Jednotka samovrahov

• Česko Sebevražedný oddíl (viac)
USA, 2016, 123 min (Director's Cut: 134 min, Alternatívna 111 min)

Je super pocit, byť zlým... Zhromaždite tím tých najnebezpečnejších väznených super zločincov na svete, dajte im do rúk najsilnejšie zbrane z vládnych zdrojov a pošlite ich na misiu, ktorej cieľom je poraziť záhadnú a nepremožiteľnú bytosť. Dôstojníčka americkej tajnej služby Amanda Waller je presvedčená, že to zvládne iba tajne zvolaná skupina nesúrodých, nenapraviteľných jednotlivcov, ktorí nemajú čo stratiť. Ako to však dopadne, keď si členovia jednotky uvedomia, že neboli vybraní, aby uspeli, ale za trest poslaní do vopred prehratého boja? Budú spoločne bojovať až do posledných síl, alebo sa rozhodnú byť každý za seba? (Continental film)

E=mc2

Otrasný scenár. Ploché postavy. Film je evidentne prestrihaný. Poznanie : Margot Robbie by mala dostať nomináciu na nejakú peknú cenu. 70% ()

Gnoma

Na tohle jsem se celkem dost těšila, ale co jiného čekat než další mainstreamovej pokus. Fakt dokonalej pocit, když osoba se kterou odcházíte z kina tleská ještě hodinu po tom. ()

Sabrewulf

Ach jo, to tak STRAŠNĚ MOC NEFUNGOVALO!!!! Jestli si lidi u Batman vs Superman stěžovali na to, že tam byly na sílu nastrkány hrr hrr postavy, aby se co nejrychleji zformoval ten vesmír, tak u tohoto museli zhebnout!!! Ta scéna, kdy šéfka sedí v restauraci a představuje všechny postavy, byla tak neuvěřitelně ZOUFALÁ, že jsem nevěděl, jestli se mám smát nebo brečet. Ano, tohle je synonymum nejvíce vystihující film. Absolutní zoufalost. Nepovedená, tlačená až trucovitá snaha DC dohnat Marvel, když na ně prostě nemají. Nemluvě o tom, že těch superhrdinů je už prostě MOC. Nedá se to vstřebat a polknout, už jen vyzvracet ven. To už pak jen koukám na další a další postavy a kroutím hlavou nad tím, jakou další postavu, vycucanou z prstu, použijí. Tam nefungovalo absolutně nic. Už u scény krokodýla dělajícího kliky a poté rádobydrsně kráčejícího k mřížím jsem svíral hlavu v dlaních a říkal si:"Panebože, co je to za směšné divadýlko?" Asi po 45 minutách pocitu, že čumím do zdi namísto filmu, jsem začal proklikávat vpřed a když jsem narazil na nějakou akci, která byla stejně zoufalá a nefunkční jako postavy a film, utnul jsem to úplně. Je to odpad jako bejk, tu hvězdu dávám spíš z lítosti, jak jim to nejde. Kdyby byl Bajza nejhlavnější šéf Marvelu, měl by říct DC, ať nedolejzá. P.S: Prý byla role Jared Leta hodně prostříhaná a dostal mnohem méně prostoru, než měl mít. Já to samozřejmě plně chápu, jeho Joker byl totiž nehorázně trapný a - jak jinak - zoufalý. ()

StanislachKo

Sfilmovanie komixu sa tu asi dostalo na rázcestie. Vždy som sa tešil z tej nepísanej dohody, že marvel je proste bezduchá cool zábava vo veselom nadnesenom štýle a DC jej temný protiklad. Dlho to držalo a dlho to fungovalo. Ale tu je skoro z každej scény cítiť rozpačitosť typu "Kam tam či tam". Nehovoriac o až tak nezmyselnej zápletke: "Potrebujeme spraviť komando z najväčších zloduchov sveta, keď príde nejaký megapadouch... Jaj, aha, jeden z tých našich zloduchov, ktorým sme dali voľnú ruku, je tým megapadouchom? No ešteže tu máme ten megazlý team, aký skvelý nápad!" WtF!? No a Jared bol ako Joker podľa mňa úplne mimo. obsadiť ho bol asi dobrý nápad, keďže teraz zažíva špičku, ale mne sa zdal presne v tej nezmyselnej polohe medzi Nicholsonom a Ledgerom.. Ale! Margot bola sexy a celkom zábavná a Ayer mi zatiaľ vždy ponúkol zábavu. Príjemnú alebo menej, ale vždy zábavu. Takže. Natočené fajn, akcia veľmi slušná, pátos iritujúci, dejová línia žalostná a vedomie faktu, že z tohto bude ďalší franchise, žiaľ nespochybyteĺný. ()

tomeek

"Dejte dohromady tým těch nejnebezpečnějších superzločinců na celém světě, vyzbrojte je tím nejefektivnějším arzenálem, který má vláda k dispozici, a pošlete je porazit záhadnou nepřemožitelnou entitu." - ...a dostanete slepenec nelogických momentů a totálně samoúčelných scén. Úplně postradatelný Joker, Margot jenom jako eye-candy podobně jako Black Widow u Marvelu (aztécký polobůh drtící pohledem vlak metra a oni si vezmou pálku a bumerang??) a jeden pohled tvrdší než druhý. Děj vůbec nefunguje (záchranná mise krok sun krok městem, hlavně aby si postavy pokecaly) a mezery v logice brání sebemenšímu prostoru ve vykreslení charakterů postav, které stejně nepoznáme. Celý film stojí na Willu Smithovi, ostatní postavy nonstop brzdí děj žvatláním o morálce. Nejlepšími momenty se tak stávají scény s Batmanem. Kvůli "lovestory" pořádně není prostor na všechny postavy a to ani při director's cutu. Mě to zklamalo hodně a mám pocit, že DC s filmy přichází už tak trochu s křížkem po funuse. ()

alisa.upir

Plusem je jednoznačně Margotka s Žolíkem. Ten zbytek lidí tam běhá jen do počtu a kurňa přestaňte tu Caru cpát do filmů. Její hlas je absolutně bez jakýkoliv emoce a tak strašně odpudivej. Co jsem teda ještě nepochopila, tak nejdřív ze začátku filmu jim ta bréca ukazuje, jak kohokoliv z nich může stisknutím tlačítka odpálit do povětří, a když Margotka uteče, tak nejdřív přemlouvá Willa, a pak dává nějaký další rozkazy, aby někdo sestřelil ten vrtulník, ale že by teda stisknula to tlačítko, který přesně pro tyhle účely má? A takhle to je s víc scénama v tomhle filmu. ()

SeanLSD

Ayer nebol zlá voľba, ale chcelo to ísť ďalej...a oveľa! Chcelo to, aby bol scenár rovnako ujetý, ako je audiovizuálna stránka filmu. Ale to neznamená, že som si to neužil viac než väčšinu ostatných komiksoviek za hodne dlhý čas - aspoň do chvíle, kedy si tí "najhorší z najhorších" pri poháriku nevylejú srdiečka. Dramaturgicky sa JEDNOTKA SAMOVRAHOV hneď spočiatku rozpadá do reťaze scénok, síce veľmi osobitých, výtvarne aj dejovo, navyše ich psychedelický look ma bavil ďaleko viac než iné filmy tohoto typu - ale odkedy sa to všetko zjednotí a zradí seba samého, keď definitívne vysvitne, že tí strašní hajzli a najnebezpečnejší magori sú napokon vlastne iba ďalší klaďasi, ide jednotka na jasnú samovraždu - u diváka. Následný boj proti absolútne zameniteľnému záporákovi, ktorý sa po stáročnom väznení okamžite z dlhej chvíle rozhodne zničiť svet, je totiž jedna veľká rutinná nuda s efektami. ()

Radiq

Trochu jsem čekal, že to nebude nic pro dospělé. Krve se tam nedočkáte, digitálních efektů je tam tolik, že by se s tím dalo hnojit pole, a celé je to tak mainstreamově zaměřené, že to snižuje kvalitativní laťku dost nízko. Jak jsme u některých filmů podle DC zvyklí, opět je zde vše strašně přehnané (ano, narážím na Supermana), takže destrukce města je obrovská. Přitom zde postrádám nějaké efektní slow-motion záběry a ne je dát jen do finální bitvy. Postavy mají každá samostatně docela potenciál, ale nacpat jich sem tolik, že téměř žádná z nich nemá dost prostoru, to je strašně nucené. Vidím v tom snahu vyrovnat se týmovkám z MCU, ale tam tomu předcházely samostatné filmy, kde nám byly jednotlivé postavy představeny. Tady ne. Hodí nás do toho jak vajgla do břečky a já si připadám jak poslední okurka v nálevu. Asi neznají to staré známé sousloví "méně je více". Samostatná kapitola je Joker, který mě sice nadchnul již dříve ve videoklipu Skrillex & Rick Ross - Purple Lamborghini, ale tady mi připadal strašně odfláknutej. Nejen že se tam objevil jen párkrát a málo, ale celý byl takový... jak kdyby zrovna vylezl z Instagramu. Prostě zaujmout vzhledem puberťáky a temnost nechat za rohem. Ale hlavně, že jsme zde měli zastoupena všechna pohlaví, rasy a pro jistotu i nějaká ty monstra. Máme to všechno zapotřebí? Ne. A tak to nejlepší z celého filmu nakonec zůstává použitá hudba, to se poslouchat dá. ()

Triple H

Sklamanie. Suicide Squad zlyháva najviac tam, kde mala podľa trailerov a hypeu byť jeho najväčšia sila - v postavách. Tie sú napísané buď odfláknuto, alebo Ayerovi film štúdio kvalitne prestrihalo. O nikom sa nedozvieme dosť na to, aby sme si k nemu/nej vytvorili vzťah, možno s výnimkou Deadshota a Harley Quinn (ale aj tam všetko prefrčíme z rýchlika). Celý tím spolu komunikuje takmer výlučne v hláškach - žiadne normálne dialógy, ktoré by budovali vzťahy - proste čo veta, to vtípek. Všetci tak pôsobia ako dvojrozmerné figúrky z nejakého cartoonu. Keď potom v závere začne jedna z postáv hovoriť o celej skvadre ako o svojej rodine alebo máme zrazu akceptovať, že im na sebe záleží - absolútne to nefunguje. Chýba fungujúca výstavba postáv, ich vzťahov aj deja, ktorý sa kostrbato hýbe vpred a poriadny zmysel nedáva ani to prečo sa vlastne celý tím Suicide Squad dáva dokopy (!). Logika aj na comicsové filmy kríva na obe nohy a nejeden raz (spôsob akým Amanda Waller kontroluje Enchantress a cez apku v mobile ostatných je trošku na smiech). Dosť veľký problém je teda scenár, čo ma u Ayera prekvapuje (žeby input zmätkujúceho štúdia, alebo málo času?). Režisér ďalej nezvláda tempo, ktoré kolíše a na viacero miestach sa gradácia zastaví nie práve šikovne zvolenými odbočkami. Hudba mi prišla miestami otravná - skutočne nepotrebujeme každých 5 minút počuť na plné pecky nejaký prefláknutý popový flák, aby sme videli akú ukrutne cool vec sledujeme. Skĺzavalo to takmer do sebaparodickej roviny - trochu sa ukľudniť a ubrať plyn by neuškodilo. Čo herci? Keďže majú jediní aký-taký priestor, Will Smith a Margot Robbie majú aj jediní šancu vyniknúť. Prvý menovaný odvádza vysoký štandard a druhá menovaná je najlepšou vecou na celom filme. Dobre zvládnutý design a kostým, a Margot Robbie veľmi dobre hrá. Jediná vec, ktorá si zaslúži jednoznačný palec hore. Letov Joker do deja v podstate nezasahuje, je vo filme minimálne a evidentne len preto, aby tam bol. Všetky jeho scény (sú kratšie ako by človek čakal) boli v traileroch a štúdio divákov v tomto smere trochu odrbkalo. Čo sa týka výkonu - keďže nemá priestor, ťažko posudzovať. IMHO občas silno prehráva a príliš tlačí na pílu - ale snaha je neoddiskutovateľná (Leta by ste nespoznali ani pod mikroskopom), design tip top a pod lepším režijným vedením a s lepším scenárom (Affleckov sólo Batman?) to môže stáť za to. Akčné scény sú pozerateľné, ale to je dnes už blockbusterový štandard. Čo mi úplne nerezalo bol digi bordelový záporák a finále - čakal som niečo civilnejšie, ale to je vec, ktorá by v lepšom filme nevadila. Suma sumárum: Pozerateľné a nenudí, ale so zlým scenárom, zle vybudovanými vzťahmi medzi postavami, logickými lapsami, prepálenou hudbou a celkovou nesúdržnosťou (film pôsobí ako séria koláží nalepených na seba, resp. ako séria trailerov - nie ako kompaktné dielo). Reparát po BvS teda IMHO nevyšiel, keďže Suicide Squad je vlastne more of the same. Harley Quinn je super, Joker má potenciál a Deadshot je OK. To sú jediné pozitíva. WB a DC v zúfalej snahe rýchlo dobehnúť Marvel packajú esenciálne veci ako expozícia, výstavba deja a pod. Suicide Squad potrebovalo byť homerun a nie je ním ani náhodou. () (menej) (viac)

ing.Frosty

Další studiově vykastrovaná blbůstka. Proč najímají režiséry jako David Ayer když je stejně nenechají naplnit svou vizi. Monstrózní a nápaditá reklamní kampaň se stala kamenem úrazu, kdy očekávání byla šponována na maximum a ve výsledku jsme dostali jen další průměrný blockbuster, který vyšumí dřív než člověk opustí kino. Temná atmosféra je tu jen naoko. Zhasnutí světel a digitální levitující kruh trosek prostě nějak nepřivodí osudovost o záchranu světa. Harley Quinn vytahuje dojem o úroveň výš, ale sama to neutáhne, čaroděnice přijemné překvapení, Will Smith občas něco zahlásí, ale jinak vypadá dost znuděně a Letův Joker šíleně přehrává a působí jako trapná karikatura Heatha Ledgera nebo Nicolsona, kterým zlo přímo teklo z uší. Vtipné scény z trailerů jsou buď náslině naroubovány, vytrženy z kontextu nebo pro jistotu úplně chybí. Soundtrack super, ale vykrást ty největší rockový pecky a nahodit je na akční scény a tvářit, že je tím povznesli na jinou úroveň by dokázal každý. ()

Remivsremi

What a ride! No, jak se to vezme. Squad je velmi nekonzistentním filmem. Často je přespříliš zkratkovitý, bez gradace či nějaké rozumné posloupnosti. Mnoho scén je nazdařbůh poslepovaných, i když to nedává moc smysl, důležité je, aby vypadaly cool. Hlavní záporák je nevýrazný, jako u většiny komiksovek. Ahoj, jsem velký a mocný zlobák, chci vše zničit, abyste mi sloužili. Ale ne sakra, vy jste mě porazili. Konec filmu. Co se nemůže snímku upřít, je výborný herecký ansámbl. Všichni si evidentně natáčení užívali, z jejich projevu je to na plátně dostatečně znát. Harley si většinu scén krade pro sebe a očekávám velký nárůst v prodejnosti veškerého jejího merchandisingu. Ve výsledku je film poměrně velkých gulášem, ale s postavami, které si oblíbíte. 5/10 ()

VaHo

Průměr. Do záporu se to dostává s přihlédnutím ke skvělým trailerům a velkému očekávání. Příběh o problému, ke kterému nezavolají (logicky) Batmana ale místo toho vytvoří (nelogicky) jednotku nestabilních šílenců a vrahů kteří mají spolupracovat. Dejme tomu. Jako jo, divák se nenudí, ale že by se mělo jednat o nějaký terno, tak to ani omylem. Je tu přehršel postav, které vidím poprvé a které mi nic neřeknou, a popravdě, které mi jsou ukradené. A Joker? Herec je v pohodě, ale ta vizáž a chování – na to si nikdy nezvyknu. Jinak tak nějak nevím, co o tom říct. Ujde to, ale to je tak vše. ()

Doudis19

Tak a je to tady, i druhý nejočekávanější film roku je průměrný akčňák s jednou dvěma figurkami, co za něco stojí. Po Supermanovi s Batmanem i Sebevražedný oddíl zklamal a DC bude mít zatraceně těžkou práci tyhle přešlapy napravovat. Hodně je to o záporácích. Modelka směšně se vlnící v metru není to, co byl pro Nolanova Batmana Joker nebo Bane, pro Thora s Avengers Loki, pro Iron mana jeho ego ;-), atd... Přitom stačilo tak málo. Dát prostor k vyřádění Jokerovi. Leto na můj vkus trošku přehrával, ale i tak by jeho souboj s tou, nadruhou stranu docela vtipnou bandou, fungoval lépe. Marvel jede, Dc tápe! Bohužel, zatím je to tak. ()

tatanapope

Předem komentu se omlouvám, protože jména ala hrdinů si nepamataju. Film po fantasy stránce, akci i efektů byl velmi vydařený. Postavy z mého pohledu trochu nevyužity. Všechny hrdiny neznám, koukám asi mi kdesi cosi uniklo a tak jsem při sestavování týmu uvažovala marně k čemu jim někteří v týmu budou, ještě bych brala ostrostřelce ten to tam tak nějak vedl, krokodýlek ten se dal krásně vyžuít pod vodou a tak, ale v podstatě byl chudák roztomilej skoro nevyužitej, plameňák taky mohl žhnout o trochu víc nu a zbytek: bloncka zastala funkci hezkého zadečku aby bylo na co koukat, když se zrovna nic jiného neděje, ale zlodějíček z bumerangem a ten co mu pukla hlava by mi ve filmu upřímně ani nechyběli a něco výjmečného mi na těhdle třech zkrátka a jednoduše chybělo, Velkou chybku jsem viděla v tom že tenhle tým tak neak málo komunikoval, zde se dalo vtlačit ještě trošku humoru navíc, který byl sice fajn, ale na mě ho bylo málo a čarodějka ta se povedla. Celkově byl dojem ale velmi dobrý za pět hvězd to není, ale... třeba příště. ()

filmmovier

Sebevražedný oddíl není kdojívak úchvatný ani vydařený film a z ranku komiksových adaptací to platí o to víc, ale mě osobně to strašně moc bavilo, kupodivu srovnatelně s Batman vs. Superman. Soundtrack je perfektní, úvodní medailonky jsou naprosto skvěle natočený, postavy mají mezi sebou úžasnou chemii, vtipy poměrně fungují, akce je o něco slabší, ale rozhodně to není žádná tragédie, má to tempo a celou dobu to slušně šlape. Margot Robbie je úchvatná a skvostná, a její scény s Willem Smithem jsou naprosto perfektní, ti dva si neskutečně sedli a je radost je sledovat. Cara Delevingne je taky působivá kočka (ale ne celý film) a camea Bena Afflecka a Flashe potěšili. Co mě naopak vůbec nepotěšilo a celkem zklamalo, byla nová podoba Jokera. Proti Jaredu Letovi vůbec nic nemám, naopak, ale tenhle Joker se prostě nepovedl, a je (minimálně) hrozně nudný. Navíc by se bez něj ten film naprosto dokonale obešel, ale když už tam pan J musel být, tak by měl být dobrý, ale tohle mi prostě nesedlo a doufám, že tohohle Jokera už neuvidíme. Nejlépe natočený byl původ Harley, to by si zasloužilo nějaký samostatný film, ostatní byla jen zábavná podívaná, která se vám bude líbit, ale brzy jí zapomenete a pak už jí možná ani nebudete chtít vidět znovu. Já se na to asi podívám, prototože ty hlavní postavy jsou fakt skvělé a má to báječný drive a je to cool, ale jinak je to film naprosto bez ambicí. Ale Margot miluju, Caru asi taky a Joker je tentokrát nutné zlo, které se ale dá přežít. 60%. ()

Lachtaan

Když bylo světu již před nějakým časem oznámeno, že se v průběhu léta 2016 dočkáme sebevražedné týmovky konečně na velkém plátně, většina skalních fanoušků, obeznámená s částí jejich příběhu již ze seriálu Arrow, byla touto zprávou uchvácena.. Těšili jsme se z prvních našlapaných trailerů, dokud nepřišel ten, který nejspíše měl upozornit na to, jak kontroverzní snímek nás vlastně v srpnu čeká! Studio zjevně považovalo za velmi důležitý krok, když po obrovském zklamání, které nám v březnu nadělil snímek Batman vs. Superman, předělali téměř 70% celkové stopáže filmu. Sám nevím, jestli je dobře, že jsme byli ve finále tolik ochuzeni o nového Jokera, který je dle mého názoru jedním z největších zklamání filmu.. Vedle něho ale také musím vyzdvihnout až přeplácané vizuální efekty, které v celém "potěmněném" nádechu filmu celý obraz dělají matoucím a v mnoha okamžicích se divák lehce v příběhu ztrácí, i když se snaží pozornost filmu věnovat na 120%. 4 hvězdy filmu nechávám za skvělou Margot Robbie a její podání bláznivé Harley Quinn a také za to, že si film otevřel vskutku velká vrátka do budoucnosti, do té, ve které svou reputaci snad jednou napraví! ()

kjakob

Teda, takhle promrhat potenciál! Až se mi chce z toho brečet. To je asi tak jediná emoce, kterou ze mě film vyždímal. Je to dost tuctová podívaná, která se na jednu stranu snaží bejt strašně vtipná (a není) a na stranu druhou se občas chce tvářit drsně (a není). Celý to táhne Will Smith a Margot Robbie, který po sobě nenápadně pokukujou (asi dotáčky Focusu nebo co). A samozřejmě Jared Leto aka Joker, ten se rozhodně za svoje vystoupení stydět nemusí. Castingu úplně nerozumím. Proč hlavní záporák Cara Delevingne? Nic proti ní, ale s jejím metrem šedesát prostě nevzbudí respekt, ať se zamaže bahnem sebevíc. ()

chelseaman22

První poločas je bezesporu ódou na radost. Zuřivá blondýna se nebojí zápasit s minimalistickými kraťasy, černoch střílí skrze soustavu zrcadel a joker není JOKER. Vizuál působí impozantně a myšlenka nadpozemské formy života je až překvapivě ků:l. Bohužel druhý poločas je kýč, jenž se snaží prodat za pomocí vypálených kulek a nesmyslného konce. 74% ()

James Gunn upřesňuje restart DC

James Gunn upřesňuje restart DC

15.07.2023

Ještě před premiérou Flashe režisér a nový šéf DC Studios James Gunn uvedl, že veškerá komiksová tvorba studia počínaje jeho snímkem Superman: Legacy bude jedno velké propojené univerzum. Již delší… (viac)

David Ayer natočí akčňák se Stathamem

David Ayer natočí akčňák se Stathamem

07.05.2022

Viola Davis zpátky v roli Amandy Waller?

Viola Davis zpátky v roli Amandy Waller?

04.05.2022

Zatímco nové vedení studia Warner Bros. vymýšlí, co vlastně sakra dělat s jejich hraným DC portfoliem, respektive jak kupu nesourodých projektů usměrnit tak, aby z toho postupem času vzešlo druhé MCU… (viac)

Willem Dafoe jako Joker?

Willem Dafoe jako Joker?