Nicholas Von Orton (Michael Douglas) má na konte 600 miliónov dolárov, patrí mu administratívna budova v centre San Francisca a prekrásny zámok za mestom. Má peniaze, kam sa pozrie, a kam sa pozrie, tam vidí peniaze. Aj tak však pri sledovaní ekonomického spravodajstva večeria sám. Manželka s dieťaťom ho opustila už pred rokmi, nemá ani dobrých priateľov. Osobná kríza sa prehĺbi v deň jeho 48. narodenín – v rovnakom veku totiž jeho otec spáchal samovraždu. Ako jediné východisko zo slepej uličky sa javí prekvapenie od brata. Conrad (Sean Penn) daruje Nicholasovi k narodeninám výnimočný darček, ktorým je vstupný kupón do tajuplnej Hry. Tá nemá žiadne pravidlá, prihláška však sľubuje zážitok, ktorý mu zmení život. Nicholas napokon prihlášku vyplní, ale o hre sa aj tak nič nedozvie. Po podpise zmluvy sa však začne krútiť spočiatku nenápadný kolotoč, ktorý však hrozí zničením jeho kariéry, bohatstva, postavenia, slobody a nakoniec i života... (TV JOJ)

teutates

Tento snímok je odrazový mostík, pre pár dnešných snímkov... Napjatá atmosféra, prelínanie hry a skutočnosti. O čo vlastne ide... Kto za tým všetkým stojí... David Fincher s Michaelom Douglasom Vás nechajú napochybách do úplneho konca filmu... Mysteriózny thriller / psycho, ktorý donúti premyšľať... Pýcha, následná pokora... (a mnoho ďalších vlastností) sú hlavnou myšlienkou filmu. David Fincher dáva stále viac a viac najavo, že je pánom svojho remesla... 8/10 ()

Okara

Jeden z nejpropracovanějších thrillerů, co jsem kdy viděl se třemi obrovskými plusy - hlavním hercem, režií a scénářem. Douglas jako ústřední postava dostal obrovský prostor pro dokázání svého hereckého potenciálu, což mohlo skončit fiaskem a potopit celý film. Ale povedlo se mu to na výbornou, jeho proměna charakterových vlastností od povýšenosti, přes úzkost a strach po nenávist a pomstu je úchvatná. Herecký výkon spolu s výbornou Fincherovou režií založenou na reálných detailech a geniálním scénářem projevující se především v závěru, kde dochází od jednoho zvratu ke druhému, až pomalu nevíte, jak to tedy je, táhnou kvalitu a celkový dojem velmi nahoru. Jediné, co se mi nelíbilo, bylo počítání aktérů s tím, co Douglas udělá, vše mohlo být kdykoli naprosto jinak, hlavně v závěru, který také mohl zůstat v určité míře otevřený. Nejlepší soundtrack z filmu 90% ()

nascendi

Po dlhšej dobe som si tento film pozrel znova. Začiatok bol rozbehnutý celkom zaujímavo. Potom sa to začalo zadŕhať a ten vyslobodzujúci, čudný a obdivovaný záver v štýle Deus ex machina ma znechutil úplne a donútil znížiť pôvodné hodnotenie o hviezdičku. Nedokážem pri sledovaní filmu vypnúť mozog a nekriticky čumieť. Račte prominout při vašem vzdělání, pane Finchere. ()

Trajektt

Totální výplach mozku a hlavně originální nápad, který nám naservíroval na podnos americký režisér David Fincher, který po svém debutu Vetřelce trojky a ještě lepšího thrilleru Sedm (1995) se nám rozhodl představit tento příběh, který tak trochu připomíná hru na kočku a myš. Bezpáteřně zamotal našeho hlavního hrdinu v podání Michaela Douglase do různých klikyháků ve kterých mu šlo párkrát možná i o život. Nevím, co bych dělal, kdyby mi dal někdo takovej bezvadnej dáreček jako to udělal milovanej bratříček v podání Seana Penna. Nevím, asi by mi nezbývalo nic jinýho než bojovat o ten svůj nudnej milionářskej život. To samozřejmě nemluvím o sobě, ale o hlavním hrdinovi, kterej snad pochopil, co má v životě cenu a že život není vůbec nudnej, jak mu to připadá na začátku tohoto snímku. V tomto filmu nám režisér společně s dalšími figurkami ukáže napínavý tyjátr, který pěkně zamotal, tak, abysme nevěděli která bije a abysme si mysleli něco jinýho než to doopravdy je. I když závěr byl trochu předvídatelný, tak můžu s jistotou říct, že jsem se nenudil ani minutu a rád se na to podívám za nedlouho znovu. Zvláště na tu sebedestruktivní atmosféru s přídavkem paranoidního tajemna. Za dobrou zábavu a originální koncept vyprávění příběhu s dobře zahranými rolemi v podání známých okoukaných Hollywoodských megahvězd dávám 90%. ()

nash.

Výborně vystavěný a do poslední chvíle napínavý thriller, který samozřejmě nejlépe funguje poprvé, kdy divák stejně jako hrdina netuší, kde je pravda a co se v nejbližším okamžiku stane. Ale kupodivu dokázal vtáhnout i po letech. Temná mrazivá atmosféra, slušně odsýpající tempo, výborní herci, to všechno si člověk vychutná i při repríze. Navíc jsem si jako zasvěcený mohl tentokrát mnohem lépe vychutnat tu hru, kterou se mnou, stejně jako s hlavním hrdinou, Fincher rozehrál. ()

Slarque

Další temný thriller Davida Finchera. Paranoidní atmosféra je skvěle vykreslená, ale happyend daleko za hranicemi uvěřitelnosti snímek sráží o hvězdičku níž. ()

Tomco

Nezabudnem nikdy na rok 97, keď som ako maximálne neskúsený kinomaniak brázdil kinosálu v našom meste a chodil prakticky na všetko. Konkrétne na Finchrovu Hru som môjho naj kamogeho (užívateľ pisko) namotal na argument, že hlavnú úlohu tu hrá ten copatý Thajčan z filmu Kickboxer 2 (áno presne ten, ktorému Sasha Mitchell natrhol v závere ánus) :))). Aké nastalo prekvapenie v sále, keď sme namiesto tohto loosera zbadali v titulnej roli Seana Penna. Po rokoch, a hlavne po viacerých reprízach som však našťastie pozmenil svoj názor, a dnes je pre mňa Hra špičkovým filmom. Fincher má celkovo status jedného z najzaujímavejších režisérov, v tomto prípade ešte okorenené ústrednou hereckou dvojkou, ktorá nemá tendenciu diváka sklamať. ()

Arsenal83

Film, ktorý sa dá pozerať proste opakovane a nikdy neomrzí, napriek tomu, že pointu už dávno poznáte. Na prvýkrát je to geniálny zážitok, na druhý a nesledujúci krát ale tiež tlieskate. Vynikajúca práca Finchera z časov, kedy ešte len začal vystrkovať rožky, ale už mal za sebou Sedem. Je preto smutné, že tu spústa mladých, nových členov v roku 2020 film hodnotí 1-3 hviezdami a pozerajú na neho očami svojej doby. Neberú do úvahy, že film bol točený v roku 1997 a že tam žiadneho Avengera neuvidia. ()

Bachy

Pro mě je každý Fincherův film obrovský mezník v kinematografii a velký klenot v mé sbírce. Hra je opět v trošku jiné náladě a stylu než Sedm, či Klub rváčů, ale přesto z ní režisérův rukopis vyčtete lehce. Myslím, že takhle hvězdnou bratrskou dvojici už nikdo do jednoho filmu neprocpe. Michael Douglas byla rozhodně správná volba a pro mě milé překvapení a oddych od Fincherova oblíbence Pitta. Dnes, když si pustím Hru znovu, těším se hlavně na parádní cinkání během napínavých scén. Mám takové tušení, že s jiným koncem by film nabral možná ještě více příznivců. Mně Hra sedla i tak a je mi jasné, že je to jeden ze snímků, které uvidím ještě mockrát. ()

Happens

To je to, proč se chci dívat na filmy. Nádherné dílo pana Finchera. Kde je realita, kde je skutečnost. Propojuje mě sen do reality jiné reality v reality show, kdy už to začalo, kdo v tom jede, kdy to skončí, je to pravda, můžu se zranit, jsem tu nesmrtelný, nebo mě naopak chce zabít všechno? To tričko bych hrdě nosil...Hodně hrdě. ()

FrodoF

Inteligentní, originální drama od skvělého režiséra Davida Finchera. Je to sice tak za 4,5*, ale kdyby Ficher trochu opravil ten happy-endový konec bylo by vše OK. ()

klerik

Fincher je boh. Skvelý a hlboký scenár. Douglas bol najlepšia voľba pre úlohu snoba, Penn skvelo sekunduje, atmosféra mrazivá... a teraz si fakt neviem spomenúť, prečo som nedal plný počet... ()

iamek

Uff těžko hledám slova. Budu se asi zase opakovat, ale napíšu to znovu. Fincher je bůh ! Skvělá natočený thriller, který vás vtáhne svou atmosférou. Scénář je šílený, ale zabírá snad na každého. Čekal jsem hodně verzi závěru, ale jak to skutečně skončilo tak to jsem nečekal. Michael Douglas předvedl skvělý herecký výkon a Sean Penn nezůstal pozadu. Prostě to musíte vidět a pak pochopíte mé slova. ()

Chrustyn

Pro mě nejméně zajímavý Fincher. Atmosfericky dobré, nápady zajímavé, Douglas je také fajn ale přesto ne tak precizní, jako cokoliv jiného od Finchera. A závěrečný zvrat, výsledný dojem také nezachrání ... možná právě naopak. ()

SeBig

Co to sakra mělo být? Bylo to celkem napínávé, ale příběh a ta takzváná hra mě ani tak nenadchla a ani jsem se do děje nevžil. Ze začátku jsem to moc nechápal a ten konec je opravdu trapný. Mě tento film přijde jako nesmysl. ()

Ghoulman

Název by se dal vyložit několika způsoby, ostatně těžko říct s kým si Fincher pohrává víc - jestli s Douglasem, či s divákem (pokud tedy Douglas a divák nejsou jedna a táž osoba, iYKwIM). Och, čas na trochu nostalgie - Hra byla nejen mé první setkání s panem režisérem, ale dost možná i první setkání se skutečným mysteriózním thrillerem (sranda jak ten čas letí - pamatuji si pocit, když jsem měl v ruce VHSku a na zadní straně byl "klaun klíčník" - ostatně divím se, že paní z videopůjčovny mi kazetu vůbec dala. Mimochodem - během měsíce jsem si to pak musel půjčit minimálně ještě tak čtyřikrát). ()

heyda

Jestli jsem tuto hru pochopil správně, tak končí v momentě, kdy se dotyčný pokusí o sebevraždu nebo bude zabit někým jiným. Co mi však nejde na rozum, je celý zbytek děje. Já mám prostě dojem, že je to děravý od hlavy až k patě. Nevěřím, že všichni okolo jsou herci, a už vůbec nevěřím, že mají všude kamery, aby o něm věděli. Nechápu ani smysl celé Hry. Vždyť tlačí dotyčného do tak extrémních situací, že by nebylo divu, kdyby vraždil lidi na potkání a v hlavě mu úplně přeskočilo. V momentě, kdy poslali Douglase kamsi do Mexika, jsem jen nevěřícně kroutil hlavou. Ač uznávám režisérské kvality Finchera stejně jako herecké Michaela Douglase, tak tento film je jen hodně velký úlet s hromadou nesmyslností. 60% ()