Čtyřlístek

TV spot
Animovaný / Rodinný
Česko, 2024, 1 h 3 min (Minutáž: 9 min)

Oblíbená čtveřice protagonistů oslovuje čtenáře ve formě komiksů a knížek již téměř 55 let. Večerníček bude jejich premiérou – dlouho a pečlivě připravovanou. Městečko Třeskoprsky s útulným domečkem a zahrádkou, rybník Blaťák, hrad Bezzub, řeka Šuměnka a mnoho dalších míst se stanou pohádkovou kulisou pro Fifinku, Myšpulína, Bobíka a Pinďu. Chybět nebudou i další postavy a postavičky v čele se „zloduchem“ a protihráčem Kazimírem Zádrhelem. Zkušená autorka Čtyřlístku Hana Lamková napsala pro Večerníček výborně vystavěné a vypointované příběhy, kde nechybí legrace ani přesně dávkované napětí a které nezklamou žádného z obdivovatelů klasických dobrodružství Čtyřlístku. (Česká televize)

TV spot

otík

Tento večerníček ušel, obzvlášť pro fandy Čtyřlístku je povinností. Chválit jde jednoduchou animaci, dabing je spíš průměr, sem tam i slušný díl co se týká děje. Kritizovat jde např. to, že znělka trvá přes minutu a závěrečná píseň má přes půl minuty, takže na samotné příběhy tolik času nezbylo. Ale jako pocta a dar Jaroslavu Němečkovi k jeho 80tým narozeninám budiž. Hudba: Ondřej Soukup ()

ostravak30

Čtyřlístek byl komiks, který si z dětství pamatuju a moc rád jsem ho četl. Na seriálu už od první chvíle (ne)zaujme dabing. Já bych si představoval jiné dabéry. Kupříkladu: Fifinka - Jitka Molavcová, Myšpulín - Ivan Trojan, Bobík - David Novotný, Pinďa - Josef Dvořák. Uznávám, že zvolení představitelé jsou přeci jen o něco mladší, ale ty hlasy mi k nim moc neseděly. Co se týče příběhů, chybí mi v nich vtip a nápad. Přeci jen je tentokrát velká přímočarost spíše na škodu. Těm původním komiksům se tento seriál zkrátka nevyrovnal. ()

NinadeL

7/7 Co říci závěrem? Na pravidelný seriál Čtyřlístku jsem se těšila od roku 1992, kdy na zadní straně 200. čísla vyšla reklama na Fifinku jakožto hvězdu OK3. Od té doby vyšel první třídílný pokus a dva filmy určené pro kina. Styl se v průběhu let změnil, z původně zábavného komiksu, který mohl číst každý, se definitivně stalo čtení jen pro děti. A hlavně zemřela Ljuba Štíplová. Dědictví příběhů manželů Lamkových už není tak geniální, ale je pouze dobré. Hlavní příběhy Čtyřlístku začali psát od roku 1992, když se předtím osvědčili jako autoři Káti a Škubánka v 80. letech. Hana Lamková si později přibrala ještě Matyldu. Vzhledem k tomu, že nový seriál je opět dílem režiséra Žabky, který dělal už předchozí filmy (přičemž druhý byl povídkový), výsledná podoba není kdovíjaké překvapení. Člověk musí prostě přijmout fakt, že je to tvorba pro ČT:D. Pokud chceme sledovat něco dospělejšího a přesto spojeného se Čtyřlístkem, je tu Anča a Pepík. ()

Ydrosten

Není to úplně blbý ale není to žádný veledílo. Rozpohybovat tyhle postavy nebyl špatný nápad, podle mě byla otázka času než k tomu dojde (i po těch předchozích 2 "filmech" tak i seriálu z 90) ale co si budem, je to vyschlá řeka a půlku nápadů vyhodí pryč. Příběhy jsou takové tuctové nikam nic nevedoucí. Ale jo, je to pro děti a jsem raději za průměrný čtyřlístek hrdinů z Třeskoprsk, než ty fantasmagorický nesmysly z jůesej. V porovnání s tím co český rybníček dělal dříve je to brak ale když porovnám současnou tvorbu, budu rád když to zkusí znovu a nebo klidně v tomto formátu pojedou dál. Dám 3, dětem to stačí a dospělej se trochu zamyslí nad tím jak tady něco takového citelně chybí (vzpoměl jsem si na Kruana, Malého boha, strážce ...) ()

redfoxik

Natočeno bohužel ve stylu filmu Velké dobrodružství Čtyřlístku bez potřebného nápadu, lehkosti a vtipu. Z tradice večerníčkovských seriálů nečerpá série nic, agresivní píseň na úvod, rušivá, nepříjemná hudba těžko může děti uklidnit a připravit na spánek, což byl účel původních pohádek na dobrou noc. Ze slabých příběhů se v animaci dalo vytěžit víc. Celkově to byla nuda. Starší zpracování Čtyřlístku z Krátkého filmu Praha bylo mnohem lepší a věrnější předloze jak vyprávěním tak i výtvarně. ()

• Nejedná se o první zpracování Čtyřlístku jako Večerníčku (od r. 1965). Poprvé měl vzniknout 14dílný Večerníček Čtyřlístek v režii Ivana Renče. Nakonec vznikly pouze tři díly, a to pro Večerníček nestačilo. (TomasSlach)