USA, 2011, 11 h 14 min (Minutáž: 49–60 min)

Tvorcovia:

Terence Winter

Predloha:

Nelson Johnson (kniha)

Steve Buscemi, Michael Pitt, Kelly Macdonald, Michael Shannon, Shea Whigham, Aleksa Palladino, Stephen Graham, Paz de la Huerta, Michael Kenneth Williams (viac)

Druhá řada seriálu se odehrává několik měsíců po skončení první, v roce 1921, poté co se Nuckymu a jeho věrným - včetně Jimmyho Darmodyho, veterána 1. světové války, kterému Nucky pomohl k vzestupu - podařilo upevnit si moc vítězstvím ve volbách, jenž Nucky korunoval získáním pozice starosty. Nicméně po krvavém útoku Ku Klux Klanu na ilegální skladiště Chalkyho Whitea je Nuckyho vláda nad Atlantic City otřesena. Jednak federálními agenty, kteří ho zatknou pro volební podvod a důkladně prohledají jeho kancelář. A pak také členy jeho nejbližšího okruhu a dokonce i jeho rodiny, kteří se spojí s Jimmyho otcem, starým kapitánem Louisem Kaestnerem v pokusu úplně Nuckyho vyšachovat. To vše se odehrává, zatímco mafiáni jako Arnold Rothstein, Lucky Luciano, Meyer Lansky a Al Capone čekají na vhodnou příležitost a těší se, jak si ukousnou pořádný kus Nuckyho koláče. (HBO Europe)

OG_Swifty

Prvni rada pusobila castecne idylicky, druha rada sla full throttle ve zkazenosti a prestoze jsou vsichni - mozna s vyjimkou ty maly holcicky, naprosty svine, tak me to ve finale vlastne bavilo sledovat. Jak jsem psal, vsichni jsou tu porad svine, ale ted v druhy rade se jim vsem dejou ruzny spatnosti.. jestli to je scenaristicky zamer, tak je to dobre promysleny, ale jestli se takhle lidem v 30. letech minulyho stoleti zilo, tak to teda sucks! Season finale jsem necekal - misto toho, aby to skoncilo happy endem s nejakou predzvesti nejaky komplikace ala Season 1 finale, tak je dobrak po zasluze potrestan, svine se docka odpusteni a Buscemi (Nucky) se vybravi jako mega curak - anebo debil, podle toho, jestli dojde pozdeji k nejakymu procitnuti ala Darmody. ()

rashaverak

Chvilemi jsem se ztracel v tom kdo je s kym kamarad a kdo chce zrovna koho zabit, protoze jsem mel obcas problem rovzpomenout se na to, ktera postava co delala v dilech minulych. Jeste hure, casto jsem nechapal motivaci postav pro jejich konani a obcas mi prisel deravy i samotny scenar, nejen moje hlava. Napriklad Nucky ma problem, ma spoustu chlastu na mori ale nema ho jak dostat pres pobrezni straz. Serial jako reseni nabizi nakup Whiskey v Irsku. Nepochopil jsem jak to resi jeho problem. Podobnych dle meho nazoru dosti zvlastnich udalosti je v serii hned nekolik. ()

Arkanoid

Luxusný dojem seriálu ostal. Talentovaní žiaci chcú prekonať svojich učiteľov a vystúpiť z ich tieňa, no v podcenili ich moc. Pribudlo brutality, postavy sa tentokrát rozvíjajú stavaním do hraničných situácií, kde ukazujú svoje najlepšie aj najhoršie vlastnosti. Väčší priestor a vďaka tomu aj väčšiu obľubu získavajú Richard Harrow, Chalky White aj Eli Thompson. Výnimkou je van Alden, ktorý stráca zo svojej strohosti a namiesto nej sa poľudšťuje, čo je pre taký charakter skôr na škodu, navyše dostáva aspoň v častiach 1 – 5 málo priestoru. Z nových postáv poteší Owen Charlieho Coxa so správnou mierou írskej výbušnosti. Rozhodne aspoň o úroveň lepšia séria ako predošlá. Prvá si diváka navnadila, táto ho usadila hlboko do kresla a oči mu pripla na obrazovku. Dýchajúce plnokrvné postavy a atmosféra zaujmú a nepustia. ()

Necrotongue

Druhá řada mě velice potěšila, proti první sérii přibylo akce, která seriál zdravě nastartovala, jednotlivé postavy prochází zajímavým vývojem a děj mě dokázal několikrát překvapit, takže jsem se ani náhodou nenudil. Steve Buscemi a Michael Shannon hráli své role ve velkém stylu a já se můžu jedině těšit na třetí řadu a doufat, že se podaří udržet vysoký standard. ()

Dudek

Boardwalk Empire ve druhé řadě moc pěkně využívá všeho, co bylo vytvořeno v první sérii. První série totiž hlavně budovala. Pomalu, rozvláčně, ale zevrubně uvedla diváka do seriálového světa, nastolila jasné vztahy mezi postavami, vysvětlila motivace a nastínila směr. Série druhá je o výbušnější, i když rozvážnost - neplést z rozvláčností - najdeme i tady. Vztahy, které byly v první sérii navázány jsou tu ve velkém porušovány, dochází k většímu množství konfliktů a k posouvání děje dochází skrze vyhrocenější situace. A to rozhodně seriálu sluší. ()