Majú mená slávnych talianskych renesančných umelcov, ovládajú zbrane japonských ninjov a zbožňujú pizzu. Ninja korytnačky sú obrovský fenomén, ktorý sa zrodil predne pred tridsiatimi rokmi ako čiernobiely komiks. Mesto New York zúfalo potrebuje hrdinov. Ovláda ho totiž strach a všetkého schopný Shredder, ktorého pozícia vládcu podsvetia je úplne neotrasiteľná. Až kým sa v mestskej kanalizácii vinou nepodareného genetického experimentu neobjavia štyria bojovníci v pancieri s mimoriadnymi schopnosťami. Tam, kde sú Michelangelo, Donatello, Leonardo a Raphael nesmie chýbať ani zvedavá reportérka April (Megan Fox). Spoločne odhalia Shredderove desivé plány na rozšírenie jeho impéria a rozhodnú sa ich vlastnými, výrazne vylepšenými silami prekaziť. (TV Markíza)

cici24

S kamosem jsme na to sli a oba si rikali, ze se toho bojime. Bylo to vsak odlechceny, vtipny, pribeh zrozeni byl dobrej a hlavne akce od zacatku do konce. Jak pro deti, tak i pro starsi. Ti co ale nevyrustali s Zelvama, tak nemusi byt uplne nadseni. Joooo a jsou hrube udelani pres kompl... Raffael hodne brutalni a to neni muj favorit (mozna jim bude :D Regulerne 4 hvezdy + 1 za to, ze jsou to TMNT ()

XI-XAO

Já ty 4* prostě musím dát. Vážně jsem tuhle bandu jako malej žral, takže jsem hoooooodně zaujatej a přišel jsem možná o schopnost objektivního hodnocení. ()

Tempest

Tak Želvy Ninja mě nikdy moc nebraly a tento film mě v tom jen utvrdil. Jednoznačným vítězem by měl být Trhač, samozřejmě kdyby nešlo o megablba, který se v rozhodující chvíli postaví (asi pro jistotu) k Želvám zády, aby mu mohly konečně nakopat prdel. Jinak na budku tady dostávají hlavně Želvy (kromě Trhačových poskoků, ale to jsou jen postavy na odstřel), ještě že jsou zmutované, tak toho vydrží docela dost. Některé akční scény, hlavně ta v náklaďáku, jsou docela podařené, ale někdy jsou až trochu přehnané. Zobrazení Želv je docela ucházející, ale jejich pojetí jako náctiletých černošských raperů docela zoufalé. Docela bych si nějaké to pokračování odpustil, ale jelikož film (asi) vydělal dost a mé dceři se líbil, nebudu ušetřen shlédnutí potencionálního druhého dílu. Jo, a jedno pozitivum by tady bylo. Megan Fox vypadá stále sakra dobře. ()

Sharlis odpad!

Absolútna zpíčenina. Až taká, že aj keď som od toho nič nečakal, tak ma to sklamalo. Boje maximálne nepriehľadné a dementné, príbeh samozrejme žiadny, napätie mínus jedna a úplne najhoršia vec ako sa z nich snažili spraviť hláškujúcich teenagerov. Najmenej vtipné hlášky ako som kedy videl v akom filme. Dokonca aj 5 korunové paródie na Green Horneta boli zábavnejšie. Niektoré filmy skrátka sú na pobavenie a keď si večer otvoríte pivko, tak si ich aspoň v nálade vychutnáte. Tento film medzi ne nepatrí. Je nudný a otravný. Nenachádzam dôvod prečo prideliť aspoň jedinú hviezdu :X ()

Richi007

To je přesně to co jsem chtěl. Nečekal jsem extra zápletku a silný děj, nýbrž nostalgický návrat a chuť se zasmát a vidět nějakou akci. Jen škoda, že jim tam sekundovala Megan, protože mi přišlo, že tady snad vůbec nehrála. Asi je zblblá transformery a hrdinové z masa jí seděli méně jak autoboti. Za mě čtyři hvězdy, jedna je z důvodu "díky za návrat do dětství". Mám chuť sjet všechny ty kreslený :) ()

paradoxman

Jen místy mi to připomnělo mé dětské nadšení z želviček a populárního Trhače. Jinak velká bublina splaskla a s ní i moje očekávání. Škoda, že to tak přeplácali, dalo se to uděla mnohem temnější a i jednoduchá zápletka zajímavější. Místo toho jsem se (naštěstí jen) hodinu a půl díval na superdigitriky, které ovšem, a to už se opakuji, v dnešní době potřebují i něco navíc. Jinak nezaujmou. Stejně jako tento film. ()

Maraboy

Zarytej fanoušek animáku by asi protestoval že příběh není přesně podle animované předlohy,ale to vůbec nevadí pokud se od toho člověk odpoutá a nechá se unášet na želvým krunýřku . Je to skvělá svižná akční oddychovka . Taky asi zatím nejlepší z filmované Želvy Ninja ,možná jen mohli ubrat trošku železa na Trhačovi (ztoho brnění by se dal po roztavení postavit obrněnej vůz.) Předpokládám že ztohodle bude i druhej díl tak snad nadělí Rocksteadyho a Beboba, třeba i Kranga s Technodromem . ()

Fajung

Korytnačí muži vyrástli do modernej doby. Sú štýloví, pefektne nahodení, zábavní, ale chýba im to čaro, ktoré ich zdobilo v 90tych rokoch. Po digitálnej stránke, ale veľmi slušné, ale to nestačí k tomu, aby sa mi film dostal pod pancier. 4 hviezdičku pridávam za nostalgiu. 70% ()

Penguin10

Úplně zbytečný film, zbytečně vyhozené peníze. K želvám se hodí animované prostředí. Jako chápu,že obsadit Megan Fox a Williama Fichtnera je dobrý nápad,ale ani ti to nezachrání. Pro mě zatím největší zklamání roku 2014. ()

cobislav

Extrémně debilní a neoriginální příběh vylepšují pouze dobře vypadající bojové scény, což se dneska stává denním chlebem pro všechny akční sci-fi 'trháky'. Při pohledu na Megan v skejťácké přilbičce jak si to šine na kole ulicemi NY jsem se málem rozbrečel. 60% ()

david666

škoda, že ve filmu jsou spíš trapnější dialogy. Ale díky Megan (ta je zde opravdu luxus) a akčním scénám (zejména v horách na sněhu) film stojí zato vidět ()

andrewXx

Návrat Ninja korytnačiek na filmové plátna v podobe holywoodskeho blockbusteru s krásnou Megan Fox, ktorý padá na svojom vlastnom rozprávaní príbehu. Jonathan Liebesman by po úplne priemernej Svetovej invázii a trochu lepšom Hneve titanov mal dostať zákaz točiť filmy takejto veľkosti. Jeho hlavným problémom je, že ako rozprávač totálne zlyháva. Film je od začiatku akýsi uponáhľaný a v stopáži 101 minút nestíha príbeh vyrozprávať tak, ako by sme si to všetci želali. K scenáru ktorý je celkom fajn, chýba jeho poňatie ktoré by dokázalo stáť na pevných základoch príbehu a to je hlavným problémom nových Ninja korytnačiek. Odhliadnuc od toho, film ale prináša skvelý vizuál doplnený dokonalými efektami a pre mňa jednu z najlepších akčných scén akú som kedy videl (po úniku korytnačiek z laboratória). Bonusom je samozréjme Megan ktorá je konečne po Transformeroch znovu obsadená do veľkého holywoodskeho projektu. Celkový kasting hercov bolo fajn, potešila aj prítomnosť Whoopy Goldberg, vadil mi ale Will Arnett ktorého postava mi prišla vrcholne otravná a k Megan sa vôbec nehodil. Digitálne korytnačky sú zábavné a sympatické, aj keď ich jednotlivé postavy mohli dostať vo filme viac priestoru, súboje a slow-motion scény sú taktiež premakané a preto je škoda podania príbehu čo má za vinu hlavne režisér. Bol by som rád za pokračovanie ak sa na stoličku režiséra posadí niekto iný. ()

MiniRecenze

Když jsem byl malý,měl jsem všechno s touhle želví tématikou.Plakáty,LPíčko,komiksy a každy večer se třásl na další pokračování tohodle kresleného seriálu.Utekl velký kus času a je tady nové ztvárnění,kterého se ujal M.Bay.Osobně si myslím,že má dobře našlápnuto na další ságu.Ikdyž jsou želvy zpracovány digitálně,tak mají svojí úroveň a s efekty se taky nešetřilo.Je fakt,že se musíte prokousat úvodní dvacetiminutovku,kdy jste odkázaní na M.Fox a sledujete pruměrně nevýrazný herecký výkon.Ale jakmile se objeví želváci,tak je zde akce,vtip a nenudíte se.Mě jako bývalého fandu film nenadchl,ale ani nezklamal.S klidem by se dalo říct,že to co jsem čekal,to jsem dostal. COWABUNGA!!! ()

Delmondo

Není většího příkladu pro výraz akční jednohubka než právě tyhle ninja korytnačky. Je tam akce, pár hlášek, kung-fu krysa s knírem Fu Manchu, ale víckrát bych to asi nedal. Ovšem Megan Fox, na tu můžu nejen hledět stále dokola. ()

Želvy Ninja se vrací do akce

Želvy Ninja se vrací do akce

23.03.2015

Loňský reboot Želv Ninja vydělal skoro půl miliardy dolarů. April s tváří Megan Fox (Transformers) se tak samozřejmě vrátí, a s ní i čtyři ústřední zelení hrdinové. Premiéra druhého dílu nás čeká 3.… (viac)

Zombie vs. Roboti. Protože proto.

Zombie vs. Roboti. Protože proto.

10.01.2015

Michael Bay kdysi založil firmu Platinum Dunes, která produkuje především malé horory. Loni ale zrebootovala Želvy Ninja a byl z toho její zatím nejvýdělečnější film, takže není divu, že se vrhá na… (viac)

Bay a jiná galaxie

Bay a jiná galaxie

31.08.2014

Zatímco Michael Bay (Transformers: Zánik) stále neodhalil, co hodlá do budoucna režírovat, jeho producentská kariéra nabírá další a další projekty. Po letošních Želvách Ninja a thrilleru Očista:… (viac)

Želvy Ninja se vrátí už za dva roky

Želvy Ninja se vrátí už za dva roky

11.08.2014

Ve studiu Paramount Pictures si do poslední chvíle nebyli jistí, jestli budou mít nové Želvy Ninja úspěch nebo ne. Zámořští kritici film strhali a ostatní reakce také nejsou zrovna nadšené, o platící… (viac)