Štúdio Marvel uvádza nový film Doctor Strange. Dr. Stephen Strange je svetoznámy neurochirurg, ktorého život sa radikálne zmení po desivej autonehode, ktorá ho oberie o to najcennejšie, čo má – o schopnosť používať ruky. Keď ho tradičná medicína sklame, je nútený hľadať pomoc na neobyčajnom mieste, mystickom Kamar –Taj. Rýchlo však zistí, že toto miesto nie je len uzdravovacim centrom, ale tiež základňou pre boj s neviditeľnými temnými silami, ktoré chcú zničiť náš svet. Strange sa po získaní nových, magických schopností musí rozhodnúť, či sa vráti k svojmu pôvodnému životu, plnému bohatstva a uznania alebo sa ho vzdá a bude chrániť život na zemi ako najsilnejší čarodejník na svete. (Saturn)

venalce

Nejlepší marvelovka za hooodně dlouhou dobu, možná like ever. One Cumberbatch to rule them all... Mám takovou teorii, že se všichni ti známí herci chodí do marvelovek vyblbnout, protože Cumberbatch tam prakticky hrál sám sebe, podobně jako třeba Downey Jr. hraje sebe jako Iron Mana. Tilda Swinton jako Prastará byla famózní a Rachel Adams si také získala mé sympatie. Byla to pastva pro oči a závěrečné rozuzlení mi přišlo originální. Btw. Jsem jediná, komu hlavní hudební motiv připomínal Star Trek? Mezititulková scéna neměla chybu. Marvel nám dluží setkání Doctora Strange a Lokiho. ()

anusha

ked to uvidim raz v buducnosti nahodou v telke tak nebudem rozumiet tomuto hodnoteniu ale toto je naozaj film do imaxu ... nesetrite aj tak si to nebudete chciet pozriet druhy krat ()

Brandon

Vypadá to, jakoby každá filmová hvězda musela mít svou komiksovou postavu. Cumberbatch je samozřejmě vynikající, ale na takovou pseudomystickou slátaninu je ho škoda. ()

Eleanor05

Celkem zvláštní Marvelovka, ale buďme rádi, že tu zase nejsou kvanta idiotů v obtažených trikotech a Tony Stark s blbými poznámkami. Alespoň se to trochu lišilo od běžného popcornového Marvel scénáře. I když bylo zřejmě hlavním úmyslem snímku ukázat divákovi pestrobarevné Astrální světy, Doctor Strange je paradoxně nejsilnější v komorních scénách, a to především v těch, které činí hlavní postavu trochu víc lidskou - konfrontace s realitou v nemocnici, scény s doktorkou Palmerovou. Akční scény plné CGI a zcela zjevná inspirace daleko kvalitnějším filmem Inception, mě především nudily a nějak mi připadaly i zbytečné. Šablonovitost filmů od Marvelu tu byla, na rozdíl od většiny současných snímků tohoto studia, snesitelná díky lepším hercům, než mají ostatní Marvelovky, protože je hodně těžké konkurovat Benedictu Cumberbatchovi, Tildě Swinton, Rachel McAdams a Madsi Mikkelsenovi a to i s výborným obsazením Thora. Dále ten nápad s dimenzemi byl natolik mimo, že se nakonec ukázal vlastně jako výhodný, neboť je alespoň originální a občas jsem se dokonce i zasmála u nějakého toho vtipu, takže na komiksovku je to lepší průměr. PS: Je strašná škoda, že je v současné době docela dost dobrých herců, ale nevznikají téměř žádné dobré filmy. Takže nejlepší herci plýtvají talentem na jeden a ten samý příběh, jen v jiném kabátu. ()

VanTom

Další učebnicově vyprodukovaný origin otevírá MCU dveře do nekonečně atraktivního, imaginativního světa magie, v němž se může prakticky cokoliv. Jak je v Marvelu zvykem, velmi pevně stojí na lehce oblíbitelných postavách (ovšem kromě dokonalého titulního Strange = Cumberbatche (+ Prastaré Tildy) ostatní moc prostoru nedostanou). Tentokrát jej zdobí ještě fantastické akční scény ohýbající prostor i čas, podtržené lstivým poražením Mikkelsenova fanatika (Dormammu svá kouzla pořádně vytasí někdy příště, předpokládám). ()

bizz_mjc

Nechci unáhleně říct nejlepší, ale jedna z nejlepších Marvelovek rozhodně, byť se příběh drží jejich šablonovitého mustru. Minimum vtipu, fajn dialogy, fantastický vizuál, jen záporák by měl být výraznější, aby v příběhu nebyl jen proto, aby bylo proti komu bojovat. Jen v Avengers si Doctora moc představit nedokážu, uvidíme... ()

Danny F.

Ne až tak úchvatné jak se o tomto filmu vedou diskuse. Bylo to povedené, mělo to vtipné situace a perfektní vizuál. Film zaujal a pobavil. Čekal jsem větší překvapení. 80% ()

lykan9

Jak jsem již několikrát psal, jsem velký fanda jak Marvel filmů, tak komiksových knih. Doctor Strange patří v knihách mezi mé nejméně oblíbené postavy a proto jsem se do jeho filmového zpracování nijak nehrnul. Udělal jsem velkou chybu. Opět se totiž jedná o vynikající kousek z marvelovské produkce, u kterého se ani na chvíli člověk nenudí, což je u mě malý zázrak, protože téma kouzelníků a nadpřirozena mě nějak zvlášť nebere. Už se těším až se Benedict Cumberbatch připojí ke zbytku Avengers. ()

Sany33

Priznám sa, že aj napriek tomu, že mám načítaných dosť zošitov s Marvel univerza, Dr. Strange mi dosť unikol a teda je pre mňa jedna veľká neznáma. Dosť ma bavil už od prvých minút ale na tom nie je nič neobvyklé, nakoľko sa jedná o Marvelovku a tie ja žeriem. Veľmi sa mi páčilo celé uvedenie a celý výcvik až k prekonaniu vlastných možností. Páči sa mi celé to okolie s timeshiftom a artefaktami v každom hlavnom meste. Páči sa mi zázračný plášť, ktorý má svoju vlastnú osobnosť a páči sa mi veľmi herecký výkon Cumberbatcha, ktorý sa týmto filmom zaraďuje medzi hercov, ktorých začínam intenzívnejšie sledovať. Mám toho iba veľmi málo čo vytknúť a pre to top hodnotenie. 91% ()

Henk123

Je to hukot bzukot vidět Cumberbitche jako superhera, moc vtipné, libozvučné a pro oka vás smrtelníků i dechberoucí. Tohle vše pohltilo hlubší nápad a po jedné zběsilé šoustačce vás odkoplo. Takže humor top, až jsem se za hemeroidy popadal, vizuálně to bylo uplně v pořádku!! a prostě to kouzlo Cumberwitche. Jinak dost průměrný. Palec hore za zmínění Drakea a M&Ma... ()

LizianShaw

Marvel opět dokázal přidat dalšího skvělého hrdinu do jejich vesmíru. Tentokrát byly nejlepší vizuály a efekty, Derrickson si úžasně pohrál s pojmem magie a cestování dimenzemi bylo vítaným zážitkem. Nejvíce samozřejmě zazářil Benedict Cumberbatch, který se vžil do role arogantního neurochirurga. Zamlouvali se mi ještě Mordo a Kaecilius, ale je pravda, že si se záporákem mohli vyhrát trochu více, a dát Madsovi více prostoru. Asi jedinou chybou bylo až příliš podstrkovaný humor, například v akci mi to nepřipadalo moc vtipné a až moc nucené. I přesto se film povedl, tak se nemůžu dočkat na sequel. 80% ()

mkubalikova

Benedict Cumberbatch je další castingovou trefou MCU. Jinak se člověk nevyhne dojmu repetitivnosti, jak u stavby originu, přerodu hrdiny, vizuálního pojetí či u hudby. Pohromadě to ale drží jako žádný jiný blockbuster tohoto roku, bavila jsem se a odcházela jsem z kina nadšená. 😘 90% ()

Ichabod

Nejoriginálnější filmová marvelovka. Zábavnější je už jen Deadpool. Bohužel opět je to film bez hlubšího prožitku, co bych musel vidět znovu. Prostě Marvel at it's best. ()

vyfuk

Doctor Strange je obrovský oříšek. Především tím, že to ani vypadá jako by neměl nic společného s Marvelem. Dělá si svůj Počátek a ten film je chaotický neuvěřitelným způsobem. Problémem je, že vy si zde musíte zvyknout na zcela nový vesmír. Na nové zákony fungování světě, nová pravidla a podobně. Asi to nakonec opravdu funguje jako u Počátku. Prostě ten film musíte vidět víckrát, abyste ho pochopili. Krom toho film nepůsobí s nadsázkou jako všechny ostatní. Strange je totálně jiný hrdina než byl jakýkoliv do teď a filmaři se nás na to snaží neustále upozorňovat, ale jde o to, že u Iron Mana a nebo Thora čekáte, že se i zasmějete, ale u tohohle filmu vtipná narážka a nebo celkově humor vyzní křečovitě a nečekaně. Ovšem, že se zasmějete, ale přijde vám to asi stejný jako se řáchat smíchy v Národním na Babičce a nebo na pohřbu rodinného příslušníka. Jsem na jednu stranu rád, že se vyplatilo přečíst komiksy, protože na každém bylo něco, čím se inspiroval film. Ale pro první film bych možná do toho hnedka nešel tak po hlavě s tím, že hlavním záporákem už je jakési mystično a nebo nadpřirozeného a třeba bych plně zadaptoval komiks Přísaha, který dokázal Doctorovi zabrat a záporák nemusel být z jiného vesmíru a nebo něco takového. Trochu mi to připomíná Ant-Mana, protože jediná špatná scéna v něm byla ta "psycho", kdy byl menší než atom a tady jde o to, že tenhle film je jako celá ta scéna skoro ve dvou hodinách, ale ne tak přitažená za vlasy. Co se týče hereckých výkonů, tak tam asi nemám co vytknout. Cumberbatch se do role hodí dokonale, Mikkelsen v roli záporáka je nenahraditelný a Tilda vhodila, všechny starce, kteří tam mohli být místo ní do kapsy. Taky mi přijde vtipný, že Strange byl původně egoista a nehoda z něj udělala toho dobrýho, ale ve filmu byl v pohodě, po nehodě z něj byl čurák a sobec a teprve poté se zase stal pohodářem. On sám za sebe ohledně zvláštnosti filmu mluví i hudba od Giacchinoa, která taky mísí všechno možné a zní jako z jiného vesmíru. Strange je jednoznačně přínosný a zajímavý film, ale možná trochu moc unáhlený a uspěchaný. Mr...? - Doctor! - Mr. Doctor? - It's Strange - Maybe. Who I am to judge? ()

MI-380

Tak nám Marvel podstrčil dalšího Avengera. Obvyklá dějová šablona, očekávaná orgie speciálních efektů: 75% (kino 3D, cca 15 diváků, zatím 3462 hodnocení s průměrem 83%). Mé soukromé "Avengers" pořadí: Strážci Galaxie, Avengers, Ant-Man, Iron Man, Cpt. America - Občanská válka, Cpt. Amerika - První Avenger, Cpt. Amerika - Návrat prvního Avengera, Iron Man 3, Doktor Strange, Thor, Avengers - Age of Ultron, Thor - Temný svět. Zatím jsem neviděl: Neuvěřitelný Hulk a Iron Man 2. ()

svobik

Naháněčka uprostřed filmu patří k vrcholům roku, ale nemůžu se zbavit dojmu, že Doctor Strange je film bez duše. Možná se na něj hezky kouká, ale celou dobu člověku jede hlavou, že to všechno už někdy někde viděl. A mnohdy líp. Generický origin. ()

Černý telefon, ideální hororové mrazení

Černý telefon, ideální hororové mrazení

13.07.2022

Třináctiletý kluk uvězněný sadistickým vrahem ve zvukotěsném sklepě. Na jeho stěně visí odpojený černý telefon. Ten však jednoho dne zazvoní. Ve sluchátku se ozývají předchozí vrahovy oběti, které… (viac)

Čtvrtý John Wick nabírá další hvězdu

Čtvrtý John Wick nabírá další hvězdu

01.07.2021

Obsazení čtyřky Johna Wicka nepřestává bobtnat. Mimo představitele titulního hrdiny Keanu Reevese se tak ve filmu dočkáme například i Donnieho Yena, Billa Skarsgårda či Hirojuki Sanady. A teď se k… (viac)

Scenárista Lokiho napíše nové Star Wars

Scenárista Lokiho napíše nové Star Wars

08.01.2021

Po napsání scénáře k pokračování Doctora Strange s podtitulem In The Multiverse of Madness a roli hlavního scenáristy a jednoho z producentů na seriálu Loki od streamovací služby Disney+ se Michael… (viac)

Scott Derrickson zpátky u hororu

Scott Derrickson zpátky u hororu

02.11.2020

Režisér Scott Derrickson před pár měsíci opustil pokračování Doctora Strange kvůli kreativním neshodám, a nyní se zdá, že se místo toho vrátí ke svému milovanému žánru – plnokrevnému hororu.… (viac)