Impérium - Mafie v Atlantic City

• USA Boardwalk Empire (viac)
USA, (2010–2014), 52 h 34 min (Minutáž: 47–72 min)

Tvorcovia:

Terence Winter

Predloha:

Nelson Johnson (kniha)

Steve Buscemi, Dabney Coleman, Paz de la Huerta, Stephen Graham, Kelly Macdonald, Aleksa Palladino, Michael Pitt, Michael Shannon, William Hill (viac)

Nový americký seriál s originálním názvem Boardwalk Empire, realizovaný v produkci HBO, se odehrává v době prohibice ve dvacátých letech minulého století. Na gangsterské kronice uváděné pod českým názvem Impérium - Mafie vAtlantic City,spolupracoval renomovaný Martin Scorsese. Jeden z nejuznávanějších amerických filmařů se podílel na scénáři i na produkci seriálu a režíroval jeho úvodní epizodu. U příležitosti zářijové premiéry díla na amerických obrazovkách Scorsese prozradil, že o spolupráci s HBO uvažoval už dávno. Mnohé ze seriálů z produkce HBO označil za “inteligentní, promyšlené a brilantně realizované”. Podle Scorseseho znamenají “nové možnosti pro vyprávění příběhů.”
Hlavní postavu pochybného politika Enocha “Nuckyho” Thompsona, inspirovaného skutečnou postavou E.N. Johnsona (1883 - 1968), který byl nekorunovaným vládcem podsvětí Atlantic City, ztvárnil Steve Buscemi. Ten prohlásil, že jde o jednu z nejlepších rolí jeho kariéry. Podle jeho slov byl Johnson “dvojjakou postavou s temnými stránkami, ale i se spoustou humoru a dobrým srdcem”. Seriál oživuje i postavy nechvalně proslulých gangsterů, jakými byli například Lucky Luciano, či Al Capone. Scénář dramatu, inspirovaného stejnojmennou knihou Nelsona Johnsona, napsal Terence Winter, autor slavné mafiánské ságy Rodina Sopránů. (oficiálny text distribútora)

Recenzie používateľa Necrotongue k tomuto seriálu (62)

Věk rozumu (2011) (S02E06)

Jediné, co bych epizodě vytkl, jsou příliš časté záběry na Paz de la Huerta, které mi nedělají dobře, jinak jsem byl naprosto spokojen. Intrikuje se o sto sedm, nechybí ani slušná dávka akce a Van Alden se pilně snaží tančit mezi vejci. ()

Naše malá Peg (2011) (S02E07)

Po předcházejících epizodách mi přišla sedmá lehce slabší, i když mě baví Van Alden, kterému neustále hoří koudel u zadku, ať dělá, co dělá. ()

Dvě lodě a záchranný člun (2011) (S02E08)

Tentokrát už na mě byly debaty místy únavné a chyběla mi akce, na kterou jsem si rychle zvykl, i když musím uznat, že letecké číslo Mickeyho Doyla bylo působivé. ()

Souboj století (2011) (S02E09)

Sotva jsem si stihl u osmé epizody postěžovat na nedostatek akce, devátý díl jí přinesl slušné množství a kromě předváděčky účinnosti samopalů Thompson se může divák těšit na profesionální práci se sekáčkem na maso. ()

Broskve z Georgie (2011) (S02E10)

Desátá epizoda byla nacpaná událostmi, nejenže se vedly zajímavé rozhovory, nechyběla ani parádní akce a drsný závěr. Vypadá to, že se tvůrci chystají druhou řadu velkolepě zakončit. ()

Pod Boží mocí žena rozkvétá (2011) (S02E11)

Opět jsem viděl výborný díl, dokonce i návraty do Jimmyho minulosti byly zajímavé. Van Alden je už případ sám o sobě, agentova integrita se hroutí za pochodu a epizodu uzavřela tragédie přímo antická. ()

Na ztracené (2011) (S02E12)

Spokojenost! Zakončení druhé řady se velice povedlo, intrikovalo se ve velkém stylu, když se zrovna nekuly pikle, děly se věci krajně akční a opět se potvrdilo, že nejrozsáhlejší zločineckou organizací je církev. ()

Série 3 (2012) (S03)

Třetí řada seriálu přišla s postupným vývojem, při němž zvolna přibývalo akčních scén, aby to nejlepší přinesly obě závěrečné epizody. Kromě toho přinesla tato série i nečekaně zábavný vývoj v rodině Muellerových, za což jsem opravdu vděčný. Pro mě šlo zatím o nejlepší část seriálu, teď už to byla typická prohibiční gangsterka. ()

Rozhodnutí (2012) (S03E01)

Je to dobré, třetí řada začala stejně zajímavě, jako čtvrtá skončila a i když pan Thompson tvrdí, že musí z politických důvodů vypadat důvěryhodně, je daleko ostřejší než dřív. ()

Špagety a káva (2012) (S03E02)

Druhá epizoda třetí série přinesla více řečí a méně akce, ale naštěstí se mluvilo k věci, takže jsem mohl být spokojen. Navíc mě bavilo sledovat, jak si Elias zvyká na nový životní styl o prodejci žehliček nemluvě. ()

Bujón, fór, tuna (2012) (S03E03)

Třetí epizoda už byla akčnější, pobavilo mě, když Enoch pokrytecky přijal vyznamenání od zástupce nejpokrytečtější světové organizace. Vývoj děje signalizuje, že v dalších epizodách zřejmě akce ještě přibude. ()

Kluk s modrým zvonkem (2012) (S03E04)

Opět se povedla plnokrevná epizoda, která má všechno to, co bych od gangsterky čekal. Pro odlehčení situace výborně posloužila cenzura na osvětových kurzech. Krásně se to bije, že? ()

Čeká tě překvapení (2012) (S03E05)

Přestože byla pátá epizoda opět výborná, nechyběly intriky ani akce a herci podávali velmi slušné výkony, nejvíc mě pobavila scéna, kdy v sobě nenápadná paní Muellerová objevila skrytou lvici. ()

Ging Gang Goolie (2012) (S03E06)

Tento díl nebyl špatný, ale dva předchozí měly lepší dynamiku, i když musím uznat, že je pan Enoch Thompson výborný politický šachista. ()

V neděli jen to nejlepší (2012) (S03E07)

Velikonoční díl mě příliš nepobavil, nebýt Richarda a chladnokrevné akce Gillian šel bych asi jen na tři hvězdičky. Na gangsterku to bylo příliš rodinné a podnikání se jaksi vytratilo. ()

Poník (2012) (S03E08)

Tentokrát nemám, co bych epizodě vytkl. Opět se intrikovalo naplno, závěr byl opravdu hlučný, ale nejvíc mě opět pobavili manželé Muellerovi. Našel jsem si jasné favority, kteří nezklamou. ()

I dojička má lepší osud (2012) (S03E09)

I u devátého dílu jsem se dobře bavil, otřesený pan Thompson byl dokonalý a zatýkání George Remuse mi silně připomnělo scénu z Lolity. Navíc mi pořád vrtá hlavou, jestli přijde i poník. ()

Tak napolo... (2012) (S03E10)

A zase se zadařilo. Enochovy zákulisní tahy narušují rovnováhu na politické scéně, o pobavení se opět postaral pan Mueller na vidličce a ukázalo se, že americká pošta pracuje bez přestávky. ()

Triumf a ponížení (2012) (S03E11)

Jedenáctá epizoda přišla s parádní akcí, rukavice šly dolů a vypukl otevřený boj. Bavil jsem se výborně, děj se zajímavě vyvinul a závěr mě pěkně naladil na zakončení třetí řady. ()

Písky v Margate (2012) (S03E12)

Výborný závěr třetí řady seriálu. Válka gangů zuří naplno, zatímco Charlie Luciano a Meyer Lansky v New Yorku zjišťují, kde je jejich místo. ()

Arkham Asylum nabírá režiséra Ďábla

Arkham Asylum nabírá režiséra Ďábla

27.10.2022

Jen den po jmenování Jamese Gunna a Petera Safrana do rolí šéfů nově přejmenované divize DC Studios studia Warner Bros. tu máme také novinku ohledně dalšího chystaného spin-offu Batmana. Seriál… (viac)

Sylvester Stallone míří do televize

Sylvester Stallone míří do televize

07.12.2021

Herec Sylvester Stallone, jehož Rocky v roce 1976 vyhrál Oscara, a který má za sebou role v komiksových blockbusterech Strážci Galaxie Vol. 2 a Sebevražedný oddíl a čerstvě dotočil i čtvrté… (viac)

Zemřel herec Michael K. Williams

Zemřel herec Michael K. Williams

07.09.2021

Kdo si zahraje Vránu?

Kdo si zahraje Vránu?

17.03.2015

Legendární comics Jamese O'Barra byl zfilmován už v roce 1994 a nezůstalo jen u toho. Následovaly tři pokračování a seriál, nelze však říct, že by z nich byl někdo nadšený. Vrána teď ale dostane… (viac)