Detektív poručík William Somerset (Morgan Freeman) pomaly končí svoju kariéru a jeho poslednou úlohou je zaučiť mladého a ambiciózneho detektíva Davida Millsa (Brad Pitt). Obaja sú nasadení na vyšetrovanie prípadu brutálnej vraždy, ktorý ich neodvolateľne vtiahne do pomýleného a zvráteného sveta psychicky narušeného, ale inteligentného a rafinovaného zločinca, s krycím menom Johna Doe. Vražedný maniak v besnom zabíjaní pokračuje - už na druhý deň sa nájde zohavené telo najlepšieho advokáta v meste, vedľa ktorého je krvou napísané slovo „chamtivosť“. Zdá sa, že to nie je posledná obeť a kým polícia vraha vypátra, bude každý zo siedmich smrteľných hriechov - obžerstvo, chamtivosť, lenivosť, smilstvo, pýcha, závisť a hnev - kruto potrestaný... (TV Markíza)

Lyžař

I když mi není téma filmu zrovna příjemné, musím uznat, že myšlenka a zpracování je naprosto skvostné. Co dodat - kdo neviděl, o hodně přišel!! ()

J. T. Kirk

Thriller jak má být.. Fincher nepodal jako obvikle skvělou práci, nyní to bylo ještě mnohem lepší.. A navíc obsazení Pitta, Freemana a Spaceyho je téměř dokonalé.. ()

Wolvie

Jak neskonale závidím všem filmovým fandům,kteří ještě neměli čest setkat se s ďábelským plánem jistého Johna Doea,ještě víc pak těm,kteří neznají jeho brilantní a geniální završení.Fincherovo stěžejní dílo (fandové Klubu rváčů jistě prominou). ()

hazaba

Po dlouhé době jsem si osvěžila, o čem Sedm vlastně je. Hrozně depresivní, precizně natočený, místy přehnaně stylizovaný (např. proč používali baterky, když jasně šlo v některých případech rozsvítit). Morgan Freeman i Brad Pitt jsou výborní, ale předčí je Kevin Spacey, který jakmile se dostane do záběru, tak jej naprosto ovládne a jeho zloduch je dokonalý. ()

Lars

Bezejmenné město v dešti. Mladý a ambiciózní detektiv, který sem přijíždí udělat kariéru. Na druhé straně starý, léty otřískaný detektiv, který má poslední týden do penze a přeje odejít ze světa násilí a vražd. Hned jejich první případ je zavede do kolotoče sériového rituálního vraha, jenž si své oběti vybírá podle sedmi smrtelných hříchů - obžerství, lakomství, lenost, smilstvo, pýcha, závist, hněv. Není zde nic, co bych mohl tomuto skvostu mezi filmy vytknout. Skvělé herecké obsazení, režie, scénář, kamera, zvuk, hudba...atmosféra ! Společně s Mlčením jehňátek tento thriller nastavil laťku tak vysoko, že ji dodnes nikdo nepřekonal. A pokud se o to někdo pokusil, ve většině případů hodně narazil. ()

CyriC

Škoda, že na konci nebyla vidět ta hlava. Opravdu se mi líbila scénka s feťáčkem - tuším, že lenost. Jen když se člověk zamyslí, tak USA je jeden z nejparanoidnějších států na světě, jejich policie má oči všude a obyvatelstvo je velmi dobře monitorováno, zároveň to vše funguje na bázi odměn za práskačství, takže konec konců možná, že před 15ti lety by to bylo možné, ale dnes by vraha chytli rychleji, než by řekl "vyhonit". Morgan Freeman byl fantastický a trochu mě obtěžoval Brad Pitt svou neurotickou postavou, která by v realitě neměla šanci projít psychotesty a tím pádem se stát detektivem - na to autor maličko zapomněl. Kevin Spacey by to sice mohl vytáhnout zpět na 5, ale pro silnou nerealističnost a občas nelogičnost 5 dát nemohu. ()

KHkomiks

Zajímavá kriminálka,skvělý herci. Nejdřív mě ten film nenadchl, po více shlédnutí musím uznat, že jde o jednu z nejlepších krimi filmů. Tady nemůžu než jen vychvalovat. ()

John8

Velice silný příběh, zabalený do ne už tak povedeného krimi filmu, ale i přes to se jedná ve špičku ve svém žánru a hlavně za zakončení zaslouží plný počet. ()

Clu

Od začátku je to dobrý film. Na konci ale přijde neuvěřitelně ďábelský Kevin Spacey a film se změní v nezapomenutelnou klasiku. Zajímavé komentáře: radecacek ()

čmelda5

Když se mě zeptáte, jaký film je podle mě nejděsivější a nejstrašidelnější, odpovím vám, že Sedm. Protože děs a hrůza se neměří podle počtu lekaček nebo litrů krve. Viděla jsem spoustu hororů, kde jsem si zakrývala oči, abych se uchránila před nechutnými či "lekavými" scénami. Ale většinou to byly plytké filmy, na které jsem po chvíli zapomněla. Tento snímek je jiný. V tomto filmu je nejdůležitější lidská psychika. Na ní je to celé postaveno. Prostě psycho, které mi chvílemi drásalo nervy nepochopitelnými činy toho vyvoleného. A nejstrašnější a nejstrašidelnější scéna vůbec je objevení "líného hříšníka". Když jsem tento film viděla poprvé (před mnoha lety), dávali ho pozdě večer, tudíž už byla tma, a já jsem byla doma sama. Po téhle scéně jsem se tak strašně bála, že až do konce filmu jsem měla strach vylézt z postele. Proto jsem byla nesmírně šťastná, když se konečně vrátili rodiče a já jsem se konečně mohla jít vyčůrat. A ten konec? Prostě boží!!! ()

GOREGASM

Neprostupnou a černočernou temnotou prostoupený thrillerový klenot po jehož shlédnutí už budete vždy srovnávat. Pocit výjimečnosti navozují již opening credits včetně znepokojivého fontu, který načrtne pokřivenost vrahovy mysli. Fincher věděl, že má v rukou materiál, který vstoupí do dějin a využil veškeré umění své a herců jakbysmet. Místy doslova prohnilá optika, kterou nás Fincher za doprovodu Shoreových tísnivých motivů provádí po jednotlivých místech činu, jde ruku v ruce s nekonečnými provazy deště, které zkrápějí prakticky každou scénu v exteriéru a nenabízí ani chvilkový únik k naději. Od Mlčení Jehňátek nám nikdo nenaservíroval silnější a propracovanější psychologii, která je nejen díky naprosto unikátnímu vyvrcholení nezapomenutelným a katartickým zážitkem. Za ignoranci ze strany akademie potom musíme považovat jen jednu nominaci za střih. Při závěrečných titulcích budete jen ztěžka oddechovat...SE7EN. 100% ()

Fawkes

Hodně zajímavý námět, prvotřídní scénář a fantastické herecké obsazení donutí snad každého neodtrhnout po celé dvě hodiny od tohoto filmu oči. I já jsem byl na konci docela překvapen, nicméně něco mi přesto na konci chybělo, takže proto strhávám jednu hvězdičku. Ale jinak akční thriller jak se patří a Brad Pitt s Morganem Freeman dokonalá vyšetřovatelská dvojka. (80%) ()

Iwiiik

Mrazivé! Temné! Děsivé! Fantasticky natočený thriller o zvráceném a sadistickém masovém vrahovi, který tahá za nohu detektivy a přitom trestá vybrané "oblíbence", páchající smrtelné hříchy. I přes ponurost snímku musí srdíčko každého filmofila vesele tleskat nadšením nad skvělou filmařskou prací, kterou odvedl David Fincher a jeho tým na každé jednotlivosti tohoto dílka. Vynikající výkony Brada a Morgana jsou sladkou třešničkou na pětihvězdičkovém dortu! Považuji Seven za nejlepší thriller všech dob! ()

Seriálový Mindhunter je definitivně mrtvý

Seriálový Mindhunter je definitivně mrtvý