Po mnohých nezdaroch a rozvode sa 35-ročná Elizabeth so zlomeným srdcom rozhodne absolútne zmeniť svoj život a vydá sa na ročnú cestu okolo sveta, na ktorej chce nájsť samu seba. V Taliansku spoznáva umenie pôžitkov prostredníctvom gurmánstva a priateľstva. V Indii s pomocou úplne neznámych ľudí umenie duševnej rovnováhy. Na Bali sa stane žiačkou starnúceho šamana a naučí sa nájsť rovnováhu medzi svetskými pôžitkami a božskou nadzmyselnosťou. Navyše na svojej ceste nečakane spozná aj svoju pravú lásku. (TV Doma)

Flego

Čo bolo každému divákovi jasné na začiatku filmu, to sa hlavná hrdinka dozvedela na konci. Jej cesta po troch destináciach je síce oku lahodiaca, ale absolútne zbytočná, umelo naťahovaná a zdĺhavá. A to je trest pre diváka, že sa podujal na túto cestu. ()

rikitiki

Instantní balíček univerzální nicneříkající chuti, jak hladce proplout životem a dosáhnout "osvícení". Samozřejmě jen do té doby, než bude in zas něco jiného. Takovou hrdinku bez jediné osobité vlastnosti, aby jeden pohledal. No, spíš radši zahrabal /29. 10. 2010/ ()

honajz

Čekal jsem trochu víc - třeba nějaký psychologický ponor do duše člověka, který hledá sám sebe. Když si zpětně ten film vezmu, tak ženám moc nelichotí - skutečně jsou ženy nastaveny tak, že aby byly spokojené, stačí jim se někde pořádně ožrat, pak jít do chrámu říct nějakému tomu bohu sorry, aby měly klid na duši, a pak vlézt do postele nějakému chlapovi, co by je mohl finančně zajistit? O krizi středního věku to není ani náhodou. Doporučuji přečíst si na podobné téma daleko lépe a psychologičtěji zpracovanou knížku Ještě jedna jízda na kolotoči, kde úspěšný spisovatel čelí rakovině a jezdí po celém světě při hledání léku na ni. ()

Sofia

Prázdné...i když mi hlavní hrdinka hodně připomínala samu sebe, film mě donutil popřemýšlet akorát o tom, kolik tak asi stojí letenka na Bali. V knižní podobě by mě to pravděpodobně zaujalo mnohem více. Velkým plusem byl Javier Bardem, jeho Brazilec Felipe by si zasloužil vlastní filmový příběh. ()

MonaSax

Julii Roberts jako herečku moc nemusím, ale je dobrá, svoji práci odvedla na jedničku. Tenhle film je pro lidi, kteří se cítí ve svém životě ztraceni, aby věděli, že nebloudí jediní. Souhlasím s tím, že cestování může člověku velice pomoct, chce to velkou odvahu, sním si taky o něčem takovém. Je to krásný film, ať si ho kritici propírají jak chtějí, krásný film plný lásky a rozhodně nabije člověka pozitivní energií. Děkuji ()

Handle

Pěkný námět, pěkné prostředí, pěkně zahráno. Je docela odvážné dát tomuto filmu stopáž přes dvě hodiny, ale ani mi to moc nepřišlo. Film plynul a plynul a mně se docela líbil. ()

ScarPoul

Film pre naivné Američanky, ktoré túžia po zmene. Neviem ani či sa to dá nazvať znesiteľným. Asi to najviac zachraňuje fakt, že je to natočené pekne a na vizuálne zaujímavých lokáciách. V konečnom dôsledku mi ale príde vtipné, že sa nám snaží nevyrovnaná Američanka ukázať, ako správne žiť. Áno, cestovanie rozširuje obzory. Ale mudrovať by sa pri tom naozaj nemuselo. Očividne si ale Ryan Murphy potreboval niečo vyriešiť. Herecky okej. Významovo ale prostoduché, naivné a smiešne. A dlhé. ()

Gary

Usmrcující nuda (především prostřední část!) s nepříliš sympatickou hlavní hrdinkou a příliš krátkým pobytem Javiera Bardema na plátně. Všichni brečí, hledají rovnováhu a nakonec se stejně dojde k tomu, co už jste věděli z plakátu. Jí se, medituje a miluje. V ukrutné minutáži !!! ()

Caszidy

Je to takový pomalu plynoucí cestopis, vyprávěný očima postavy Julie Roberts, s několika podařenými vtipnými situacemi. A to je asi tak všechno, co by se k tomuto snímku dalo říci. Určitě bych snesl o něco kratší stopáž. A u italské části bych doporučil dopředu připravit některé ze specialit, které se objevily na plátně, a následně je podávat v sále. Třeba by to v kině udrželo ty dva páry, které během promítání odešly. Jako nápoj pak samozřejmě originální indickou kolu Thumbs Up. ()

Wewik

MPAA: 45414 Já si nemůžu pomoct, ale tenhle film je udělaný tak, aby si každý člověk přišel na své... Část která se nelíbí jednomu se zase líbí jinému a naopak.... Podle mého povedený snímek, i když něco bylo nudné až tak moc, že bych to úplně vypustil. Mám rád Béčkové filmy, ale ta indická svatba se třeba moc nepovedla! :) ()

Dale

Tento film má v sebe niečo hlboké - hlboké prázdno. Tvári sa ako vysoko intelektuálny spirituálny film o hľadaní zmyslu života, pritom to je báchorka o dezorientovanej Američkanke, ktorá netuší, čo vlastne chce a tak skúša hocičo, aby od toho potom ušla. Celé mesiace si cestuje po svete, spoznáva samých skvelých ľudí, medituje, však načo by chodila do práce ako všetci tí ostatní blbci. Totálne mimo realitu, Julia si tu nezískala moje sympatie. ()

Ajinka126

Opravdu jediná zápletka je tady jídlo! To si vážně mysleli, že mě bude bavit se dívat se na Robersku, jak jí a jí? Já jsem v tom nějaký hlubší význam "HLEDÁNÍ SAMA SEBE" nenašla - je to totiž povrchní film, tu hloubku mu jaksi zapomněli dodat! A taky by mě zajímalo, kde vzali tvůrci tolik odvahy konfrontovat ve filmu Američany (obezita sama - jim se jídlo ve filmu podsouvat nemusí) a Italy (uječený národ rádoby gurmánů) brr. 54% je ještě velice milostivých.. PS: druhou část filmu jsem už nezvládla, protože se to natahovala jako nepříjemná žvýkačka... ()

corpsy

Možno tu vyzniem ako nejaká láskou utrápená, zasmoklená sliepka ( pardon za výraz ), ale tento snímok má neskutočné tendencie narábať s citmi aj pocitmi. Nie som romantik, ani som ním nebol, veci s tým spoločné som prežíval a prežívam skôr cez pohyblivé obrázky, ale dá sa povedať, že veľa charakteristických čŕt hlavnej postavy sadnú aj na mňa a možno preto ma film dostal a aspoň trochu priviedol k zamysleniu sa. Myslím, že každé hodnotenie a komentár tohto snímku niečo značí o tom konkrétnom užívateľovi a bez urážky, podľa toho všetkého, sme jedna veľká banda bezcitných tvorov. ()

vurhor

Ten film je zvláštní. Jednu dobu je k sežrání, v další na odstřel, v poslední na mávnutí rukou. Věčná sympaťačka Julia Roberts se vydává na vcelku milou a částečně podmanivou cestu světem, ve které poznává jiné kultury a známosti. A zážitek je to věru rozporuplný. Zprvu jsem neměl nijak zvlášť velká očekávání, ale musím říct, že celá sekce v Itálii byla fakt senzační. Úžasná atmosféra, výborné nápady, duch Říma zachycený naprosto přesně, plus bylo to i vtipné. S překvapením jsem si řekl, že to vypadá velice nadějně. Ony naděje mi však potopila pasáž v Indii, u které jsem málem (doslova) usnul nudou. Náhle se film přeměnil do takové neskutečně utahané, nudné a vcelku hloupé formy, která byla fakt na zabití. A poslední pasáž na Bali je takový mix předešlého. Převážně to zachraňoval výborný a charismatický Bardem, kterému to s Julií fakt slušelo, plus ono kouzelné prostředí tomu dodávalo i slušnou atmošku, ale oproti skvělé Itálii to byl už slabý odvar. Ve výsledku zklamání. Nebýt té hrozné Indie, jednalo by se o slušnou romanťárnu. Příště Julii doporučuji následující - hodně jíst, vůbec nemeditovat a intenzivněji se milovat. Pak to bude Ok. Průměrné 3* ()

Tryskomyš

Ač jsou většinou filmy s Julíí moc krásné, zde se to nepotvrdilo. Děj je těžkopádný, rozvláčný. Dnes (2018) jsem viděla znovu, upravila hodnocení. Je to hodně o jídle a o skvělé kuchyni napříč kontinenty. A proč ne?! ()