Štúdio Marvel uvádza nový film Doctor Strange. Dr. Stephen Strange je svetoznámy neurochirurg, ktorého život sa radikálne zmení po desivej autonehode, ktorá ho oberie o to najcennejšie, čo má – o schopnosť používať ruky. Keď ho tradičná medicína sklame, je nútený hľadať pomoc na neobyčajnom mieste, mystickom Kamar –Taj. Rýchlo však zistí, že toto miesto nie je len uzdravovacim centrom, ale tiež základňou pre boj s neviditeľnými temnými silami, ktoré chcú zničiť náš svet. Strange sa po získaní nových, magických schopností musí rozhodnúť, či sa vráti k svojmu pôvodnému životu, plnému bohatstva a uznania alebo sa ho vzdá a bude chrániť život na zemi ako najsilnejší čarodejník na svete. (Saturn)

HiddenDragon

MCU PHASE 3-02: Vizualni orgie jako stvorene pro IMAX (na male televizi to bude asi nic moc) a vyborne vyuziti 3D, coz jsem naposled videl v "Ant-Manovi" (2015), jinak byva hodne 3D filmu pomerne nevyraznych. Tady jsou sceny a triky takove, ze to divaka krasne vtahuje do vsech tech barev a svetu. Trikove je to vubec docela originalni - neco podobneho zatim nabidnul jen oscarovy "Inception" od Nolana (2010), kde pokud si pamatujete bylo takove to prekladani ulic mesta nad sebe. Tady je to jeste o nekolik levelu vytuneno vyse. Mluvim o ohybani hmoty, nebo chcete-li prostoru. Pusobi to, jako by vas tvurci hodili do kaleidoskopu a otaceli s nim. Ale i dalsi figle, jako vraceni casu, nebo vystoupeni do astralniho "ja" mimo telo, letajici plast apod. Koneckoncu svet Strange, byvaleho neurochirurga, ktery hleda mezi mnichy v Nepalu uzdraveni, aby nakonec nasel sam sebe, je plny magie, a tak si o pekny vizual doslova rika. A ja byl spokojen. Dejove se samozrejme jedna o "origin", tedy uplny pocatek teto postavy. Ten byl jiz v r. 2007 zpracovan ve stejnojmennem (a kvalitnim) animaku, a i kdyz je tato hrana verze trochu odlisna, bavil jsem se opet skvele. Navic to Marvel nekolika replikami napojil na zbytek serie - mluvi se tu o Avengers a Infinity stones. Casting je taky vyborny - podle me jen Cumberbatch tuhle postavu muze hrat, protoze jednoduse vypada v obliceji naprosto presne jako jeho komiksova predloha :) A navic je i v realu docela arogantni, tak se asi nemusel ani moc pretvarovat :) (a mimochodem delal zde i face-capture pro Dormammua, holt ma trenink uz od dob Smaka z "Hobita" ;) Zaporak zahrany Mikkelsenem je taky fajnovy a je tu i par vtipnych hlasek i docela dojemnych momentu. Proste chutovka se vsim vsudy. [v titulcich jsou opet dve dotacky, jak je u Marvelu zvykem] ()

iXtr3m3

Doctor Strange je za mnou. Čo k nemu dodať. Chcel by som to v skratke, ale to sa jednoducho nedá. Je to audiovizuálny masaker, ktorý po technickej stránke urobil z inak fantastického Inceptionu chudobného príbuzného, neriešim samozrejme samotnú myšlienku, kde je to o niečom inom, keďže Nolan je len jeden. Ale jednoducho po tomto zhliadnutí by som navrhoval buď založiť novú kategóriu na Oscaroch "Fantázia/Imaginácia", alebo jednoducho dať Oscara za technickú prezentáciu automaticky Strangeovi. Nie je to najmegalomanskejší film, ale tá fantázia a navýšenie každej jednej pamätnej scény z Inceptionu na level Milión, to som nečakal. Toto je presne ten typ filmu, ktorý je aj zaujímavý, ale zároveň by som prekusol aj akúkoľvek tuposť, nakoľko je to naozaj audiovizuálny masaker nielen tohoto roka. Možno budem odvážny, ale pasoval by som to na míľnik žánru ako kedysi napr. Matrix. Ani jeden film nebol dokonalý, ale sú to tak skvelé a efektné pecky, že sú mimo akéhokoľvek rebríčka. Áno, je to len Marvel, ale bombový. Áno, Inception tu bol skôr, ale tam, kde Inception končil, tam sa Strange len zľahka rozbiehal. Áno, je to len ďalší tupý komix, ale Benedict sa pre túto úlohu narodil, takže nech to dopadne vo svete akokoľvek, pre mňa to už má status legendy, nie v žánri komixov, tam sa nájdu aj lepšie filmy, ale všeobecne v rámci stroeborneho plátna. Budem strašne neobjektívny, ale dávam tomu 1000%... ()

radecacek

Hlavní hrdina dost nevěrohodný, jeho chování se mění podle toho, jak mu přikazuje scénář (Buď aby někdo mohl pronést repliku jak z Matrixu, nebo aby následoval debilní vtip - v kině se ale smáli skoro vždy). Bojové scény byly hodně nepřehledné a docela i nudné. Bohužel jsme neměli štěstí ani na obraz, který byl hodně tmavý, takže při tmavých scénách nebylo vidět skoro nic. Raději si pustím Matrix. Na tohle už jsme asi starý :) ()

Zagros

Efektní, efektní, hlavně to musí být EFEKTNÍ. A co příběh? Kašlete na něj, dáme stejný jako vždycky. Nesympatičtí herci, digitální efekty, nevýrazné herecké výkony, digitální efekty, rychlý střih, digitální efekty, rychlá akce, digitální efekty, klasická schémata, krajní zjednodušení, hromady nelogičností a DIGITÁLNÍ EFEKTY. Marvelovkám bych ty efekty zakázal a počkal bych si, co bez nich dokáží vytvořit. Tipnul bych si, že téměř nic, stejně jako teď. Nakonec nechávám poslední hvězdu. Opravdu jsem měl problém u filmu zůstat až do konce. Vidím, že většině tohle stačí, mně určitě ne a od Marvelovek si teď dám dlouhou pauzu. ()

Han22

Strašně strašně divný film. Mám rád sci-fi, mám rád fantasy, mám rád i jejich logickou kombinaci (například úžasná hra Albion), ale tenhle film byl prostě mišmaš. Jednotlivosti jako úchvatné efekty, finále s časovou smyčkou nebo skvělý herecký výkon Cumberbatche fungují, ale dohromady? Na začátku tu máme doktora House, který po nehodě hledá léčbu v "shaolinském" chrámu ve stylu karate béček 90. let. Přidá se trošku té harrypotterovské magie, nějaké to kung-fu, ohýbávání prostoru a času a časová smyčka ve finále. Díky hororovému režisérovi nechybí ani duchařské scény a souboje. Je to zkrátka guláš, na který se dobře kouká, ale nedává moc smysl. A vůbec nechápu, jak tohle má navazovat na svět Avengers? ()

MARTIN*I

Pro fanoušky komiksů další světlý moment. První polovina filmu strhující a výjimečná, poukazuje na zajímavou tématiku. Postupně se však trochu proměňuje v Harryho Pottera s čarujícíma hůlkama. Druhá půlka je pak v naprosto klasickém stylu - záporák vs. zachránce světa. Sorry, ale nějak už ta tématika trochu vyvanula! Benedict Cumberbath hraje skvěle, stále v něm ale vidím Sharlocka (to byla naprosto pasující role, kde mě naprosto ohromil), obzvlášť ve scéně, kdy mu na záda přistane plášť :) ()

KennyNevym

Marvel svojí filmovou sérií válcuje kinosály už poměrně dlouho a nezdá se, že by se hodlal přestat. Doctor Strange představuje v univerzu zatím neznámou magii a mystiku. Přemíra barev ovšem působí chvílemi pohádkově, chvílemi drsně. Jako celek to působí příjemně, přestože se jedná o akční film. Jo a komu to neevokuje Inception je bačkora. ()

Lisabellla

Desítky stejných i podobných filmů bylo a desítky přijdou. To ničemu zvlášť nevadí, žene. Kdo si oblíbil nového Sherloka, jistě podlehne kouzlu a neodolá. Jako já. Musím přiznat, že jsem byla příjemně překvapena. I jsem si sedla, abych se dodívala. Efekty jsou hodny roku 2017. PS: Vydržte do konce titulků. Protože varování je vždy až na úplném konci. ()

miklaras

Tohle byla láska na první pohled. A nechci slyšet to ehm ehm, protože když ženská nadodnocuje filmy s Benedictem Cumberbatchem, je vždycky v podezření, že při zírání na hlavního hrdinu zapomněla na vizuální a scenáristickou stránku a tak podobně. Proto musím také ocenit dialog Strange vs. Dormammu, který mě zasáhl v té nejcitlivější intelektuální čakře. ()

Kanca

Ja to vedela! Vedela jsem, ze Doctor Strange v podani Benedicta Cumberbatche bude neco...a taky ze byl! I presto, ze jsem si trosku prisla jako, kdyz koukam na Inception, Matrix a Batman begins zaroven, zachoval si Strange svoji originalitu. Za me snad nejlepsi Marvelak! 100% ()

Krabak

Jak je řečeno i ve filmu... Avengers chrání zemi před fyzickou hrozbou, kouzelníci před magií. A tím pádem je to zase trochu jinačí pojetí filmu. Z traileru mi to přišlo totálně nepřehledné, ve filmu to bylo zpracováno víc než dobře. Co se týče kouzel, tak jsou vizuálně zpracovány jako ve Warcraftu, s čímž si aspoň u mě, připsal film další PLUSOVÉ body. Po tomto úvodu nové hlavní postavy se opravdu těším na další pokračování. --->93% ()

SpaceOdyseus

I kdyz jde pribehove zase o klasicky superhrdinsky origin, dostali jsme zase neco jineho. Kouzleni, mysteriozni atmosfera, dalny vychod a tripove akcni sceny jsou moc fajn i v Disneyho podani. SKoda, ze zaporak nedostal vic prostoru, klidne na ukor kamosky doktorky, protoze Mads byl proste skvely. Co v mych ocich trosicku hodnoceni srazi je humor, ktery se mi zdal tlaceny az moc na silu (treba na rozdil od Ant-Mana). Hlavne co se tyce etudam s plastem, to me trosku rusilo. Jinak velka spokojenost! ()

Balu...

Čekal jsem hodně podle pozitivních kritik okolo a podle faktu, že, pro mě zcela nepolíbeného komixovými předlohami;ať už z "poslední doby" nové postavy Marvelu- Deadpool, nebo AntMan byly zábavnými filmy v té rovině, kdy je vyvážená akce s vtípky a především to má alespoň nějakou dějovou linku a dohromady schopnost diváka vtáhnout do filmu. O komplexnějších Avengers nebo X-Menech nemluvě. Ale dostat tak plytkou dvouhodinu, která kromě dechberoucí vizualizace umocněné 3D vlastně nemá co nabídnout.. Herce, scénář, náznak děje.. Ach jo.. Zklamání už dlouho nebylo tak velké.. ()

Gildor

Klasická epická superhrdinská klišé ... v novém kabátku, kterej si ze sebe ještě umí udělat trochu srandy. A überzáporák, kterej vypadá jako boss pro Waria. Sherlock, M.D., the Last Air- zard, Harry ... sort of. 80 % ()

ti88na

Konečne od prvých Avengers prišlo niečo, čo nadviazalo na pre mňa doteraz najlepší film série, ktorá z môjho pohľadu dosť upadala a každým ďalším počinom sa stávala pre mňa čoraz menej atraktívna. Doctor Strange toto prinajmenšom zastavil, o zvrátení si ešte netrúfam hovoriť. Príbeh nebol zložitý, ale napriek tomu dokázal zaujať natoľko, že na ďalšie príbehy tohto kúzelníckeho doktora budem zvedavá a aj na to ako sa zapojí do týmu. Hlavnou devízou je skvelé obsadenie, ktoré priznávam potešilo moje fanúšikovské srdce a na Benedicta Cumberbatcha som len zasnene zízala prakticky celý film, no aj objektívne musím zhodnotiť, že to zahral bravúrne :) Páčila sa mi aj Tilda Swinton, ktorej to veľmi pristalo, žiaľ ostatní vrátane Mikkelsena sa príliš z davu nevystrčili. Hudba nemala pre mňa nejakú pamätnú hodnotu, no veľmi si cením scenár, v ktorom nebola núdza o presne toľko humoru, koľko bolo treba. Čo sa vizuálnych efektov týka, tak sa vôbec netajím tým, že som ich veľký odporca a aj v tomto prípade sa ich tvorcovia odtrhli z reťaze, mierne povedená. No vzhľadom na charakter a dej filmu mi to až tak nevadilo, a tak som sa v tomto prípade nechala trošku nadchnúť nad ich prácou. ()

Černý telefon, ideální hororové mrazení

Černý telefon, ideální hororové mrazení

13.07.2022

Třináctiletý kluk uvězněný sadistickým vrahem ve zvukotěsném sklepě. Na jeho stěně visí odpojený černý telefon. Ten však jednoho dne zazvoní. Ve sluchátku se ozývají předchozí vrahovy oběti, které… (viac)

Čtvrtý John Wick nabírá další hvězdu

Čtvrtý John Wick nabírá další hvězdu

01.07.2021

Obsazení čtyřky Johna Wicka nepřestává bobtnat. Mimo představitele titulního hrdiny Keanu Reevese se tak ve filmu dočkáme například i Donnieho Yena, Billa Skarsgårda či Hirojuki Sanady. A teď se k… (viac)

Scenárista Lokiho napíše nové Star Wars

Scenárista Lokiho napíše nové Star Wars

08.01.2021

Po napsání scénáře k pokračování Doctora Strange s podtitulem In The Multiverse of Madness a roli hlavního scenáristy a jednoho z producentů na seriálu Loki od streamovací služby Disney+ se Michael… (viac)

Scott Derrickson zpátky u hororu

Scott Derrickson zpátky u hororu

02.11.2020

Režisér Scott Derrickson před pár měsíci opustil pokračování Doctora Strange kvůli kreativním neshodám, a nyní se zdá, že se místo toho vrátí ke svému milovanému žánru – plnokrevnému hororu.… (viac)