Čtyřlístek

Animovaný / Komédia / Rodinný
Československo, (1990–1991), 22 min (Minutáž: 7–8 min)

NinadeL

V porevoluční dobré náladě, kdy se Čtyřlístek osamostatnil a začal si osvojovat západní způsoby propagace, přišel samozřejmě nápad i na animovaný seriál. Tehdy z velkých plánů vzešly sice jen tři epizody, které se nikdy nestaly součástí Večerníčků, ale jako vzpomínka na ta báječná léta plná rozkvětu, je to pořád nádhera. Na první celovečerní film se muselo čekat další dvě dekády. ()

javlapippi

Perfektný príklad, ako prevodom z jedného média do druhého stratí príbeh všetko čaro. Čtyřlístek mám rád, nemám problém si niektorý príbeh prečítať aj dnes, ale ako animovaný film to fakt nefunguje. Pritom kresba aj príbeh sú skoro totožné komiksovou predlohou, ani spôsob animácie nie je až taký odlišný od Večerníčkov môjho detstva, akurát dabing napriek účasti ostrieľaných hercov je tak nejaký nijaký. Čtyřlístku podľa mňa, tak ako väčšine komiksov, iná podoba než statické obrázky a bubliny nepristane. ()

• Původně mělo být vytvořeno 14 dílů (Jaroslav Němeček v jednom rozhovoru uvedl, že tehdejší plán byl dokonce 21 dílů), které měly být uvedeny jako Večerníček (od r. 1965). Nakonec byly vytvořeny pouze tři díly (Signály z neznáma – 1990, Myš, která prochází zdí – 1990, Pes na stopě – 1991). Z důvodu změn, které v Krátkém filmu nastaly, se výroba zastavila. Tři díly nestačily pro Večerníček, a tak byly díly uvedeny v televizi až v roce 1994. (TomasSlach)