Dokonalý zmysel

• Slovensko Dokonalý cit (viac)

Zatímco Susan a Michael objevují nové a nepředvídatelně hluboké city, lidé na celém světě se začínají cítit divně, jako by něco ovlivňovalo jejich emoce. Je to proto, že jsou zamilovaní, nebo se svět citově rozpadá? Už jsme si zvykli na filmy o globálních katastrofách z americké produkce podle dějové dramaturgické šablony obvykle diktované právě původem těchto filmů. Toto je neamerický film, který k žánru přistupuje z jiného úhlu. Má dvě navzájem provázané dějové linie: první je milostný příběh mezi mladým šéfkuchařem a dívkou ze sousedství, která je epidemioložka; druhou je propuknutí záhadné nákazy v různých částech světa, která způsobuje, že postihnutí lidé ztrácí nejprve čich, poté chuť a nakonec i sluch. Film zároveň podává subtilní, avšak velmi důležité sociální poselství prostřednictvím vnitřního hlasu kombinovaného s dokumentárními záběry z různých částí světa, který naznačuje, že možným důvodem této globální katastrofy je to, že lidé zanedbali své životní prostředí a následně i sami sebe. (Film Europe)

Jordan

Máloktorý romantický film má tak depresívnu atmosféru, pesimistické vyznenie a katastrofické pozadie... no máloktorý katastrofický a apokalyptický film má také humanistické a romantické ladenie. Krásni s skvelí Ewan s Evou vo veľmi dobre napísanom scenári v naozaj smutnom, inak komorne pôsobiacom - i napriek veľmi silnej výprave a footageoch z celého sveta, čo tomu však nedáva rozmer "bombastickosti" ale ešte väčšej beznádeje. geniálny záver. ()

Tsuki

Zajímavý film o tom, že si lidé dostatečně necení toho, co mají, a málo se soustředí na lásku. Jako film to sice může působit tak nějak neúplně či dokonce trochu nezáživně, ale ta myšlenka je hodně silná a v dnešním světě se jedná o stále více naléhavý problém. Z toho důvodu se mi Perfect Sense líbilo. ~(4,0)~ ()

Vodnářka

Without smell an ocean of past images disappears... Bez čichu je náhle všechno jinačí. Mizí nejen jedna dimenze našeho vnímání, ale zároveň tisíce vzpomínek, zážitků, událostí, jež se nám vracejí pouze s vůněmi. Proč tedy schopnost je vnímat najednou ztrácí víc a víc lidí? Proč pak lidi začíná opouštět i sluch, zrak…? Se smysly ale nemizí pocity, emoce, obrovská láska, zoufalství, zlost, nenávist... Propuká chaos, panika – směřuje takhle svět ke svému konci? ... Nejde jen o geniální příběh, jde o ten mrazivý pocit, který se dostane divákovi pod kůži, křehce chladné vyprávění, poetické záběry a příjemně uvěřitelné herecké výkony. ()

Anderton

Dokonalý zmysel určite nie je dokonalý film, čím je pre mňa dokonalý. Protipól Emmerichovej deštrukcie v podaní anglických nezávislých tvorcov je však emocionálne pohlcujúca s krásnou myšlienkou. Tá je samozrejme predvídateľná, ale akýkoľvek iný záver by bol pre mňa sklamaním. Šťastie, že sa tak malému filmu upísali McGregor a Green, čím sa dostal do širokej distribúcie. ()

Frajer42

Milí lodníci, tento pseudofilosofický snímek, mi poněkud nesedl. Můj názor nezměnil ani Ewanův holý zadek, který byl k vidění. Film se až příliš soustředí na poměrně nudný vztah dvou hlavních hrdinů, než na ten k apokalypse směřující zbytek, což mě tedy velice intenzivně zamrzelo, protože ten samotný nápad není určitě zlý. Navíc je určitým závanem svěžího větříku. Lidé ztrácejí jeden smysl za druhým. Zpočátku se vše jeví jako naprostá katastrofa. Nakonec ovšem vše eskaluje spíše k lidskému semknutí a dává jakousi naději do budoucna. I když těžko hádat, kde by se ten kolotoč se ztrátou smyslů mohl až zastavit. Dle logiky filmu by jistě došlo brzy i na ztrátu smyslu nejcennějšího - zraku. Dokonce se mi příliš nelíbila ani Eva Green. Co se zejména vzhledu týče. No nebyl to můj šálek čaje optimist. Vidím to tak na jednu. Viděno v rámci Filmové výzvy. Film mi vybrala uživatelka Mireldis. ()

Dzeyna

Naprosto dokonalý film!!!! Takhle často, jsem husí kůži ještě neměla. Vážně skvělý námět a promyšlení celého děje. Nemám slov!!! Jsem ohromena a dojata. Pro mě TOP drama pro rok 2011!! ()

MikeCool

Myšlenka filmu, jak důležité pro nás jsou a můžou být naše smysly, je samozřejmě originální, ale bohužel pojetí filmu a zadrhávající plynulost mě postupem času začínala více a více nudit. ()

teutates

Taky nemám slov, jakou ptákovinu sem mněl možnost vidět. Zapomněl jsem se rozplynout, myslím někde mezi ztrátou čichu, následně sluchu... joóo já zapomněl, strašně mne to mrzí. Jaksi mne to tak vtáhlo, až mně natáhlo. Zamilovaný pár na počátku apokalypsy, úžasné. 3/10 ()

swamp

Vezměte Contagion od Soderbergha, přimíchejte filozofickou nit, přičichněte, ochutnejte a zaposlouchejte se do vibrujících tónů této laskominy. To zíráte, že! ()

DwayneJohnson

Tak se zase po dlouhé době našel film, který mě dokázal velmi slušně naporcovat. Nebylo to rozhodně jen výkonem hlavní, herecké dvojice, ale hlavně celkovým vyzněním tohoto netradičního snímku. Po Perfect Sence zůstala celá řada pocitů, která doufám hned tak nevyprchá… ()

predators

...a nezbývá nic jiného, než si přát cítit vůni kořenového základu, vychutnat si karamelovou polevu, slyšet kapky deště, vidět své ratolesti a milovat! 70% ()

Trajektt

Tak musím přiznat, že po dlouhý době jsem narazil na film, kterej jsem si pečlivě vybral a na kterej jsem čuměl jako puk, protože mě tak nudil, že jsem se málem uzíval k smrti. a místo hodiny a půl stráveného u tohoto filmu jsem mohl dělat něco užitečnýho. Třeba nakrmit hladovějící děti v Africe, nebo přiněst zoufalým bezdomovcům na Hlavním nádraží nějaké to víno a pokecat s nimi o běžnejch lidkejch problémech, třeba, jak bylo v práci atd. Místo toho se dívám na romantickej film s příchuťí mýdla a to doslova, protože hlavní protagonisté ho zde jedí jako by to byl nějakej kus propečenýho masa a do toho se holej ve vaně a pak se v tom koupou. Místo toho, aby řešily problémy, které mají. Ty problémy přicházejí postupně. Začíná to ztrátou čichu, poté následují ztráty dalších důležitých smyslů a hlavní hrdiny nezajímá nic jinýho než ta jejich láska a občas nějaký ten šukanec, ale celkově je to takové beztvaré, nemastné a neslané a od začátku předvídatelné. Herci se sice snažili zachránit tuto romantickou apokalypsu, ale kde nejsou cihly tam dům nepostavíš. Když si přečtete obsah tady na ČSFD anebo někde jinde, tak přesně o tom to je a nic víc a nic míň se nedozvíte. Je to taková suchá paralela, jak by se asi lidstvo chovalo, kdyby nastala taková situace a podle mých životních zkušeností můžu říct, že by to asi bylo trošku jinak než můžeme vidět v tomto snímku, ve kterém není nic vysvětleno a tudíž mi chybí pointa a proto dávám 50%. ()

nascendi

Dokonalý zmysel je pomerne nedokonalým filmom. Zaujímavý je v ňom najmä nápad, ktorý oceňujem osobitne preto, že po desaťročí od nakrútenia sme si prežili pandémiu covidu a pred pár dňami som dopozeral prvú sériu The Last of Us. Škoda, že tento film bol taký chaotický a nedôsledne nakrútený. Ale aj tak neľutujem, že som si ho pozrel. Ľutujem iba, že som nemohol kameramana udrieť po prstoch, keď párkrát zbesilo manipuloval s kamerou dúfajúc, že by to mohlo pôsobiť umelecky. ()

PetrPan

Kdyby se tohohle námětu chytil Spielberg, Cameron nebo nedej bože Emmerich vyšla by z toho mainstreamová sci-fi plná patosu, zničených rodin, lidských příběhů a kdo ví, Amíci remakujou taky kde co. V evropském podání ale přichází artová ? ( já nevím co je art, čili pro mě to artové je:) záležitost, kde sledujeme prakticky romanci na pozadí kruté apokalypsy či krutou apokalypsu na pozadí romantického příběhu. Vedlejší postavy zde prakticky neexistují, i když fyzicky přítomny jsou, a až dokumentární omáčka a hlas vypravěčky dodává filmu ( nebo aspoň mně dodal) značku čehosi nejasně definovatelného, protože, ač ta apokalypsa byla až beznadějně krutá, tak na mě celý film působil neuvěřitelně uklidňujícím dojmem. Mám mírné podezření, že to byl záměr, protože ta choroba se určitě blíží a tohle byla přípravka :) ()

eLeR

Tak toto sa mi ešte asi nestalo.... zo začiatku som nechápala tých 76 percent a bola som sklamaná, lebo som čakala niečo úplne iné ... a potom v 20-tej minúte sa všetko otočilo. Výborné to bolo. Všetko ... muzika, ten nápad , koniec, Evin hlas, a Ewana som v poslednej dobe nejako nemusela, ale tu bol výborný ... scéna vo vani a posledná, keď sa hľadali ... jedným slovom PERFECT! ()

iamek

Že zrovna David Mackenzie natočí artový katastrofický film se skvělou romantickou zápletkou jsem nečekal ani v tom nejšílenějším snu. Námět je naprosto dokonalý a realizace téměř taky. K dokonalosti chybělo strašně málo a konkrétně, že mezi Evou Green a Ewanem McGregorem to prostě nejiskřilo. Oba jsou parádní herci, ale mezi něma mi scházela jiskra. Scény, kdy nic nevidíte nebo nic neslyšíte jsou skvělé a vše dokonale podtrhuje dechberoucí hudba od Maxe Richtera. Hodně povedený kousek a velké překvapení od Mackenzieho. ()

bassator

Takovéto filmy to je to co chci, to co budu vždy vyhledávat. Filmy s depresivní atmosférou, o umírání, o konci světa, to je to co miluji. Ale v ARTstylu a to je i příklad Perfect Sence. V mnohém to připomíná Melancholii - pomalý děj kde je od první chvíle jasné jak se (asi) film bude ubírat a jak (asi) i skončí. Zde sice konec světa oficiálně nenastal, ale jak to nazvat jinak... - 5. 3. 2012 - 90% ()

Chrustyn

V mnoha ohledech působivá kombinace katastrofického thrilleru a citlivé romance, vyprávějící příběh záhadné epidemii, která člověka postupně připravuje o všechny důležité smysly. Pěkná hudba, pár zajímavých nápadů, (postup epidemie a toho co předchází než o daný smysl člověk přijde) uvěřitelné herecké duo, to vše chytne a udrží divákovu pozornost až do konce. Přesto mě celý film provázela myšlenka o určité jednotvárnosti a o tom, jak to mohlo být lepší. ()

Arsenal83

Citlivá a emocionálna dráma, kde sa konečne Eva Green nemusela až toľko vyzliecť. Som výrazne potešený jej hereckým výkonom a aj McGregora. Stratu zmyslov dokázali stvárniť úplne dokonale. Chválim originalitu námetu a posolstvo snímku. Je veľmi nadčasové! Film lemuje nádherná a vkusne vybraná hudba. Je úplným základom tej ponúrej atmosféry, ktorá sa k deju tak skvele hodí. ()

Virová nákaza ve filmech

Virová nákaza ve filmech

15.03.2020

Ostrovní tvůrci mají napilno

Ostrovní tvůrci mají napilno

02.02.2014

Hned několik slibných filmů od současných renomovaných britských tvůrců nabírá lákavé ohlasy ve festivalovém oběhu a další projekty se připravují. Udělejme si stručné shrnutí. Sean Ellis byl… (viac)