Twilight sága: Úsvit - 1. časť

• Česko Twilight sága: Rozbřesk - 1. část (viac)

V prvej časti záverečného dielu strhujúcej romance s názvom Twilight sága: Úsvit sa Bella Swan (Kristen Stewart) a Edward Cullen (Robert Pattinson) po svadbe vydávajú na svadobnú cestu do Ria de Janeira, kde sa konečne, mimo všetkého a všetkých, môžu naplno oddať svojej láske. Ich šťastie ale netrvá dlho. Bella zmietaná prudkou vášňou k upírovi Edwardovi, ale zároveň úprimnou náklonnosťou k vlkolakovi Jacobovi Blackovi (Taylor Lautner), čoskoro zistí, že čaká dieťa. Tehotenstvo s upírom však pre ňu znamená fatálnu hrozbu. Čaká ju teda búrlivý rok plný lásky, pokušenia i strát. Musí sa definitívne rozhodnúť, či vstúpi do temného, ale lákavého sveta nesmrteľných, alebo či bude žiť plnohodnotným ľudským životom. Nevyhnutnosť tohto rozhodnutia sa vinie celým Belliným príbehom ako červená niť, na ktorej visia osudy oboch kmeňov - upírov i vlkolakov. A akonáhle sa Bella rozhodne, dôjde k celému radu nečakaných udalostí, ktoré môžu mať hrozné následky. (TV Markíza)

Bingos

Abych čtvrtému dílu nekřivdil, tak to bylo točené jako film. Podle všeho je to jediný film z celé ságy! Což je ale v konečném důsledku mínus, protože už to není přestylizovaná žumpa, u které bych se mohl pobavit, nýbrž film který funguje, čímž poukazuje na to jak hrozná sračka je jeho obsah! Sledujte se mnou: "První půlka první části posledního dílu je o tom, že se vemou a pak si vrznou.. Druhá půlka je o tom, že ona otěhotní a pak má krásné dítě, které je všemi milováno.. Ona nakonec umře, pak vstane z mrtvých.. KONEC 1. ČÁSTI." A v kině jsem dokonce viděl faninku v upířím kostýmu... ()

seth82 odpad!

Oh, my eyes...Prvú časť som kedysi dávno ohodnotil tromi hviezdičkami, keďže nešlo iba o "love triangle", v tejto poslednej katastrofe to už totálne zošlo dole vodou so scenárom a aj "originálnym" príbehom. Nie, ďakujem, porovnateľné k juhoamerickej telenovele... ()

Beaumont07

Prvé tri presladené štvrtiny stlačiť do desiatich minút, aby sa dalo povedať, že film aj o niečom bol, a možno by to nebol až takýto prepad. Ináč relatívne pozitívne hodnotenia sú také podľa mňa v porovnaní s ostatnými dvoma idiotskými filmami ale sám o sebe ani tento za veľa nestojí. Takmer až za nič. ()

Milodar

Není to špatné, ale zlatý Underworld jedna a dva, kterému Kate Beckinsale v upnutém latexovém oděvu dodala hlubší duchovní rozměr. Škoda, přeškoda, vždyť Stevardovi i Patizónovi by latex tak slušel. ()

peetriss

Nebudu se připojovat k těm, kteří zaujatě hází hodnocení "odpad!" jen proto, že film má v názvu slovo Twilight... Rozbřesk - 1.část ve své první polovině začíná povinným ukojením kvaziromantických choutek raně náctiletých slečen, a tradičně tato romantika zatraceně nefunguje, dokonce až nudí, ve druhé polovině filmu přetočil Condon žánrově celé vyprávění směrem k hororovější tváři pouze s náznaky romantické příchuti, a právě tato polovina čtvrté pokračování Twilight Ságy zachránila od fiaska. Mám trochu podezření, že Bill Condon to udělal schválně - nejdříve nechal puberťačky rozpustit v přeslazené svatebně-líbánkové extázi, pak jakoby je chtěl uvést do reality, probudit je, pořádně profackovat, chytit je pod krkem a naservíroval jim nezvykle temné vyvrcholení - hlavně při porodu, to vypadalo, že Condon snad zapomněl, že točí Twilight, ale díky bohu za to. Začne to mít spád a především i smysl! Kristen Stewart a Taylor Lautner jsou již klasicky největšími tahouny, stále topornější Robert Pattinson mi opět víc a víc dokazuje, jak špatným hercem je! ()

ThomasCrown

Je tu možnosť potenciálneho zvýšenia hodnotenia po čase, keďže po prvej časti ide o najlepší diel série. Konečne je tu dej a to zmysluplný a s privretými očami aj zaujímavý. Premena, ostrov pri Brazílii, tehotenstvo, Jake konečne nie je až taký veľký blbec, skvelý záver a nalákanie na záverečný diel. Takto mohla vyzerať aj dvojka. ()

Teabag

Twilight Saga: Breaking Dawn je dobré vidět, pokud si nejste jistí v otázce nechtěného těhotenství. Jinak je to ale 116 minut bez děje a bez výrazu. Za ty patetické dialogy by někdo občas zasloužil facku. ()

Prochy38

Tak moje zbožné přání vyslyšeno nebylo. Když jsem zde komentoval předchozí díl, prosil jsem v pokračování podobnou akci a méně hloupých keců. Co jsem dostal? Nulovou akci! Kecy, kecy, kecy a kecy, postelová scéna, kecy kecy kecy, hodně krve, chřadnoucí Bella, kecy kecy kecy, Jacob bez trička, kecy kecy a kecy. Skvělé?! Já to ty téměř 2 hodiny vydržel, ale jde jasně o nejslabší díl série a nevím, jestli se chci na vol.2 za ten rok koukat. Pro mě katastrofa a jedno z největších zklamání roku 2011. Uff. Ale Belle to jako upírce sekne! A to jsem ji viděl jen chviličku. Jediné, ale bohužel natolik obrovské mínus je to, že tvůrci natáhli na 2 hodiny příběh, který by se dal zvládnout za 20 minut. Tady se prostě vůbec nic neděje! ()

jurasino

Snažil jsem se vcítit do role té teenagerky která tuhle sérii tak miluje a dal jsem tomuhle pokračování šanci. Čekal jsem od toho víc, nějáké větší zvraty v ději tam nebyly, nikam dál se série pořádně neposunula, to co se zde událo už mělo být obsaženo klidně v trojce. Chápu, že těm holkám ke štěstí stačila jen první scéna jak Jacob vyběhl ven bez trika ale já jsem z toho nic neměl. Hodnotím to třema hvězdama protože přesto tenhle snímek za něco stál a nebyla to úplná nuda.. ()

Warle

Viděl jsem jen první díl a toto, protože si myslím, že to je úplně jedno. Stejně bych se toho zas tak moc nedozvěděl, řekl bych.. A mám i slušnou domýšlivost. Původně jsem měl 1*, ale nakonec jsem přimhouřil oko a dávám ještě jednu hvězdu navíc. Jedná se celkem o fajn fantasy s podezřele slušnou muzikou a kamerou. Knihu jsem nečetl, tak nemůžu soudit, jak je na tom s předlohou, ale scénář je jednoduchý - svatba -> líbánky -> impotence -> monstrum v břiše -> nasraný vlci -> upír -> konec. Prostě je to moc jednotvárné, chybí tomu zápletka, cokoliv, co by chytlo. Ale není to tak hrozné, jak by se zdálo na první pohled. ()

Itar

Prázdnota na druhou. S určitou dávkou nadsázky bych to přirovnal k první části posledního dílu Harryho Pottera. Tam nicméně o mnoho lépe fungovala režie a s ní spojené herecké výkony představitelů (všichni víme, že jak Kristen Stewart, tak Robert Pattinson hrát dokážou, tak proč to sakra v tomhle případě nejde?) ()

Pablinho odpad!

Tohle je na cenu. Cenu nejvíc natahovanýho ničeho. Příběh by mi sám o sobě možná (!) nevadil, ale trochu mě minula cílová věková skupina a pohlaví, kterýmu bylo všechno tohle uzpůsobeno. Ale ty dialogy byly jiná liga, na tom se člověk pravidelně upřímně zasmál :) ()

Jespi

Asi nejlepší díl série. Už se zde konečně něco děje a film se posunuje dále. O děj filmu už jsem se i zajímal a přál jsem postavám ať se jim stane to, či ono a nebyly mi ukradené jako v předchozích dílech. Pohled na vychrtlou Bellu byl docela šok, Edward si rtěnku nesmazal, škoda....ale i tak to bylo fajn. Vlci opět suprově zmáknutí, vyvrcholení děje už taky mělo nějaký "náboj", no prostě konečně se zde něco dělo a hlavně to bylo kvalitně natočené(V rámci romantických filmů.) 70% ()

Mikeel

Musím uznat, že mě tenhle díl poměrně překvapil. První půlka byla teda šíleně roztahaná a nudná, nic se nedělo a já čekal, kdy se to konečně rozjede. Druhá půlka už mě konečně upotala a Stmívání se z (dle mého názoru) podprůměrné upírské romance vyhouplo na průměrnou upírskou romanci. Nicméně se mi líbila scenérie tropického ostrova a ten dům! :D Myslel jsem, že se kvalita filmu ještě zhorší, ale vážně jít v hodnocení pod dvě - tři hvězdičky by byl nesmysl a zaujatost vůči celému Stmívání. A vzhledem k tomu, že já nemám ke Stmívání zas takovou averzi, nepůjdu se svým hodnocením níž. ()

Sagara

na úvod: Som fanúšikom predlohy a hodnotenie som tentoraz nemusel nadhodnocovať. Priznám sa, že záverečná časť knižnej série nie je mojou najobľubenejšiou. Naopak. Je dobojované, môj obľúbenec Jacob zostal na ocot, Victoria porazená a všetci šťastní. Dokonca je aj najnudnejšia, lebo prvú polovicu knihy sa nedeje nič len svadba, sex, tehotenstvo a pôrod. Čudoval som sa ako chcú toto roztiahnúť na dve hodiny. No po prvých recenziách môj skepticizmus ustúpil a zistil som, že niekde sa musel stať zázrak. A stal sa. Síce hneď na úvod pokazili Jacobov útek, ktorý patril na koniec predošlého filmu, tak ako to bolo aj v predlohe a tento film mali začať lepením plagátov. Videli ste tohto chlapca? Takto to vyznelo skôr do stratena a v podstate zbytočne. Zato mnou obávaná nudná svadba, bola vyšperkovaná skvelými vtípkami od mojich obľúbených postáv ( Cullenovci okrem Eda, Bellini rodičia a spolužiaci). Aj honeymoon časť bola príjemne znesiteľná hlavne kvôli podareným vtípkom. No a napokon všetko čo sa odohralo v druhej polovici vrátane skvelého krvavého finále bolo WOW. Výborné natočené gradované a jediné čo zamrzí je všadeprítomná otravná cenzúra. Najlepšía časť filmovej Ságy! ()

sona123

Znám knihu a ta je jiná, než tahle klipovitá záležitost pro teenagery ušitá horkou jehlou. Líbí se mi ale rozdělení knihy na dvě části, které dávají smysl a nevadí si tak počkat na dokončení - i když být z toho jeden film, mohl být určitě dynamičtější a nabitější. Herci jsou topornější, než je běžné a co bych ocenila by byl větší prostor pro zbytek Cullenovic. No, sága nám míří do konce a doufejme, ze se vztyčenou hlavou a bez vážnější újmy - vím, že je to brak, ale stejně mám pro něj slabost. ()

Finále Rychle a zběsile jako dva filmy?

Finále Rychle a zběsile jako dva filmy?

07.02.2020

Herec a producent Vin Diesel oznámil, že desátý film jeho rodinné akční ságy Rychle a zběsile bude nejspíš rozdělený na dvě části. Snímek se tak vydá cestou například posledního Harryho Pottera nebo… (viac)

Divergence se přesouvá do televize

Divergence se přesouvá do televize

21.07.2016

Půlení závěrů velkých sérií není zrovna populární trend. U Harryho Pottera nebo Stmívání se to ještě podařilo, Hunger Games ale docela klopýtaly a sérii Divergence tyhle čachry rovnou zlomily vaz.… (viac)

Kolik loni vydělávali hollywoodští pracháči?

Kolik loni vydělávali hollywoodští pracháči?

04.02.2011

Magazín Vanity Fair sestavil žebříček 40 nejlépe vydělávajících amerických filmových tvůrců a herců za rok 2010. Nikoho asi nepřekvapí, že absolutním šéfem je James Cameron, který si na účet připsal… (viac)

Emo upíři definitivně rozpůleni

Emo upíři definitivně rozpůleni

14.06.2010

Už se o tom spekulovalo předtím, ale pak oficiální zprávy studia Summit Entertainment tohle téma obcházely. Chvilku to vypadalo, že budeme ušetřeni, ale dohady se nakonec potvrdily: Rozbřesk bude… (viac)