Impérium - Mafie v Atlantic City

• USA Boardwalk Empire (viac)
USA, (2010–2014), 52 h 34 min (Minutáž: 47–72 min)

Tvorcovia:

Terence Winter

Predloha:

Nelson Johnson (kniha)

Steve Buscemi, Dabney Coleman, Paz de la Huerta, Stephen Graham, Kelly Macdonald, Aleksa Palladino, Michael Pitt, Michael Shannon, William Hill (viac)

Nový americký seriál s originálním názvem Boardwalk Empire, realizovaný v produkci HBO, se odehrává v době prohibice ve dvacátých letech minulého století. Na gangsterské kronice uváděné pod českým názvem Impérium - Mafie vAtlantic City,spolupracoval renomovaný Martin Scorsese. Jeden z nejuznávanějších amerických filmařů se podílel na scénáři i na produkci seriálu a režíroval jeho úvodní epizodu. U příležitosti zářijové premiéry díla na amerických obrazovkách Scorsese prozradil, že o spolupráci s HBO uvažoval už dávno. Mnohé ze seriálů z produkce HBO označil za “inteligentní, promyšlené a brilantně realizované”. Podle Scorseseho znamenají “nové možnosti pro vyprávění příběhů.”
Hlavní postavu pochybného politika Enocha “Nuckyho” Thompsona, inspirovaného skutečnou postavou E.N. Johnsona (1883 - 1968), který byl nekorunovaným vládcem podsvětí Atlantic City, ztvárnil Steve Buscemi. Ten prohlásil, že jde o jednu z nejlepších rolí jeho kariéry. Podle jeho slov byl Johnson “dvojjakou postavou s temnými stránkami, ale i se spoustou humoru a dobrým srdcem”. Seriál oživuje i postavy nechvalně proslulých gangsterů, jakými byli například Lucky Luciano, či Al Capone. Scénář dramatu, inspirovaného stejnojmennou knihou Nelsona Johnsona, napsal Terence Winter, autor slavné mafiánské ságy Rodina Sopránů. (oficiálny text distribútora)

Recenzie používateľa Frajer42 k tomuto seriálu (56)

Souboj století (2011) (S02E09)

Spoilery! Po slabším dílu opět parádní nadílka akce všeho druhu. Od ukázky palebné síly Thompsonů Thompsonem až po negří povstání vedené nejbělejším negrem, co se alespoň jména týče, pane Whitem. Aby toho nebylo málo, tak si dovolila panu Thompsonovi zkomplikovat mezinárodní cestu jeho dcerka, která si dovolila dostat obrnu. Nechyběl ani další pokus o vraždu, bohužel se o něj pokoušel další retard, takže to ani nyní nevyšlo. ()

Broskve z Georgie (2011) (S02E10)

Spoilery! Další parádní díl. Tvůrci si velkolepě připravili půdu pro jistě geniální finále. Nucky se pomalu chystá do tepláků. To James Darmody měl větší štěstí. Konečně byl zbaven jeho nehezké ženy s lesbickými sklony rukou řezníka, u kterého jsem vůbec poprvé zaznamenal změnu výrazu tváře. Tak snad tvůrci nezklamou a v podobně našlapaném duchu navážou. ()

Pod Boží mocí žena rozkvétá (2011) (S02E11)

Spoilery! Další prudce sledovatelný díl. Dokonce i flashbacky, které obvykle stojí za hovno, byly dokonale zajímavé. Většina dílu se točí kolem Jamesovy minulosti. Konečně dojde na potvrzení toho, co bylo v předchozích dílech naznačováno, tedy to, že Jamesova maminka byla zároveň jeho sexuální parnerkou. Na plno se projevil Oidipův komplex. Dějová linka kolem Van Aldena je správně depresivní. Dost mě jeho postava baví. ()

Na ztracené (2011) (S02E12)

Spolery! Brilantní série. Konečně seriál přišel s něčím, co jediné mu žalostně scházelo - troufl si popravit klíčovou postavu. Předchozí díl trošku naznačil, že by se něco takového mohlo odehrát. Nicméně i tak jsem byl pořádně zaskočen. Jináč, celkově se jednalo o pořádně našlapaný díl. Co se akce i intrik týče. Člověk už má dokonalou představu o rozložení moci. Do hry se dostávají drogy a růžky vystrčila i církev. Dost se těším na třetí sérii. ()

Rozhodnutí (2012) (S03E01)

Spoilery! Nucky pořádně přitvrdil. Tento díl byl takový seznamovací. Objevilo se pár nových zajímavých postav. Naopak pár postav ze scény zmizelo. Bylo přeci jen třeba dořešit pár věcí z minulosti. Celý díl se tedy táhl v rytmu rozmisťování a přemisťování figurek po šachovnici. Hodně slibný start. Snad se tato série potáhne v podobě kvalitním duchu. ()

Špagety a káva (2012) (S03E02)

Spoilery! Nuckymu jeho nové pářící útočiště rozhodně přeji. Dokonce si tentokrát vybral slečnu měřitelného intelektu. Nicméně vůbec nechápu, proč je jejich mimomanželskému páření věnována většina dílu a úkor zajímavějších linek. Jeho kurva mě opravdu nezajímá. Mnohem více mě například baví nový hráč na scéně Gyp a jeho italská blokáda. Takže bych si prosil méně postelových hrátek a více akce! ()

Bujón, fór, tuna (2012) (S03E03)

Spoilery! Další díl, který postrádal nějaký "wow" moment. Opět hodně ukecané, tentokrát ovšem více k věci. Velmi příjemné jsou odbočky k tomu největšímu magnetu na smůlu - Van Aldenovi. Je zajímavé sledovat, kterak se mu vše hroutí pod rukama. Trošku mě irituje Nuckyho žena, která se začala neskutečně emancipovat. Linka kolem budování nemocnice mi přijde maximálně o hovně. Trošku to zachránilo půlksichťákovo urovnání válečné půdy. ()

Kluk s modrým zvonkem (2012) (S03E04)

Spoilery! Je zajímavé sledovat, jak se Nucky ze své kanceláře začíná více vydávat do ulic. Tentokrát uvízl při zátahu ve sklepení s prznitelem své ženy a ambiziózním hochem, který mu možná trošku připomenul Jimmyho, a tak ho poslal zavčas prdět pod hlínu. Celkem se mi zamlouvá linka kolem Al Capona, který je šílenější a šílenější. Velmi mě potěšilo, že se Nuckyho ženě trošku hroutí feministické plány. Závěrečná léčka slibuje, že by se to od příštího dílu mohlo pořádně rozjet. ()

Čeká tě překvapení (2012) (S03E05)

Spoilery! Celkem solidní díl, který poodhalil Gypovu škrtící sexuální úchylku. Ten člověk mě baví. Závěrečný atentát (v posteli) neměl chybu. Dost mě baví i Van Aldenovi, tohoto času Muellerovi. Jejich dějová linka je příjemným zpestřením a přináší na scénu lehce komický nádech. Také konečně došlo na prolomení podvádění v rodině Thompsonových. Trošku škoda, že byl při činu přistihnut ten nevinnější z dvojice. ()

Ging Gang Goolie (2012) (S03E06)

Spoilery! Velmi slabý díl, který když přeskočíte, tak pravděpodobně o nic nepřijdete. Ze špekáčka Teddyho se stává zřemě žhář, poté co jej nevlastní otec inspiroval a Gillian si našla nového nafukovacího panáka vzdáleně připomínajícího Jimmyho. Velmi slabé 3 kousky. Chyběl tomu alespoň jeden zajímavý moment. Doposud rozhodně nejnudnější díl. ()

V neděli jen to nejlepší (2012) (S03E07)

Spoilery! Druhý díl v řadě, který byl těžce o ničem. Copak někoho zajímají námluvy půlměsíčka a skutečně odporná kůzlátka Gillian, která je jinak docela kočka. Chci vidět nějakou zasranou akci. Tímhle se mi tvůrci rozhodně nezavděčili. Snad se do příště polepší. Díl napěchovaný romantikou a sexem, ovšem bez náznaku čehokoli zajímavého. Prozatím nejhorší díl série. Píčoviny mě nezajímají. ()

Poník (2012) (S03E08)

Spoilery! Nuckyho žena se nám řádně rozvášnila. Její přerod v promiskuitní kurvu neměl chybu. Michael Shannon je ve své roli naprosto excelentní. Z člověka bojujícího proti alkoholu se nám stal jeho samotný vařič. Navíc konečně došlo na jeho dlouho očekávanou explozi ve firmě na žehličky. Není těžké uhádnout, jakým přístrojem permanentně poznamenal jeho retardovaného obtloustlého kolegu. Ještě krásnější výbuch však čekal na diváky v samotném závěru. Trošku škoda, že s sebou nevzal alespoň jednoho mafiánského bose, ale alespoň to odnesla ta nesympatická Nuckyho kurva. Hodně našlapaný díl. Víc takových! ()

I dojička má lepší osud (2012) (S03E09)

Spoilery! Po monstrózním finále dílu minulého pro nás tvůrci připravili oddechovou atmosféru. Celý díl se táhne v rytmu Nuckyho rozhozeného mozku. Dojde na schůzku nejmocnějších, kde Nuckyho všichni zúčastnění pošlou velmi slušně do prdele. Do války tak potáhne nejspíš sám jako samotář jdoucí samotou. Že by se blížil jeho konec? ()

Tak napolo... (2012) (S03E10)

Spoilery! Po odpočinkové epizodě opět parádní jízda. Van Aldenova prodávací kariéra byla přibržděna nalítostným Alem. Není pro mě vůbec snadné sledovat scénky, kde proti sobě stojí dvě postavy, které mám hodně rád. Člověk neví, komu v takové situaci fandit. Závěr dílu pro mě přichystal opravdovou lahůdku. Konečně to schytal ten nafrněný píčus, který za Nuckyho zády prznil jeho ženu. Italové se mi zatraceně líbí. Těším se na finále! ()

Triumf a ponížení (2012) (S03E11)

Spoilery! Nebál bych se tu nahlas hovořit o nejlepší epizodě celého seriálu. Minimálně doposud. Tvůrci si tentokrát zcela odpustili utahaný úvod do děje. Vypuklo to opravdu po pár minutách a fantastické tempo nedalo divákovi ani na sekundu vydechnout. 50 minut napěchovaných totálním napětím a pořádnou porcí zábavy. Závěr s Alem neměl chybu a dokázal mě pořádně navnadit. Takhle nějak si představuji seriálový vrchol! Super práce! Trošku jsem se zamiloval do Gypa. Až nyní jsem si dohledal, že se vlastně jedná o téhož herce, který si střihl fantastickou roli v třetí sérii Mr. Robota. To se hned pozná mimořádný talent. ()

Písky v Margate (2012) (S03E12)

Spoilery! Dost mě zarmoutilo, že se ten plesnivý dědek Nucky opět zachránil. Ačkoli je seriál o něm, tak ho moc nemám rád. Mnohem raději mám snad celé jeho okolí. Myslím, že by seriálu slušelo, kdyby se na jeho místě objevila čerstvá krev. Gypa je mi líto, v celé sérii byl famózní. Tak mi alespoň stále zůstávají želízka v ohni jako jsou Arnold Rothstein a Al Capone. Možná by páni tvůrci mohli ubrat na pasážích, kdy jeden vysloužilý odstřelovač vystřílí hotel plný gangsterů, či takových ohavných nesmyslů, kdy se Nucky znenadání promění v neomylného zabijáka a hravě si poradí s trojicí nájemných zabijáků, kteří předtím vystříleli jeho kompletní ochranku. Poté by byl seriál dokonalý. Nicméně stále skvělá zábava a moc se těším, co přinese příští série. ()

New York Sour (2013) (S04E01)

Spoilery!Tato epizoda drží basu s ostatníma, proto se jako úvodní epizoda série drží svojí kvalitou hodně po zemi. Divák si tak užije maximálně Ričrdovo řádění, který mě trošku začíná srát. Kromě toho byl snad poprvé k vidění černý pyj, a to dokonce při mezidruhovém páření člověka s opicí. Místo aby se válka rozjížděla, tak byla nemilosrdně přibržděna, což mi tak úplně nevyhovuje. Uvidíme, co přinesou díly následující. ()

Výpověď (2013) (S04E02)

Spoilery! Tvůrci se bohužel rozhodli pokračovat v nastoleném trendu a vytáhli z rukávu další díl, který byl tak nějak o hovně. Skoro hodinka bezobsažného kecání. Divák se stihne maximálně seznámit s novým negrem na scéně, který dokonce vlastní doktorský titul. A není na světě nic nebezpečnějšího než vzdělané opice, takže jsme pravděpodobně měli co do činění s novým nejzápornějším záporákem ve světě plném záporáků. Trošku tedy zklamáníčko. Této sérii prozatím zoufale chybí nějaká pořádná akce, zrada, cokoli... Nemá to absolutně "drajv". ()

Akry diamantů (2013) (S04E03)

Spoilery! Zasrané příměří. Tato série se táhne v odporně politickém duchu a prozatím neexistují žádné sváry, spory a šarvátky. Dokonce i krvežíznivý půlměsíček zakopal svoji zbraň. Příměří a mír je hrozně krásná věc. Snad jedinou výjimku tvoří filmový, seriálový a herní svět. Pokud vás tvůrci tři série krmí zradami, násilím a napětím, tak vám to zaručeně musí nyní scházet. Vůbec se mi nelíbí směr, kterým se tato série ubírá. Trošku nabírám pocit, že se zde začíná vařit z vody. Totálně seriál postrádá spád a trošku mě tím začíná srát. Stále je to koukatelné, ale od předchozí série je to brutální propad a divím se, že to na zdejším hodnocení není více znát. ()

Všechno do hry (2013) (S04E04)

Spoiler! Konečně tato série představila solidní díl, ve kterém sice opět nesvištěly vzduchem kulky, ale alespoň se točily ve vzduchu velké peníze. Divák se dozví například to, že člověk nezná, dokud si s ním nezahraje karty. V hlavní roli tohoto dílu figuroval Thompson. Ať už v rukou úžasného Ala nebo v podobě pomstichtivého šprýmaře bastarda Thompsona juniora. Ještě to stále není ono, ale konečně jsem si v této sérii nějaký díl užil. Nejvíc mě pobavil německý Nuckyho poskok, který ukázal, že se taky dovede pořádně odvázat. ()

Arkham Asylum nabírá režiséra Ďábla

Arkham Asylum nabírá režiséra Ďábla

27.10.2022

Jen den po jmenování Jamese Gunna a Petera Safrana do rolí šéfů nově přejmenované divize DC Studios studia Warner Bros. tu máme také novinku ohledně dalšího chystaného spin-offu Batmana. Seriál… (viac)

Sylvester Stallone míří do televize

Sylvester Stallone míří do televize

07.12.2021

Herec Sylvester Stallone, jehož Rocky v roce 1976 vyhrál Oscara, a který má za sebou role v komiksových blockbusterech Strážci Galaxie Vol. 2 a Sebevražedný oddíl a čerstvě dotočil i čtvrté… (viac)

Zemřel herec Michael K. Williams

Zemřel herec Michael K. Williams

07.09.2021

Kdo si zahraje Vránu?

Kdo si zahraje Vránu?

17.03.2015

Legendární comics Jamese O'Barra byl zfilmován už v roce 1994 a nezůstalo jen u toho. Následovaly tři pokračování a seriál, nelze však říct, že by z nich byl někdo nadšený. Vrána teď ale dostane… (viac)