

Dlouhé, nudné a zbytečné scény, hlavně v první polovině filmu si mohly odpustit. Minutu zírajíc na (nikam) zírající Bellu za zvuku tklivé hudby ztrácím pomalu trpělivost. Jinak to nebylo špatné. Celá sága je víceméně to, co jsem čekala, až na ten rychlý spád věcí (díky kterému příběh nestihne začít nudit). ()

andaa

Tohle je bezpochyby nejlepší díl celé ságy. Zmizelo puberťácké ňoumavtění, humor i dialogy. Všichni se tváří seriózněa funguje to. Konečně tu nejsou žádné moc logické problémy či vynechávky a ani nelogičnost v chování postav. Kdyby takhle byly natočeny všechny díly tak se na to dá i koukat. ()

G900

Hm... Knihu jsem sice nečetl, ani to dělat nehodlám, nemám totiž sklony k autoagresi, ale pokud se scénáristé drželi předlohy, musela se p. Meyerová asi v psaní zlepšit... Nebo našla lepšího editora :D Každopádě film se docela povedl a ani pro mě, jakožto člověka úplně mimo cílovou skupinu, to nebylo až takové utrpení... Objektivně 50 % a zaokrouhlím to nahoru, ať nežeru... ()

JoSte

Ale jo, Bill Condon si poměrně dokázal ohlídat, aby to filmařsky fungovalo. Na to, že jde o 4. díl, se udál nečekaný obrat k lepšímu. ()

edie sedgwic

Pozorujem minimalne zlepsenie oproti predchadzajucej casti, kazdopadne nemozeme hovorit o ziadnom zazraku. V podstate som ten film dopozerala len kvoli absurdnosti scen, grotesknym "hereckym" vykonom a upadku filmarskeho "umenia" a na debilnosti niektorych scen sa da ozaj dobre zabavit. Hviezdicku davam za soundtrack. ()

Matli

Už jsem se lekl, že se celý film bude táhnout nudou a zbytečnýma kecama a omáčkou jako tomu bylo u jeho předchůdce, ale naštěstí porodem Belly se to trošku rozhejbalo jak po stránce napětí tak po dějové stránce, ale fakt to zachránil jen ten konec, takže tři hvězdičky jen tak tak. 40% ()

Bozvav

Konečně trocha akce, napětí a maličko grády. První půlka nic moc, ale pak to začalo slušně odsýpat. Ne, že by to nemohlo být lepší, ale vcelku pěkná podívaná. Slušných 60%. ()

Darren98

Se zápletkou dílu nevyhnutelnou v případě takové ságy a zatím nejprostším dějem přichází jediná zdařilá podívaná. Mimo Tupíří parodie je právě a jedině první část Rozbřesku kladným postdůvodem, proč Twilight měl vzniknout. I bez cíleného zřetele na vztahy mezi postavami existují vůbec poprvé znatelné znaky výpravy, nepřemrštěné pozornosti na zvláštnost námětu nebo efektů a hudební soudržnosti. Ačkoli toho nemůže sledování nabídnout mnoho, s blížícím se závěrem přivádí pocit nezvykle pevné ucelenosti zakončené nejlíbivějšími scény série. 55% ()

Wolvie

K uzoufání nudné,bez jakéhokoliv pořádného dramatického oblouku,jen totální břečka,která symbolizuje všechny důvody proč nesnášet mainstreamovou produkci a novodobé dívčí kulty.Předchozí díly (i těžce mimózní Nový měsíc) se daly docela ve zdraví snést,ale jakmile se začne kniha,která celá sama o sobě sotva utáhne filmovou adaptaci,rozdělovat na dvě půlky,je to prostě průser.Už u Pottera to skřípalo a ten má v předloze mnohem silnější oporu než Twilight.Druhý díl může být horší jen těžko,ale ten odpad si stejně radši budu ještě šetřit na něj.Kdyby náhodou. ()

Elbarto08

:DDDDDDDD Největší filmová parodie tohodle roku. Už chápu, proč to roztrhli na dva díly - nebylo by dost místa pro líbání, rotaci kamery a detaily na ruce, oči, nohu. Bella jako upírka na konci byla totální faux pas, její otevření očí rozsekalo celý kino (a vsadil bych se že i zaryté fanynky se taky smály). Chuťovka, fakt :) joo a nesmíme zapomenout na legendaární vlčí scénu, kde mluvili jako transformeři. Akorát u nich to bylo normální a aspoň se jim hejbala kovová pusa ()

Pitaya

Velmi povedený díl, možná dokonce nejlepší ze všech.I přesto, že jsem byla na půlnoční premiéře, si film dokázal po celou dobu udržet mojí úplnou pozornost. Myslím si, že v případě Rozbřesku byl dobrý tah rozdělit film na 2 díly. V podstatě nemám co tomu vytknout. Možná trošku odfláknuté vlkodlaky ale to je drobnost. ()

Filmwoman

Toto je ten typ filmu, o kterém někdo napíše, že je to nejlepší film, co viděl a dá pět hvězdiček a pak jsou tací, co dají odpad a při vzpomínce na dvě hodiny ztrávené takovou nudou se osypou. Je to jen o tom v jaké životní fázi se zrovna nacházíte. Když jsem byla na prvním dílu stmívání, tak jsem byla malá puberťačka, co ještě nepoznala skutečný život, a tak pro mě romance mezi Edwardem a Bellou bylo něco neskutečně krásného a žrala jsem jim každé slovo, ale za ty roky co tato sága běží jsem se vdala, stala matkou a nyní je pro mě tento film už celkem o ničem. Už nehltám každé Edwardovo slovo a nevzdychám vzrušením, když se objeví na scéně. Teď jsem spíše hodinu čekala, až se objeví nějaká akce, což se objevila (boj vlků s upíry), ale chtělo by toho víc. Třeba se dočkáme pořádné bitvy a méně keců o ničem v druhé části. Každopádně neberme tento film těm, co jim něco přináší, je hezké snít. ()

M.Myers

Nový Měsíc měl po premiéře asi tak 20%, postupně se dostal na 41 současných procent.... Rozbřesk má ted 66%, takže se jako dostane do červený? zajímavé.... Co se filmu týče tak je znát, že se k tomu dostal schopný režisér. V první polovině, která se sice mírně táhne, i v druhé polovině, která začne být konečně trochu akční, se věrně drží předlohy, i když kniha Rozbřesk je dělena do třech částí....ve filmu sice je o té jedné části zmínka, ale více se k tomu už nevracíme. Ve filmu bylo taky zajímavé vidět, jak spolu vlci komunikují. Na akci si měl Condon asi pozvat Sladea, protože hlavně ke konci z toho je tak trochu guláš a ještě hodně tmavej guláš... Ale celkový dojem z filmu je takový, že překonává všechny předchozí filmy a hlavně působí tak nějak rozuměji... Snad pokračování dopadne alespon stejně kvalitně, ale jelikož Volturiovy mě připadají jako banda dementů, vždy když se v jakémkoli dílu objeví, chce se mi hrozně zvracet, i proto druhému dílu moc šancí nedávám ()

kacirek_

Není to žádná pecka, co si budeme vykládat, ale když se někdo v kině skoro celý film přiblble usmívá, tak ty 4 hvězdičky dát prostě musí. Edward je jako vždy pan dokonalý a Jacob se nám taky celkem vyloupnul. Bella je krasavice, ale s tím poprvé teda nadělala cavyky:-). Celkem se jako těším na ten poslední díl... ()

Dejnasp

Moc pěkné. Tento film ve mě zanechává pozitivní pocity. Ze začátku to sice bylo trochu rozjezdové. Samá romantika, skoro žádné napětí. Jako bych se dívala na normální romantický film, kde vůbec nevystupují upíři. S druhou polovinou jsem maximálně spokojená. Zase to byla ta stará dobrá Twilight sága. Nečekala jsem, že to bude až takový zážitek. Ale jsem sklamaná se svatebními šaty Belly. Všichni s tím nadělali, tak jsem čekala něco úžasného, ale nakonec mi přišly úplně obyčejné. Ale zato proslovy na svatbě neměly chybu. :) A porod byl brutální. Triky a hudba hodně vydařené, děj velmi poutavý. Není to nejlepší z dosavadních filmů ságy, ale přesto dávám plný počet. ()

Finále Rychle a zběsile jako dva filmy?

Finále Rychle a zběsile jako dva filmy?

07.02.2020

Herec a producent Vin Diesel oznámil, že desátý film jeho rodinné akční ságy Rychle a zběsile bude nejspíš rozdělený na dvě části. Snímek se tak vydá cestou například posledního Harryho Pottera nebo… (viac)

Divergence se přesouvá do televize

Divergence se přesouvá do televize

21.07.2016

Půlení závěrů velkých sérií není zrovna populární trend. U Harryho Pottera nebo Stmívání se to ještě podařilo, Hunger Games ale docela klopýtaly a sérii Divergence tyhle čachry rovnou zlomily vaz.… (viac)

Kolik loni vydělávali hollywoodští pracháči?

Kolik loni vydělávali hollywoodští pracháči?

04.02.2011

Magazín Vanity Fair sestavil žebříček 40 nejlépe vydělávajících amerických filmových tvůrců a herců za rok 2010. Nikoho asi nepřekvapí, že absolutním šéfem je James Cameron, který si na účet připsal… (viac)

Emo upíři definitivně rozpůleni

Emo upíři definitivně rozpůleni

14.06.2010

Už se o tom spekulovalo předtím, ale pak oficiální zprávy studia Summit Entertainment tohle téma obcházely. Chvilku to vypadalo, že budeme ušetřeni, ale dohady se nakonec potvrdily: Rozbřesk bude… (viac)