V jednej predmestskej štvrti, kde sa šťastne žije, okolo domov sú biele ploty, v záhradkách kvitnú prekrásne ružové kríčky, sídli jeden čierny dom, kde ani tráva nerastie. Pod týmto domom je ukrytá tajná skrýša. Tu objavíme Grua, ktorý plánuje najväčšiu lúpež v dejinách sveta. Chce ukradnúť Mesiac. Gru je ozbrojený veľkým arzenálom zbraní, rôznymi vozidlami, pozemnými aj vzdušnými, a je pripravený zvíťaziť nad všetkými, ktorí mu stoja v ceste. Jeho plány sa napĺňajú až do dňa, kým nestretne tri malé, osirotené dievčatá, ktoré v ňom objavia niečo, čo ešte nikto predtým: potenciálneho otca. (TV Markíza)

Payushka

Nehezka animace, tuctovy pribeh, slaby soundtrack, hlavni hrdina bez charismatu a maly zluty potvurky, co mluvi jako Gremlini, ale roztomily moc nejsou. Nemalo preceneny film. ()

gilmore_girl

Uzasne postavicky, ujeta zapletka, pro deti dokonale. I ja se bavila naramne, ackoli o vetsinu vtipku se postarali zluti Minionove. Malicka Agnes taky nemela chybu (zvlast scena s nohou a chlupatym jednorozcem mi uvizla v pameti). A nejlepsi sceny vubec jsou pro me ty s knizkami na dobrou noc... prvni i druha, ktera je navic krasne dojemna. Chtela bych knizky s manasky! A na zaver musim vyzdvihnout perfektni dabing Grua, Steve Carell je machr. ()

Tsuki

Být tam trošku víc vtípků, které by si užili i dospělí, dám tomu určitě o hvězdu víc. Jenže tenhle milý filmík je opravdu pouze pohádka. Ne že by na tom bylo něco špatného, děti si celý film určitě dokážou užít dosyta, ale já jsem celou dobu měla pocit, že tomu přece jenom k dokonalosti něco zásadního chybí. Chvilkama jsem se trochu nudila. Nejlepší na tom byli každopádně minioni! Ty jsem si hned zamilovala. :D ~(3,4)~ ()

Frajer42

Úžasná animovaná pohádka. Hrozně se mi líbila animace a veškeré animátorské nápady. Hrozně se mi líbily postavy, přičemž nejvíce rozhodně Mimoni, které bych měl rád doma a šikanoval je. A hrozně se mi líbil moderní soundtrack. Hodnotím hodnocením takřka nejvyšším, protože si ho film zaslouží. ()

MikeCool

Nádherná animovaná komedie, vyprávějící o padouchovi Gruovi, který si z dětského domova vezme 3 malé holčičky, ale chce je jen využít k loupeži zmenšovacího paprsku. Postupem času si Gru "děcka" oblíbí a prožívá s nimi spousty dobrodružství. O výbuchy smíchu se hravě postarají malí, žlutí mimoňové. Já, padouch patří k mým nejoblíbenějším animovaným filmům, které jsem kdy viděl. ()

boshke

Po Mimoních zcela (ne)logicky (asi jsem se spíš měl kouknout předtím, že) následovala druhá projekce Despicable Me. Je třeba znovu zopakovat to, co už x krát v profile Mimoňů - jsou perfektní, ale film sami utáhnout nedokážou. A jestliže jsem dal Mimoňům i přes jejich neduhy čtyři hvězdičky, zde musela logicky jedna navíc přibýt. Naschvál jsem si po Mimoních stáhl originál, ač jsem se tím připravil o zadek a sépiomet, neb u Mimoňů mi dabing vadil. Zde pouze dvě poznámky - Jasona Segela jsem vůbec nepoznal a Steve Carell byl dobrý, ale nechápu, proč ten ruský / slovanský přizvuk... 90% ()

AllShallFall

Úplně špičkový animovaný film. A animace byla skvělá a groteskní. Rozesmál mě už jen samotný pohled na pana Gru. Dabing se také vyvedl. Nikdo jiný než Jiří Lábus by se na něj nehodil lépe. Opravdu kvalitní. Po dlouhé době jsem se zase nasmál. Animovaných filmů už je více než dost. Ale tady měl film měl silný náboj. 90% ()

swamp

Nebylo to pixarovsky dokonalé (především tedy chyběl lepší příběh), přesto jsem se u Despicable me poměrně oddychově bavil a věřím, že s originálním dabingem by to bylo ještě o chloupek lepší. Minioni jsou parádní postavičky, které by si možná zasloužily větší prostor v nějakém krátkometrážním seriálu.. pět minut denně bych si klidně dopřál. :) ()

teutates

V prvom rade chcem zdôrazniť, že sa mi to páčilo... myšlienka, aj keď nie zrovna originálna zaujala, no nemôžem si pomôcť, že priamo nabadá k určitým záverom... Ale v rámci žánru len priemer 6/10 ()

dex2man

Další z řady animáků,který ale bohužel působí dost infantilně a docela mi chybí více toho dvojsmyslného humoru, na který jsem zvyklý z animáků Pixaru. Díky tomu bude Despicable Me větší zábavou pro děti,nebo ty kteří jsou správně romanticky naladěni - příběh padoucha,který postupně přehodnocuje své priority, aby nakonec místo spáchání největšího světového zločinu,vytvořil láskyplné zázemí pro tři adoptované holčičky(že by kompenzace vlastního dětství?)se totiž povedl. Jěště bych ocenil příjmenou hudbu a správně padouchovsky-skřehotavý dabing Steva Carella. ()

pm

70%.Vlastně to bylo zklamání, při kterém jsem si vzpomněla na "Valianta". Ten taky nemohl pobavit děti, pro které byl určený především. Ne že bych se nebavila, spousta transtextuálních vazeb, citací a vtipků byla vyborná, ale určitě ne skvělá. Zlatí "ˇUžasňáci". ()

predators

Já, padouch, si dovolím označit tento animák za jeden z těch vydařenějších. Vybalancované charaktery postav se nám starají o příběhovou stránku filmu a o tu zábavnou se dělí poněkud větší množství "vímjáčeho", třeba žluťásků. Nejvíce mi asi připomínali Wormse z počítačové hry, kdo zná, ví. Jinak jde o skvěle moralizující, dětsky infantilní a v neposlední řádě o nápadité dobrodružství. 75% ()

Slartibarkfast

Příběh strašlivého padoucha, který již od dětství touží po tom dostat se na měsíc. Když však nějaký neznámý padoušský konkurent uloupil pyramidu a zaplnil tak stránky všech novin a televizních obrazovek, nastal čas provést jiný velmi smělý plán. Loupež měsíce pomocí zmenšovacího paprsku. Aby se ale k onomu paprskometu dostal, potřebuje do plánu zahrnout tři malé holčičky, se kterými se vše stává ještě zajímavější a dobrodružnější.. Tolik různých věcí, které mne nadchly. Především malí žlutí mužíčci, kteří mají patrně jen dvě kalorie - mimoňové. Dále tři malé holčičky, které jsou velmi zábavné a roztomilé, a hlavně spousta vtipných scén, které mne trhaly na malé kousky, jak jsem se smál. Výborná komedie pro malé i velké. 90% ()

nash.

Mělo to sice příliš dlouhý a nevýrazný rozjezd, který bavil jen ujetými drobnostmi a zábavnými detaily, ale s odhalením plánu na "Velkou" loupež, nástupem Vectora a příchodem trojice malých sirot to všechno naštěstí začalo dostávát svižné tempo, pořádnou dávku humoru, akce, emocí a výborných nápadů, které účinek humoru, akce i emocí zručně a razantně posilovaly. Tvůrci si sice tu a tam něco vypůjčili z osvědčených triků úspěšných hitů (třeba Příšerek, Úžasňáků nebo Trakařů), ale natolik neokatě, že mi to nijak zvlášť nevadilo. Bylo to vzhledem k první čtvrthodince nečekaně a natolik milé, svižné, ujeté, zábavné a kupodivu i dojmené, že jsem se nejen pobavil a zasmál, ale dokonce mi v jednu chvíli i oči zvhly. ()

Slarque

Animovaná groteska, která se sice poctivě snaží své publikum bavit, ale není v tom nijak zvlášť přesvědčivá. Člověk samozřejmě netuší, zda se něco neztratilo v dabingu, ale stejně mi přišlo, že jsem se nesmál moc často. ()

LoLaa

Animák bez jakékoliv sebemenší chybičky. Tři roztomilé osiřelé holčičky, jeden naoko zlý padouch a asi milion vtipných žlutých mimoňů je vskutku netradiční ale jak v průběhu filmu zjišťujeme, tak i tou nejzábavnější kombinací. ()

Bachy

Ale jo...poslouchat Carella je slast a ujeté je to taky správně. Jen škoda, že to občas až moc střílí na to nejdětstější (takové slovo asi neexistuje, co?) publikum. Na druhou stranu, jednorožec byl opravdu chlupatý, že zemřu. Líbilo - palec do kopce. ()

Netflix se vzdal práv na další animák

Netflix se vzdal práv na další animák

20.12.2022

Streamovací společnost Netflix nakonec nezafinancuje vznik oznámeného animovaného a ručně kresleného snímku Ember od režiséra Sergio Pablose (Klaus). Důvod pak podle všeho souvisel víc s kreativní… (viac)

Shreka čeká restart

Shreka čeká restart

07.11.2018

Je to sedm let od celovečerního filmu Kocour v botách, poslední snímku ze shrečí série, který v kinech vydělal celosvětově 555 milionů dolarů. Místo klasického pokračování se teď ale studio… (viac)

Připomeňte si začátky kultovních postav

Připomeňte si začátky kultovních postav

13.10.2017

Mazlíčky čeká pokračování

Mazlíčky čeká pokračování

03.08.2016

Asi vám neuniklo, že se velké hollywoodské projekty točí kolem slavných značek. Jen málokdy se rozjíždí zbrusu nová série, takže potěší, když si něco najde diváckou podporu. Co zcela originálním… (viac)