Kráľ Rudolf II. sa so svojím levom Aurixom vyberie na cestu časom do prítomnosti, pretože podľa preslávených cisárskych astrológov, iba neobvyklé bytosti z budúcnosti, ktoré si hovoria Štvorlístok, pomôžu pre panovníka získať zázračný kameň mudrcov a zachrániť kráľovstvo pred nebezpečným alchymystom Kellym, ktorý sa chce zmocniť kráľovského trónu. (STV)

Terva

CITÁT - Víte co? Vezmem Fifi na výlet do Prahy......... Cestování časem, kriminální zápletka, zajímavá historie Čech, kde mi kupodivu nevadí ty zanedbatelné nepřesnosti (Lva neměl Rudolf II., ale Brunclík.). Zajímavé jsou také okolnosti kolem Českých korunovačních klenotů. Dále je to dobrodružné a srandovní. Už jsem starší člověk a tak Čtyřlístek znám desítky let a tak mi nevadí, že je příběh hodně dětský, tak to má být. Jen bych přidal víc dramatizace. CITÁT . Sedl na ptáka Noha a vzal roha.......... ()

slatkac

Tak tohle si poklad národa rozhodně nezasloužil. Hodinu a půl jsem se snažil nechcípnout nudou. Víte kolik mám doma Čtyřlístků?? 131. Během týhle nudy jsem je spočítal 7x. Příště až bude mít pan Žabka nějaký skvělý nápad na film, ať ho radši spláchne do highzlu, protože kdyby dosral třeba Rychlé šípy, osobně bych ho šel proplesknout. ()

honajz2

Čtyřlístky jsem jako malej četl. Když jsem se dozvěděl o filmu, tak jsem si říkal, že ho chci vidět. A tohoto se mi dostalo. Nápad není až tak špatný, ale má svoje trhliny. Animace je hrozná a to už i na český film. Ale je to vtipné a rozhodně se na to dá dívat. Prostě je to průměrný film, na který se klidně podívám ještě jednou. ()

jayspolek odpad!

Příběh měl docela zajímavý nápad, ale k čemu tam byla vsuvka se zloději zlatých cihel...? Product pacemant jak noha, takhle to ani nebudou moct dávat v TV, když je v dětských pořadech zakázán. No co dodat, že to nebude zázrak jsem čekal, ale že mi to znechutí Čtyřlístek jsem nečekal. Asi půjdu hrabat do sklepa jestli nenajdu starý komiksy abych si spravil chuť. ()

Spooner

Čtyřlístek ve výslužbě. Pro lidi nad 10 let až přiliš dětské bez špetky humory, pro děti zase až příliš překombinované a zmatené. To zmatené cestování časem a nějací zbyteční zloději si fakt mohli tvůrci odpustit. Stejně jako product placement, jehož učást je obzvláště v české pohádkové legendě k zblití. Divná animace se pak sice snaží navázat na klasickou poetiku Čtyřlístku, ale vypadá to prostě divně. Dvě hvězdy dávám jen z nostalgie, jelikož ty nejstarší čísla Bobíka a spol. mám stále pečlivě uschovány. ()

• Česká pošta vydala roku 2010 známky s tematikou „Čtyřlístku“, které byly prvními samolepícími a navíc měly písmenové označení hodnoty. V listopadu roku 2012 pak vydala první tematicky orientované známky na český film, a to právě na tento, přičemž na nich kromě tradičních postaviček byli i Rudolf II. a Aurix I. (JoranProvenzano)
  • Ve sněhu nejsou vidět ani známky po klouzání nebo chození, přestože se v něm hlavní postavy vyvalovaly. (karlik4801)