Kráľ Rudolf II. sa so svojím levom Aurixom vyberie na cestu časom do prítomnosti, pretože podľa preslávených cisárskych astrológov, iba neobvyklé bytosti z budúcnosti, ktoré si hovoria Štvorlístok, pomôžu pre panovníka získať zázračný kameň mudrcov a zachrániť kráľovstvo pred nebezpečným alchymystom Kellym, ktorý sa chce zmocniť kráľovského trónu. (STV)

knihovna

Opravdu jsem se na to těšil. Čtyřlístek jsem v mládí miloval, začal jsem někde u čísla 40 a skončil cca u čísla 80. Ale takhle parádně to zmrvit to si opravdu Piňďa, Bobík, Myšpuín a Fifinka nezasloužili. Blbý příběh, všude samá reklama no prostě tohle ne. Jednu hvězdu dám z nostalgie, protože jsem zjistil, že mám tuhle čtyřku pořád rád . A taky zato, že jsem vyhrabal z knihovny staré sešity a začal je číst. ()

me_george

Příběh a schopnost udržet pozornost asi vcelku OK. Horší je to již s trochu jednodušším provedením (jak animace, tak chování postav). A nejhorší je to s product placementem - trochu nechutné, vzhledem k tomu, že to má být pro děti. Jdu raději zkouknout, jak se povedly na pohyblivé obrázky převést myšky Anča s Pepíkem :-) ()

ostravak30

Čtyřlístek jsem i já jako dítě četl. A je s podivem, že se na plátna kin nebo vůbec televizí - třeba v podobě Večerníčku nebo tak, dostává až roku 2013. A hned je poznat, že jde o komerční projekt jednadvacátého století. Reklamu si zde udělalo několik firem. Například jsem netušil, že maskot Pribináčku zároveň roznáší poštu. Další reklamy pak přidali Robby Bubble a Chupa Chups. V dětských filmech a pohádkách ne moc vídaná věc. Smysl nedává ani fakt, že se Rudolf II. prochází sám po městě - jde ke klenotníkovi. A telefonující Myšpulín do minulosti před Ludolfovo číslo? Tak to je skutečný bizár. Další z příběhů, který je zkrátka moc zahlcený motivy. Mísí se zde loupež, cesta do minulosti, Zimozel. A zrovna co se týče zimy, tak ve sněhu nejsou vidět stopy po chůzi ani působení postav, což je velká tvůrčí chyba. Příběh o cestě Rudolfa II. sem a boji s Kellym, nebo Čtyřlístku do minulosti se stejným důvodem by dávalo příběhu hlavu a patu. Takhle jsme sledovali směsici od všeho trochu a Čtyřlístek hned napoprvé v jiné než komiksové verzi neuspěl - můj subjektivní názor. ()

JosefTomas

Pro tento film bych zařadil novou kategorii a to "dětský". Rodinný je zde opravdu málo co. Scénář je podle knihy, kterou jsem si pro jistotu přečetl, abych měl trochu navrch. Ale asi to nemělo smysl. Film jednoznačně kvalit knihy ani zdaleka nedosahuje, přestože je o tom samém. Alespoň dabéři si dali práci a jejich hlasy skvěle dokázali jednotlivé postavy charakterizovat. ()

Danulinda odpad!

Jak může tak špičkový kreslíř, jako je Jaroslav Němeček, dopustit, aby jeho krásně nakreslené postavičky byly nepřirozenou 3D animací totálně zohavené a tím zkažené? Kdyby zpracoval přesně to, co nakreslil, do klasické dvourozměrné filmové podoby (zejména prvních zhruba 100-150 dílů časopisu by za to rozhodně stálo), s velkou chutí bych se podíval a mé hodnocení by bylo přesně opačné, ale takto je to jen obludnost a zvěrstvo. Žádnému člověku, který má vkus, se nemůžou líbit kreslené pohádky ve 3D, protože zcela ztratí na reálnosti a je z nich jen umělá napodobenina původního díla. Dnes je bohužel v módě dělat vše v 3D, takže se už ani nedivím, když vidím umělého Pepka Námořníka a jiné zpotvořeniny (původně nádherně zpracované), ale že i pan Němeček ztratil pojem o tom, jak vypadá hezky vytvořená kreslená pohádka a jak paskvil, je velmi smutné. Zlaté klasiky jako jsou Rumcajs, Jen počkej zajíci a podobná krásně vyrobená díla ... ()

kolacky

Vzhledem k tomu, že jsem pamětnicí prvních čísel komiksu, jsem do kina šla z nostalgie. U nás v Čáslavi se hrálo potřetí a potřetí kino plné děcek s rodiči i bez nich a to je co říct, když je nás jindy v kině deset, myslíme si, jak je narváno :-). A jinak... Dětem je myslím neskrytá reklama šumafuk. Ani nepíply, leda že se zasmály nebo vypískly na patřičných místech. Být mi těch osm deset, reaguju stejně, takhle jsem reklamu zaregistrovala a mávla rukou. Film dostál své předloze, občas byl komiksovsky zkratkovitý, ale zpracovaný byl dobře a kvituju i vlastenecký tón, to bylo dobré. Lev byl trochu ňoumovitý dobrák, ale já kočky můžu na všechny způsoby, takže dobrý. Za svých vzdálených deset let dávám tři a půl *. ()

Anarion

Doufaje v návrat do mládí, jal jsem se zhlédnouti animovaný film Čtyřlístek, neobvyklý to počin na poli kinematografie české. Jaké však bylo moje zklamání po zhlédnutí výtvoru tohoto! První, co jistě upoutá oko divákovo, je zvláštní forma animace kombinující 2D pozadí a 3D modely postav, na kteroužto si ale lze po chvíli zvyknout. Tím dalším, čeho si pak i velice nepozorný (dětský) divák musí všimnout, je velice násilně použitý product placement. A tady bych vlastně mohl ve výčtu skončit, neboť žádný další výrazný prvek ve filmu nalézti nelze, a ten tak působí velice ploše, až by se chtělo, v reminiscenci na jeden z proklamovaných produktů říci, bez chuti a bez zápachu. Autoři se zřejmě obávali negativních reakcí veřejnosti v případě projevu jakékoliv originality, a tudíž ve snaze uctít legendu mezi českými komiksy stvořili dílo, které sice nikoho neurazí, ale zároveň ani nepotěší, o překvapení nemluvě. ()

pafka

Mel jsem hruzu z toho, co jsem si pred shlednutim filmu precetl. Na ctyrlistku jsem vyrostl a dodnes ho miluju. Prvni scena, kdy vsichni padaj, rozbijej vse kolem i sobe cumaky me vydesila. "Takhle to bude cely film?". Zaplatbuh velmi zahy se ctyrlistek dostal do dalsiho sveho dobrodruzstvi, ktere skutecne odpovida prozitym pribehum od c.9 (jedna az osm jsme nemeli), neni ani blbe, ani nesmyslne, ale podle reakce deti bych rekl o 15 minut delsi, nez bylo potreba. Co se tyka reklamy, ano, je to bes a pokud bude nejake pokracovani, tak snad uz tam nebude, protoze tvurci na to penize sezenou levou zadni, kdyz ve sledovanosti to predbehlo trhak Babovresky. Za reklamu hvezda dolu, jinak krome tech nesikovnych a zbytecnych akcnich srandicek, kdy nekde nekdo spadne, prasti se a pod., ktere jsou vylozene nezdarile, jsem byl velmim mile prekvapen. Animace uplne perfektne postacujici a dle meho neni potreba ani o trosku min ci vic. A myslim, ze i Ljuba Stiplova muze byt tam nahore spokojena, protoze se to po tech dlouhych letech konecne podarilo. ()

Titleist

Uznávám, že ten product placement je opravdu prasečí, ovšem děti se na to asi koukají trochu jinak a jistě ocení Robby Bubble na plátně, při odchodu zazní ''Tati kup mi Jychlí špjunty'' a doma zas bude o radostnou chvilku, v podobě bouchání šampáňa, navíc. Pokud jde o příběh, chvílemi dost nudí, ale ve výsledku vidím filmový Čtyřlístek spíše pozitivně. Animace je hezká, dabing jak má být a je to prostě Čtyřlístek! ()

srolyma

Daleko výstižnější by bylo Čtyřlístek ve službách reklamy. Jako by nestačilo, že musím za vstupné pro mou nečetnou rodinu v malém okresním kině vypláznout pětikilo. Ne, to se pak ještě musí co chvíli po plátně naprosto beze smyslu prohánět kocour Pribiňák a s úsměvem idiota kolem sebe metat ty svoje předražený tvarohy. A to jen ten nejkřiklavější případ, protože dojde i na lízátka Chupyča čups, rychlý špunty atd. atd. To je fakt na přesdržku. Bohužel, ani samotný děj nic nenapraví. Místo rozpustilého dovádění komiksových idolů našich dětských let se tam řeší spíš intriky na dvoře císaře Rudolfa II., což je pro dětičky asi stejně zajímavé jako předvolební debata na Prima family. Jedna hvězda za povedenou animaci a nic na tom nezmění ani Fifinčiny krajkovaný spoďáry. ()

tsatsiki

skvělá animace, zajímavý příběh a výborné vzkříšení, možná trochu pozapomenuté komiksové legendy. Celý film umocňuje ještě lepší dabing. Nemám rád české animované filmy z poslední doby, ale tento film jsem si náramně užil. 4* ()

PamelaJJK

Legendární čtveřice se konečně dostala na plátno a myslím, že se to velice povedlo. Důvěrně známé postavičky neztratily nic ze svého komiksového kouzla. Žánrově tento film nabídne široký záběr od akční jízdy, přes krimi thriller až po historický velkofilm a celé je to okořeněné decentním inteligentním humorem a různými narážkami. Dabing je povedený. Podle reakcí mých dcer je to prostě trhák. A jeden z nevelkého množství animáků, který si právem říká "rodinný". I mě vtáhnul a opravdu jsem se bavil a od srdce smál. A není ani třeba 3D animace a kvanta efektů. Klidně bych se přimlouval za další pokračování. A jen tak na okraj. Je opět zarážející, jak je zde film zase podhodnocen. Čtyřlístek by se zcela objektivně měl pohybovat minimálně někde kolem 70%. Tohle je opět zvěrstvo, které mě odrazuje setrvávat v téhle zapšklé, stádovitě tupé a na filmové intelektuály si hrající společnosti. Začíná mi už být nevolno z toho, co se tu děje (píše) za nesmysly. Už se, sakra, proberte... ()

nikynnka

Pro děti skvělá záležitost - dějově akční, poměrně vtipné, troška historie z doby Rudolfa II., k tomu dobře dokreslující hudba, vše se šťastným koncem jak má být. Odsuzuji však nevkus okatého product placementu (jenž bohužel cílí právě na děti), kazí to pěkný dojem z filmu.. ()

lobo87

Český animák, určený výlučne detskému publiku a fanúšikom komiksu. Bohužiaľ, ja nie som ani jedno, ani druhé. Napriek tomu chválim českých susedov za snahu aj na poli animovanej tvorby... 45% ()

Fíma

Podle komentářů tady jsem čekal propadák a byl jsem mile překvapen. Žádný ulítlý uřvaný animák jak je teď za oceánem zvykem, kde pohádkové bytosti rapují a parodují současné celebrity. Bylo to takové milé, opravdu čtyřlístkovské dobrodružství. Chtěl jsem tomu dát tři hvězdičky, ale ty komentáře tady mi přišly až zbytečně kritické, takže Čtyřlístek, to je přeci za čtyři! Za Fifinku, za Bobíka, za Pinďu a hlavně za Mišpulína. Scény obsahující product placement by se daly vystřihnot a bylo by hned lépe. Tohle jediné mi opravdu pilo krev, ale naštěstí toho nebylo zas tolik. Tohle vystříhat a možná trochu zkrátit o nudnější pasáže a byl by to báječný český animák. ()

Stanmi

Inu také já patřím do generace, která vyrostla na příbězích Čtyřlístku a tak, když se naskytla možnost shlédnout jejich první filmové dobrodružství, tak jsem pochopitelně neváhal, (i když pravda je to už nějaké to desetiletí, kdy jsem naposledy četl nějakou jejich knížku či sešit). Takže naši známí Myšpulín, Fifi(nka), Bobík a Pinďa pomáhají císaři (a králi) Rudolfu II. najít legendární Kámen mudrců. Ano je jasné, že se v tomto příběhu bude cestovat z minulosti do současnosti (a naopak), což sice může působit zvláštně, ale do minulosti cestoval Čtyřlístek i ve svých komiksech, takže nakonec jsem to přijal. Troufám si však říct, že se určitě dal vymyslet lepší příběh, ale nakonec to nebylo tak špatné. Podobně to bylo také s humornou částí, něco se povedlo a něco ne. Co si však od lehce rozpačitého příběhu bezesporu zaslouží pochvalu je výtvarné zpracování, které je přesně duchu originálního komiksu a potěšili mne také různé detaily, které animátoři vložili do jednotlivých scén (především v domě Čtyřlístku). O dabing čtveřice hrdinů se vcelku vkusně postarali Ivan Trojan, Tereza Bebarová, Bohdan Tůma a Ondřej Brzobohatý, snad jen Bohdan Tůma mohl Bobíkovi propůjčit trochu hlubší hlas, pochvalu zaslouží ve vedlejších rolích také dabingoví veterání Václav Postránecký, Vladimír Brabec, Jiří Lábus a Jan Přeučil. Solidní je také hudba Ondřeje Soukupa. Film je ve všech ohledech ryze český, což však platí i o starém dobrém product placementu, který je opět naprosto do očí bijící, ale z něčeho se film holt zaplatit musí. Čtyřlístek ve službách krále je tak sice filmem ve kterém člověk najde chyby, ale na druhou stranu ryze českých animáků moc není a na tento příběh legendární čtveřice se dá v zásadě bez větších problémů v klidu podívat. ()

pojta

Tak Čtyřlístek je moje dětství. Byl jsem na tento film velice zvědavý. Ale bohužel jsem byl velice zklamaný. To že jsem si připadal chvilkami jak v reklamně na sponzory filmu. Takže ty hvězdy jsou jenom za to že je to Čtyřlístek. ()

Neklan006

"Čtyřlístek ve službách reklamy". Brrr. Ale čert vem ty reklamy, víte proč se Čtyřlístek stal legendou? Protože sršel vtipem, Myšpulínovy vynálezy či cesty časem byla jen nadstavba. Teď z toho zbylo právě jen to druhé. Zlatá éra téhle čtyřky z Třeskoprsk totiž skončila již dávno s odchodem Ljuby Štíplové, která psala inteligentní příběhy s vtipem a nesmrtelnými hláškami. Pak už to šlo celé do kopru, i ty Němečkovy kresby byly stále horší... ()