Dokonalý zmysel

• Slovensko Dokonalý cit (viac)

Zatímco Susan a Michael objevují nové a nepředvídatelně hluboké city, lidé na celém světě se začínají cítit divně, jako by něco ovlivňovalo jejich emoce. Je to proto, že jsou zamilovaní, nebo se svět citově rozpadá? Už jsme si zvykli na filmy o globálních katastrofách z americké produkce podle dějové dramaturgické šablony obvykle diktované právě původem těchto filmů. Toto je neamerický film, který k žánru přistupuje z jiného úhlu. Má dvě navzájem provázané dějové linie: první je milostný příběh mezi mladým šéfkuchařem a dívkou ze sousedství, která je epidemioložka; druhou je propuknutí záhadné nákazy v různých částech světa, která způsobuje, že postihnutí lidé ztrácí nejprve čich, poté chuť a nakonec i sluch. Film zároveň podává subtilní, avšak velmi důležité sociální poselství prostřednictvím vnitřního hlasu kombinovaného s dokumentárními záběry z různých částí světa, který naznačuje, že možným důvodem této globální katastrofy je to, že lidé zanedbali své životní prostředí a následně i sami sebe. (Film Europe)

Emo-haunter

Nádherné. Podmanivé. Silné. Nutící k zamyšlení. Umělecké dílo pro všechny prožívající hypermempaty. Hluboké dílo, které dává prostor k široké škále otázek týkající se našich nejniternějších vnitřních pocitů vytvářející veškerý vnější svět okolo nás. Podmanivá a neuvěřitelná hudba Maxe Richtera jen podtrhuje a dokresluje tuto strhující atmosféru produkčně skromnějšího díla, ale výsledek je komplexní, vícerozměrný a uchopitelný z rozmanitého množství různých úhlů. Velký obdiv zaslouží i herecký výkon našich protagonistů, Eva Green i Ewan McGregor byli doopravdy výborní. Pro mě obrovské překvapení a jeden z nejlepších filmů, který jsem měl tu čest v roce 2023 vidět! ()

Wancohoff

zaujimavy namet.fajn herci.je pekne sledovat ako stupne "choroby" ovplyvnuju ludi a ich vztahy. no sklamalo ma ze to skoncilo ako keby v polke celeho pribehu. ()

takken

Ráno vstaneš vyberieš sa do práce vonku je hmla, prší otravuje ťa že si potrebuješ obliecť hrubší sveter aby ti nebola zima a vziať si dáždnik aby si necítil kvapky dopadajúce na tvoje šaty. V ušiach máš slúchadlá akurát počúvaš piesne svojho obľúbeného interpreta a z neďalekej pekárne cítiš čerstvo upečené pečivo. Užívaj si to! Čo ak zajtra pri rovnakej situácií nebudeš tú hudbu počuť, neucítiš vôňu dažďa ani čerstvého pečiva. Zrazu stratíš všetky zmysly čo bude potom ? Možno budeš mať šťastie, zamiluješ sa a zistíš že nepotrebuješ nič iné. Láska je zmysel ktorý ochromuje všetky ostatné ak niekoho miluješ stačí ti cítiť jeho objatie, dych na svojom krku. Film je možno trocha unáhlený a potreboval by ešte pár minút no aj tak u mňa vyhráva skvelý nápad a celkové spracovanie. ()

kdosizrosy

Já bych z toho zase tak urvaná nebyla. Nejvýš tady ze všeho ční ten námět, krásná myšlenka. Jenže ten potenciál se nepodařilo úplně využít. Kdyby se tohle ve světě stalo, představte si, co by následovalo. Myslíte, že lidi by si to odbyli jen pár slzama, poničeným nábytkem a několika nadávkama? Těžko. Zašlo by to mnohem, mnohem dál. Spousta lidí by zešílela, nevzpamatovala se z toho, páchala by sebevraždy...všude by byl bordel, nesmyslnost, naprostej chaos a hlavně EMOCE, a to ještě v dost vystupňované míře. Tím neříkám, že ve filmu nejsou. Ale na to, jak velké sousto by byla ztráta smyslů, je jich tam pramálo. A obrázky trpících lidí v Thajsku, Indii nebo v Africe to zkrátka nezachrání, ba jsou nicneříkajícně navíc. Herecké duo mělo být podle jmen zárukou kvality, ovšem tady se spíše působí jako dvě loutky, kterým ten cit nikdo moc neuvěří. Ale to je hodně tím scénářem. A konec ? Jestli mě měl dojmout k slzám, tak to byla hodně naivní představa. Celkově to celé vyznívá jaksi do ztracena. Ovšem tak to chodí - film se tváří rádoby intelektuálně hluboce a ve skutečnosti se za maskou vysokého hodnocení skrývá povrchnost a plytkost. Nejde mi do hlavy, jak to někdo může hodnotit tak vysoko? Možná snad jen proto, že Eva tam ukáže prsa. P.S.: Ewan má fakt hnusný tetování. ()

phoorecek

Perfect sense in first sentence. Film o viru zbavující člověka o smysly, jenž se stím snaží vypořádat. A také o zamilovaném páru a vlivu viru na jejich vztah. Krásně zachycená bezmoc, když člověk ztratí něco, co považuje za samozřejmost. Ztrhující scény při ztrátě sluchu a pěkný konec. ()

Lachvos

Romantika a katastrofický scénář?! Kdo to kdy slyšel v jedné věte, natož v popisu jednoho filmu? Taky jsem nevěřil, pochyboval, funěl na protest a přesto zkouknul...a dobře jsem udělal. Troufám si říct, že každý žánr v tomto snímku by vystačil na film svůj, ale dát je dohromady byl nápad zajímavý. Životy dvou lidí, které se náhodně propojují na pozadí celosvětové pandemie neznámých rozměrů, podkreslené hudbou Maxe Richtera kamerou Simona Bakera, které z tohoto díla tvoří před našima očima něco víc, než co jste od začátku mohli čekat... ()

Thomm

Po zhlédnutí Perfect Sense si s hrůzou vybavím Contagion a se zděšením mi vstanou chlupy až na prdeli při vzpomínce na Blindness... a tak se ptám, kdy se dohajzlu přestaly točit pořádný filmy o epidemiích?! Je to taková nuda, že jsem si co chvilku říkal, kdy se i mně začnou ztrácet smysly. Sranda je, že dojem z filmu by zůstal prakticky stejný. Až na to, že bych asi sedmkrát neviděl kozy Evy Green. Jedna hvězda za hudbu... a ty kozy. ()

Jaroslaf

Jakožto člověk který přišel z neznámých příčin o čich ve věku čtyř let, guglím včera "život bez čichu" a vypadne na mne tento film. Tak jsem shlédl a je to pro mě čistý průměr. Doslovné voiceovery jsou spíše na překážku. Eva Green má skutečně hezká ňadra ale v obličeji je přinejmenším zvláštní. Ewan mi už vůbec nepřišel jako ten uhlazený gejísek z Philipa Morisse. prostě tři. ()

Silviaxx

Nádherný strojený film typický pre Veľkú Britániu, ale aj tak srdcu blízky. Perfect Sense so sebou nesie jednoznačné posolstvo, nad ktorým sa oplatí zamyslieť trošku hlbšie. Tej emócii, ktorá prevláda počas celej stopáže sa nedá vyhnúť a v závere na jednej strane krásne na druhej strane nešťastne vrcholí, ale "život ide ďalej". Eva Green bola zas a znova perfektná. ()

Nolanofil

Perfect Sense je originálne nakrútený, ale chladno prezentovaný snímok o nádeji a láske, ktorej kazí fakt, že scenáristi sa nevenovali dostatočne vzťahu ústrednej dvojice. Ako dráma to funguje skvelo, no zvyšok pokrivkáva. K vyššiemu hodnoteniu ma to ťahá kvôli Ewanovi, ktorý je môj obľúbenec a Evine veľké oči, pre ktoré mám slabosť, už nejaký ten piatok. Objektívne je to za 3*. ()

Pavelos

Neskutečně zajímavý příběh, akorát mě přišlo, že to bylo jako seriál, u kterého se můžete po skončení prvního dílu těšit, že bude další díl a příběh bude pokračovat až do konce.. Bohužel, tady se nejedná o seriál, ale o celovečerní snímek, takže se už nemáte na co těšit.. Cítil jsem se trochu podvedený, protože jsem se těšil na velké finále, kde bude alespoň náznak jaká byla příčina.. Škoda no, potenciál byl veliký.. ()

PhillM.

Po časovém odstupu několika měsíců zvedám hodnocení ze 4 na 5*, tehle film skutečně zůstane v hlavě a vlastně mu není moc co vytknout. Naopak, dalo by se dlouho mluvit o kladech, tak zmíním aspoň dva: Ewan a Eva. ()

edie sedgwic

Odchadzalo som z kina so zmiesanymi pocitmi, ale ked som si to vsetko trochu nechala ulezat v hlave, pochopila som, aka to bola jednoducha a pritom genialna myslienka. Miestami som mala pocit, ze sa pozeram na Slepotu s Julianne Moorovou, ale kazdy z nich ponima realitu trochu odlisnym sposobom. ()

Grizzly

Perfektí nápad, což je dneska spíš výjimka. Zpracování balancuje na hraně uměleckého filmu, což je ale uděláno tak precizně, že to vůbec neruší a nesklouzává do nudného artu, který by upozadnil příběh. Fakt se mi to prostě líbilo. I když člověk přesně věděl jak to bude pokračovat, tak doufal, že to tak nebude (stejně jako hlavní postavy). Navíc Ewan McGregor hraje dobře a Eva Green se k němu celkem hodí. Je to depresivní i veselý zároveň i když trošku podivně se to vyvíjí. Dobrý sou i ty záchvaty emocí před ztrátou smyslů. Je to ujetý, ale jí se tam mejdlo a pije přepálenej olej tak dám 85%. ()

Virová nákaza ve filmech

Virová nákaza ve filmech

15.03.2020

Ostrovní tvůrci mají napilno

Ostrovní tvůrci mají napilno

02.02.2014

Hned několik slibných filmů od současných renomovaných britských tvůrců nabírá lákavé ohlasy ve festivalovém oběhu a další projekty se připravují. Udělejme si stručné shrnutí. Sean Ellis byl… (viac)