V jednej predmestskej štvrti, kde sa šťastne žije, okolo domov sú biele ploty, v záhradkách kvitnú prekrásne ružové kríčky, sídli jeden čierny dom, kde ani tráva nerastie. Pod týmto domom je ukrytá tajná skrýša. Tu objavíme Grua, ktorý plánuje najväčšiu lúpež v dejinách sveta. Chce ukradnúť Mesiac. Gru je ozbrojený veľkým arzenálom zbraní, rôznymi vozidlami, pozemnými aj vzdušnými, a je pripravený zvíťaziť nad všetkými, ktorí mu stoja v ceste. Jeho plány sa napĺňajú až do dňa, kým nestretne tri malé, osirotené dievčatá, ktoré v ňom objavia niečo, čo ešte nikto predtým: potenciálneho otca. (TV Markíza)

st.ranger

Přesně jako pohádka na dobrou noc o třech koťátkách, tohle muselo napsat dvouleté dítě. Je to neskutečně naivní, infantilní, minimálně zábavné a navíc neskutečně předvídatelné. Klišé animovaných filmů pro děti nemá obdoby. ()

BigDeal

Raz za mnou prišiel a povedal mi: "Hej, mám konečne geniálny nápad na originálnu komédiu. Len k tomu treba vymyslieť príbeh, natiahnuť to na hodinu a pol a vyrobiť to príťažlivé pre deti." A tak sme sa poobzerali po animovanom klišé a všetko sme tam napchali: máme žlté komické potvorky (tučniaky z Madagaskaru, veverička z Doby Ľadovej, slimáky zo Spláchnutý), zlého hrdinu, ktorý je v jadre dobrý (Shrek, Garfield, šabľozubý tiger z Doby Ľadovej) a trpí traumou z detstva (Manny z Doby Ľadovej), máme aj roztomilé postavičky (Stitch z Lilo a Stitch, Bezzubý z Ako vycvičiť draka, Wall-E, okatý lemur z Madagaskaru, dievčatko z Monsters a.s.), hlavný hrdina tesne pred koncom urobí zlú vec/rozhodnutie, aby to o pár minút znovu napravil (všetky animáky) a na konci samozrejme nesmie chýbať shreckovská tanečná scénka, na ktorú sa budú diváci preplnený happy-endom dívať s krásne idiotským úsmevom. ...Dúfam, že keď sa budú tvorcov v rozhovore pre DVD pýtať, ako tento film vznikol, odpovedia čosi podobné. Čo sa týka mňa- zabavil som sa, miestami som film aj obdivoval, pretože vo veľa veciach je to zasa niečo nové, ale to klišé animákov mi už príde tak očividné, akoby sa ho nikto nepokúsil ani schovať a len prepísal mená zo scenára animáku, ktorý zrovna vykráda. A to dosť ma hnevalo. 70% ()

fishki

Príbeh starý ako film samotný. Ale malé dievčence skutočne naivne dojímavé. Niektoré momenty ma nahlas rozosmiali. A Steve opäť raz neskutočný. ()

Terva

Jak příznačné, přijed do Egypta a z auta jim vyřvává Sweet home Alabama - prostě patrioti. Co očekávat od padoucha ( Gru ) když má kolem sebe tolik úžasnejch Mimoňů ? Přeci jste nečekali spousty krve a mrtvol, nebo jo ? Já, Padouch je brutální psycho snímek.... Někdy jsou pohádky hodně depresivní a krvavé, ale tady u tohoto snímku se nemáte čeho obávat. Je to spíš růžovoučký dobrodružství. CITÁT - Hajzlík jeden zatracenej. Je to totiž příběh, který osloví spíš dívčí omladinu než klučičí, ale i kluci si tam najdou své. Trochu mi vadí ta animace, moc mi neseděla. Bonus obsahuje tři krátké snímky jejímiž hlavními hrdiny jsou Mimoňové. Ano, ti, kteří se starají o hlavní zábavu hlavního snímku. Rozesmějí vás určitě při každé své akci. Ten film vám nakope zadeček óóó jéééééé´. Konec, dobrou noc. ()

Ouwen

Podobný peklo, jako tady jsem ještě nezažil. To byl neskutečný masakr, luxusní nápad a hodně nápaditý a originální příběh. Skvělý Mimoni, mega hlášky a kurevský dršky. Ještě nikdy jsem u TV nezažil, že bych při něčem takovém sotva dýchal :D :D 100% ! Těším se na dvojku ) ()

ChArLeNe

Ikeď som bola prinútená to pozerať na trikrát, celkovo sa mi to páčilo. Kto by nemal rád Minionov. Jednotka je lepšia než dvojka - žiadne otravné lovestory. ()

Chermy

Možná jsem až moc přísný, ale proč bych měl kladně hodnotit film, který jsme každý viděli už tolikrát! Je to únavné, infantilní. Pozitivní je snad jen, že to není stupidní. Což dneska také není úplně běžné. ()

JohnCZ

Despicable Me je animák určenej spíše pro děti. Je mnohem více dětinský, než bývá zvykem. Je to trošičku škoda, protože má pár hodně zajímavých nápadu - zejména co se postav týče. Hlavní hrdina je velkej sympaťák, navíc geniálně nadabovanej Stevem Carellem. Stejně tak ty malé žluté potvory byly super, místy jsem z nich dostal hlasitý záchvat smíchu. Zbytek filmu je o tom o poznání hůře, protože se jedná o klasickou story s morálním poselstvím. Animace je spíše jednodušší a kvalit Pixarovských snímku nedosahuje, ale přesto je svým způsobem kouzelná. Soundtrack je super, zejména ústřední song Despicable Me, který však trestuhodně zazní pouze jednou a to na začátku a jen na pár chvil. ()

corpsy

Skvelý digi animák v pôsobivom retro štýle, ktorý podľa mňa nadchne všetky decká, ale asi viac zapôsobí na tých starších, no veď zistite to sami. Jedna z hviezdičiek je pre soundtrack, ktorý pokladám za jeden z najvydarenejších k animovanému filmu, paradoxne nie od filmových skladateľov, a je to cítiť. ()

liquido26

Film pro celou rodinu, který je plný nejrůznějších animákových klišé, příběh se dal hádat dlouhé minuty dopředu, ale co? Animace byla krásná a bavil jsem se skvěle :-) ()

Ajinka126

Hodnocení tohoto filmu je pro mě dosti těžké. Bylo zjevné, že je film zaměřený spíše na malé děti, ale co říct... já jsem se i tak nechala ohromit skupinkou mimoňů, kteří mi směšné scénky přímo navozovali. Objektivitu u mě v případě animáčů nečekejte, protože to je moje jediná slabost :). Nedá se nic dělat, i přes dětskou atmosféru, musím hodnotit plným počtem, protože jsem se pobavila a zároveň roztála nad tou roztomilostí. PS: příště si Vy, z dabingu, poslechněte originální zvukovou stopu, než se do toho pustíte! O spoustu vtipů jste mě českým dabingem ochudili! ()

Pishin

Je to hezké, milé, infantilní, a zároveň jeden z nejlepšich animáků pro děti. Být my o pár(desítek)let míň určitě bych to zbožňoval. 80% ()

F.man

Dětský humor? Možná místy ale to co jsem po většinu filmu viděl já, bylo spíše hodně černou ujetostí. Škoda jen, že Já, padouch i přes to o čem je, nemá pořádnější koule a lepší drive. Takhle to je "jen" další animák, přitom ještě trochu přitlačit na pilu a více si s tím vyhrát, Trakaře by se klepaly... Bank of Evil (formerly Lehman Brothers) ()

PauloZ

Gru je padouch s dobrým srdcem, který si získla moji přízeň :) Tenhle animáček je neskutečně předvídatelný, už od začátku jsem tušil jak to dopadne a děj se dal celkem snadno předpovídat. Ale jako celek je to velice svěží a zábavné. Najdeme tu i pro animák typický vztah dítě - dospělý, který vede jako vždy k dobrému konci a nějaké té morální nápravě...ale co, to k animáku prostě patří a mě to bavilo, takže pro mě 3,5* ()

Marsik

Palace Cinemas Anděl (Film-mánie) - Bomba! Luxusní hlášky (Lábus válel :)) Jeden z nejlepších animáčů, super! 88% // (31.8.2011) - Po druhém shlédnutí se mi film líbil o poznání méně a už jsem se tolik nesmál. Je to tím, že kino je kino a doma u TV to nemá tu atmosféru, tak možná proto. Bohužel musím pár procent srazit. Tudíž z 5 hvězdiček jsou 4 hvězdičky, ale i tak dobrý. 80% ()

Netflix se vzdal práv na další animák

Netflix se vzdal práv na další animák

20.12.2022

Streamovací společnost Netflix nakonec nezafinancuje vznik oznámeného animovaného a ručně kresleného snímku Ember od režiséra Sergio Pablose (Klaus). Důvod pak podle všeho souvisel víc s kreativní… (viac)

Shreka čeká restart

Shreka čeká restart

07.11.2018

Je to sedm let od celovečerního filmu Kocour v botách, poslední snímku ze shrečí série, který v kinech vydělal celosvětově 555 milionů dolarů. Místo klasického pokračování se teď ale studio… (viac)

Připomeňte si začátky kultovních postav

Připomeňte si začátky kultovních postav

13.10.2017

Mazlíčky čeká pokračování

Mazlíčky čeká pokračování

03.08.2016

Asi vám neuniklo, že se velké hollywoodské projekty točí kolem slavných značek. Jen málokdy se rozjíždí zbrusu nová série, takže potěší, když si něco najde diváckou podporu. Co zcela originálním… (viac)