Mr. Robot - Série 3

(séria)

Jeden hack vyvolá druhý, který má E Corp dorazit. Elliot zkouší napravit, co napáchal, a Dark Army způsobí obrovské škody. (Netflix)

Ouwen

SPOILERY: Kapituluju a je to pro mě konečná. Pramálo hackingu by problém nebyl, kdyby ostatní postavy nebyli nesympatický. Seriál po mě vyžaduje, abych soucítil s lidmi, kteří tam dělaj špatný věci a brečí nad osobní ztrátou. K čertu s tim. Není nouze o náhody, utahaný děj, a dialogy, co trhaj uši a opět působí tak nekonkrétně. Já měl navíc celou dobu pocit úplné odtažitosti těch postav, jako kdyby ani nezáleželo na tom, co se děje a co prožívaj, jen vykreslit špičkovej audiovizuál. Nepamatuju si jedinou scénu s rámováním - s prvkem, u kterýho jsem se bahnil v první sérii. Epizoda pět, točena na jeden záběr bez střihu je sice unikátní, ale furt se nemůžu zbavit pocitu, že se to tak hrozně táhne. Opět mi plno věcí není objasněných a nemám nějak náladu čekat, až se opět převrátí celej koncept. Happy end tomu nasadil korunu, alespoň ta nová postava toho profi uklizeče od Dark Army je fantastická. Nejlepší díl byl s Tyllerem, což je paradoxní, protože je to jedna z těch postav, která mě nezajímá, ale působilo to dobrodužně, mělo to výborný střihy a hezkej vývoj. Ale už mi Esmail nevysvětlí, proč na tohle objasnění jsem musel čekat 15 dílů :-) seriál má spoustu kvalit, ale rozcházim se s nim, očekával jsem absolutně něco jinýho a to jsem nedostal ani z poloviny. ()

mcb

Showrunner a režisér Sam Esmail stíhá překvapovat i ve třetí sezóně temného hackerského thrilleru, v němž se hlavní postava snaží zvrátit ekonomický kolaps, který zapříčinila v předchozích dvou sezónách. Další z formálně invenčních seriálů letoška uhrane komplexním vedením příběhu, v němž je místo pro nečekané zvraty, extrémně rychlý a zhuštěný děj, ale i spoustu melancholických zastávek a uměleckých sekvencí. Zároveň jde o sebevědomý režijní tvar, v němž se zrcadlí schizoidní vnímání reality a tíha času – takovým vrcholem je třeba pátá epizoda, natočena po vzoru Birdmana v iluzorním jednom záběru. Nejde však jen o neopodstatněnou manýru, ale o jedinečné spojení stylistické a významové stránky tvořící vskutku nezapomenutelný celek. Nejlepší epizoda: eps3.4_runtime_err0r, r00 (5) ()

Lachtaan

Třetí série hackerského řádění sdružení fsociety ve velkém přebíjí nebetyčnou nudu dění předchozího, háže před diváka pár opravdu skvělých epizod, aby na konci zase klasicky přebytečně mátla všechny zúčastněné. Nebudu zastírat, že se do poslední řady zase příliš nehrnu, ale někdy skompletuju už jen z povinnosti vůči potřebě mít seriál dokončený. [viděno na HBO GO] ()

NifKor

Po druhé sérii, která logicky nebyla zas tak dobrá jako ta první jsem si říkal, jestli je 3. série fakt tak dobrá a ona fakt je. 3. série Mr. Robot je excelentní a užíval jsem si ji od začátku až do konce, teď už zbývá 4. série od, které čekám velkolepé zakončení tak prosím ať mě nezklame. 9,5/10 ()

VanTom

Elliotovi se jeho činy rozležely a zoufale se snaží nejenom překazit fázi 2 (i zevnitř E Corpu), ale rovnou zvrátit důsledky původního hacku z 5/9 (vedoucího ke kolapsu finančního systému, ale moc to venku poznat není). Vyloženě a "přímo" tedy bojuje s Mr. Robotem, zatímco nelítostná Dark Army s Whiterose sledují svoje vlastní skryté zájmy. S3 začala tak nějak standardně (čili řemeslně brilantně vs. opět jsem pospával), ovšem po kulervoucí E05 "na jeden záběr" se vyšvihla do výšin a už nesestoupila. ()