Hra o trůny

• USA Game of Thrones (viac)
USA / Veľká Británia, (2011–2019), 67 h 52 min (Minutáž: 48–82 min)

Predloha:

George R.R. Martin (kniha)

Hudba:

Ramin Djawadi

Recenzie používateľa david141474 k tomuto seriálu (14)

Hra o trůny (2011)

Vypadá to, že moje půlroční cestování napříč seriálem dosáhlo svého konce. Tento seriál je klenot kinematografie, ale stále mám hořkou pachuť v puse po tom posledním díle. Ani jedna série není vůbec špatná, teď mě někteří ukamenují, ale druhou sérii si pořádně nepamatuju, akorát linku Theona a Robba. Během seriálu se objevovalo více a více postav a taky jich dost umíralo, ale když zemřela moje nejoblíbenější, tak jsem tu slzu neudržel. Všechny dialogy byly opravdu kvalitně napsaný a skoro nikdy to nezadrhávalo. Do roku 2030 si dám opáčko, abych nezapomněl jak kvalitní to je a co se celej seriál táhne dopředu. Teď menší spoiler, ale je to bitva s mrtvými a s nočním králem. Když si vzpomenu na první díl první série, tak mě napadnou mladí Starkové a Theon Greyjoy, no a taky Sean Bean a jak se ten seriál za tu posunul, to je až neuvěřitelný. Tenhle seriál je záruka kvality, ať jde o první nebo poslední sérii. Nejlepší série je za mě šestá a hned za ní je čtvrtá. Mezi nejslabší považuju druhou a pátou, ale obě mají svoje světlé chvilky. Celkem mě štve, že toho Renlyho tak rychle zabili a nebyl tam dýl. Mezi nejlepší díly určitě patří Vichry zimy, Bitva bastardů, Za zdí, Lev a růže, Dlouhá noc, Tvrdodomov, Tanec draků a samozřejmě Deště Kastameru a Strážci na zdi. Nejhorší postavy jsou jednoznačně Joffrey, Cersei, Ramsay a taky věčně sadistický a nesympatický Robin. Naopak ty nejlepší postavy jsou Tirion, Ser Davos, Sam, Podrick, Hodor, Sandor Clegane, Tormund, Grenn, Tollett, Oberyn, Ygritte a taky mnohými nenáviděný Theon Greyjoy. Moji nejoblíbenější postavu vám neřeknu, protože to stejně všichni víte. Dělám si srandu, nejsem takovej hajzl, jméno postavy vám neřeknu, ale hrál ho Ian Glen. I přestože je osmá série označovaná za tu nejhorší, tak já ji mám stále rád, ale ta hořkost po tom šestém díle tam bude nafurt. Doporučuju úplně všem, je to seriál k nezaplacení. A co je nejlepší tak jsou akční souboje a macatej soundtrack. A ještě takovej spoiler, popraví Nedda Starka. 20/10 Nejlepší seriál, jakej jsem kdy viděl, i když stále nevím jestli je Clone Wars lepší nebo ne. ()

Série 3 (2013) (S03)

Tak jsem právě dokókal 3. Sérii Hry o Trůny. No a musím říct, že to je velký překvapení a určitě jedna z nejlepších sérií seriálu, ale všechny série jsem zatím neviděl, ale teď to doháním. Děj celý serie je opět skvělý, skvěle napsaný, zahraný a zrežírovaný. Herecky je to taky skvělý, nejlepší ze všech 3. sérií. Brutalita zde je a je dobře udělaná. V téhle sérii je jeden z nejlepších dílů seriálu a tím je Deště Kastameru se skvělou scénou ze svatby. Soundtrack je solidní jako ve všech předchozích sériích. Prostě nezapomenutelný housle a melodie. Nejlíp napsaná a zahraná postava je určitě Tirion. A během seriálu jsem si oblíbil herce Liama Cunninghama který ztvárnil zajímavou postavu Davose, vrchního pobočníka krále Stannise. Je to skvělá série od začátku do konce a doufám, že Ohař dostane v dalších sériích víc prostoru. 10/10 Klenot seriálu! ()

Deště Kastameru (2013) (S03E09)

Ty vole, tak tohle bylo něco! Tohle je jedna z těch epizod kde jedna scéna může změnit vnímání o epizodě. V tomto díle je jedna velmi krutá, krvavá a drsná scéna a tou je svatba. Ty vole na tohle jen tak nezapomenu, protože tohle je filmařské porno a je to parádně natočený, zahraný a sestříhaný, že vám prostě jde mráz po zádech. Tohle je klenot 3. Série a jedna z nejlepších epizod seriálu. 20/10 Tak toto bylo naprosté vyražení dechu! ()

Série 4 (2014) (S04)

Tak a je to tu, naprosté vyražení dechu, tohle jsem si nemohl vysnít ani v nejdivočejších snech. Je až neuvěřitelný, jak mě tento seriál, založený spíš na rozhovory než na akci, pohltil. Ty nejlepší díly jsem zrecenzoval. Druhý, šestý, osmý, devátý a desátý díl, jsou klenoty série a samotného seriálu. U mě však stále vede díl devátý. Nevím co bych k tomu dál napsal, snad jen to, že jsem opravdu zaskočen a překvapen z kvality série/seriálu. Nemám k této sérii slov, protože o všechny jsem přišel při sledování tohoto klenotu. 20/10 Největší překvapení co se seriálu týče, vypadá to, že to budu rozdejchávat ještě týden či měsíc. Absolutní vyražení dechu a tuto sérii považuju za tu nejlepší, co nám Hra o Trůny nadělila. ()

Lev a růže (2014) (S04E02)

Ó můj bože! Tak tohle bylo neskutečný. Ta neskutečná atmosféra, hlavně na konci dílu. Tento díl se nazývá Lev a růže a já musím říct, že to je jedna z nejlepších epizod seriálu, ještě před tímto dílem je díl Deště Kastameru, který je přece jenom o něco lepší. Královská svatba je zde velmi dobře natočená a neustále vás Geoffrey sere svým chováním. A neustálé šikanování Tirion taky podtrhává kvalitu dílu. A nesmím zapomenout na konec, který mi trošku dopřál úšklebek na tváři. Nikdy mě nic nezajímalo víc, než to co se bude odehrávat dál, hlavně potom co se stalo s Tirionem. 20/10 Tento díl je klenot 4. série a seriálu! ()

Zákony bohů a lidí (2014) (S04E06)

Ani se nedivím, že to je tak skvělej díl. Celej díl je skvělej na sledování. Ať už je to linka Stannise Baratheona, Khaleesi nebo ta nejlepší a to ta u soudního procesu. Celej proces je skvělej, skvěle natočený, zrežírovaný a zahraný opravdu dechberoucím způsobem. Nejlepší věc na dílu je určitě Tirionův závěrečný proslov, který je opravdu dechberoucí a KO pro všechny přítomné. 20/10 Takhle by měly vypadat opravdu kvalitní díly! ()

Hora a Rudá zmije (2014) (S04E08)

Ty vole, čtvrtá řada je samé překvapení. Já jsem tušil, že to bude, ale v životě bych netušil, že to bude až tak dobrý. Každá linka je v tomhle díle skvělá. Ať je to linka s Ramseym Boltonem a Theonem Greyjoyem, také známým jako Smraďoch, nebo linka s Ohařem a Aryou. Pak je tu ještě opravdu skvělá linka s Khaleesi a Jorahem Mormontem, kterýho jsem si během seriálu celkem oblíbil a tohle byla opravdu silná linka. Opravdu mě zajímá jak to v téhle lince bude pokračovat, tuhle věc mezi Khaleesi a Jorahem Mormontem považuju za tu nejsilnější ze čtvrté série. No a pak je tady třešnička na dortu a tím je souboj, kterej začne opravdu dobře, no a pak přijde velký překvapení. Je to opravdu kvalitní díl! 20/10 zajímá mě jak bude pokračovat linka Khaleesi/Mormont. ()

Strážci na Zdi (2014) (S04E09)

To co nám bylo od první série prezentováno, tak se stalo v devátém dílu čtvrté série a já musím říct, že tohle je ten nejlepší díl z celýho seriálu. Některé válečné filmy by se měli stydět, protože tohle byla práva válečná akce. Celým dílem je cítit neuvěřitelně kulervoucí a dechberoucí atmosféra. Tohle je 100% ten nejlepší díl seriálu, teda zatím. Absolutně mi to vyrazilo dech. Finální ztráta mě celkem zasáhla a málem jsem ukáp. Opravdu mě zajímá jak to bude pokračovat, protože tohle bylo neskutečný! 50/10 Já musel! ()

Děti (2014) (S04E10)

Právě jsem dokoukal desátý díl čtvrté série Hry o Trůny a musím říct, že jsem něco takového absolutně nečekal. Každá linka byla opravdu zajímavá, dokonce i ta s Branem. Začátek filmu s příjezdem z jedné z nejdůležitějších postav byl opravdu překvapivý a já byl i trochu zaskočen. Nejlepší linka byla stoprocentně s Ohařem, opravdu mě zajímá co se s ním nakonec stalo. No a pak je tu ještě Tirion a Tywin a to je opravdu herecká onanie, dívat se na to vám způsobí opravdové vyražení dechu a ještě 10 minut po zhlédnutí dílu budete mlčet, protože nebudete schopni vyslovit jediné slovo z toho jak vás daný díl či série překvapila. Mě osobně se to stalo a absolutně, absolutně se nemůžu dočkat 5. série, kterou si zítra pustím, protože toto, toto je klenot kinematografie. 20/10 Naprosté vyražení dechu a já nemám slov! ()

Série 5 (2015) (S05)

No tak jsem právě dokoukal 5. Sérii Hry o Trůny a nebylo to zase tak špatný. Upozorňuju hned na začátek, mohou se zde objevit menší spoilery. V téhle sérii jsou skvělý scény, třeba poslední výdech Mance Nájezdníka, nebo když Tirion poprvé uvidí draka, nebo bitva o Tvrdodomov a nebo poslední scéna posledního dílu. Je to slabší než předchozí série, ale stále to má svoje kouzlo. Nejlepší linka v téhle sérii byla Khaleesi/Mormont kde jsem Mormontovi celou sérii fandil. Je to moje nejoblíbenější postava že seriálu. Ostatní linky taky nebyly špatný a každá stála za to. Třeba Theon/Sansa, takhle by měla vypadat kvalitní linka. No a linka Stannise Baratheona byla taky opravdu povedená a poslední výdech právě Stannise byl celkem překvapivý, ale zasloužil si to. A soundtrack je opět božskej. No a Noční hlídka jsou zku*vení zm*di. 10/10 Stále je to skvělý a zajímají mě další série. ()

Nejvyšší vrabčák (2015) (S05E03)

No tohle je zatím nejlepší díl 5. série, ale jsem teprve u třetího dílu, může mě ještě překvapit cokoliv. Linka okolo Jona Snowa je prostě skvělá a Janos Slynt je pěknej zbabělec. Pak je tady ještě druhá skvělá linka okolo Tiriona a Varyse se skvělým koncem a opravdu mě zajímá jak to bude pokračovat, hlavně potom co udělal Mormont. Ostatní linky taky nejsou špatný, třeba ta odehrávající se okolo Sansy, Malíčka, Roose a Ramsayho Boltona. Mít tyto čtyři postavy pospolu je skvělý a opravdu mě zajímá jak se ta linka mezi nima bude vyvíjet. Pak je tady ještě linka Brienne a Podricka, ta je taky zajímavá a už víme nebo já vím jak bude pokračovat. A pak jsou tady ještě dvě slabší linky a to ta s Aryou a Jaqenem H'Gharem. No a pak je tady ještě ne moc zajímavá linka se Cercei a vrabčákem. 10/10 Opravdu mě zajímá jak to s tím Tirionem a Mormontem bude pokračovat. ()

Série 6 (2016) (S06)

Ku*va, ku*va, ku*va, tohle bylo něco opravdu neuvěřitelnýho. Uběhl už den co jsem dokoukal 6. sérii Hry o Trůny a stále mám vyraženej dech z naprosto dechberoucímu finále. Nemůžu už hodinu najít ta správná slova na tuto recenzi, protože tohle bych v životě nečekal. Celá série je opravdu skvělá, všechny linky jsou neskutečně dobře napsaný a konečně byl představen origine Jona Snowa a to jak to bylo představený mě nepřestane překvapovat. Zemře zde jedna moje opravdu oblíbená postava, řeknu zde jen jednu větu, která mluví za vše: ,,Hold the door". Asi je vám jasný kdo to je. Vrabčáci byli svině a dostali co si zasloužily. Z Theona Greyjoye se stal opět dobrý člověk. Finální dva díly jsou opravdu božský a jedny z nejlepších z celého seriálu, je to hlavně tou dechberoucí atmosférou, hlavně u bitev. Rudá žena taky dostane co si zaslouží, ale ty scény s Jonem a Rudou ženou byly prostě neuvěřitelný, hlavně v druhém díle. No soundtrack je božskej. A vrátí se zde pár postav, ale jedna přece jenom vyčnívá a kdo viděl ví, malá nápověda, objeví se v sedmém díle. No a samozřejmě nejlepší linka je opět jako v předchozí sérii Khaleesi/Mormont. No a já netuším co bych dál řekl, snad jen to, že konec naznačuje macatý následující série. Nejlepší díly série jsou jednoznačně ty dva poslední! Žádná známka nemůže vyjádřit jak jsem se cítil u série, ale je to známka hodně vysoká. ()

Série 7 (2017) (S07)

No, opět je to skvělý. Sice je šestá série o něco lepší, ale tahle má svoje kouzlo. Jsou zde skvělé scény, jako např. bitva Greyjoyů, když Jon poprvé pohladí draka, bitva s mrtvými nebo poslední výdech jedné nenáviděné postavy (Aidan Gillen). Theon, Brienne a Pod tady byli odsunuti na vedlejší kolej a je to opravdu velká škoda, protože ani jedna postava si to nezasloužila. No a linka s Jonem a jeho originem byla prostě skvělá a dozvěděli jsme se konečně víc, no opravdu mě zajímá poslední série. No a samozřejmě, že nejlepší linka byla Khaleesi/Mormont. Dokonce se zde objeví jako cameo Ed Sheeran. Shledání přeživších Starků byl skvělej. Shledání Theona s Jonem mělo opravdu obrovský grády a když spolu mluvili naposled, ta atmosféra byla neskutečná. No a dokázali by jste si představit Ohaře v bratrstvu, no já teda ne, ale seriál to perfektně odůvodnil. No a bitva mezi Lannistery a Khaly byla prostě skvělá, ale stále ta bitva s mrtvými byla o něco lepší. No a co se týče draků, tak Šmakovi se nemůžou rovnat. No a objeví se zde jedna populární postava, která se v páté a šesté neobjevila. No a finální vyjednávání se Cersei bylo opravdu skvělý a nakonec se stejně ničeho nedosáhlo, nevím proč, ale věřím osmé sérii. 10/10 Stále je to skvělý! ()

Série 8 (2019) (S08)

No tak je tu poslední série a to značí konec seriálu. Nejsem z téhle série zklamanej, ale ten poslední díl je celkem zklamání. Tato série má svoje světlý epizody, ale jedna špatná se zde najde a to je ta poslední. Třetí díl je ten nejlepší z celé série, no a pak pátej díl. Atmosféra u bitvy s mrtvými je božská. No a bitva o hlavní město a o Rudou baštu je taky skvělá a taky zjišťujeme, že Khaleesi je nakonec pěkná zrůda a stejná jako její otec. Já se přiznám, když padla moje nejoblíbenější postava, tak jsem tu slzu neudržel, ale ta postava měla působivej konec. No a to zklamání nakonec, no je mi líto, že ten potenciál tak promrhali, hlavně tu linku odehrávající se kolem Jona Snowa. Celý seriál sledujeme jeho příběh, kterej vyvrcholí v šesté a sedmé sérii a pak to má otevřenej a promarněnej konec a potenciál. A o novým královi ani nemluvím. Z toho posledního dílu jsem dost zklamanej, ale jinak to vůbec není špatný. A smrt jedné z hlavních postav byl taky nic moc. Mohli to udělat 100x líp a kvalitu by zvýšili, ale i tak scény s Tirionem na začátku jsou skvělý a pak se to všechno posere. Ale abych této sérii nekřivdil, tak tady měl Theon a Sandor skvělej závěr své postavy. 10/10 Je to opět skvělý, ale ten poslední díl je velký zklamání. ()

Začaly práce na třetí sérii Prstenů moci

Začaly práce na třetí sérii Prstenů moci